Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72
http://muratordom.pl/instalacje/kolektory-pompy-ciepla/powietrzna-pompa-ciepla-opinie-koszty,30_10450.html

 

"Pompa ciepła pracuje wyłącznie w dodatnich temperaturach - MIT

 

Pompa powietrzna może pracować w bardzo szerokim zakresie temperatur: od -25oC do +45oC.

 

Do niedawna pompa przestawała działać poniżej -5oC, ale wprowadzenie nowego rodzaju sprężarek rozwiązało ten problem. Uzyskanie tak dobrego wyniku, porównywalnego z gruntowymi pompami ciepła, możliwe jest dzięki nowoczesnej konstrukcji, zaprojektowanej specjalnie do warunków zimowych.

 

Kluczowe elementy konstrukcji to: zautomatyzowane sterowanie, sprężarka EVI oraz programator zintegrowany z elektronicznym zaworem."

 

Pewnie czytałem o tych starszych modelach co przy -5 przestają działać i może znajomi taką mają

W końcu adekwatny artykuł Muratora do rzeczywistości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Jaki model powietrznej pompy ciepła jest obecnie najlepszy i godny polecenia? Mam na myśli pompę powietrzną, która działa przy minus 20 stopni bez grzałki.

Mnóstwo jest takich modeli i nie ma najlepszego,praktycznie wszystkie marki są technicznie zbliżone do siebie i jedynie może cena tutaj grać rolę.

Producenci sprawdzeni i znani na forum to Atlantic,Panasonic,Fujitsu,Samsung,Daikin,Mitsubishi itd.

 

To czy pompa będzie grzała bez grzałki zależy tylko i wyłacznie o poprawnie dobranej mocy pompy do obciążenia cieplnego domu,to też powtórze.

 

Ale nie wiem czemu tej grzałki się tak boicie. Ona ma wspomagać jedynie a nie grzać i tylko ew.przez kilka godzin a nie dni. Ile nabije energii ? 30kWh ? 9 złoty ?

Ja tam chciałem grzać dom tylko grzałką i wyszloby wtedy 1600 zł za sezon ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Tyle to sie domyslam...

Słabo domyślny jesteś widać.

Jak w aucie padnie Ci sprzęgło czy skrzynia biegów,które sa poważnymi awariami a nie daj Boże sprezara(turbina) to co robisz z takim autem ?

 

Ludzie,skąd Wam takie pytania do głowy przychodzą ?

 

Na nowe auto za 70 tys.zl masz tylko 2 lata gwarancji,na pompę za 16 tys.zl masz 5 lat gwarancji.

Masz skale porównań...

 

Jak kupujecie auto,TV,pralkę,kompa,lodówkę,zmywarke pytacie się również po forach o "żywotność" tych rzeczy ?

 

Ostatnio w pralce padła mi płyta główna,koszt naprawy 350zl,miałem wyrzucić tą pralkę ?

Nie wyrzucilem ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od jednej z firm taką informacje:

 

Pompa z odwiertami będzie droższa o około 15tyś zł od pompy powietrze woda a oszczędność z jej zastosowania będzie na poziomie 400zł rocznie, czyli pompą powietrzną rachunek za ogrzewanie i ciepłą wodę to 2000zł a gruntową to 1600zł.

Niby 400zł taniej ale trzeba wydać 15 tyś więcej na instalację, 150000 / 400 = 37 lat. Czyi zakup pompy gruntowej zwróci się po 37latach, a po takim czasie to będzie już dawno nie działać, bo pompa ciepła żyje 15 góra 20lat. A potem to już zabytek.

 

Dlatego pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dostałem od jednej z firm taką informacje:

Dlatego pytam

Tak samo jak zabytkiem jest moja meganka coupe,20 lat,czyż nie ?

Ale jeżdżę,co trzeba było naprawiać to naprawiam i nie mam zamiaru oddać na złom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo domyślny jesteś widać.

Jak w aucie padnie Ci sprzęgło czy skrzynia biegów,które sa poważnymi awariami a nie daj Boże sprezara(turbina) to co robisz z takim autem ?

 

Ludzie,skąd Wam takie pytania do głowy przychodzą ?

 

 

Głupie to są tylko twoje odpowiedzi. PC można zastąpić grzaniem w drugiej taryfie, gazem, węglem, pelletem, kominkami, kotłami, a może PV + zwykły prąd itd. A czym zastąpisz samochód? Rowerem? A może będziesz taxi dymał do pracy i na wakacje? Mnogość dostępnych rozwiązań grzania powoduje wśród potencjalnych inwestorów po prostu mętlik. Każdy chce wybrać najlepsze i nie każdemu się uśmiecha potencjalnie wydawać co parę lat kasy na nowe PC - stąd pytania o trwałość tego rozwiązania.

 

Napisz, że nie wiesz jaka jest trwałość i jakie są potencjalne koszty napraw i tyle.

 

Co do samochodów to większość z nas je ma, a PC nie. Więc jak już chcesz koniecznie porównywać do motoryzacji to nie do sprzęgieł czy turbin, ale do samochodów hybrydowych, bo większość z nas ich niema. One też stanowią pewną niewiadomą i ludzie się zastanawiają zwłaszcza ci co nie lubą smrodu spalin diesla, odoru ON, chcą benzynę, ale też chcą mieć niższe zużycie paliwa, czy przypadkiem, tuż po gwarancji na akumulatory nie będą musieli wydać 10 000 zł na nowe, bo w takim przypadku traci to po prostu sens ekonomiczny.

Edytowane przez muchenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Głupie to są tylko twoje odpowiedzi. PC można zastąpić grzaniem w drugiej taryfie, gazem, węglem, pelletem, kominkami, kotłami, a może PV + zwykły prąd itd. A czym zastąpisz samochód? Rowerem? A może będziesz taxi dymał do pracy i na wakacje? Mnogość dostępnych rozwiązań grzania powoduje wśród potencjalnych inwestorów po prostu mętlik. Każdy chce wybrać najlepsze i nie każdemu się uśmiecha potencjalnie wydawać co parę lat kasy na nowe PC - stąd pytania o trwałość tego rozwiązania.

 

Napisz, że nie wiesz jaka jest trwałość i jakie są potencjalne koszty napraw i tyle.

Jesteś Ty mądry porównując COP3 do COP1,gazu czy węgla ?

Nie sądzę że jestes zbyt mądry porównując parowóz z lat szescdziesiatych do elektrowozu z lat osiemdziesiątych a to wszystko do dzisiejszego pendolino.

Z jaskini wyszedles przed chwilą czy ze wsi zabitej dechami nie wiedząc,że parowozy dzisiaj nie istnieją ?

 

Nie ma mnogości rozwiązań grzewczych,dla cywilizowanych ludzi jest tylko prąd i gaz ziemny,dla zacofancow ze wsi istnieje ognisko jaskiniowe zasilane węglem lub drewnem które jak dawne parowozy sa drogie w eksploatacji.

 

Czy wiesz jakie są potencjalne koszty napraw Twojego auta,TV,lodówki,pompa itp skoro tak debilnie pytasz się o koszty napraw źródła ciepła ?

Trzeba było równie debilnie zamiast kupować pralkę bo się zepsuje prać w strumyku ?

Faktycznie pochodzicie ze wsi zabitej dechami że zamiast pralki pierze się w strumyku lub na tarce bo się nie zepsuje ?

 

Dla mnie sa to debilne rozterki i tyle.

Ale niby oni się sami rodzą bo ich nie sieją..

I jak ktoś zadaje debilne pytania to i trzeba go traktować tak jak jego sens pytania.

 

Wyobrażacie sobie debila który w media markt idzie na dział sprzedaży lodówek i pyta się sprzedawcy jaka jest żywotność lodówki Bosch bo jak krótka to on ma ziemianke i jej nie kupi ?

Toż to jest typowy burak a dla mnie debil :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednemu się 20 letni samochód nie psuje, a innemu drenuje portfel do ostatniej złotówki. Może stąd te nerwy u kolegi Arturo72?

Muchenz, widać wszedłeś na drażliwy temat, ale spokojnie. Jak zauważył Kolega Liwko, PC to taka większa lodówka. Każdy w chałupie ma. Jeśli masz farta, to i 20 lat bez problemów pochodzi. Jak nie masz farta, to dobrze mieć jakiekolwiek zapasowe źródło ciepła. A zepsuć się może wszystko. Kotły węglowe też potrafią się rozszczelnić po kilku latach eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jak to mówią: "nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi"

 

Trzeba się o wszystko wypytać, bo może jednak lepiej wziąć pompę gruntową niż powietrzną. Zebrać argument za oraz przeciw każdej pompie

A czemu gruntowa jest bezzasadna ? Matematyka na to odpowie czyli:

Dom ok.150m2 zużycie energii na c.o i cwu 12000kWh,COP powietrznej 3 COP gruntowej 4.

Powietrzna zuzyje 4000kWh gruntowa zuzyje 3000kWh rocznie.

Różnica 1000kWh czyli ok.300zl,różnica w inwestycji min.15000zl.

15000zl/300zl=50 lat.

Proste ??? :D

 

Tak jak mówiłem,albo idiota albo ten który nie liczy się z kasą ;)

Ile Twój dom potrzebuje energii na c.o i cwu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie sluchajcie Arturka

To najwiekszy bajkopisarz teoretyk na forum

Sam nie wie co ma zainstalowane

Raz pisze,ze pompa Za 30 tys, za jakis czas ze za 50

Wypowiedzi zmienia co jakis czas

To taki nasz spec i pompiarz forumowy

Ciocia Wiki i wujek Google to jego podstawowe źrudła wiedzy i nic poza tym

A wyzywanie od syfiarzy,debili,wiesniaków to ma na pożadku dziennym i weszlo mu to juz w krew

Pozdrawiam pompiarzu Arturku

Syfiarz Mikolaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Panowie nie sluchajcie Arturka

To najwiekszy bajkopisarz teoretyk na forum

Sam nie wie co ma zainstalowane

Raz pisze,ze pompa Za 30 tys, za jakis czas ze za 50

Wypowiedzi zmienia co jakis czas

To taki nasz spec i pompiarz forumowy

Ciocia Wiki i wujek Google to jego podstawowe źrudła wiedzy i nic poza tym

A wyzywanie od syfiarzy,debili,wiesniaków to ma na pożadku dziennym i weszlo mu to juz w krew

Pozdrawiam pompiarzu Arturku

Syfiarz Mikolaj

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-Dążenie-do-spełnienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszczędna-)&p=4776212#post4776212

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest żywotność takiej pompy powietrznej?

Większość uznała to pytanie ze bezsensowne, a ja wręcz przeciwnie.

Tutaj chodzi o to na ile lat powinno nam takie urządzenie wystarczyć i to pod względem opłacalności jego naprawy i serwisowania oraz pod względem przeskoku technologicznego który z pewnością nastąpi.

 

Porównując do samochodów 5,10,15,20 lat? Czasem 5 jak działa non stop w przypadku gdy była dobrana za mała, czasem 20 lat jak była używana tylko jako wspomaganie CO i pracowała rocznie 500godzin.

ale ilość lat powyżej 20 nikt nie poda bo każdy logicznie myślący będzie wiedział że po takim czasie będzie to zabytek technologiczny i strach będzie na tak starym urządzeniu opierać instalację grzewczą.

 

Ja swoim klientom podaję czas żywotności takich urządzeń do 15 lat. Tyle maksymalnie trzeba przyjąć że takie urządzenie będzie sprawnie i opłacalnie pracować.

Czyli jak ktoś próbuje nam sprzedać gruntówkę i mówi że w porównaniu z powietrzną bardziej się opłaca bo koszty eksploatacji są niższe ale różnica w cenie instalacji nie zwróci się w max 10 lat to wziąć pałę i takiego lać!!!!

A średnio taki okres to 20 i więcej lat!!!! dlatego właśnie powietrzne pompy ciepłą są tak właśnie atrakcyjne, niskie koszty eksploatacji oraz przystępny koszt instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...