Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pytałem się tylko o kwestie awaryjności ze względu na wodę jak bym teraz drugi raz pojechał zapytałbym o więcej rzeczy bo w międzyczasie poczytałem co nie co, i stwierdzam ile ludzi tyle opinii ... nawet w obrębie jednej firmy różne moce pompy proponowane, różne rozwiązania , jedni mówią że z buforem drudzy bez, wyszedłem z załoźenia że skoro taki układ jest ponoć najefektywniejszy i mam taką możliwość ze względu na duże zasoby wody to czemu, dziwi mnie tylko to że jedna firma i pewnie jeżdżą na jedne szkolenia a różne wyliczenia o cenach nie wspominając.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za zbiornik ? Grzejesz go tylko w 2T? Uzywasz wanny ?

 

Chełchowski, 2T.

Przeczytaj co Tobie poradziłem i wróć po weekendzie. Pośpiech przy montażu pompy nie jest wskazany.

 

Jak ktoś nie chce czytać forum to na początek polecam książkę Wojciecha Olszaka, a potem ... lekturę forum mimo wszystko. Mi pomogło lecz nie wszystko zdążyłem zrobić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Mam pytanie do zaawansowanych użytkowników. Jestem na etapie wygrzewania posadzki, ustawiłem Tz na 45 stopni i od 3 dni temperatura wzrosła o 3 stopnie, na razie mam Tz 41 a Tp 37. Dom jest nowy, może dlatego temperatura rośnie tak powoli ?

Tak jak imrahil pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też :D

Mnie pompka z zasobnikiem 400l z nierdzewki kosztowała 26 tysi nie kiwając palcem i płacę 900pln za ogrzewanie za sezon, bo... nie mam bufora i anhydrytu. :lol2:

 

Taaa...

Zbiornik dostałeś w prezencie , odwierty wykonał kolega po kosztach materiału, znajomy hydraulik po hurtowych kosztach materiału wszystko podłączył a pompa była z wyprzedaży...:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Taaa...

Zbiornik dostałeś w prezencie , odwierty wykonał kolega po kosztach materiału, znajomy hydraulik po hurtowych kosztach materiału wszystko podłączył a pompa była z wyprzedaży...:cool:

jasiek,nie wiadomo jaka pompa chociaż na dzień dzisiejszy cena jest z kosmosu :)

5 lat temu wynegocjowałem z ghs gruntówkę ale chinkę 7,5kW z odwiertami 2x75m w cenie 20tys.zł i to z zasobnikiem cwu ;)

Dzisiaj jej nie mają już w ofercie :)

krakol czyli gość z ghs może potwierdzić ale widze,ze już tu nie bywa :)

 

Ale suma sumarum wybrałem powietrzną ale markową bo taniej zdecydowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasiek,nie wiadomo jaka pompa chociaż na dzień dzisiejszy cena jest z kosmosu :)

5 lat temu wynegocjowałem z ghs gruntówkę ale chinkę 7,5kW z odwiertami 2x75m w cenie 20tys.zł i to z zasobnikiem cwu ;)

Dzisiaj jej nie mają już w ofercie :)

krakol czyli gość z ghs może potwierdzić ale widze,ze już tu nie bywa :)

 

Ale suma sumarum wybrałem powietrzną ale markową bo taniej zdecydowanie :)

 

Ale co chcesz porównać...?

Pompa Ecopower C9 za ile ...?

Odwierty z rurkami, płynem , jakąś armaturą ..., ile ...?

Zasobnik 400L z nierdzewnej stali dedykowany pod PC za ile ...?

Cała armatura " kotłowni" z robotą ile ...?

Pisać to sobie można ..., ja to montuję ...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ale co chcesz porównać...?

Pompa Ecopower C9 za ile ...?

Odwierty z rurkami, płynem , jakąś armaturą ..., ile ...?

Zasobnik 400L z nierdzewnej stali dedykowany pod PC za ile ...?

Cała armatura " kotłowni" z robotą ile ...?

Pisać to sobie można ..., ja to montuję ...:yes:

Nic nie chce porównywać i nie mam takiego zamiaru. Napisałem co mógłbym mieć 5 lat temu i tylko tyle :)

Dzisiaj 26 klocków za gruntową z odwiertami to kosmos i to wiem i dlatego na dzisiaj obojętnie jaka gruntowa ze względu na koszt inwestycji jest kompletnie nie opłacalna inwestycją nawet jak to będzie ecopol czy ekopower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie już prawie sie zdecydowałem na PC, mam jedynie problem ze zmieszczeniem jej w moim małym domku. Z powodu braku miejsca dwie firmy u których robiłem wycenę proponują zawieszenie jej na ścianie garażu graniczącej z resztą domu. Garaż nie będzie ogrzewany. Czy to nie bedzie problem? mniejsza sprawność itp? bo w koncu w zimę w tym garazu bedzie przynajmniej 10 lub 15 stopni mniej niż w reszcie domu ?

Do mojego domku - okolo95m uzytkowej dostałem propozycje pomp Atlantic 8 kW z zasobnikiem 200 lub 300l za okolo 22tyś lub Panasonic 6KW za okolo tysiac wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie chce porównywać i nie mam takiego zamiaru. Napisałem co mógłbym mieć 5 lat temu i tylko tyle :)

Dzisiaj 26 klocków za gruntową z odwiertami to kosmos i to wiem i dlatego na dzisiaj obojętnie jaka gruntowa ze względu na koszt inwestycji jest kompletnie nie opłacalna inwestycją nawet jak to będzie ecopol czy ekopower.

 

Pisać to sobie można ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...