Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

120 m użytkowego, tylko parter, bez poddasza.

 

 

Pociągnij sobie od rozdzielacza do każdego pomieszczenia kabelki i nie zakładaj żadnych siłowników. Wyregulujesz sobie imbusem, a jeżeli po kilku latach stwierdzisz, że do czegoś ci te sterowanie potrzebne (nie sądzę), to sobie dołożysz siłowniki i sterowniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie spotkałem się by ktokolwiek grzał wodę w południe przy tych temperaturach.

 

pewnie się nie spotkaliśmy, ale istnieją tacy co grzeją w południe Choćby Ja.

Grzałem ostatnio przy +34 st, PC stoi w cieniu ale i termometr w cieniu pokazał +34 st a termometr na PC pokazał +33 st.

 

Podgrzałem na szybko 3x300L na cele basenu. Oczywiście podgrzałem bez grzałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewanie basenu to raczej sprawa odosobniona.

Tak samo jak grzanie w okienku. Ci co go nie mają biorą większy zbiornik.

 

 

rozmawiałem z wieloma użytkownikami PC - i jestem zdania że grzanie w okienku to normalność, nie grzanie CWU w dzień to dla mnie dziwne :p

 

 

tak samo jak nie posiadanie dwóch taryf :p

 

 

standardowym baniakiem CWU jest 180-300 litrów na rodzinkę... dogrzewanie CWU większość znanych mi osób ma ustawione 4-6 rano i 13-15

dzięki temu nigdy nikomu nie brakuje ciepłej wody

 

to że Ty nie dogrzewasz w dzień ni znaczy że to normalne, tylko znaczy tyle że Ty tego nie potrzebujesz...:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
rozmawiałem z wieloma użytkownikami PC - i jestem zdania że grzanie w okienku to normalność, nie grzanie CWU w dzień to dla mnie dziwne :p

 

 

tak samo jak nie posiadanie dwóch taryf :p

 

 

standardowym baniakiem CWU jest 180-300 litrów na rodzinkę... dogrzewanie CWU większość znanych mi osób ma ustawione 4-6 rano i 13-15

dzięki temu nigdy nikomu nie brakuje ciepłej wody

 

to że Ty nie dogrzewasz w dzień ni znaczy że to normalne, tylko znaczy tyle że Ty tego nie potrzebujesz...:p

Dokładnie się z tym zgadzam.

Dzony reprezentuje jakiś dziwny pogląd.

Może miał styczność jedynie z niezbyt świadomymi inwestorami a przy tym sam jest daleki od świadomości ?

 

Dzony,ja nie miałem okienka ale wszedłem. W nie.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku pomp PW trzeba jeszcze pamiętać o tym iż mają one nie tylko dolną granicę pracy (-10/-15/-20/-25 z lichym COPem) ale maja również górną granicę. Typowo w Polsce montuje się pompy PW z górną granicą pracy 35 C i przy takich upałach jak ostatnio potrafią przestać grzać CWU lub grzać grzałkami.

Czy górna granica pracy to nie zabezpieczenie przed przegrzaniem/przeciążeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewanie basenu to raczej sprawa odosobniona.

Tak samo jak grzanie w okienku. Ci co go nie mają biorą większy zbiornik.

 

Nie wiem co Cienie do takich wniosków doprowadziło, ale dla mnie grzanie basenu dla dziecka to nic innego jak grzanie CWU, wszak pisałem, że grzeję 2 czy 3 x 300L zasobnik czyli CWU by dolać ciepłej wody do basenu co robię podłączając wąż ogrodowy do kranu w pomieszczeniu gospodarczym.

 

A grzanie w okienku tol też chyba standard przy zasobniku więcej niż 180L, a już przy 300L to spokojnie takich okienek sobie można narobić przecież wiele i praktycznie zapewnić 100% CWU ciepłej w taniej taryfie.

 

I mimo 33 st na zewnątrz i grzania w okienku popołudniu, czyli najcieplej w ciągu dnia i to 2-3 x CWU po rząd całość idzie bez grzałki bo o tym był wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiliście drogą zabawkę i teraz siedzicie i udowadniacie kto ma rację by było taniej, ale chyba nie tylko o to chodzi. Niech każdy grzeje kiedy chce przecież to jego kasa, więc co komu do tego.

Wymieniajcie poglądy, spostrzeżenia a nie chwalcie się kto ma taniej, lepiej, czy fajniej, bo ja np. nie wiem kiedy moja grzeje cwu, bo grzeje ją wtedy gdy się skończy a nie gdy nie trzeba,a jest tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniajcie poglądy, spostrzeżenia a nie chwalcie się kto ma taniej, lepiej, czy fajniej, bo ja np. nie wiem kiedy moja grzeje cwu, bo grzeje ją wtedy gdy się skończy a nie gdy nie trzeba,a jest tanio.

 

Ja też nie wiem, kiedy moja PC grzeje CWU ale w tanim prądzie mam ustawioną wyższą temperaturę niż w drogim. Ciepła woda po prostu musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiliście drogą zabawkę i teraz siedzicie i udowadniacie kto ma rację (........), bo ja np. nie wiem kiedy moja grzeje cwu, bo grzeje ją wtedy gdy się skończy a nie gdy nie trzeba,a jest tanio.

 

cóż, moja "zabawka" była stosunkowo tania - jedna z tańszych ofert na rynku :) Dzięki Panie Tomku :p

a co do grzania - nie wiem także kiedy grzeje - mam po prostu zrobione dwa okna kiedy w tanim prądzie CWU dogrzewa do wyższej temperatury....

poza tym oczywiście CWU pewnie grzeje się też w droższym, ale wtedy do ciut niższej temperatury :p

i woda zawsze jest u mnie ciepła :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Zastanawiam się wraz z mężem nad pompą ciepła, chciałabym dowiedzieć się jak to się rozchodzi w rzeczywistości z kosztami miesięcznymi (bardziej miesiące zimniejsze)? Przy jakich powierzchniach grzewczych? Bo ilu zwolenników tylu przeciwników :) A dylemat spory. Pozdrawiam

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191620-POMPA-CIEP%C5%81A-zu%C5%BCycie-pr%C4%85du

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Zastanawiam się wraz z mężem nad pompą ciepła, chciałabym dowiedzieć się jak to się rozchodzi w rzeczywistości z kosztami miesięcznymi (bardziej miesiące zimniejsze)? Przy jakich powierzchniach grzewczych? Bo ilu zwolenników tylu przeciwników :) A dylemat spory. Pozdrawiam

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191620-POMPA-CIEP%C5%81A-zu%C5%BCycie-pr%C4%85du&p=7148619#post7148619

 

to mój post dotyczący kosztów energii elektrycznej za 6 miesięcy - w stopce mam wymiary domu :p

koszt prądu dot. CAŁOŚCI, więc ogrzewania/ciepłej wody/wszelakich pompek/kanalizacji/światła/indukcji/kontaktów/sprzętu muzycznego/telewizji/komputera/pralki/lodówki/zmywarki/rekuperacji i co tam jeszcze było....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...