Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ekontech faktycznie nie podaje ale na maila dostaniesz. A tu masz drugiego producenta i to z cenami.

http://www.ppcpompy.eu/cennik/

 

sprawdziłem pc 9 15300+soft start700+zasobnik 2500+pompa cwu 500 = 15300+700+2500+500=19000+8%=20520+3000-5000 montaż wg cennika to wychodzi 23-255020+ odwiert od 70 pln + 22% vat. U mnie 200 m czyli 14000+22%=17080+ok 24000 za pc=41080 pln. Taka cena wychodzi z taniej pc. Napiszcie czy liczę dobrze. Może byc taniej. Na internecie kolektor poziomy znalazłem za 10000 pln. czyli 10000+24000=34000 pln. Powietrzne na tej samej stronie za 30tys pln. Myślę że gruntowa lepsza szczególnie jeśli w tej samej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem pc 9 15300+soft start700+zasobnik 2500+pompa cwu 500 = 15300+700+2500+500=19000+8%=20520+3000-5000 montaż wg cennika to wychodzi 23-255020+ odwiert od 70 pln + 22% vat. U mnie 200 m czyli 14000+22%=17080+ok 24000 za pc=41080 pln. Taka cena wychodzi z taniej pc. Napiszcie czy liczę dobrze. Może byc taniej. Na internecie kolektor poziomy znalazłem za 10000 pln. czyli 10000+24000=34000 pln. Powietrzne na tej samej stronie za 30tys pln. Myślę że gruntowa lepsza szczególnie jeśli w tej samej cenie.

PW 12kw (9kw przy -15) to ok 23kzł z chłodzeniem i montażem + zasobnik + vat

Edytowane przez mkm silesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście ceny macie ale jakiej firmy??? Gdy ja szukałem to tak taniej nawet polskiej czy chińskiej nie znalazłem. Uważam że nie mozna pisać jak może byc tanio tylko kto ma tak tanio i gdzie można tak kupić. Nie uważam że jest to reklama firmy tylko stwierdzenie faktu. tak jak w banku który się chwali że ma najtańszy kredyt. Co w tym złego że się pochwalicie gdzie tak tanio kupiliście. Gdyby ktoś się chwalił miejscem kupna i montażu parę lat temu to zaoszczędził bym co najmniej 20 tys pln
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście ceny macie ale jakiej firmy??? Gdy ja szukałem to tak taniej nawet polskiej czy chińskiej nie znalazłem. Uważam że nie mozna pisać jak może byc tanio tylko kto ma tak tanio i gdzie można tak kupić. Nie uważam że jest to reklama firmy tylko stwierdzenie faktu. tak jak w banku który się chwali że ma najtańszy kredyt. Co w tym złego że się pochwalicie gdzie tak tanio kupiliście. Gdyby ktoś się chwalił miejscem kupna i montażu parę lat temu to zaoszczędził bym co najmniej 20 tys pln

Czytałeś? To są oficjalne ceny ze stron producenta. To tak jak oficjalna cena ze strony producenta styropianu.

#25576

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od stron producenta zaczyna sie negocjacje. A nikt nic za darmo nie odda. Jak ktoś sprzedaje parę sztuk rocznie to przecież musi zarobić na chleb. Znegocjować można 20-30% ale chyba nie 50.

To jeśli pompa w/g cen producenta kosztuje 15K instalator ci proponuje 12K to jeszcze coś chcesz negocjować? Wejdź na oficjalną stronę Panasa, atlantica czy tam jeszcze innych producentów i porównaj z cenami instalatorów to się dowiesz czy w ogóle możesz jeszcze rozmawiać. Mnie jeszcze się nie zdarzyło aby któryś instalator zaproponował cenę widniejącą na stronie producenta.

mkm co do samochodów to powiedz mi dlaczego w każdym praktycznie salonie są różne ceny lub za te same pieniądze jest różne wyposażenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PW 12kw (9kw przy -15) to ok 23kzł z chłodzeniem i montażem + zasobnik + vat

 

Ja, jak na razie mam dwie oferty na pompy powietrzne jedna to 28.800 (D), druga to 30.000 (A.I.T.), przy tej cenie to pewnie po negocjacjach zejdę do ok 25/26k. Chociaż to już podobno były ceny z 10% rabatem.

Jak na razie szukam dalej.

pozdr

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli pompa w/g cen producenta kosztuje 15K instalator ci proponuje 12K to jeszcze coś chcesz negocjować? Wejdź na oficjalną stronę Panasa, atlantica czy tam jeszcze innych producentów i porównaj z cenami instalatorów to się dowiesz czy w ogóle możesz jeszcze rozmawiać. Mnie jeszcze się nie zdarzyło aby któryś instalator zaproponował cenę widniejącą na stronie producenta.

mkm co do samochodów to powiedz mi dlaczego w każdym praktycznie salonie są różne ceny lub za te same pieniądze jest różne wyposażenie?

 

 

Gdybym wybudował dom bez negocjacji to dawno poszedł bym z torbami a nie poszedłem. Ale jeśli chodzi o pc to obniżyli mi o vat i koniec. A to i tak było drogo na to co chciałem. Przy wycenie powietrzna pc Dimplexa kosztowała by mnie ok 5-10 tys mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w niedzielę na działce i wykopałem dołek ok 1,80m. Na głębokości ok 1,70m pokazał się mokry piasek i po kilku minutach w dołku stała już woda. Pierwsze 20cm to czarna ziemia, a dalej to już tylko żółty piasek. Wiem, że jak jest piasek to nie dobrze, ale chyba woda na głębokości 1,70 to już dobry znak? Czy jest sens w takiej sytuacji na poziome dolne źródło?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba woda na głębokości 1,70 to już dobry znak? Czy jest sens w takiej sytuacji na poziome dolne źródło?

W zeszłym roku dowiercałem 3 otwory do instalacji na poziomym. Na początku było OK bo woda była na 1,3m. Potem warunki się dziwnie zmieniły i poziom opadł na około 3m.

Zasilanie z DZ spadało do -2*C, wyjście z PC -6*C.

Piaski są zdradliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie moja działka znajduję się na terenie określonym w planie zagospodarowania jako zalewowy, więc teoretycznie woda powinna być cały czas na trochę wyższym poziomie. Czyli jak jest ten piasek, to raczej nie ryzykować i nie pakować się w poziome DZ? Czy z góry założyć, że powierzchnia będzie dużo większa na rozprowadzenie rur w ziemi? A w takim wypadku, jeżeli nie PCi, to będę się musiał zastanowić nad gazem ziemnym, albo ekogroszek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie moja działka znajduję się na terenie określonym w planie zagospodarowania jako zalewowy, więc teoretycznie woda powinna być cały czas na trochę wyższym poziomie. Czyli jak jest ten piasek, to raczej nie ryzykować i nie pakować się w poziome DZ? Czy z góry założyć, że powierzchnia będzie dużo większa na rozprowadzenie rur w ziemi? A w takim wypadku, jeżeli nie PCi, to będę się musiał zastanowić nad gazem ziemnym, albo ekogroszek...

 

Śmiało bierz ekogroszka. To obecnie najlepszy i najtańszy system. Przy tym bezobsługowy;) Na wątku o ogrzewaniu Ci doradzą co i jak i nawet kociołek dobiorą:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...