Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72
Panowie już prawie sie zdecydowałem na PC, mam jedynie problem ze zmieszczeniem jej w moim małym domku. Z powodu braku miejsca dwie firmy u których robiłem wycenę proponują zawieszenie jej na ścianie garażu graniczącej z resztą domu. Garaż nie będzie ogrzewany. Czy to nie bedzie problem? mniejsza sprawność itp? bo w koncu w zimę w tym garazu bedzie przynajmniej 10 lub 15 stopni mniej niż w reszcie domu ?

Do mojego domku - okolo95m uzytkowej dostałem propozycje pomp Atlantic 8 kW z zasobnikiem 200 lub 300l za okolo 22tyś lub Panasonic 6KW za okolo tysiac wiecej.

Chyba nie wiesz o czym piszesz :D

Gdzie miałeś zamiar zawiesić,postawić kocioł na wegiel tudziez na gaz ?

Również na ścianie garazu ?

 

Propozycja pomp(marek) jak najbardziej ok ale Panas wiekszy i tańszy powinien być.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Domniemuję, że ta pompa to na viess...

Pomyśl o czymś polskim, tańszym nie gorszym z lepszym ewentualnym serwisem.

Chcesz oddzielnie sterować każdym obiegiem? Zapomnij o tym szkoda kasy i przy pompie porażka.

Przeczytaj ten temat od prawie początku do końca 2014 roku i wszystko będziesz wiedział. Idzie długi weekend więc poświęć się i dokształć a będziesz zadowolony, bo inaczej to kiepsko widzę u Ciebie. Bez urazy :D

 

Tak Viessmann chcę sterować obiegami, przeczytałem i jest dużo różnych opinii tak naprawdę co człowiek to opinia, nie znalazłem wspólnych punktów poza tymi że im tańsze tym lepsze, po co przepłacać itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas reakcji podłogówki to kilka godzin, więc IMHO sterowanie każdym obiegiem z osobna z pomocą siłowników mija się z celem. Podbijać i obniżać temp. możesz z poziomu PC dla całości i to w zupełności wystarcza.

Wolałbym te pieniądze wydać na dobre opomiarowanie PC plus dobry termostat (jeden) pokojowy z historią temperatur, a za resztę kupiłbym dobrej whisky i sącząc ją patrzył jak moja PC pięknie działa ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Tak Viessmann chcę sterować obiegami, przeczytałem i jest dużo różnych opinii tak naprawdę co człowiek to opinia, nie znalazłem wspólnych punktów poza tymi że im tańsze tym lepsze, po co przepłacać itp itd.

To słabo czytałes i nie wyczytałeś,że ogrzewanie strefowe to głupota w nowych domach.

Nie im tańsze tym lepsze tylko tańsze w tym przypadku od Vieśka jest na pewno lepsze.Na pewno dotyczy to powietrznych a sadze,że i gruntowych tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Viessmann chcę sterować obiegami, przeczytałem i jest dużo różnych opinii tak naprawdę co człowiek to opinia, nie znalazłem wspólnych punktów poza tymi że im tańsze tym lepsze, po co przepłacać itp itd.

 

To poczytaj jeszcze jak zachowuje się pompa ciepła gdy nie ma odbioru ciepła w kilku (z kilkunastu) sterowanych obiegów i tak przez 80% sezonu grzewczego.

Żaden bufor od firmy V...n Ciebie nie uratuje.

No i tak wogóle jak (jaki ma być efekt) chcesz sterować obiegami grzewczymi? Obniżanie temperatury np. na noc z 22 na 18C w sypialni, aby żoneczka chciała się mocniej przytulić? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Obniżanie temperatury np. na noc z 22 na 18C w sypialni, aby żoneczka chciała się mocniej przytulić? :D

W nowych domach nie realne takie zbicie temperatury bez otworzenia okien.

Dlatego sterowanie strefowe to głupota.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wiesz o czym piszesz :D

Gdzie miałeś zamiar zawiesić,postawić kocioł na wegiel tudziez na gaz ?

Również na ścianie garazu ?

 

Propozycja pomp(marek) jak najbardziej ok ale Panas wiekszy i tańszy powinien być.

 

Kocioł gazowy który mialem mieć miał być w łazience w specjalnej wnęce miedzy ścianą a kominem. W domkach poniżej 100m w ktorych nie ma specjalnych pomieszczeń typu kotłownia to bardzo popularne rozwiązanie. Niestety po zmianie planów pompa ciepła do tej łazienki nie wlezie stąd ponawiam pytanie czy jednostka wewnątrzna takiej pompy może wisieć w nieogrzewanym garazu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł gazowy który mialem mieć miał być w łazience w specjalnej wnęce miedzy ścianą a kominem. W domkach poniżej 100m w ktorych nie ma specjalnych pomieszczeń typu kotłownia to bardzo popularne rozwiązanie. Niestety po zmianie planów pompa ciepła do tej łazienki nie wlezie stąd ponawiam pytanie czy jednostka wewnątrzna takiej pompy może wisieć w nieogrzewanym garazu ?

 

Może pod warunkiem, że panuje tam dodatnia temperatura. Są też pompy typu monoblok, które w całości znajdują się na zewnątrz. Ich montaż jest troszkę bardziej problematyczny (zabezpieczenie przed zamarzaniem) ale są to rozwiązania powszechnie stosowane na świeci i coraz częsciej w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce monobloka, zresztą instalator też nie polecał. Chcą dać splita ale obie firmy które były proponują garaż. Mówią że rurki bedą izolowane i nie bedzie problemu i wpływu niższej temperatury w garażu na COP pompy i koszty ogrzewania. Czy to prawda? Temperatura w garażu oczywiście nie spadnie poniżej zera bo jest ocieplony tak samo jak reszta domu i troche ciepła przejdzie też z domu bo izolacja na ścianie dzielącej jest tylko 6cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...