Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Otrxzymalem taka wiadomosc, czy tak jest rzeczywiscie?

 

"

Na zachodzie od 4 lat invertery praktycznie zostały wycofane, w Polsce wyprzedawane Hz. Wszyscy wrócili do on/of, podobnie my dlaczego;

-zakłócenia sieci, TV, radio gsm itp.

-realna oszczędnosć to tylko ok. 3 proc rocznie

-bardzo skomplikowana budowa

-wysoki koszt

-wysoki koszt naprawy po gwarancji nawet 4..5 razy wiekszy niz dla ON/off

-żywotnośc maks. 15 lat

"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Otrxzymalem taka wiadomosc, czy tak jest rzeczywiscie?

 

"

Na zachodzie od 4 lat invertery praktycznie zostały wycofane, w Polsce wyprzedawane Hz. Wszyscy wrócili do on/of, podobnie my dlaczego;

-zakłócenia sieci, TV, radio gsm itp.

-realna oszczędnosć to tylko ok. 3 proc rocznie

-bardzo skomplikowana budowa

-wysoki koszt

-wysoki koszt naprawy po gwarancji nawet 4..5 razy wiekszy niz dla ON/off

-żywotnośc maks. 15 lat

"

Co za bzdura :D

Sądzę,że takie info jest od sprzedawcy chinszczyzny i badziewnych pomp gruntowych.

A Ty zamiast powielać i przytaczac takie idiotyzmy zorientuj się w specyfikacji technicznych pomp takich producentów jak Panasonic,Daikin,Mitsubishi,Fujitsu,LG,Atlantic i zobacz czy w/w swiatowi producenci wycofali inwentery ze swoich pomp :D

Masakra jak takie brednie można lykac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Otrxzymalem taka wiadomosc, czy tak jest rzeczywiscie?

 

"

Na zachodzie od 4 lat invertery praktycznie zostały wycofane, w Polsce wyprzedawane Hz. Wszyscy wrócili do on/of, podobnie my dlaczego;

-zakłócenia sieci, TV, radio gsm itp.

-realna oszczędnosć to tylko ok. 3 proc rocznie

-bardzo skomplikowana budowa

-wysoki koszt

-wysoki koszt naprawy po gwarancji nawet 4..5 razy wiekszy niz dla ON/off

-żywotnośc maks. 15 lat

"

Co za bzdura :D

Sądzę,że takie info jest od sprzedawcy chinszczyzny i badziewnych pomp gruntowych.

A Ty zamiast powielać i przytaczac takie idiotyzmy zorientuj się w specyfikacji technicznych pomp takich producentów jak Panasonic,Daikin,Mitsubishi,Fujitsu,LG,Atlantic i zobacz czy w/w swiatowi producenci wycofali inwentery ze swoich pomp :D

Masakra jak takie brednie można lykac.

 

A tak przy okazji to ile masz latek ? Bo mi się wydaje,że dopiero co z piaskownicy wyszedles,nie potrafisz czytać ani rozumnie jeszcze myśleć,nie potrafisz korzystać z neta albo tam gdzie mieszkasz to "czarna dziura" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdura :D

Sądzę,że takie info jest od sprzedawcy chinszczyzny i badziewnych pomp gruntowych.

A Ty zamiast powielać i przytaczac takie idiotyzmy zorientuj się w specyfikacji technicznych pomp takich producentów jak Panasonic,Daikin,Mitsubishi,Fujitsu,LG,Atlantic i zobacz czy w/w swiatowi producenci wycofali inwentery ze swoich pomp :D

Masakra jak takie brednie można lykac.

 

A tak przy okazji to ile masz latek ? Bo mi się wydaje,że dopiero co z piaskownicy wyszedles,nie potrafisz czytać ani rozumnie jeszcze myśleć,nie potrafisz korzystać z neta albo tam gdzie mieszkasz to "czarna dziura" :D

 

Wez sie nie wypowiadaj....

Pozjadales wszystkie rozumy ze mozesz innych obrazac i sie wywyzszac?

Inny juz ci zwracali uwage. Po co te zlosliwe uwagi. Przeszkadza ci co inni pisza to nie czytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrxzymalem taka wiadomosc, czy tak jest rzeczywiscie?

 

"

Na zachodzie od 4 lat invertery praktycznie zostały wycofane, w Polsce wyprzedawane Hz. Wszyscy wrócili do on/of, podobnie my dlaczego;

-zakłócenia sieci, TV, radio gsm itp.

-realna oszczędnosć to tylko ok. 3 proc rocznie

-bardzo skomplikowana budowa

-wysoki koszt

-wysoki koszt naprawy po gwarancji nawet 4..5 razy wiekszy niz dla ON/off

-żywotnośc maks. 15 lat

"

Nigdzie nie wrócili, bo większość pomp powietrznych jest inwerterowa. Dlatego klimatyzatora już obecnie raczej nie kupisz ON/OFF (5 lat temu jak kupowałem swój, to był jednym z ostatnich nieinwerterowych) -- i nic dziwnego, bo to tutaj przy pracy na powietrzu z obydwu stron jest on najbardziej pożądany. W przypadku pomp gruntowych glikol-woda faktycznie montowanie inwertera mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Litości, człowieku...

Czasami tak trzeba jak ktoś pisze,że od dzisiaj w nowych autach zamiast elektrycznych szyb będą montować ponownie korbki i powiela takie info i pyta się czy to prawda.

To nie jest już brak wiedzy i ignorancja ale zwykła głupota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie wrócili, bo większość pomp powietrznych jest inwerterowa. Dlatego klimatyzatora już obecnie raczej nie kupisz ON/OFF (5 lat temu jak kupowałem swój, to był jednym z ostatnich nieinwerterowych) -- i nic dziwnego, bo to tutaj przy pracy na powietrzu z obydwu stron jest on najbardziej pożądany. W przypadku pomp gruntowych glikol-woda faktycznie montowanie inwertera mija się z celem.

 

Dlaczego? Czy przy pompach gruntowych nie byliby dobrze gdyby tez sie nie wylaczaly i dostosowywaly prace?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami tak trzeba jak ktoś pisze,że od dzisiaj w nowych autach zamiast elektrycznych szyb będą montować ponownie korbki i powiela takie info i pyta się czy to prawda.

To nie jest już brak wiedzy i ignorancja ale zwykła głupota.

 

Korbki do dzisiaj w niektorych autach montuje, ale to nie jest temat samochodow i nie porownuj tych 2 rzeczy

Glupota to tylko w twoich odpowiedziach jest widoczna, jakos inni ci juz zwracali uwage wielokrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Czy przy pompach gruntowych nie byliby dobrze gdyby tez sie nie wylaczaly i dostosowywaly prace?

Nie ma sensu przepłacać za inwerter w gruntówkach, bo się ta inwestycja nie zwróci. Nie ma tam aż takiego przewymiarowania mocy aby to miało podstawy. Nie ma sensu puszczać ich do pracy cały czas, skoro mogą się załączać 2-3x/dzień głównie w drugiej taryfie. Poczytaj, było o tym na forum parokrotnie, m.in. -> http://forum.muratordom.pl/showthread.php?228072-pompa-inwertorowa-vs-klasyk-do-odwiert%C3%B3w -- zresztą to wątek założony przez obecnego w tej dyskusji okobara ;)

 

nie wiem czy mija się z sensem czy nie... ale ja mam inwertera gruntowego i jestem zadowolony

i tyle w temacie

Co masz być nie zadowolony, skoro działa. Problem w tym, że 2 tysiące złotych piechotą nie chodzi, a użyteczność tego elementu przy gruntówce (która przecież nie jest tak przewymiarowana jak zazwyczaj klimatyzatory, i od której dom nie wymaga pracy ciągłej) jest delikatnie mówiąc, wątpliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu przepłacać za inwerter w gruntówkach, bo się ta inwestycja nie zwróci. Nie ma tam aż takiego przewymiarowania mocy aby to miało podstawy.

 

Oj nie zawsze są przypadki, gdy takie przewymiarowanie może się pojawić np w domu energooszczędnym zainstaluje się rekuperację i wtedy w okresie przejściowym pojawiło by się spore przewymiarowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie zawsze są przypadki, gdy takie przewymiarowanie może się pojawić np w domu energooszczędnym zainstaluje się rekuperację i wtedy w okresie przejściowym pojawiło by się spore przewymiarowanie

Jak ktoś na pałę dobiera urządzenie grzewcze, to oczywiście może pojawić się problem (ale wcale nie musi, poza tym zagrożenie przy PC GW jest mniejsze niż przy PC PW czy PP.). Ja tam wolałem wydać 350 zł na OZC (które jest pomocne nie tylko do dobrania mocy urządzenia), niż wydać 2 tys. zł na ew. "zabezpieczenie" się przed przewymiarowaniem urządzenia (nie wspomnę, że przewymiarowane urządzenie samo w sobie więcej kosztuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś na pałę dobiera urządzenie grzewcze, to oczywiście może pojawić się problem (ale wcale nie musi, poza tym zagrożenie przy PC GW jest mniejsze niż przy PC PW czy PP.). Ja tam wolałem wydać 350 zł na OZC (które jest pomocne nie tylko do dobrania mocy urządzenia), niż wydać 2 tys. zł na ew. "zabezpieczenie" się przed przewymiarowaniem urządzenia (nie wspomnę, że przewymiarowane urządzenie samo w sobie więcej kosztuje).

 

OK, ale ja mówię, o przypadku takim jak ja czyli w tym momencie nie mam rekuperacji, a za parę lat może założę. Inna sprawa, że mam szkieletówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nikt nie wspominiał o ewentualnych kosztach naprawy inventera vs on/of. Koszt naprawy, ewentualnej wymiany sprężarki tej drugiej zdaje się być niższy.

Ja pier....

Co Wy z tymi naprawami ?

Coś,kiedyś zawsze się zepsuje,nawet TV za 10000zl moze tak,że trzeba będzie go wyrzucić.

Zatem nie macie w domu TV ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Pompę masz vhyba ze trzy lata, porozmawiamy za 3, 4 kolejne.

Jak się zepsuje za jakiś czas to logicznym jest że ja muszę naprawić ? Przynajmniej dla mnie jest to logiczne,nawet jak naprawa będzie kosztowna.

Ale tak samo jest chyba z autami ? Jak padnie Ci turbina to naprawiasz czy oddajesz to auto na złom ?

Jak Ci ładnie TV,kino domowe,pralka lodówka to co robisz ?

 

Dlatego dla mnie takie zastanawianie się "czy i kiedy coś się zepsuje jest idiotyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...