Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak pociągie...tu jest wielki znak zapytania. Ja osobiście nie chciałbym podczas np 5 zimy myslec, którego dnia wysiądzie pompa. Moja teoretycznie ma przepracować 20 lat. Juz 5 mam za sobą i czasem się zastanawiam co tu wykombinowac jako kilkudniowe awaryjne zrodlo ciepla. Te kilka dni może sie przeciągnąć do dwoch tygodni. A w lato ona sie nie zepsuje.

 

Pociągnie chińczyk tak samo długo jak markowa ,a płakać będziesz jak zepsuje się markowa Viessmann wymienia padnięte spreżarki w cenie 10K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...Ja osobiście nie chciałbym podczas np 5 zimy myslec, którego dnia wysiądzie pompa. Moja teoretycznie ma przepracować 20 lat. Juz 5 mam za sobą i czasem się zastanawiam co tu wykombinowac jako kilkudniowe awaryjne zrodlo ciepla. Te kilka dni może sie przeciągnąć do dwoch tygodni...

Wystarczą wpięte w obieg grzałki + stycznik + zegar sterujący. Prosto i tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociągnie chińczyk tak samo długo jak markowa ,a płakać będziesz jak zepsuje się markowa Viessmann wymienia padnięte spreżarki w cenie 10K

 

I tego bałbym się najbardziej, jakby mi się maszynka za 20 000 zł zacięła i jeszcze koszt naprawy byłby niemały. Ciekawe, że te same "kiepskie" klimatyzatory chińskie pracują po naście lat i się rozpaść nie chcą, a jak się zajrzy do środka to różnicy jakoś nie widać.

 

Dalej nie poznaliśmy odpowiedzi na pytanie, czemu Arturo jeździ badziewną Alfą. Bo różnica w cenie do Mercedesa znaczna, więc ja bym się bał do takiej Alfy wsiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ależ oczywiste , ze koszt pc , to w większości tylko i wyłącznie marketing.
W przypadku gruntowych róznica cen nie jest już duża bo zaawansowanie techniczne nie jest w takich pompach duże ale w przypadku powietrznych jak widać dobre i markowe pompy pracują bez zająknięcia do -20st.C i ponizej z dobrymi wydajnosciami a chińczyki przy -5 st.C padają.Czyli to tylko marketing ?
moja Meeting 7KW daje rade do -6stC, przy niższych temp za bardzo sie szroni i wiecej czasu się odszranian niż grzeje. ogrzewam nią domek 70m2, latem grzeje mi ciepłą wode bijler 170l i tu sprawuje się super.podsumowując jestem zadowolony ocena 8pkt w skali 0-10pkt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Generalnie piszę o pompach ciepła nie o powietrznych protezach . Nie wrzucaj wszystkich chińczyków do jednego wora . Podpowiem Tobie że pc (protezie) o takich samych parametrach jak Twój chińczyk o nazwie panasonic, możesz w detalu w Polsce wykonać za ok 10K.
Ta proteza jak piszesz w ciągu 3 lat a jestem w trakcie 4 sezonu grzewczego zaoszczędziła mi ponad 20000kWh w stosunku do prądu czyli jakies 6000zł :DA nie protezę na chińczyku z odwiertami 4 lata temu miałem mieć w cenie 20tys.zł czyli drozej niż markową protezę :D Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku gruntowych róznica cen nie jest już duża bo zaawansowanie techniczne nie jest w takich pompach duże ale w przypadku powietrznych jak widać dobre i markowe pompy pracują bez zająknięcia do -20st.C i ponizej z dobrymi wydajnosciami a chińczyki przy -5 st.C padają.Czyli to tylko marketing ?

Bo ja wiem , z tym zaawansowaniem ,ja mam inwerter gruntówke ,nie wiem czy aż tak mniej zaawansowana - no może trochę starałem się nie komplikować budowy i opierać sie na ogólnie dostępnych częściach , cała pc wyszła prawie w cenie elektroniki która jest w Twoim panasie . Pytanie mam do Ciebie ,jeszcze nidawno spotkałemsię z cennikiem części zamiennych do panasa , tam cena elektroniki była 4200 pln ,uważam że togłównie marketing ją ustanowił , w takiej cenie można kupić ze dwa telewizory panasonic , a tam troszkę ,,większa" elektronika jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Pytanie mam do Ciebie ,jeszcze nidawno spotkałemsię z cennikiem części zamiennych do panasa , tam cena elektroniki była 4200 pln ,uważam że togłównie marketing ją ustanowił , w takiej cenie można kupić ze dwa telewizory panasonic , a tam troszkę ,,większa" elektronika jest
Nie interesuje mnie to,tak samo nie interesuje mnie to,że w Alfie mam turbinę,która kosztuje 6000zł :DI tak samo jeżdzę i grzeje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta proteza jak piszesz w ciągu 3 lat a jestem w trakcie 4 sezonu grzewczego zaoszczędziła mi ponad 20000kWh w stosunku do prądu czyli jakies 6000zł :DA nie protezę na chińczyku z odwiertami 4 lata temu miałem mieć w cenie 20tys.zł czyli drozej niż markową protezę :D

 

Nie miałeś taniej wtedy tego panasa niz tego chińczyka . Młodsi forumowicze nie wiedza , a starsi już zapomnieli ,ale firma która Tobie zakładała/sprzedała panasa to była spółka Twoja I jakiegoś pieknego pana , musisz jeszcze sobie do tego panasa dorzucić te zus-y ,i koszt firmy , która się szybko rozleciała , pewnie jeszcze jakąś stratę finansowa na tym poniosłeś . Czy innym inwestorom też montowałeś wtedy panasa za 16K ?

Dzisiaj juz nie będę z Tobą polemizował , bo to jałowe dyskusje , i na razie nie mam czasu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie to,tak samo nie interesuje mnie to,że w Alfie mam turbinę,która kosztuje 6000zł :DI tak samo jeżdzę i grzeje.

OK ,ale dyskusja toczy się co ma wpływ na cenę pc , jak widzisz marketing głównie , Jak padnie Tobie turbina to tez nie problem ,założysz jakas spółke , naprawisz sobie po kosztach , a później na forum będziesz pisał jak tanio kosztuje wymiana turbiny w samochodzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie miałeś taniej wtedy tego panasa niz tego chińczyka . Młodsi forumowicze nie wiedza , a starsi już zapomnieli ,ale firma która Tobie zakładała/sprzedała panasa to była spółka Twoja I jakiegoś pieknego pana , musisz jeszcze sobie do tego panasa dorzucić te zus-y ,i koszt firmy , która się szybko rozleciała , pewnie jeszcze jakąś stratę finansowa na tym poniosłeś . Czy innym inwestorom też montowałeś wtedy panasa za 16K ?Dzisiaj juz nie będę z Tobą polemizował , bo to jałowe dyskusje , i na razie nie mam czasu .
Starsi uzytkownicy pamiętają,że miałem mieć takową pompę,która wtedy kosztowała 14tys.zł (4 lata temu):http://allegro.pl/powietrzna-pompa-ciepla-atlantic-extensa-8kw-i6587337436.html A Panasa mam za utracone zaliczki na poczet wykonawców za opóźnienie instalatora z pompy.A chińczyka miałem mieć z firmy GHS własnie za 20tys.zł http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-Dążenie-do-spełnienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszczędna-)&p=5229177&viewfull=1#post5229177 Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego ma to robic servis viessmann. Zrobi to każdy inny servisant pompy ciepla za cene taka samą jak w każdej innej

 

Głupoty piszesz. W samych kotłach gazowych są tak różne polityki sprzedażowo-serwisowe, które odpychają wielu od grzebania w środku. Już widzę jak serwisant Panasonica będzie w typowej cenie grzebał w Viessmannie i jeszcze podtrzyma ewentualną gwarancję na samą PC.

 

Swoją drogą mając chińczyka można sobie pozwolić na "backup" w postaci kabli kosztem 2000 zł, wtedy na czas naprawy będzie czym grzać. Za to kupując bardzo drogą PC niestety już dokładać się nikomu nie chce, a serwis, no cóż - ja wiem, że w Krakowie do mojego Junkersa przyjadą szybko, ile by jechali do Vieska, ciężko powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś taniej wtedy tego panasa niz tego chińczyka . Młodsi forumowicze nie wiedza , a starsi już zapomnieli ,ale firma która Tobie zakładała/sprzedała panasa to była spółka Twoja I jakiegoś pieknego pana , musisz jeszcze sobie do tego panasa dorzucić te zus-y ,i koszt firmy , która się szybko rozleciała , pewnie jeszcze jakąś stratę finansowa na tym poniosłeś . Czy innym inwestorom też montowałeś wtedy panasa za 16K ?

Dzisiaj juz nie będę z Tobą polemizował , bo to jałowe dyskusje , i na razie nie mam czasu .

 

Koledzy ,

muszę przyznać , iż nie śledziłem specjanie drogi zawodowej naszego miłego z natury "ulubieńca" Artrurka.

I cóż widzę ? Arturek zajmował ( i zapewne zajmuje się nadal) biznesikiem w branży PC ?A fuj!

To wiele tłumaczy, to z tąd ta agresja - we wszystkich użytkownikach widzi tylko konkurencję...,

W temacie urządzeń z Chin - sprawa jest dla mnie oczywista ( z tego co tam widziałem i z tego co wiem)

Prawie wszyscy światowi produceńci czego kolwiek coś produkowali lub jeszcze produkują w Państwie Środka- jeśli dobra marka zapewnia know-how i jakość , to nie przeszkadza mi , że wykonały to coś małe żółte rączki .

Jest jednak problem ( moim zdaniem) z produktami ich marek.

Pzdr

PS

 

Arturo , masz szansę nie obrażać mnie i innych - jak tyko z tego nie skorzystasz , będziesz kopany dalej ( chyba zauważyłeś , że nikt się za Twoim chamstwem nie wstawił...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupoty piszesz. W samych kotłach gazowych są tak różne polityki sprzedażowo-serwisowe, które odpychają wielu od grzebania w środku. Już widzę jak serwisant Panasonica będzie w typowej cenie grzebał w Viessmannie i jeszcze podtrzyma ewentualną gwarancję na samą PC.

 

Swoją drogą mając chińczyka można sobie pozwolić na "backup" w postaci kabli kosztem 2000 zł, wtedy na czas naprawy będzie czym grzać. Za to kupując bardzo drogą PC niestety już dokładać się nikomu nie chce, a serwis, no cóż - ja wiem, że w Krakowie do mojego Junkersa przyjadą szybko, ile by jechali do Vieska, ciężko powiedzieć.

 

Sam piszesz glupoty. Tradycyjnie porównując wszystko do kotla gazowego, jeszcze smieciucha dodaj.

Ta pompa ma dokladnie to samo w srodku jak kazda inna, Gdzies na forum krazyly zdjecia pompy ekopolu, bylo jedno i to samo co w viessmannie.

Smieszy mnie ten mit który krąży o tej marce. Jeszcze ktoś pisał o płycie głownej za 10 czy 20 kola heh, zapomniales o tym napisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Arturo , masz szansę nie obrażać mnie i innych - jak tyko z tego nie skorzystasz , będziesz kopany dalej ( chyba zauważyłeś , że nikt się za Twoim chamstwem nie wstawił...)

Akurat sprzedawczyku wali mnie to co kto o mnie i będę pisał zawsze to co uważam.

To taka strategia agresywnego marketingu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa a podobno jak sie otworzy pokrywę to wyskakuje baba jaga...

 

Sprężarka do mojej pompy kosztuje około 2,5 tys

 

Pisałem o tych 10Kbo taką wycenę za naprawę padniętej sprężarki od serwisanta w wiesku dostał jeden z forumowiczów tutaj na forum ,Koszt samej spreżarki to nie wszystko,jak sie ,,spali " to dochodzi czyszczenie układu, wymiana raczej tzr ,filtra ,luty,sprawdzanie pod ciśnieniem,azot , próżnia itp , na to serwisanci markowych firm maja niezłe cenniki . Tak naprawdę to chrzanić taka naprawę ( po spaleniu się sprężarki ) cholera wie czy w tych wymiennikach płytowych nawet po czyszczeniu nie zostały różne ,,opiłki" po zarżniętej sprężarce,lepiej wymienić pc na nowa ,a w markowej boleć będzie . W przypadku naprawy też trzeba pamiętać że cena części to nie wszystko ,jednak serwisant musi dać,,gwarancję" na swoją robotę , ryzyko ma duże , cena usługi musi być duża ,i co ci po tych 2,5K za sprężarkę . Jak widzisz niezła baba jaga może wyskoczyć ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...