Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Te,a Ty skąd się urwałeś ?

Z jaskini ?

http://www.panasonicproclub.com/ifinder/PL_pl/home/

 

Wyszukaj autoryzowane firmy dystrybucyjne znajdujące się blisko Ciebie. Poniżej wprowadź adres, odległość i wybierz grupę produktową.

 

 

Z jaskini to ty jesteś ćwierćinteligencie. Co dałeś ? linka do dystrybutorów i instalatorów. Umiesz czytać ze zrozumieniem?

Gdzie jest siedziba oddziału panasonica zajmującego się pompami ciepła w Polsce, gdzie jest dział techniczny, gdzie są osoby zatrudnione w panasonic do zajmowania się pompami ciepła? NIE MA!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oj obserwator trochę już jesteś na forum a szukać nie umiesz.

KONTAKT

 

Adres:

Panasonic Marketing Europe GmbH

(Spólka z ograniczona odpowiedzialnoscia)

Oddzial w Polsce

ul.Woloska 9a, 02-583 Warszawa

 

Tel.:+48 (22) 338 11 00; fax: +48 (22) 338 12 00

Infolinia Panasonic Polska: 801 003 532

 

e-mail systemy klimatyzacji i ogrzewania: [email protected]

 

PS. A jak uważasz że tam siedzi tylko jedna panienka z okienka która nic nie kapuje to przejedź się tam a zdziwisz się. To samo tyczy AirCon.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież salony Viessman, to też są punkty dystrybucyjne i nie wszędzie otrzymasz rzetelną pomoc, nie wspominając już o autoryzowanych instalatorach.

Podobnie jak większość McDonald's i np. salonów samochodowych.

 

Witam, otóż firma Viessmann uruchomiła i oferuje swoim klientom usługę Serwis 24! - dla osób, które jeszcze nie zapoznały się z nowym programem kilka informacji.

Przez 365 dni w roku i 24 godziny na dobę udostępniamy Państwu pomoc techniczno-serwisową. Pomoc skierowana jest zarówno do użytkowników naszych urządzeń, jak i do instalatorów oraz serwisantów.

 

Profesjonalnie przygotowani konsultanci oraz doradcy techniczni są do Państwa dyspozycji przez 24 godziny, niezależnie od pory dnia i roku. W przypadku, gdy konieczny okaże się przyjazd służb serwisowych, pracownicy Infolinii organizują ich przyjazd do Państwa w jak najkrótszym czasie.

 

801 0801 24 | viessmann-serwis.pl

TUTAJ baza naszych partnerów serwisowych.

 

Baza naszych firm partnerskich znajduje się TUTAJ

 

W razie pytań - jestem do dyspozycji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj obserwator trochę już jesteś na forum a szukać nie umiesz.

KONTAKT

 

Adres:

Panasonic Marketing Europe GmbH

(Spólka z ograniczona odpowiedzialnoscia)

Oddzial w Polsce

ul.Woloska 9a, 02-583 Warszawa

 

Tel.:+48 (22) 338 11 00; fax: +48 (22) 338 12 00

Infolinia Panasonic Polska: 801 003 532

 

e-mail systemy klimatyzacji i ogrzewania: [email protected]

 

PS. A jak uważasz że tam siedzi tylko jedna panienka z okienka która nic nie kapuje to przejedź się tam a zdziwisz się. To samo tyczy AirCon.

 

No to się zdziwiłem. Zadzwoniłem w kwestii technicznej Pani Agnieszka skierowała mnie do Bims ale lepiej do Bims plus tam się wszystkiego dowiem.

Zadzwoniłem ponownie w sprawie telewizora i też pogadali:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Rozmowa o Legionelli jest bardzo ciekawa, ale nie wnosi niczego. Można jezdzić bez pasów w aucie i mówić, że są niepotrzebne bo nie chcemy wypadku. Przecież jezdzimy ostrożnie. Tylko co wtedy gdy się stanie i wylecimy przez szybę i złamiemy kark? Miałem takich w rodzinie. Nie chcę aby moje dzieci, bądz dziadkowie zachorowali na zapalenie płuc i zmarli bo są słabsi ode mnie. Na to się nie piszę. Dlatego zapinam pasy i włączam raz w tygodniu grzałkę. Może niepotrzebnie, ale wolę nie ryzykować. Po też płacę AUTOCASCO, by móc spokojnie spać a nie by z tego korzystać.

Budowa nowoczesnego domu pociąga za sobą koszty takie jak przegrzewanie CWU. Tak jest i będzie. Niech niektórzy nie mówią co jest lepsze dla zdrowia innych ludzi i niech nie wciskają kitu że po co coś robić. Bo robi się to dla zdrowia. Nie na wszystkim da się zaoszczędzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa o Legionelli jest bardzo ciekawa, ale nie wnosi niczego. Można jezdzić bez pasów w aucie i mówić, że są niepotrzebne bo nie chcemy wypadku. Przecież jezdzimy ostrożnie. Tylko co wtedy gdy się stanie i wylecimy przez szybę i złamiemy kark? Miałem takich w rodzinie. Nie chcę aby moje dzieci, bądz dziadkowie zachorowali na zapalenie płuc i zmarli bo są słabsi ode mnie. Na to się nie piszę. Dlatego zapinam pasy i włączam raz w tygodniu grzałkę. Może niepotrzebnie, ale wolę nie ryzykować. Po też płacę AUTOCASCO, by móc spokojnie spać a nie by z tego korzystać.

Budowa nowoczesnego domu pociąga za sobą koszty takie jak przegrzewanie CWU. Tak jest i będzie. Niech niektórzy nie mówią co jest lepsze dla zdrowia innych ludzi i niech nie wciskają kitu że po co coś robić. Bo robi się to dla zdrowia. Nie na wszystkim da się zaoszczędzić

 

 

Jeśli tak do tego podchodzisz to co 3 dni zrób dezynfekcję termiczną wszystkich kranów i rur w domu . Bakterie legionelli namnażają się w przeciągu 2 dni. Giną w temperaturze 60 C więc musiałbyś lać wodę z kranu o takiej temperaturze przez 2 minuty abyś był pewien że je wytępisz. Sam wygrzew zasobnika to nie wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwój Legionelli trwa od 2 do 6 dni. Tylko pamiętać trzeba, że jedna bakteria choroby nie czyni a musi mieć czas aby zainfekować zbiornik.

Cytat z wikipedii

Występowaniu i namnażaniu się tych bakterii w instalacjach wodnych sprzyjają różne czynniki. Największe ryzyko występowania i namnażania bakterii z rodzaju Legionella w instalacjach wodociągowych związane jest z instalacjami wody ciepłej. Temperatura zbliżona do 40 °C, brak recyrkulacji, obecność osadów, biofilmu, stwarzają warunki sprzyjające rozwojowi pałeczek Legionella. Główne miejsca występowania tych mikroorganizmów to: zbiorniki akumulacyjne ciepłej wody, osady w separatorach i odmulaczach, ślepe odcinki sieci, a także elementy instalacji pokryte osadem wapiennym, kamieniem kotłowym takie jak: prysznice, wylewki baterii, nasadki sitkowe baterii umywalkowych.

Więc brak temperatury oraz muł w rurach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak do tego podchodzisz to co 3 dni zrób dezynfekcję termiczną wszystkich kranów i rur w domu . Bakterie legionelli namnażają się w przeciągu 2 dni. Giną w temperaturze 60 C więc musiałbyś lać wodę z kranu o takiej temperaturze przez 2 minuty abyś był pewien że je wytępisz. Sam wygrzew zasobnika to nie wszystko...

O czym tak właściwie majaczysz ? Uważasz, że masz większą wiedzę od tych którzy zajmują się tym na co dzień od wielu lat, od tych którzy doświadczenie budowali na wielu tysiącach jak nie setkach tysięcy przypadków ? Uważasz, że jesteś mądrzejszy od wszelkich instytucji, ludzi którzy na badania poświęcają ogromne środki pieniężne i nie tylko ? Jesteś pewien swoich słów, wypłacisz odszkodowanie osobą które skorzystają z Twoich bredni i szkodliwych porad, ja wiem, że to forum z pseudo-fachowcami trzeba traktować z przymrużeniem oka, ale są inni nieświadomi rangi tej witryny i Twoje głupoty potraktują poważnie - co wtedy zrobisz jak się na Ciebie powołają - będziesz bronił swoich teorii przed sądem - myślisz, że sąd uzna Twoją paplaninę zamiast norm i przepisów obecnie uznanych za obowiązujące ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
O czym tak właściwie majaczysz ? Uważasz, że masz większą wiedzę od tych którzy zajmują się tym na co dzień od wielu lat, od tych którzy doświadczenie budowali na wielu tysiącach jak nie setkach tysięcy przypadków ? Uważasz, że jesteś mądrzejszy od wszelkich instytucji, ludzi którzy na badania poświęcają ogromne środki pieniężne i nie tylko ?
Po jakim czasie zatem te "mądre" głowy określiły skutki działania legionelli na organizm człowieka ?Od 4 lat nie wygrzewajac zasobnika mam już nie żyć ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasprzyk majaczysz to ty i to dość ostro.... Twoj przedmówca napisał : takie jak: prysznice, wylewki baterii, nasadki sitkowe baterii umywalkowych.

Robisz dezynfekcję termiczną kranów, wylewek itp? Siedlisko bakterii to nie sam zasobnik. A wypisujesz bzdury o moich szkodliwych poradach czy ja napisałem, że legionella jest niepotrzebna?? Moje rady człowieku uświadamiają, że albo robisz ją jak należy albo sobie nie zaprzątaj ją głowy i tyle. W podstawówce uczą czytania ze zrozumieniem ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Temperatury są jakie są. mam pytanie z cyklu ogólne: mam pompe 11kW model alezio pompa powietrze woda, która przy obecnych warunkach pracuje 3 godz dziennie aby utrzymywać w domu temp na poziomie 24 st cel. Czy to dużo czasu czy mało czy norma? Dom ma 187m użytkowej, 230 metrów po podłodze - 100% podłogówki. (mam licznik na pompie - zjada około 2 kw na godzinę, ciekawe bo przy klimie tylko 1 kw) .

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Czy ktoś może polecić jakąś sensowną ekipe która robi też instalacje pomp ciepła na śląsku? Brat szuka dość pilnie. Dobrze żeby robili też podłogówkę.
W okolicach Gliwic masz sporo firm zajmujacych się pompami,OZE na Pszszczyńskiej i wiele innych z Gliwic,Bytomia,Rudy Śl,Przyszowic,Katowic,Rybnika itp itd.Podłogówkę od takiej firmy sobie odpuść chyba,że nie zależy Ci na kasie.Jeśli nie to spodziewaj się ceny 100zł/m2 i powyżej a można znaleść za 60-70zł/m2.I przy okazji zapytań,niech brat pyta o konkrety czyli niech ma już sprecyzowane dokładnie to co chce i o to się pyta bo inaczej będzie polowanie na owcę jak w zapytanie będzie brzmiało "chce pompę" :D Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firm może jest sporo ale żadnej nie znam. Nie interesowalem sie nigdy pompami ciepła...

Jak masz dobra firmę która zrobi podłogówkę za 50zł/m2 to chętnie wezme namiar. Jak szukałem takiej do swojego domku to chcieli co prawda 50zł ale za samą robociznę :) U mnie jest 92m2 i koszt okolo 10tys bez kotłowni więc wychodziło ponad 100zl/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firm może jest sporo ale żadnej nie znam. Nie interesowalem sie nigdy pompami ciepła...

Jak masz dobra firmę która zrobi podłogówkę za 50zł/m2 to chętnie wezme namiar. Jak szukałem takiej do swojego domku to chcieli co prawda 50zł ale za samą robociznę :) U mnie jest 92m2 i koszt okolo 10tys bez kotłowni więc wychodziło ponad 100zl/m2.

 

Od 40 do 50 zł na m2 brutto srednio wychodzi materiał, a Ty chcesz za 50 zł całosc i jeszcze pewnie brutto, ech niektórzy to mają wymagania. Moze od razu poszukac takiej firmy która zrobi ponizej kosztów lub za darmo.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Firm może jest sporo ale żadnej nie znam. Nie interesowalem sie nigdy pompami ciepła...Jak masz dobra firmę która zrobi podłogówkę za 50zł/m2 to chętnie wezme namiar. Jak szukałem takiej do swojego domku to chcieli co prawda 50zł ale za samą robociznę :) U mnie jest 92m2 i koszt okolo 10tys bez kotłowni więc wychodziło ponad 100zl/m2.

Pogadaj z fotohobby,on jest z Rybnika:

Mnie na 106m3 podłogówka wyszła 5.5tyś. Palcem nie kiwnąłem (oprócz zamówienia w necie materialów)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?205228-quot-Powr%C3%B3t-z-wielkiej-p%C5%82yty-quot-czyli-indywidualne-parterowe-106m2&p=6368019&viewfull=1#post6368019

Jak tak szukacie pomp to na 40-50tys.zł będą wyceny ;)

Od 40 do 50 zł na m2 brutto srednio wychodzi materiał, a Ty chcesz za 50 zł całosc i jeszcze pewnie brutto, ech niektórzy to mają wymagania. Moze od razu poszukac takiej firmy która zrobi ponizej kosztów lub za darmo.

asolt,jak widać jesteś bardzo drogi :D

Ostateczny koszt ogrzewania podłogowego (106m2):

Rury do podlogówki Kan 800m - 2000zł

Rozdzielacz 9-obw + skrzynka - 811zł

Perlit do zasypki, 2x125l - 56zł

Folia do podłogówki 110m -120zł

Klipsy 800szt - 50zł

Taśma dylatacyjna 125m - 125zł

Drobiazgi (złączki, śrubunki, izolacja) - 200zł

Robocizna - 2100zł

RAZEM - 5462zł (51,50 zł/m2)

Jedna z pierwszych wycen od dużej firmy instalatorskiej z regionu, która wystawiała się na lokalnych targach budowlanych opiewała na 95zł/m2...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie legionelli

 

W pompach ciepła na CO2 nie ma potrzeby specjalnie uruchamiać wygrzewanie zasobnika do niszczenia bakterii.

Z racji ,że pompa od razu produkuje ciepłą wodę o temperaturze +65°C (w jednym przepływie przez wymiennik) niszczymy wszelkie bakterie "przy okazji".

 

Są obiekty szpitalne w których pracują pompy ciepła CO2 gdzie utrzymywana jest temperatura 80-90°C własnie z powodu wysokich wymagań sanitarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z fotohobby,on jest z Rybnika:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?205228-quot-Powr%C3%B3t-z-wielkiej-p%C5%82yty-quot-czyli-indywidualne-parterowe-106m2&p=6368019&viewfull=1#post6368019

Jak tak szukacie pomp to na 40-50tys.zł będą wyceny ;)

 

asolt,jak widać jesteś bardzo drogi :D

 

Ja zapłaciłem 66,5 zł za m2, wszystko po stronie firmy, budowa pod Warszawą.

 

Drogo / tani to pojęcie względne, asolt ma prawo zrobić taką wycenę jaką chce, a klient może ją zaakceptować lub nie. Po to człowiek ma rozum i wolną wolę, żeby z nich korzystać, choć mam wrażenie że ludzie idiocieją, nie potrafią sami podejmować decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...