Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pytanie wcale nie jest głupie, nie wiem skąd takie reakcje.

W przypadku pompy powietrze-woda rzeczywiście po 15-20 latach nastąpi szok. Trzeba będzie ponownie kupić nową pompę ciepła. No dobrze, niech jakiś optymista przyjmie że po 25 latach.

Dlaczego trzeba całą nową kupić? W powietrznych nie da się wymieniać poszczególnych elementów? Tam też jest sprężarka, jest wentylator, jest wymiennik, itd. Wszystko co się ew. zdegraduje można wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...

 

A gruntową naprawię Ci KAŻDĄ! Nawet jak padnie elektronika i będzie niedostępna u producenta!

wow, jestem pod wielkim wrażeniem. Nie spotkałem jeszcze w życiu elektronika, który deklarowałaby się tak daleko idącymi hasłami. Ale rozumiem, że jest to naprawa 1:1 czyli przywraca kolega funkcjonalność urządzenia do takich z przed usterki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, jestem pod wielkim wrażeniem. Nie spotkałem jeszcze w życiu elektronika, który deklarowałaby się tak daleko idącymi hasłami. Ale rozumiem, że jest to naprawa 1:1 czyli przywraca kolega funkcjonalność urządzenia do takich z przed usterki ?

 

mysle ze Wihi da rade, @kasprzyk wiesz moze jaka jest glowna funkcja pompy ciepla? (i nie gadaj tutaj o wodotryskach), bo o to chyba chodzi przy przywracaniu funkcjonalnosci? chyba ze jestes pasjonatem kolorowych wyswietlaczy i sterowania przez iphona (to tez w sumie dalo by sie naprawic lub zastosowac ekwiwalentne sterowanie)

Edytowane przez domelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Siwy. Czyli jeśli projekt zamienny z pompą i płytkimi odwiertami przejdzie przez starostwo (wydział budownictwa) i nie zgłoszą zastrzeżeń wydając kolejne pozwolenie na budowę, to mogę z czystym sumieniem przystąpić do odwiertów i montażu pompy.

 

Witam

 

Mam kupiony gotowy projekt gdzie jest kocioł gazowy. Zamiast gazu będzie pompa ciepła z kolektorem pionowym.

 

Można prosić o doprecyzowanie tego zdania

 

W zasadzie jeśli się umieści w projekcie budowlanym, taki sposób ogrzewania, to wystarczy.

 

To znaczy że jak będe składał pozwolenie na budowę czyli projekt zagosp. i projekt domu to wystarczy że projektankt wpiszę w tym projekcie domu który adoptuje że zamiast gazu będzie pompa ciepła z kolektorem pionowym i moge składać wniosek o pozwolenie? Jeśli więcej szczegółów przykładowo model pompy muszę podać już teraz przy pozwoleniu no to jestem skazany już na ten konkretny model?

 

Jak dostanę pozwolenie na budowę to dopiero mogę składać ten osobny projekt geologiczny i pozwolenie na odwierty?

 

Chodzi geenralnie o to że jeszcze nie mam wybranej firmy od pompy ciepła ale chciałbym już złożyć pozwolenie na budowę i nie bardzo wiadomo co teraz tam wpisać.

 

Z góry dziekuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając stare (sprzed 20 lat) produkcje filmowe śmiem uważać inaczej.

W 2016 roku powinniśmy podróżować ponad ziemią pojazdami wyglądającymi jak samochody. Kojarzysz?

 

Wracając do Twoich przekonań co będzie za 25 lat:

Kilka lat temu naprawiałem pompę Viessmann-a.

Serwis niemieckiego producenta wycenił "naprawę" na około 20 k PLN z przekazem "kup pan nową" - oczywiście klient zrezygnował.

Naprawiłem to za 1/4 tej kwoty, i to nie charytatywnie..

Jaki wniosek? Rzemiosło?

Chyba pocieszające że MOŻNA i się opłaca?

 

Ale taki błąd popełnił już mercedes i prawie padł a np. po Maroku dalej jeżdżą "beczki"

Przez ciebie fabryka wyprodukowała 1 pompę mniej... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie!

Mercedes prędzej by padł przez rdzewiejącą po kilku latach karoserię po wprowadzeniu "oszczędności". Mój kuzyn lakiernik miał sporo roboty.

Opinia strasznie ucierpiała....

 

a to już było po "beczkach" jak się ratowali przed bankructwem czyli miało zgnić i kupować nowe

zdaje się że już kilku producentów niezniszczalnych łatwo naprawialnych pomp w Polsce padło - ty masz co naprawiać ludzie w fabryce nie mają czego produkować... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do lodówki z przed 25 lat. Co widzisz?

Gdzie takie można kupić dziś? A no tak. Nie można, bo ktoś stwierdził że R12 jest szkodliwe dla naszej planety.

Oglądając stare (sprzed 20 lat) produkcje filmowe śmiem uważać inaczej.

W 2016 roku powinniśmy podróżować ponad ziemią pojazdami wyglądającymi jak samochody. Kojarzysz?

 

Wracając do Twoich przekonań co będzie za 25 lat:

Kilka lat temu naprawiałem pompę Viessmann-a.

Serwis niemieckiego producenta wycenił "naprawę" na około 20 k PLN z przekazem "kup pan nową" - oczywiście klient zrezygnował.

Naprawiłem to za 1/4 tej kwoty, i to nie charytatywnie..

Jaki wniosek? Rzemiosło?

Chyba pocieszające że MOŻNA i się opłaca?

Jeśli ma się wiedzę i dostęp do części MOŻNA naprawić wszystko.

Tym lepiej, jeśli się to wciąż opłaca.

Kilkanaście lat temu naprawiało się jeszcze sprężarki ;)

Za 25 lat, pompy.... będzie się wymieniać jak dzisiaj wymienia się agd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie takie można kupić dziś? A no tak. Nie można, bo ktoś stwierdził że R12 jest szkodliwe dla naszej planety.

 

Jeśli ma się wiedzę i dostęp do części MOŻNA naprawić wszystko.

Tym lepiej, jeśli się to wciąż opłaca.

Kilkanaście lat temu naprawiało się jeszcze sprężarki ;)

Za 25 lat, pompy.... będzie się wymieniać jak dzisiaj wymienia się agd.

 

no byli magicy co rozcinali i naprawiali "hermetyki" więc może nie koniecznie wymieniać spr. tylko regenerować zawsze będzie taniej i zamiast 5tyś kolega mógł "zejść" do np. 3tyś i też wszyscy byliby zadowoleni...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty masz co naprawiać ludzie w fabryce nie mają czego produkować... ;)

To nie tak. Naprawy to nikły % mojej działalności. Nie na tym się skupiam i nie to jest podstawą mojej działalności.

Ale jak ktoś zadzwoni to tradycyjnie pomogę.

 

Najwięcej czasu poświęcam na produkcję "naprawialnych" pomp ciepła. Takich jak wspomniana "beczka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...