Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Śmiało bierz ekogroszka. To obecnie najlepszy i najtańszy system. Przy tym bezobsługowy;) Na wątku o ogrzewaniu Ci doradzą co i jak i nawet kociołek dobiorą:D

 

A to już robią kotły na eko o mocy 10 i mniej kW? :) Mnie do tej pory pusty śmiech ogarnia jak przypomina mi się, jak były hydraulik mi mówił o piecu 19 albo 25 kW "i będzie pan zadowolony" :rotfl:

 

Poza tym, uważaj, bo niektórzy ironii nie załapią i będziesz miał na sumieniu kogoś :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A to już robią kotły na eko o mocy 10 i mniej kW? :) Mnie do tej pory pusty śmiech ogarnia jak przypomina mi się, jak były hydraulik mi mówił o piecu 19 albo 25 kW "i będzie pan zadowolony" :rotfl:

 

Poza tym, uważaj, bo niektórzy ironii nie załapią i będziesz miał na sumieniu kogoś :no:

 

Robią, robią:yes: i do tego bezobsługowe, ze sterowaniem przez internet, bez dymu, bez sadzy itp. To już nie te czasy, teraz na prawdę będzie Pan zadowolony:D

P.S. Poczytaj wątek o RBR - normalnie cuda na kiju Panie;) Tylko się broń Boże nie odzywaj, bo Cię zabiją i spalą w kociołku, a przedtem pompkę pogrzebaczem z głowy wybiją:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robią, robią:yes: i do tego bezobsługowe, ze sterowaniem przez internet, bez dymu, bez sadzy itp. To już nie te czasy, teraz na prawdę będzie Pan zadowolony:D

P.S. Poczytaj wątek o RBR - normalnie cuda na kiju Panie;) Tylko się broń Boże nie odzywaj, bo Cię zabiją i spalą w kociołku, a przedtem pompkę pogrzebaczem z głowy wybiją:D

 

Rynek im się kurczy stąd ta nerwowość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tylko PC z poziomym DZ albo zadna :o ? I wtedy nawet eko...

 

Z pionowym wyjdzie za drogo, bo zanim inwestycja się zwróci, to mnie już na świecie nie będzie :D A nie wiadomo jak z awariami itp. Pompy PW na nasze warunki mogą nie wyrobić przy niższych temperaturach.

Ekogroszek wyjdzie na pewno taniej, jedyny minus, że trzeba co raz dorzucić do pieca. Ewentualnie pelety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pionowym wyjdzie za drogo, bo zanim inwestycja się zwróci, to mnie już na świecie nie będzie :D A nie wiadomo jak z awariami itp. Pompy PW na nasze warunki mogą nie wyrobić przy niższych temperaturach.

Ekogroszek wyjdzie na pewno taniej, jedyny minus, że trzeba co raz dorzucić do pieca. Ewentualnie pelety?

na pewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pionowym wyjdzie za drogo, bo zanim inwestycja się zwróci, to mnie już na świecie nie będzie :D A nie wiadomo jak z awariami itp. Pompy PW na nasze warunki mogą nie wyrobić przy niższych temperaturach.

Ekogroszek wyjdzie na pewno taniej, jedyny minus, że trzeba co raz dorzucić do pieca. Ewentualnie pelety?

 

A kiedy Ci się zwróci dom?

Pralka? Po co automat? Wystarczy prać na tarze, wyrzymać i wieszać na płocie.

Przykładów bez liku.

 

W epoce aerożelu, PUR, XPS, celulozy ludzie budują domy ze słomy, opon i butelek PET.

Może tędy droga?

 

Najlepiej kurną chatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocioł na ekogroszek ze ślimakiem jest dość awaryjny po 5 latach użytkowania - minus drugi

ale na pewno taniej wyjdzie założenie niż pompa - pompy są tańsze w użytkowaniu (poza pompami PW które nie dają rady w naszych warunkach poza wybrzeżem).

 

czy mieszkanie nad gopłem - to życie na wybrzeżu?

wiadomo pompy nie są wieczne

ale piec na ekogrosz. to jak wytrzyma 15 lat to się nawet producent może zdziwić

ja po 2 zimach nie piszę że koszt grzania powietrzną jest taki sam jak gaz ziemny czy wegiel- powietrzna jest tansza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie moja działka znajduję się na terenie określonym w planie zagospodarowania jako zalewowy,

To ma się nijak do poziomu wód gruntowych!

 

ja po 2 zimach nie piszę że koszt grzania powietrzną jest taki sam jak gaz ziemny czy wegiel- powietrzna jest tansza

Ale chyba nie przy instalacji grzejnikowej?

Edytowane przez tomekwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocioł na ekogroszek ze ślimakiem jest dość awaryjny po 5 latach użytkowania - minus drugi

ale na pewno taniej wyjdzie założenie niż pompa - pompy są tańsze w użytkowaniu (poza pompami PW które nie dają rady w naszych warunkach poza wybrzeżem).

 

Kurczę, mam kocioł na ekogroszek już 4 lata.

Chyba już zacznę się rozglądać za nowym, bo za rok będzie 5 lat.

Tylko dziwne, dlaczego gwarancja na wymiennik jest 25 lat?

A przy PC ile lat jest gwarancji na sprężarkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dziwne, dlaczego gwarancja na wymiennik jest 25 lat?

A przy PC ile lat jest gwarancji na sprężarkę?

 

Porownujesz sprerezarke z PC to Twojego zeliwnego wymiennika w "Titanicu"?

Pewnie jak daja 25 lat gwarancji, to "Titanic" bedzie ze 100 lat dzialal (z drobnymi naprawami). :D

 

Mogli mi dac na obudowe pompy 25lat gwarancji. tez bym sie "cieszyl" jak dziecko. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak -25* to nic w porownaniu z reszta kraju... No i ta tropikalna Skandynawia z nich korzysta...

 

-25 w Trojmescie jest cieplejsze od -25 w Bialymstoku?

 

Oczywiście że nie - ale już średnia roczna temperatur i liczba dni z temperaturami poniżej -20 jest inna nieprawdaż?

Ale cenię sobie taki złośliwy cynizm - tym właśnie polski humor stoi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe.... Co nie zmienia faktu ze jak taka PC da rade przez tydzien to zapewne i przez 2 albo i 3.

 

Wprowadzaniem w blad jest pisanie ze P/W nie da rady w "naszym" klimacie...

No ale nawet "fachowe" czasopisma takie zeczy wypisuja.

 

Varme fachowe pisma to jeszcze pikuś:) To jest cytat z oficjalnej strony internetowej Nibe:

 

Jeśli nie macie Państwo możliwości wykonania na swojej działce kolektora gruntowego poziomego lub sond pionowych, wtedy powinniście się zdecydować na pompę ciepła zasilaną powietrzem zewnętrznym.

 

Chociaż żadna pompa ciepła na powietrze zewnętrzne nie jest w stanie pokryć zapotrzebowania na ciepło przez cały rok, to mimo wszystko jej zastosowanie przynosi ekonomiczne korzyści. Gdy temperatura powietrza zewnętrznego spadnie do około -15oC, ładunek energii jaki jest w nim zawarty jest zbyt mały, aby zapewnić pompie ciepła zasilanie o odpowiednio wysokim wydatku mocy i wskaźniku sprawności. Z tego punktu widzenia konieczne jest zastosowanie dodatkowego źródła ciepła (np. kotła olejowego, gazowego, elektrycznego), którego zadaniem będzie pokrycie zapotrzebowania na ciepło w szczytowych momentach.

 

To co się dziwić ludziom, że się boją jak taki potentat takie banialuki pisze. Pod artykułem jest co prawda data 2007, ale wciąż wisi na ich stronie.

Z drugiej strony może i dobrze, bo te ich powietrzne wynalazki z 12kW podczas mrozu schodzą do 5kW, to faktycznie bez olejniaka się nie obejdzie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Varme fachowe pisma to jeszcze pikuś:) To jest cytat z oficjalnej strony internetowej Nibe:

Nic dodać, nic ująć. Ręce i inne części ciała opadają. Jak żyć, panie premierze, jak żyć?

 

Już wiem. Po prostu trzeba myśleć. Nie można zdawać się na wiedzę specjalistów (jakiejkolwiek dziedziny, wystarczy, że wiem jak to wygląda w mojej działce, nota bene pouczające są reakcje telemarketerów, gdy tłumaczę dlaczego nie powinni mi wciskać kitów), po prostu trzeba się na wszystkim znać. Męczące to, przyznam, ale cóż, pieniądze nie liście, nie rosną na każdym drzewie i trzeba ich pilnować.

A ja nadal nie zamarzłem, mimo że nie mam innego źródła ciepła niż PC PW. :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Varme fachowe pisma to jeszcze pikuś:) To jest cytat z oficjalnej strony internetowej Nibe:

 

 

 

To co się dziwić ludziom, że się boją jak taki potentat takie banialuki pisze. Pod artykułem jest co prawda data 2007, ale wciąż wisi na ich stronie.

Z drugiej strony może i dobrze, bo te ich powietrzne wynalazki z 12kW podczas mrozu schodzą do 5kW, to faktycznie bez olejniaka się nie obejdzie;)

 

Gratuluję Ci, że jesteś po roku użytkowania pompy powietrznej mądrzejszy od inżynierów, którzy przeszło 40 lat produkują pompy.

Banialuki to ty wypisujesz sprawdź wydajność twojej pompy poniżej -15C nawet ci tego nie podali w instrukcji ani w ulotce reklamowej bo starają się ukrywać te informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...