Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Ciekaw jestem czym Arturo się zajmuje...... Może ma firmę consultingową? Z pompami juz probował i przepłacił za chińskiego panasa.

Cały czas myślę o Tym bo pasowało by to wykorzystać ;)

Na tą chwilę jestem na L4 w związku z wypadkiem w pracy na etacie u Niemca :D

 

Ale drobnym sprzedawczykom jakim i Ty jesteś szpilki będę wkladal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A projekt niby wegług jakiej zasady sie liczy? , wiadomo ze powinno sie wyliczac najmniejszą mzliwą temperarure zasilania. Nie zaleznie od zródła ciepła, podłogówka powinna byc wyliczona optymalnie, a optymalnie nie oznacza ze wszedzie co 10 cm. A z tą ceną podłogówki nie przesadzaj, srednio koszty materiałowe za m2 wychodzą ok 50 .

asolt,jesteś takim samym drobnym sprzedawczykiem.

Dla temp.zasilania 35st.C rozstaw wyszedł mi 30-35st.C.

Co Ty na to ?

Jak dałem co 15cm to co to oznacza biorąc pod uwagę temp.zasilania ?

Wiem,że jako drobny sprzedawczyk robisz całościowe usługi łącznie z podlogowka ale niech Twój kient fotohobby odpowie Ci jakim jesteś drogim cichym sprzedawczykiem i powie za ile robił podlogowke za m2.

 

Już raz Ci mówiłem dosłownie kim jesteś,powtórzyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A projekt niby wegług jakiej zasady sie liczy? , wiadomo ze powinno sie wyliczac najmniejszą mzliwą temperarure zasilania. Nie zaleznie od zródła ciepła, podłogówka powinna byc wyliczona optymalnie, a optymalnie nie oznacza ze wszedzie co 10 cm. A z tą ceną podłogówki nie przesadzaj, srednio koszty materiałowe za m2 wychodzą ok 50 zł, i to nie na najdrozszych materiałach a jedynie dobrych. A ułozenie styropianu, a proba cisnieniowa, a zalanie i odpowietrzenie, to wszystko za 10 zł/m2. Mam dla ciebie dobrą radę załoz firmę instalacyjną i zacznij oferowac takie ceny, klientów nie zabraknie, ale Ty długo na tych cenach nie zajedziesz, nie tak dawno oferowałes ozc za 50 zł. Masz taką dziwną tendencję do nierealnego zanizania kosztów. Łatwo sie dysponuje pieniedzmi innych, swoje usługi juz bys tak tanio nie oferował. Zacznij od pomp, potem w miedzyczasie zrób jakies ozc za 50 zł (brutto, podliczeniu vat i podatku dochodowego zostaje az 33,3 zł) nastepnie zacznij podłgówki po 60zł/m2 (brutto po odiczeniu vat i podatku dochodowego to ok 50-55 z materiałem) a pozniej kolejne instalacje.

 

Artur to wie ,bo wszystko robi z kredytu za pieniadze banku :-) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asolt,jesteś takim samym drobnym sprzedawczykiem.

Dla temp.zasilania 35st.C rozstaw wyszedł mi 30-35st.C.

Co Ty na to ?

Jak dałem co 15cm to co to oznacza biorąc pod uwagę temp.zasilania ?

Wiem,że jako drobny sprzedawczyk robisz całościowe usługi łącznie z podlogowka ale niech Twój kient fotohobby odpowie Ci jakim jesteś drogim cichym sprzedawczykiem i powie za ile robił podlogowke za m2

 

Co oznacza za dla 35 oC rozstaw wyszedł 30-35 oC nie rozumiem tego. Poza tym ile by nie wyszedł to Twoje ozc nie jest zbyt dokładne, to tym bardziej obliczenia rozstawów.

Jak u fotohobby wykonywałem tylko ozc. Natomiast Ty zajmij sie wyceną i wykonaniem podłogówki to zobaczysz ile to wszystko kosztuje. na razie masz o tym mikre pojecie.

Jezeli jestes tak wielkim fachowcem od kosztorysowania to przedstaw tu na forum wszystkie ale to wszystkie koszty zwiazane czy to montazem podłogówki, czy tez pompy, przedstaw ilosc roboczogodzin zwiazanych z ozc i projektem podłogówki. Ty wiesz to lepiej od tych którzy zajmują sie tym codzien. Az dziw ze o takiego specjalistę nie upomniała sie zadna firma (moze poza to jedną w której byłes vice prezesem, a tak na maginesie to Ty tam ustalałes stawki za poszczegolne roboty?, jezeli to Ty to nic dziwnego ze firma upadła z wielkim hukiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy zabytek?

 

jeżdżę do pracy pełnoletnim samochodem, pali 5,5 l/100 km, ma klimatyzację, elektryczne szyby, prosty i oszczędny silnik (benzynowy). w ciągu ostatnich pięciu lat poza regularną wymianą oleju co 10 tys. km wydałem w sumie około 1200 zł na drobny remont zawieszenia i układu wydechowego. w tym momencie kilku znajomych wydało kilkukrotnie więcej za naprawę samochodów niższej klasy, ale podobnie wyposażonych.

 

powietrzne pompy ciepła potrafią pracować bez tej strasznej grzałki od może 5 czy 10 lat. na skutek tego w naszym klimacie ich SCOP wzrósł zapewne o 0,5 albo 0,7. jeśli tak ma wyglądać kolejny przyrost SCOP za 15 lat, to wolałbym zachować starą poczciwą gruntówkę, zrobić jej generalny remont za 3 tys. zł zamiast pakować kilkanaście tys. zł w nową powietrzną, która może wtedy właśnie osiągnie sprawność podobną do obecnych chińskich gruntówek. szczególnie jeśli teraz prostą gruntówkę taką jak mój samochód można mieć za w sumie około 5 tys. zł więcej niż powietrzną (samochód znajomego).

 

a różnicę między remontem gruntówki a zakupem nowej (bo stara zabytkowa, w dodatku droga w naprawie) za 10 lat wolałbym włożyć w instalację PV. wyszedłbym ostatecznie na taniej i prostej gruntowej pompie o wiele lepiej.

 

Wiedziałem że jak będziemy porównywać pompy do samochodów to w końcu ktoś wyskoczy z mercedesem beczką który ma 1 000 000km i jeździ i się nic nie dzieje.

Tak samo jak były cudowne samochody tak samo będą cudowne pompy. Ale prawda jest taka jak jest coś stare to jest stare i się zepsuje.

Nie rozkminiajmy czy stare będzie lepsze czy nowe, jak by stare było lepsze to byśmy nadal palili w piecu bo piec to każdy sam naprawi.

 

A co się robi jak się zepsuje stara klimatyzacja?

WYWALA się ją, a wiesz czemu? (stara klimatyzacja to jeszcze prostsze urządzenie niż Twoja gruntówka)

Bo była na R22, Ty teraz masz w swojej pompie R407C albo R410A, i te czynniki od 2017/18 będą też zakazane, więc jak Ci padnie coś z układzie chłodniczym to tego nie naprawisz bo nie będzie czym tego napełnić. Tak samo jak jest zakaz naprawy urządzeń na R22 tak samo będzie na te obecne czynniki.

a więc wiesz już że układu chłodniczego nie naprawisz.

 

a z elektroniką to jest tak ze jak się uprzesz to wsadzisz sobie 5 czasówek, 8 przekaźników, czujnik zaniku i kolejności, transformator, i 3 sterownik carel PJEZC0000 i będziesz mieć nową elektronikę do PC.

ale czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas myślę o Tym bo pasowało by to wykorzystać ;)

Na tą chwilę jestem na L4 w związku z wypadkiem w pracy na etacie u Niemca :D

 

Ale drobnym sprzedawczykom jakim i Ty jesteś szpilki będę wkladal :)

 

Widać, ze nawet dusze zaprzedałeś szfabowi

Gdzie tu patryjotyzm i bycie polakiem.

Dopiero co mowiles , ze na stare lata zyjesz z wynajmowanych mieszkań

A tu jednak charujesz u szfaba

Nikt na stare lata nie jezdzi megane coupe

Jesteś młody gówniaż z zbyt dużą fantazją

Dla mnie siusiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Zapewne chciałeś napisać cm. A moje pytanie - w łazience też? I tak dodatkowo obserwując całą dyskusję z boku - Arturo coś na tym zwolnieniu trochę Cię nosi.

Oczywiście,że cm :)

A ja jak zawsze,prosto z mostu i szczerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Nikt na stare lata nie jezdzi megane coupe

Jesteś młody gówniaż z zbyt dużą fantazją

Dla mnie siusiak

44 latka jara 150KM w małym gowienku ale ja nie kombajnista ani nie pegierowiec ze wsi i nie głosowałem na PIS i mam czerwone włosy :D

Kto bywa na FBD ten widział :D

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy rozstaw dla tej temp.co 35cm.,w łazience wyszło chyba co 15cm ale jest co 7,5cm.

 

Jak dla mnie to są obliczenia niezbyt dokładne, sam w nie tez nie uwierzyłes dając rozstaw 7,5 cm. Obliczeniowo i w praktyce bardzo rzadko wystepuje rozstaw w łazience 15 cm, a jezeli juz to tylko dla łazienek duzych ze stosunkowo małymi stratami, wszystkie inne wymagają rozstawu 10 cm lub mniejszego plus grzejnik drabinkowy dla uzupełnienia mocy, oczywiscie dla temp 24 oC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jak dla mnie to są obliczenia niezbyt dokładne, sam w nie tez nie uwierzyłes dając rozstaw 7,5 cm. Obliczeniowo i w praktyce bardzo rzadko wystepuje rozstaw w łazience 15 cm, a jezeli juz to tylko dla łazienek duzych ze stosunkowo małymi stratami, wszystkie inne wymagają rozstawu 10 cm lub mniejszego plus grzejnik drabinkowy dla uzupełnienia mocy, oczywiscie dla temp 24 oC.

Dlatego dałem 7,5cm żeby zmniejszyć temp.zasilania,niższa niż 35st.C

Nie mam drabinki w łazience.

Tajemnica może w tym,że umywalke mam podwieszana i jedynie wanna bruzdzi.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dłuższy weekend,

gdzie jestem ?Na forum PC , czy na forum " dlaczego mi nie wyszło , chociaż tak dobrze mi szło.."

Litości-może więcej konkretów !!!

Zdegustowany ,szary użytkownik ....

 

Chyba o tez porze powinienes byc w łózku, a na powaznie to prawidłowo zaprojektowana i wykonana podłgówka warunkuje poprawną prace całego systemu grzewczego a w szczegolnosci zasilanego pompą ciepła. Te kwestie zawsze będą sie zazębiały dlatego nie o co robic rabanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki koszt za całość ?

Możesz rozbić na składowe elementy ?

Do tego zużycie energii i zapotrzebowanie domu na ciepło ?

 

Instalacja pompy 32600 brutto 8%VAT

Połączenie DZ i wypełnienie glikolem 2000 brutto 23%VAT

Rury 400m fi 32 SDR17 RC + 150m (mniej nie chcieli sprzedać) fi 40 SDR17 RC ok 1700 PLN + koparka (nie pamiętam ile, bo bez faktury)

Od Października 2015 do teraz ok 2200 kWh na ogrzewanie, chłodzenie i CWU (ok 500 L/dobę)

W zimie na CWU i CO szło średnio ok 8-10 kWh/dobę a po sezonie na CWU ok 4-5 kWh/dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...