Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie chodzi o kase bo ta jest niewielka, po prostu nie dokonczyłem jeszcze strony firmowej (ale działam w miare czasu) ale obawiam sie ze nie podołam przy PP obsłuzyc wszystkich klientów a odmawiac nie lubie. Przy tych wszystkich dyskusjach faktem jest ze redakcja forum nie zwracała mi nigdy zadnej uwagi. Ja wiem ze kazdy chciałby byc bardziej papieski od papieza, ale wiem ze zaden z oponentów nie ma upowaznienia do wystepowania w imieniu redakcji do rozmów, uwag z forumowiczami na temat ich postów. Od tego jest redakcja i moderatorzy przez nią upowaznieni. Rozumiem ze jest tu spore grono szeryfów, takich społeczników forumowych działających z własnej inicjatywy. Mysle ze lepiej by było im sie zajac meretoryką na forum niz zajmowac sie moją skromna osobą

 

Twoi oponenci występują we własnym imieniu a nie w imieniu redakcji.

Z tego co pamiętam jednym z takich szeryfów jesteś właśnie Ty.

Przypomnę tylko Twoje wnioski o zbanowanie niektórych Twoich oponentów itp.

 

Kali ukraść.... Kalemu ukraść...

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Twoi oponenci występują we własnym imieniu a nie w imieniu redakcji.

Z tego co pamiętam jednym z takich szeryfów jesteś właśnie Ty.

Przypomnę tylko Twoje wnioski o zbanowanie niektórych Twoich oponentów itp.

 

Kali ukraść.... Kalemu ukraść...

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

 

Dobrze wiesz ze zbanowanie nastąpiło nie w wyniku kulturalnej wymiany poglądów, a wyzwisk i ewidentego braku wiedzy tych ( a dokładnie tylko jednej osoby, i tak wszyscy wiedza o kogo chodzi) którzy jej brak nadrabiali chamstwem i tego dotyczył moj wniosek, inni uzytkownicy mnie nie interesują i ich posty, Jezeli komus konczą sie argumenty i siega po słownictwo rodem z pod budki z piwem to mam nie reagowac?

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyście mi pomóc?

Sprawa wyglada następująco: jestem na etapie budowy domu stan zamknięty 159m2 użytkowej + garaż i kotłownia 20m2, wysokość pomieszczeń 2,5m, ocieplenie styro 20cm pustak porotherm 24, poddasze użytkowe ocieplenie pianka natryskowa 20cm plus płyta osb i gipskarton bez pustych przestrzeni.

Okna oknoplast winenergetica premium 3 szyby i rolety zewnętrzne na poddaszu 13x Fakro fts + rolety zewnętrzne. Fundament 5cm xps , podłoga 10cm styro.

Mechaniczna wentylacja z odzyskiem i gwc, pompa ciepła (wg kalkulatora 7,6kW ) bufor i cwu (latem 2x kolektory do cwu)

Czy moc pompy jest wystarczająca dla tych parametrów? Bo co pytam firmę o ofertę to przedział od 7,6 - 12kW i przedział cenowy na ofercie różniący się o 80%

 

Jestem już bezradny zleciłem projekt ogrzewania podłogowego z ozc, projekt wentylacji mechanicznej i projekt kotłowni choć czytając to forum dużo osob mowi żeby nie wierzyć projektantom, ani przekwalifikowanym hydraulika co z gazu na pompy ciepła się przesiedli, i mówią cytuje forum: "jak nie ma ognia nie ma ciepla"

Edytowane przez marcin_open
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Czy moglibyście mi pomóc?

Sprawa wyglada następująco: jestem na etapie budowy domu stan zamknięty 159m2 użytkowej + garaż i kotłownia 20m2, wysokość pomieszczeń 2,5m, ocieplenie styro 20cm pustak porotherm 24, poddasze użytkowe ocieplenie pianka natryskowa 20cm plus płyta osb i gipskarton bez pustych przestrzeni.

Okna oknoplast winenergetica premium 3 szyby i rolety zewnętrzne na poddaszu 13x Fakro fts + rolety zewnętrzne. Fundament 5cm xps , podłoga 10cm styro.

Mechaniczna wentylacja z odzyskiem i gwc, pompa ciepła (wg kalkulatora 7,6kW ) bufor i cwu (latem 2x kolektory do cwu)

Czy moc pompy jest wystarczająca dla tych parametrów? Bo co pytam firmę o ofertę to przedział od 7,6 - 12kW i przedział cenowy na ofercie różniący się o 80%

 

Jestem już bezradny zleciłem projekt ogrzewania podłogowego z ozc, projekt wentylacji mechanicznej i projekt kotłowni choć czytając to forum dużo osob mowi żeby nie wierzyć projektantom, ani przekwalifikowanym hydraulika co z gazu na pompy ciepła się przesiedli, i mówią cytuje forum: "jak nie ma ognia nie ma ciepla"

Bezsensem jest bufor i solary przy pompie ciepła.Zrezygnuj z tego od razu.GWC jak jest reku to też niezbyt mądra sprawa,chyba,że taki do 500zł.

Ty nie masz się pytać firmy czy pompa da radę,Ty masz firmie kazać dobrać pompę pod obciążenie cieplne domu,które powinieneś znać i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak, że bufor jest po to żeby PC nie włączała się zbyt często gdy jest zapotrzebowanie na ciepło, wydaje mi się i podkreślam wydaje mi się, bo nie jest żadnym fachowcem, że uruchomienie PC na krótki okres dla podgrzania np. Obiegu nr 7 powiedzmy skraca żywotność sprężarki? Nie jest to tak jak z samochodem że zimny silnik zużywa się bardziej i tym samy słabo naoliwione części sprężarki gdy uruchamia się częściej a na krótko?

 

Ps. Solary bo są tanie (wersja flat) i w celu regeneracji DZ w lecie

Edytowane przez marcin_open
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A nie jest tak, że bufor jest po to żeby PC nie włączała się zbyt często gdy jest zapotrzebowanie na ciepło, wydaje mi się i podkreślam wydaje mi się, bo nie jest żadnym fachowcem, że uruchomienie PC na krótki okres dla podgrzania np. Obiegu nr 7 powiedzmy skraca żywotność sprężarki?

Tak jest jak ma się spaprany nowy dom grzejnikami ściennymi,jak się ma 100% podłogówki przy odpowiednio grubej wylewce wystarczy do grzania 100% w taniej taryfie bez częstego start/stop,przy inwenterze nie występują wogóle takie momenty.Bufor jest zbędny a nawet szkodliwy przy pompie ciepła.Oczywiście podłogowka bez żadnych siłowników i sterowników w każdym pokoju bo to już głupota by była.

Poza tym to Ty ustawiasz tak krzywą grzewczą,żeby była odpowiednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak, że bufor jest po to żeby PC nie włączała się zbyt często gdy jest zapotrzebowanie na ciepło, wydaje mi się i podkreślam wydaje mi się, bo nie jest żadnym fachowcem, że uruchomienie PC na krótki okres dla podgrzania np. Obiegu nr 7 powiedzmy skraca żywotność sprężarki? Nie jest to tak jak z samochodem że zimny silnik zużywa się bardziej i tym samy słabo naoliwione części sprężarki gdy uruchamia się częściej a na krótko?

 

Ps. Solary bo są tanie (wersja flat) i w celu regeneracji DZ w lecie

 

Domniemuję, że ta pompa to na viess...

Pomyśl o czymś polskim, tańszym nie gorszym z lepszym ewentualnym serwisem.

Chcesz oddzielnie sterować każdym obiegiem? Zapomnij o tym szkoda kasy i przy pompie porażka.

Przeczytaj ten temat od prawie początku do końca 2014 roku i wszystko będziesz wiedział. Idzie długi weekend więc poświęć się i dokształć a będziesz zadowolony, bo inaczej to kiepsko widzę u Ciebie. Bez urazy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem wczoraj o tym radio. Śmieli się redaktorzy, bo pieniędzy na tę jakże chwalebną akcję jest tylko na ten rok. Potem mają do drona przyczepiać jamnika, bo jest lekki, a ma dobry węch :D :lol2:

Sorry za OT ;)

 

 

Podobno w innej wersji rozpatrywana jest latająca betoniarka żeby takie kominy zaklejać " w locie" ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Czyli gruba wylewka będzie buforem z tego co piszesz a jak chcę zrobić cienką wylewkę anhydratową? Może nie warto cienką robić i płacić więcej za wylewkę?

A do czego Ci cienka wylewka ? Nie masz miejsca na izolację ?

Jeśli nie masz z tym problemu,nie warto anhydrytu.

Wylewka betonowa robi za bufor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domniemuję, że ta pompa to na viess...

Pomyśl o czymś polskim, tańszym nie gorszym z lepszym ewentualnym serwisem.

Chcesz oddzielnie sterować każdym obiegiem? Zapomnij o tym szkoda kasy i przy pompie porażka.

Przeczytaj ten temat od prawie początku do końca 2014 roku i wszystko będziesz wiedział. Idzie długi weekend więc poświęć się i dokształć a będziesz zadowolony, bo inaczej to kiepsko widzę u Ciebie. Bez urazy :D

 

Dziś przeczytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...