Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Może anhydryt ma zbliżoną bezwładność do betonu ale jest go zdecydowanie mniej. Nie dość że 5-6 cm a nie 6-8 cm grubości posadzki to jeszcze sama posadzka jest lżejsza. Czyli efekt jest prosty: szybciej się nagrzewa, ale też szybciej oddaje. Czyli mniejsza bezwładność. W nocy robi się gorąco gdyż posadzka nie nagrzewa się do 25 tylko wyżej a że szybciej oddaje to już musi być w domu za ciepło.

 

A jaką masz pojemność wodną podłogówki.

Ile poszło rury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Może anhydryt ma zbliżoną bezwładność do betonu ale jest go zdecydowanie mniej. Nie dość że 5-6 cm a nie 6-8 cm grubości posadzki to jeszcze sama posadzka jest lżejsza. Czyli efekt jest prosty: szybciej się nagrzewa, ale też szybciej oddaje. Czyli mniejsza bezwładność. W nocy robi się gorąco gdyż posadzka nie nagrzewa się do 25 tylko wyżej a że szybciej oddaje to już musi być w domu za ciepło.

 

Wszystko te niedogodności ,anhydrytu ,związane są tylko i wyłącznie jak zasila la go pc typu ON/OF ,jeśli już inwerter,to anhydryt tej wady nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardziej powinno brzmieć ...niedogodności cienkiego jastrychu..., bo sam anhydryt nie ma nic do tego. To bardzo dobry jastrych.

 

Przy tej mocy PC, rozkładzie rurek i powierzchni grzanej, nie powinno być tego problemu. Nawet on/off powinno płynnie pracować. Gdzieś indziej jest przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby rozwiać wątpliwości. I nie mam też doradców.

Koncepcja grzania elektrycznego w II taryfie bufora, powstała z racji wysokich kosztów zakupu markowej PC, prostoty i niezawodności. I na razie się nie zmieniła. Obliczeniowy koszt eksploatacyjny tego systemu to 1800,- zł. rocznie do CO.

PC zainteresowałem się wtedy gdy sprawiłem sobie GGWC. Rozważam włączyć do CO i CWU (bufora) małą PC gruntową o mocy max 3kW, która ma tylko obniżyć koszty ogrzewania domu i ciepłej wody. Warunkiem jest tylko zdobycie odpowiedniej klasy i mocy urządzenia w rozsądnej cenie.

Oczywiście że nie będę grzał PC wody w buforze do 90*C:)

 

Pozdrawiam

Cezary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz grzać prądem to ok. Rozważyłbym możliwość zakupu klimatyzatora z funkcją grzania zamiast małej pc gruntowej.

 

Ależ ja użytkuję cztery klimatyzatory z funkcją grzania: w biurze, w domu, domku babci i wiem że ciszy absolutnej się nie uświadczy.

Poza tym mam już dolne źródło wydajne do takiej mocy jak pisałem.

 

Pozdrawiam

Cezary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jgrolik - jestem ciekaw ile taki kombajn kosztuje, bo to nie jest sama PC, tylko kombajn

pewnie zwykła 6kw polskiego producenta będzie sporo tańsza

 

JTKirk twierdziłeś, że nie ma gruntowych PC o mniejszej mocy ("jak się nie mylisz").

Jednak jest taka pompa a to, że jest połączona razem z reku to inna sprawa (zobacz do jakich domów jest to przeznaczone).

Cena tego mnie nie interesuje bo mam już swoją PC.

Jak chcesz kogoś oświecić, to dowiedz się i podaj obie ceny ... ale przecież nie o cenę tu chodzi

 

PS: Moja PC inwertorowa ma minimalną moc przy parametrze B0/W35 1.59 kW

Edytowane przez jgrolik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jest taka pompa a to, że jest połączona razem z reku to inna sprawa ...

 

To nie jest inna sprawa. Znajdź samą gruntową bez dodatków i nie kombajn. Jak ktoś chce kupić samą PC gruntową, to po co ma brać kombajn. Jak ktoś chce małe radio, to nie musi kupować kina domowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem cennik tego cuda

http://ismc.home.pl/kreator2/data/documents/Cennik%20Nilan%2004.2016L.pdf

Compact PCooling GEO 3 57400 (netto)

Compact PCooling GEO 6 63340 (netto)

 

ludzie muszą walić drzwiami i oknami :rotfl:

 

ceny PC polskich producentów

Ecopol-system

http://www.ecopol-system.pl/oferta/oferta.html

pspc 5,9kw =11430 (on/off, golas) (netto)

 

PPC

http://www.ppcpompy.eu/cennik/

Ecopower C7a - 12200 (on/off, chyba golas) - netto

Ecopower C8i - 15900(inwerter, z wyposażeniem) - netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest inna sprawa. Znajdź samą gruntową bez dodatków i nie kombajn. Jak ktoś chce kupić samą PC gruntową, to po co ma brać kombajn. Jak ktoś chce małe radio, to nie musi kupować kina domowego.

 

Zwróć uwage, że to jest celowane w domy pasywne (i pewnie niskoenergetyczne), gdzie bez rekuperacji "ani rusz".

 

PS: W kinie domowym zazwyczaj nie ma radia... a przynajmniej nie w każdym więc porównanie nie trafione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli się nie mylę, to najmniejsze gruntówki mają od około 6kw

 

Nie widzę w Twoim poście abyś napisał "w rozsądnej cenie" lub jakiegokolwiek odniesienia do ceny.

 

Oczywiście, że cena ma znaczenie, ale JTKirk w swoim poście nie zwrócił w ogóle na to uwagi.

 

Jak ja szukałem PC inwertorowej o małej mocy to nie znalazłem takowej. Na szczęście moja pompa ma możliwość programowej zmiany mocy maksymalnej i tak właśnie u mnie pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwage, że to jest celowane w domy pasywne (i pewnie niskoenergetyczne), gdzie bez rekuperacji "ani rusz".

 

to tak jakby strzelać z armaty do wróbla...

do domu pasywnego taki zestaw?

każdy myślący (i potrafiący liczyć) inwestor da do takiego domu reku+kable i zapłaci 1/3 ceny "kombajnu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jakby strzelać z armaty do wróbla...

do domu pasywnego taki zestaw?

każdy myślący (i potrafiący liczyć) inwestor da do takiego domu reku+kable i zapłaci 1/3 ceny "kombajnu"

 

Patrzysz przez pryzmat "pragmatycznego polaka".

Skoro ta firma istnieje, to znaczy, że ludzie to kupują.

To tak jakbyś powiedział, że każdy myślący i potrafiący liczyć nie kupi iPhone-a tylko np MyPhone lub Meizu, czy Lenovo.

 

Nikt Cię nie zmusza do zakupu tego sprzętu.

Nie wiem czemu jesteś taki "cięty" na takie drogie gadżety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...