Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no nie wiem, COP dla podłogówki będzie inny niż dla cwu z prostej przyczymy temp. wpodłodze ponad 20 sdtopni, w zbiorniku cwu ponad 40.

 

 

Aż taka mądra to ja nie jestem ...ale mam pomysł.

Oczywiście tylko wtedy jak masz zbiornik cwu i będziesz chciał ogrzać zimną wodę o 40 *C.

( 165 x 4,186 x 40 /9 )= 3069 sekund

 

/ pojemność zbior.litrów x ciężar właściwy wody x stopień ogrzania : / tego szukamy / = / policzysz ile to trwa i zamienisz na sekundy /

 

 

jak będziesz wiedział co w naszym przykładzie jest 9 to wtedy będziesz już w domu. To co znajdziesz to będzie moc PC w KW a wydatkowaną moc PC już masz .......2,8 KW /h / tylko sprawdź czy to jest dla 0/35 *C /

Wtedy to co znajdziesz np.13 KW dzielisz przez 2,8 i masz COP /13: 2,8=4,64 /

 

nie jest to idealne ale na bezrybiu ........

 

Wydaje mi się , że gdzieś czytałam , że ma PC 10KW więc jeśli pobór jest 2,8 to COP jest 3,57

 

Ja jestem z zerówki a rektorek chyba z lodowca sobie zjeżdża ot co :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś nie tak - u mnie podgrzanie 200l wody o 6 stopni strwa 30minut czyli o40stopni podgrzewałbym 3 godziny i 40minut tj. 13200 sekund.

 

czyli szukana wartość = 200x4,186x40/x=13200

tj. x= 2,54

 

czyli COP 2,54/2,8 wychodzi mniej niż 1???

 

 

Aż taka mądra to ja nie jestem ...ale mam pomysł.

Oczywiście tylko wtedy jak masz zbiornik cwu i będziesz chciał ogrzać zimną wodę o 40 *C.

( 165 x 4,186 x 40 /9 )= 3069 sekund

 

/ pojemność zbior.litrów x ciężar właściwy wody x stopień ogrzania : / tego szukamy / = / policzysz ile to trwa i zamienisz na sekundy /

 

 

jak będziesz wiedział co w naszym przykładzie jest 9 to wtedy będziesz już w domu. To co znajdziesz to będzie moc PC w KW a wydatkowaną moc PC już masz .......2,8 KW /h / tylko sprawdź czy to jest dla 0/35 *C /

Wtedy to co znajdziesz np.13 KW dzielisz przez 2,8 i masz COP /13: 2,8=4,64 /

 

nie jest to idealne ale na bezrybiu ........

 

Wydaje mi się , że gdzieś czytałam , że ma PC 10KW więc jeśli pobór jest 2,8 to COP jest 3,57

 

Ja jestem z zerówki a rektorek chyba z lodowca sobie zjeżdża ot co :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COP w instrukcji są w 2 wartościach ; jedna na 0/35 druga na 0/50 np.10,7/2,2....10,1/3,0

Jeśli PC jest 10 KW to weź termometr policz ile dajesz na podłogówkę np. 28*C policz pobór prądu przez godzinę i będzie to COP chwilowe większe niż COP na 0/35 *C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie podłogi. Można albo odczytać na czujniku na PC albo podpiąć termometr do rozdzielacza przy rurze gdzie jest wejście na podłogówkę / termometr taki z sondą / .

 

Ten przykład jest dobry i to co wychodzi ten x to nie ma być COP ale ilu KW jest PC / w KW /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego ma być skopane.?

Przy podłogówce a więc mniejszej temp. niz 35*C powinieneś mieć większe COP.Bo rozumiem , że to COP 3,5 to dla 0/35*C

 

Pamiętaj , że to nie jest tak idealnie .np..dochodzą prace pomp obiegowych ...

może zacytuje będzie szybciej

Parametry pomp ciepła różnych producentów różnią się znacząco. Np. moc grzewcza dla parametrów 0/35oC podawana w katalogu przy zastosowaniu takiej samej sprężarki może być inna od mocy grzewczej deklarowanej przez innego producenta. Dzieje się tak ponieważ jedni producenci podają parametry dla temperatur parowania/ skraplania inni dla temperatur źródła/zasilania.

W pompach ciepła moc chłodnicza dodana do mocy elektrycznej nigdy nie może być równa mocy grzewczej. Jak każde urządzenie pompa ciepła traci energię (silnik sprężarki, opory przepływu,itp.). Dodatkowo potrzebna jest energia dla sterowania pracą (sterownik, styczniki, itp.).

 

Mam nadzieję , że u Ciebie to COP jest dla ZASILANIA bo jak dla skraplania to trzeba porównywać skraplania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ok! to normalne , że jak pracuje to może być i -5 *C ..tylko nie jest tak zimno a ona się trochę wychładza....

 

Widzisz ja tak bardzo nie sprawdzałam . Bo ja tu a PC tam - Mazury.

Najpierw miałam za wys. parametry i było gorąco i dużo prądu teraz ok!

Temp. solanki odprowadz. z PC może być od 1,5 -5 *C niższa niż doprowadzona do PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te 2 metry ...tu zdania są podzielone jedni wyżej drudzy niżej ale nie martw się będzie wszystko ok!

W Steb. twierdzą , że na 2 metry to porównywalne z pionowym i b.dobrze , że

więcej kolektora.

Pozdrawiam i głowa do góry. Będzie dobrze! Musi być !

Dobranoc. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...