Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72

Drogo / tani to pojęcie względne, asolt ma prawo zrobić taką wycenę jaką chce, a klient może ją zaakceptować lub nie. Po to człowiek ma rozum i wolną wolę, żeby z nich korzystać, choć mam wrażenie że ludzie idiocieją, nie potrafią sami podejmować decyzji.

Ma prawo,ale głupio pisze,że ktoś by chciał za darmo i dlatego przestawiłem mu,że jest bardzo drogim instalatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Firm może jest sporo ale żadnej nie znam. Nie interesowalem sie nigdy pompami ciepła...

Jak masz dobra firmę która zrobi podłogówkę za 50zł/m2 to chętnie wezme namiar. Jak szukałem takiej do swojego domku to chcieli co prawda 50zł ale za samą robociznę :) U mnie jest 92m2 i koszt okolo 10tys bez kotłowni więc wychodziło ponad 100zl/m2.

 

 

 

Zagadaj do GHS z Rudy Śląskiej

zrobili mi całość dobrze i niezbyt drogo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Wycena z kiedy?, a gdzie podlaczenie rozdzielaczy miedzią z kotłownią, gdzie ułozenie styropianu, gdzie pianka montazowa do styropianu, nie wiem czy instalacja była zalewana i odpowietrzona w tej cenie, gdzie projekt?

Ułożenie styro nie wlicza się w wodną podlogowke no chyba że inwestor ma dwie lewe ręce lub jest tego typu człowiekiem że zakupioną szafkę z Ikei zleca złożyć u siebie w domu ;)

Z tego co wyczytałem z DB fotohobby resztę miał wykonaną przez firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ułożenie styro nie wlicza się w wodną podlogowke no chyba że inwestor ma dwie lewe ręce lub jest tego typu człowiekiem że zakupioną szafkę z Ikei zleca złożyć u siebie w domu ;)

Z tego co wyczytałem z DB fotohobby resztę miał wykonaną przez firmę.

 

Jak sie wykonuje to sie wlicza, nie kazdy jest taki jak Ty , który wszystko u siebie sam wykonałes, są tacy którzy pracują do pozna, sa tacy którzy są za granicą itd. Samoróbów wbrew pozorom nie ma az tak duzo, a i zakres ich robót specjalistycznych nie jest az tak wielki. Nie mierz wszystkich swoją miarą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może polecić jakąś sensowną ekipe która robi też instalacje pomp ciepła na śląsku? Brat szuka dość pilnie. Dobrze żeby robili też podłogówkę.

 

Witam, TUTAJ masz listę firm autoryzowanych partnerów firmy Viessmann - pełna lista w najbliższej Ci okolicy z adresami.

 

Gdybyś miał jakieś dodatkowe pytania - służę pomocą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jak sie wykonuje to sie wlicza, nie kazdy jest taki jak Ty , który wszystko u siebie sam wykonałes, są tacy którzy pracują do pozna, sa tacy którzy są za granicą itd. Samoróbów wbrew pozorom nie ma az tak duzo, a i zakres ich robót specjalistycznych nie jest az tak wielki. Nie mierz wszystkich swoją miarą.

Wodna podlogowka to nie izolacja podłogi od gruntu podobnie jak wodna podlogowka to nie wylewka na niej.

Są to dodatkowe roboty i nie wiem czemu nie doliczasz jeszcze wylewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodna podlogowka to nie izolacja podłogi od gruntu podobnie jak wodna podlogowka to nie wylewka na niej.

Są to dodatkowe roboty i nie wiem czemu nie doliczasz jeszcze wylewki.

 

Odpowiedz prosta, bo jej nie robię, jezeli wykonuję cos w całosci to po co rozdzielac poszczegolne koszty na czynniki pierwsze, co to da klientowi, przeciez i tak wszyskie czynnosci muszą byc wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Odpowiedz prosta, bo jej nie robię, jezeli wykonuję cos w całosci to po co rozdzielac poszczegolne koszty na czynniki pierwsze, co to da klientowi, przeciez i tak wszyskie czynnosci muszą byc wykonane.
Jeszcze raz,wodna podłogówka to wodna podłogówka a nie izolacja podłogi od gruntu ani nie wylewka zatem nie pytaj się głupio "gdzie rozkładanie styropianu". Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
U mnie akurat rozłożenie styro pod OP wliczone zostało w cenę. Zdażają się tacy, którzy zlecili owy etap wykonacy OP. Sam niestety nie byłem w stanie tego zrobić.

No owszem,rozłożenie izolacji pod podlogowke to pikus i uczciwy instalator powinien zrobić to w cenie podlogowki lub grosze za to policzyć.

asolt jak widać do uczciwych nie zalicza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No owszem,rozłożenie izolacji pod podlogowke to pikus i uczciwy instalator powinien zrobić to w cenie podlogowki lub grosze za to policzyć.

asolt jak widać do uczciwych nie zalicza się.

 

Miałes firme, to mogłes układac w cenie, a nawet dopłacac do interesu, co chyba faktycznie było bo firma szybko spajtowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
No nie wiem czy taki pikus ja układałaem dwie warstwy 186m2 dwa pełne dni i zużyłem 10 pianek pistoletowych firma w życiu tak dokładnie nie zrobi.

Nie układałem pod podłogówką bo nie mam pod nią izolacji za to układałem styropian na stropie drewnianym zresztą i dla mnie był to pikuś:)

A że firma nigdy tak dokładnie tego nie zrobi to fakt,bo mi też poszło pianki duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No owszem,rozłożenie izolacji pod podlogowke to pikus i uczciwy instalator powinien zrobić to w cenie podlogowki lub grosze za to policzyć.

asolt jak widać do uczciwych nie zalicza się.

 

Arturo72 marnujesz się na forum, powinieneś być politykiem / duchownym, oni zawsze wiedzą co dla ludzi jest najlepsze, co mają robić, ile co powinno kosztować. Tylko często to co mówią nie pokrywa się z tym co robią.

 

asolt po co dyskutujesz, skoro masz klientów ti oni akceptują Twoje ceny to znaczy, że robisz dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikus nie pikus, firma jest po to by zarobic. I wycenianie tego 100 czy 1000 PLN nie ma nic wspolnego z uczciwoscia. Akceptujesz cene lub nie - to wszystko.

 

Wszystko w temacie.

Zapłaciłem ekipie za ułożenie styro i wcale tego nie żałuję. Kupiłem gilotynę termiczną, która wykonawcy używali przy cięciu styropianu na elewacji, potem została ponownie wykorzystana przy podłogówce. Wiem jak długo czasu im to zabrało i krótko mówiąc cieszy mnie fakt, że sam się tego nie podjąłem.

Po wszystkim gilotynę sprzedałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Wszystko w temacie.

Zapłaciłem ekipie za ułożenie styro i wcale tego nie żałuję. Kupiłem gilotynę termiczną, która wykonawcy używali przy cięciu styropianu na elewacji, potem została ponownie wykorzystana przy podłogówce. Wiem jak długo czasu im to zabrało i krótko mówiąc cieszy mnie fakt, że sam się tego nie podjąłem.

Po wszystkim gilotynę sprzedałem.

Bogatemu nikt nie zabroni :)

Ja tylko stwierdziłem,że asolt jest bardzo drogi w swoich usługach jak zaczął się dziwić,że można podlogowke zrobić znacznie taniej niż on wykonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...