Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72
obyś żył jak najdłużej, ale zostało to udowodnione że legionella mam zły wpływ na te sprawy :D

Spoko,nie daje się ogłupiać podobnym tobie marketingowcom robiącym sieczkę z mózgu nie świadomym inwestorom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli otoczenie parownika ma -22C

 

kiedy ostatnio widziałeś na termometrze -22°C? jeśli widziałeś kilka lat temu, to ile czasu to trwało i czy wg ciebie to ma taki duży wpływ na SCOP?

 

aluzje do sprzedaży są żenujące, niezły argument prawdziwie analityczny hehe

jak ktoś chce się ustosunkować, to proszę o merytoryczne kwestie,

a nie jakieś "wypływy" urażonych dum konsumentów próbujących uzasadnić swój zakup :p

 

widzę, że cię zabolało, to dobrze :)

 

prawda taka, że dzisiaj nie opłaca się inwestować w gruntową PC, chyba że polską czy chińską z własną robocizną. już na pewno nie w jakiegoś dziwoląga z bezpośrednim parowaniem.

 

ja nie grzeję pompą ciepła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko,nie daje się ogłupiać podobnym tobie marketingowcom robiącym sieczkę z mózgu nie świadomym inwestorom.

 

http://www.budujemydom.pl/woda-i-kanalizacja/18352-zwalczanie-bakterii-legionella-w-instalacji-domowej

 

poczytaj sobie, w trosce o zdrowie swojej rodziny

tak przy okazji to jestem chłodziarzem a nie marketingowcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy ostatnio widziałeś na termometrze -22°C? jeśli widziałeś kilka lat temu, to ile czasu to trwało i czy wg ciebie to ma taki duży wpływ na SCOP?

 

 

 

widzę, że cię zabolało, to dobrze :)

 

prawda taka, że dzisiaj nie opłaca się inwestować w gruntową PC, chyba że polską czy chińską z własną robocizną. już na pewno nie w jakiegoś dziwoląga z bezpośrednim parowaniem.

 

ja nie grzeję pompą ciepła :)

 

nie chodzi o to kiedy co widziałem na termometrze ale o to, że powielasz brednie z katalogu

i to jest istotą, że łykasz jak pelikan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
zobacz co napisałeś, nie pytałeś czy to możliwe,

uznałeś to za fakt i prawdę dlatego napiałem że łykasz

Jeśli na forum jest kilkanaście opomiarowanych pomp powietrze-woda w przerozniejszych domach i strefach to o jakim katalogu opowiadasz ?

Energia wyprodukowana tyle i tyle,energia zuzyta tyle i tyle,cop tyle i tyle.

Na takie argumenty ciężko dyskutować a Ty próbujesz.

Niestety to nie katalog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na forum jest kilkanaście opomiarowanych pomp powietrze-woda w przerozniejszych domach i strefach to o jakim katalogu opowiadasz ?

Energia wyprodukowana tyle i tyle,energia zuzyta tyle i tyle,cop tyle i tyle.

Na takie argumenty ciężko dyskutować a Ty próbujesz.

Niestety to nie katalog.

 

Niesamowite, O.O myślałem, że rozmawiamy o twoim domu i twojej instalacji i COPach wyższych od glikolówek :D

no i o obliczeniach które nadal się nie pojawiły, nie szacunkach, obliczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Niesamowite, O.O myślałem, że rozmawiamy o twoim domu i twojej instalacji i COPach wyższych od glikolówek :D

no i o obliczeniach które nadal się nie pojawiły, nie szacunkach, obliczeniach.

Nie rozmawiamy o moim domku bo nie mam cieplomierza.

Dałem Ci cytaty innych użytkowników powietrznych pomp które są opomiarowane i z cieplomierzami gdzie copy srednioroczne były odpowiednio 3,55 i 4.02 czyli energia wyprodukowana/energia zużyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite, O.O myślałem, że rozmawiamy o twoim domu i twojej instalacji i COPach wyższych od glikolówek :D

no i o obliczeniach które nadal się nie pojawiły, nie szacunkach, obliczeniach.

Przecież wiadomo że glikole mają wyższy COP ROCZNY, ale PW też sobie spokojnie dają radę i ludzie wyciągają roczny powyżej 3 a nawet 4 -- i to nei są domysły czy katalogowe dane, ale opomiarowane instalacje z ciepłomierzem vs licznik kWh (a wcześniej jeszcze podparte OZC). Sam będę montować gruntówkę -- bo po pierwsze mam plac to go wykorzystam, po drugie będę robić "sam" więc całość powinna wyjść nie więcej niż powietrzna, po trzecie mam z nią związane pewne plany których nie zrealizuję na pompie PW -- ale gdyby dwa z wcześniej wymienionych nie zachodziły, to zamontowałbym z pewnością PC PW bez trzęsienia portkami o jej pracę. Podobnie bajdurzenie o "postarzaniu" produktów zupełnie do mnie nie przemawia. Mam 3 pompy ciepła w domu z serii tzw. "postarzanych", działają bezawaryjnie kolejno, 10, 8, 5 lat. A to chińskie i koreańskie syfy na badziewiastych kompresorach Panasonic i Sanyo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastepuj Liwka w szukaniu ukrytych instalatorów bo straci satysfakcję z nawracania ich na własciwą drogę.

 

pogorszyło się?

puzondm został zdemaskowany kilka lat temu jako sprzedawca (Ziriusów) (nie on pierwszy i nie ostatni)....ludzie tutaj mają dobrą pamięć, potem zniknął na jakiś czas

teraz się pojawił - zresztą nawet w stopce ma napisane

Sprzedaje i montuję pc - bezpośrednie parownie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogorszyło się?

puzondm został zdemaskowany kilka lat temu jako sprzedawca (Ziriusów) (nie on pierwszy i nie ostatni)....ludzie tutaj mają dobrą pamięć, potem zniknął na jakiś czas

teraz się pojawił - zresztą nawet w stopce ma napisane

 

Czy mi sie pogorszyło, odpowiedz nie, i nie chodzi tu akurat imrahila, a puzondm i jego stopka mnie nie interesuje.

To była zresztą ironia, moze niektórzy nie wyczuli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko, lepiej bys sie skupil na dzieleniu sie doswiadczeniem uzywania PC niz tymi osobistymi potyczkami :p

 

Powiedz mi lepiej czy dzisiaj wybralbys jakas chinska PC ( np. Meetinga) i czy dokladalbys do tego taki reku jak masz?

 

Jestes z reku zadowolony? Jaki masz dokladnie model i czy monitorujesz moze jego zuzyciu pradu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...