Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Lepszy i droższy telefon potrafię zrozumieć, natomiast nie widzę kompletnie różnicy między 22 stopniami z pompy, kabli czy np. gazu. A skoro nie widać różnicy...

 

Widać różnice w rachunkach za prąd :-)

PS: iPhone ma dość mało z samego telefonu... to taki "kombajn" z wodotryskami, więc po co przepłacać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że nie mają żadnego sensu?

Lepszy i droższy telefon potrafię zrozumieć, natomiast nie widzę kompletnie różnicy między 22 stopniami z pompy, kabli czy np. gazu. A skoro nie widać różnicy...

 

wskaż prosze jedną rzecz dlaczego iphone jest lepszy od np. meizu czy xiaomi

(nie liczę systemu, bo andek i ios to różne sprawy, każdemu według potrzeb)

sprzetowo iphone to nie jest super telefon, lecz w porównaniu do flagowców średniak

i to pisałem ja, fan i użytkownik Lumii z windą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskaż prosze jedną rzecz dlaczego iphone jest lepszy od np. meizu czy xiaomi

(nie liczę systemu, bo andek i ios to różne sprawy, każdemu według potrzeb)

sprzetowo iphone to nie jest super telefon, lecz w porównaniu do flagowców średniak

i to pisałem ja, fan i użytkownik Lumii z windą...

 

Nie znam się na tyle na telefonach, żeby określić ich ranking. Dla mnie telefon ma przede wszystkim służyć do dzwonienia i ewentualnie do wysłania SMS-a. Musi też długo trzymać bateria. Reszta to dla mnie tylko bajery.

Natomiast system grzewczy ma dawać ciepło. Najlepiej bezobsługowo i tanio. Tak w eksploatacji, jak i w inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tyle na telefonach, żeby określić ich ranking. Dla mnie telefon ma przede wszystkim służyć do dzwonienia i ewentualnie do wysłania SMS-a. Musi też długo trzymać bateria. Reszta to dla mnie tylko bajery.

Natomiast system grzewczy ma dawać ciepło. Najlepiej bezobsługowo i tanio. Tak w eksploatacji, jak i w inwestycji.

Przecież już dawno wiadomo że jeśli coś jest do wszystkiego to w zasadzie jest do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JTKirk Ty jednak nie potrafisz przyznać się do błędu, tylko "wykręcasz kota ogonem" i wciągasz w tą niepotrzebną dyskusję inne osoby

 

jakiego błędu?!?

 

Hmm LIWKO=JTKirk ?

To by wiele wyjaśniało :-)

 

to się nazywa paranoja....

 

Widać też ogromną różnicę w inwestycji. A im mniejsze zużycie energii przez dom, tym mniej się opłaca inwestować w PC/gaz.

Przecież już dawno wiadomo że jeśli coś jest do wszystkiego to w zasadzie jest do niczego.

do niektórych to nigdy nie dotrze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po co te swary i kłótnie.:)

 

Z tej firmy: http://www.nilan-polska.pl/rozwi%C4%85zania-kompaktowe/compact-p-geo-36-1

kilka dni temu obiecali przysłać ofertę na samą PC gruntową niskiej mocy, takiej, której nie maja aktualnie w ofercie. I nic jeszcze nie dostałem. Pewnie cena będzie z kosmosu, tak jak i pozostałych urządzeń z oferty.

 

Nie muszę mieć PC na siłę i nie chodzi tu o prąd trójfazowy. Wiadomo że czas zwrotu inwestycji w PC ma podstawowe znaczenie i w porównaniu z grzałkami II taryfy nie może przekroczyć kilku lat.

 

Pozdrawiam

Cezary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się nazywa paranoja....

 

Niech inni to ocenią :

 

to tak jakby strzelać z armaty do wróbla...

do domu pasywnego taki zestaw?

każdy myślący (i potrafiący liczyć) inwestor da do takiego domu reku+kable i zapłaci 1/3 ceny "kombajnu"

 

Patrzysz przez pryzmat "pragmatycznego polaka".

Skoro ta firma istnieje, to znaczy, że ludzie to kupują.

To tak jakbyś powiedział, że każdy myślący i potrafiący liczyć nie kupi iPhone-a tylko np MyPhone lub Meizu, czy Lenovo.

 

Nikt Cię nie zmusza do zakupu tego sprzętu.

Nie wiem czemu jesteś taki "cięty" na takie drogie gadżety?

 

 

Może dlatego, że nie mają żadnego sensu?

Lepszy i droższy telefon potrafię zrozumieć, natomiast nie widzę kompletnie różnicy między 22 stopniami z pompy, kabli czy np. gazu. A skoro nie widać różnicy...

 

Zadałem pytanie do JTKirk a odpowiedź otrzymałem od Liwko stąd moja aluzja :-)

 

jakiego błędu?!?

 

Takiego, że nie od dziś są pompy ciepła o mocy mniejszej niż 6 kW.

 

Jako przykład podałem pompę 3 kW sprzęgniętą wraz z rekuperacją.

 

Zaraz potem zamiast napisać, że faktycznie są mniejsze pompy JTKirk zacząłeś mnie atakować.

 

Nie znałem ceny tamtej pompy, bo Twoje stwierdzenie dotyczyło braku pomp gruntowych o mocy mniejszej niż 6 kW a nie braku pomp gruntowych o mocy mniejszej niż 6 kW w rozsądnej cenie.

 

Tamtą pompę podałem, ponieważ pojawiła się w jednym z wątków.

Ale zostawmy już tamten nieszczęsny kombajn.

 

Nie trzeba jednak dużo szukać a można spokojnie znaleźć pompy o mniejszej mocy.

 

Tutaj kilka przykładów

 

http://www.calorex.com/ee_pdf/GSHP_WW3500-12000_v2.pdf

 

 

 

http://www.jewson.co.uk/renewables-water-management/renewables-ventilation/heat-pumps/ground-source-heat-pumps/products/B5119486/baxi-geoflo-heat-pump-26-antifreeze-kit-4kw/

 

http://cleanenergyinstallations.co.uk/View/35/4kw-ground-source-heat-pump

 

http://www.kensaheatpumps.com/product/shoebox-2/

 

 

Teraz pewnie napiszesz, że nie mają dystrybutora w Polsce ... ale to żaden problem

TY NIM ZOSTAŃ

 

A jak nie chcesz to tu masz Danfoss-a 4kW

 

http://heating.danfoss.com/PCMPDF/dhp-h-opti_26_09_2015.pdf

 

Tylko znowu nie pytaj o cenę bo mnie w tym poście cena nie interesuje , tylko fakt istnienia gruntowych pomp ciepła o mocy poniżej 6 kW

 

 

PLONK

EOT

Edytowane przez jgrolik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Nie znam się na tyle na telefonach, żeby określić ich ranking. Dla mnie telefon ma przede wszystkim służyć do dzwonienia i ewentualnie do wysłania SMS-a. Musi też długo trzymać bateria. Reszta to dla mnie tylko bajery.

Natomiast system grzewczy ma dawać ciepło. Najlepiej bezobsługowo i tanio. Tak w eksploatacji, jak i w inwestycji.

 

to dlaczego nie możesz zrozumieć ze ktoś, kogo na to stać, chce kupić coś droższego i "markowniejszego" i używać?

skoro rozumiesz iphona to zrozumieć powinieneś i to

 

co ciekawe rozumiesz iphona a i tak piszesz ze telefon ma służyć do rozmów, trzymać baterię i pozwalać na smsy

to zamiast iphona może nokię 3310?

tak samo moze ktoś chce droga pompę z bajerami?

zy to tak trudno zrozumieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
to dlaczego nie możesz zrozumieć ze ktoś, kogo na to stać, chce kupić coś droższego i "markowniejszego" i używać?

okobar,nie pier... idiotyzmow.

Czemu zatem masz u siebie jakiś nie markowy badziew "bravou" zamiast panasa lub mitsubishi ?

Może sam jestes badziew ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...