Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

okobar,nie pier... idiotyzmow.

Czemu zatem masz u siebie jakiś nie markowy badziew "bravou" zamiast panasa lub mitsubishi ?

Może sam jestes badziew ?

 

Markowy Panas - żart roku. Klimatyzator przerobiony na pompę ciepła wart 6000 zł . Sprężarki panasonic jedne z najtańszych na rynku w chinach po 150 $

Mitsubishi możesz nazwać markowym sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podobnie Daikin też są Chińskie po 1000 zł

 

Właśnie o tym mówię . Lobby panasonicowe sprzedających, usiłujących sprzedawać, byłych sprzedających jest żałosne. Gdzie w Polsce jest serwis pomp ciepła panasonica? Dystrybutorami pomp ciepła są dystrybutorzy klimatyzacji i jedna duża hurtownia instalacyjna na B . Markowym sprzętem możemy nazwać Alpha Innotec, Dimplex, Nibe ale nie panasonica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okobar,nie pier... idiotyzmow.

Czemu zatem masz u siebie jakiś nie markowy badziew "bravou" zamiast panasa lub mitsubishi ?

Może sam jestes badziew ?

 

Arturo72, czytam Twoje posty od czasów jak twierdziłeś że nie ma nic lepszego dla każdego niz czysty prąd :p

 

 

nie pier... idiotyzmów

Smartheat a nie jakiś Bravour jak już trzymamy się marki, a poza tym nigdy i nigdzie nie twierdziłem że mam kasy jak lodu... więc krótko odpowiem

 

bo mnie nie stać

kumasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo72, czytam Twoje posty od czasów jak twierdziłeś że nie ma nic lepszego dla każdego niz czysty prąd :p

I w dalszym ciągu to potwierdzam :) Nie ma nic lepszego niż czysty prąd i gdybym miał płacić za pompę ciepła więcej niż 20tys.zł grzałbym właśnie czystym prądem :)

W moim przypadku ta kwota właśnie była graniczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
na marginesie - wiesz jak nazywa się potocznie tych co mówią jedno a robią drugie?

ceny PC nie mają tutaj nic do rzeczy :p

Ceny PC mają dużo do rzeczy ponieważ jak pisałem wcześniej,gdyby cena PC przekroczyłaby 20tys.zł nie kupowałbym PC tylko grzałbym zwykłym prądem czyli Kospelem czy Eltermem tak jak to na początku zakładałem.

 

A czemu ? A temu,że dla mnie odniesieniem od początku był prąd jako najtańszy w inwestycji a pompa miała jedynie zmniejszyć rachunek tyle,żeby w przeciągu 5-6 lat mogłaby się zamortyzować w stosunku do prądu i tak jest.Gdyby amortyzacja,dalej do prądu,byłaby dłuższa czyli pow.6 lat czyli droższa niż 20tys.zł nie wchodziłbym w pompę.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
potrzebuję zainstalować pc gruntową 9 kw, z dolnym źródłem poziomym już wykonanym, rozważam firmy PPC, Ecopol, Econtech i A-pic, czy można w jakiś sposób ocenić, że wybór którejś będzie lepszy

Dla mnie jedynie cena pompy odgrywałaby znaczenie bo praktycznie każda oferuje podobne parametry.Na drugim miejscu serwis chociaż nie sadzę żeby coś się działo jak będzie wszystko poprawnie zmontowane,na trzecim miejscu wygląd,dla mnie ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję zainstalować pc gruntową 9 kw, z dolnym źródłem poziomym już wykonanym, rozważam firmy PPC, Ecopol, Econtech i A-pic, czy można w jakiś sposób ocenić, że wybór którejś będzie lepszy

Pomyśl jeszcze o HCT też polska, na forum wielu użytkowników chwali. Ja też chwalę, mam i jestem zadowolony. Miała rozsądną cenę, grzeje, zużywa niewiele prądu - a chyba o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny PC mają dużo do rzeczy ponieważ jak pisałem wcześniej,gdyby cena PC przekroczyłaby 20tys.zł nie kupowałbym PC tylko grzałbym zwykłym prądem

A czemu ? A temu,że dla mnie odniesieniem od początku był prąd jako najtańszy w inwestycji a pompa miała jedynie zmniejszyć rachunek tyle,żeby w przeciągu 5-6 lat mogłaby się zamortyzować w stosunku do prądu i tak jest.Gdyby amortyzacja,dalej do prądu,byłaby dłuższa czyli pow.6 lat czyli droższa niż 20tys.zł nie wchodziłbym w pompę.

 

jakoś matematycznie to się nie składa z setką (?) twoich wypowiedzi typu COP PC PW to 3.

Bo nawet niech będzie COP 3.5 to ile ten dom może zużyć Ci prądu (jak mi bierze 1100zł na rok) za 800-900zł? To ile rocznie oszczędzasz z PC? Z 2000zł, czyli w 5 lat 10K. A gdzie tu amortyzacja 20K?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
jakoś matematycznie to się nie składa z setką (?) twoich wypowiedzi typu COP PC PW to 3.

Bo nawet niech będzie COP 3.5 to ile ten dom może zużyć Ci prądu (jak mi bierze 1100zł na rok) za 800-900zł? To ile rocznie oszczędzasz z PC? Z 2000zł, czyli w 5 lat 10K. A gdzie tu amortyzacja 20K?

Masz rację,roczna oszczędność przy pompie to 2000zł,system grzewczy w prąd to inwestycja ok.5-6tys.zł czyli masz różnicę w inwestycji 14-15tys.zł a to 7 lat przy COP3 czyli to była dla mnie graniczna już cena za pompę a pompę miałem za mniej niż 20tys.zł bo przypominam,że miałem mieć Atlantica 8kW.

Gruntówka z odwiertami była wtedy za 20tys.zł ale zdecydowałem się na powietrzną.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Arturo!!!

A co po tych 6-ciu latach??? Zwrot inwestycji się zrówna a później rachunki wyższe na małej emeryturze. Wtedy kufajka i siedź sobie w zimnym domu bo mnie nie będzie stać na rachunki za prąd. A teraz dopłacę do pc. Później na starość będę miał niskie rachunki. Czyż nie? Nie każdy ma firmę co mu na starość da. Nie zawsze chodzi o zwrot kosztów.Czasem a nawet często chodzi o niską eksploatację.

Edytowane przez mardor1971
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dla Arturo!!!

A co po tych 6-ciu latach??? Zwrot inwestycji się zrówna a później rachunki wyższe na małej emeryturze. Wtedy kufajka i siedź sobie w zimnym domu bo mnie nie będzie stać na rachunki za prąd. A teraz dopłacę do pc. Później na starość będę miał niskie rachunki. Czyż nie? Nie każdy ma firmę co mu na starość da. Nie zawsze chodzi o zwrot kosztów.Czasem a nawet często chodzi o niską eksploatację.

Calkowicie masz rację :)

Ale grzejąc dom prądem za ogrzewanie domu 118m2 płacilbym ok.1700zł za sezon grzewczy gdzie dotychczas w mieszkaniu 52m2 za ogrzewanie płaciłem ponad 2000zł rocznie i z tego punktu widzenia wychodziłem myśląc o prądzie,że i tak będzie taniej niż dotychczas w M :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkowicie masz rację :)

Ale grzejąc dom prądem za ogrzewanie domu 118m2 płacilbym ok.1700zł za sezon grzewczy

 

???

1700 zł ? Przecież grzałbyś w taniej taryfie, która jest cenowo porównywalna z gazem.

Jeśli mnie sezon grzewczy kosztował około 960zł, to za prąd miałbyć 1100zł max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
???

1700 zł ? Przecież grzałbyś w taniej taryfie, która jest cenowo porównywalna z gazem.

Jeśli mnie sezon grzewczy kosztował około 960zł, to za prąd miałbyć 1100zł max

Masz cieplejszy dom na to wychodzi :)

Moje 5500kWh dałoby te 1700zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wziąłeś te 5500kwh ?

z OZC ?

Bo ja w OZC miałem 5536 kWh, a oprócz ciepłych parapetów i montażu warstwowego okien, oraz 5cm grubszej izolacji na stropie innych zmian nie wprowadzałem

A Ty masz na stropie te 18cm izolacji więcej.

Nie ma szans, aby Twój dom w zimie takiej, jak ubiegłosezonowa wziął 5500kWh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...