Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bo Ty masz wogole w domu wszystko fenomenalne. OD WM zaczynajac a na DZ konczac.

 

Nigdzie tak nie napisałem, za to ty stawiasz wnioski na postawie zasłyszanych/przeczytanych w necie kilku linijek i je uogólniasz.

A nawet gdyby tak było w każdym przypadku to zobacz o czym ty mówisz, to jest raptem kilka stopni!

Więc nie szerz Pyxio defetyzmu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LIWKO I PYXIS forum nie jest tylko dla dwóch MĄDRALI z internetu tylko do wymiany doświadczeń nie tylko waszych najwspanialszych bo nigdy nie czytałem byście komuś przyznali rację. Nie dyskutujcie ze sobą tylko komentujcie. proszę was róbcie to mądrze bo nic gorszego na forum od dwóch mądrali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwe rewelacje. Prawie katastrofa...

Takie obniżenia temperatury są oczywiście możliwe, ale w skrajnie niekorzystnych warunkach. Przedstawiane są tu jakieś wykresy nie wiadomo skąd pochodzące i zarazem bardzo wiarygodne nie są. Ja nie obserwuję takich spadków temperatury.

Ciekaw jestem skąd takie doświadczenia ma mgr inż. Krzysztof Lis?

 

Swoją drogą, radziłbym się zastanowić nad bezkrytycznym przyjmowaniem treści z internetu, nawet takich podpisanych przez Pana mgr inż.!!

Bo co sądzicie o inżynierze, który proponuje wykonanie gruntowego akumulatora ciepła z METROWĄ izolacją???

 

Matematyki już na politechnice nie uczą? (od strony ekonomicznej)

 

Dla jasności cytat:

"Można natomiast zrobić sobie duży gruntowy magazyn ciepła, porządnie go zaizolować (np. metr grubości styropianu) i tam trzymać ciepło na zimę. Kosztowne, ale też wykonalne technicznie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zasygnalizowalem, ze taki temat jest. Nie byl to niestety zaden z tych artykulow tu zacytowanych. Dotyczyl wlasnie odleglosci miedzy odwiertami, ktora nie bedzie przeszkadzala w regeneracji pionowego DZ. Tam byly opracowane wyniki badan w tym temacie, wiec wydal mi sie wiarygodny. Niestety linka nie zachowalem, bo jak pisalem mnie i mojego DZ to niedotyczylo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwe rewelacje. Prawie katastrofa...

Takie obniżenia temperatury są oczywiście możliwe, ale w skrajnie niekorzystnych warunkach.

 

witam

 

zgadza się

 

problemem może być natomiast źle wykonane lub źle dobrane dolne źródło, które już po jednej zimie nie będzie się regenerować w pełni

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, radziłbym się zastanowić nad bezkrytycznym przyjmowaniem treści z internetu, nawet takich podpisanych przez Pana mgr inż.!!

Bo co sądzicie o inżynierze, który proponuje wykonanie gruntowego akumulatora ciepła z METROWĄ izolacją???

 

No właśnie chodzi o tych co zawsze wszystko wiedzą i ciągla się przechwalają że wiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, radziłbym się zastanowić nad bezkrytycznym przyjmowaniem treści z internetu, nawet takich podpisanych przez Pana mgr inż.!!

Bo co sądzicie o inżynierze, który proponuje wykonanie gruntowego akumulatora ciepła z METROWĄ izolacją???

 

No właśnie chodzi o tych co zawsze wszystko wiedzą i ciągla się przechwalają że wiedzą

 

Ten inżynier powinien wiedzieć, że nawet metrowa izolacja idealna nie jest i od lata do zimy nie przetrzyma ciepła. Masakra skąd się tacy ludzie biorą. Myślałem, że tylko słynny Tomasz B. jest taki nawiedzony, ale jak widać konkurencji nie brakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB pewnie chciałby 5 metrowej izolacji

 

 

a co do amego pomysłu - jest wykonalny technicznie ale całkowicie nieopłacalny ekonomicznie

 

 

to tak jakby przy koszcie wyprodukowania pudełka zapałek ok. 10 groszy chcieć wyprodukować takie samo pudełko ale zamiast drewna użyć platynowych patyczków wysadzanych diamentami o wartości 10 000 000:P

dać się da, ale po co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jak u was jest rozwiązane rozdzielenie zasilania na dół i górę. Tzn macie przy pompie jakis rozdzielacz dwusekcyjny i z niego idzie zasilanie do rozdzielacza pierwszej kondygnacji i drugiej, czy zwyczajnie na zasilaniu wstawiony zwykły trójnik (przy tym rozwiazaniu wydaje mi się ze odejscie w bok bedzie slabiej obslugiwane).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...