Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki.

Czyli CO grzejesz w ramach godzinowych i raz w ciągu dnia CWU? Korzystasz z funkcji obniżenia temp w drogiej taryfie?

 

Zapewne mam starszy soft niż ty i tylko korzystam ze sterownika bezprzewodowego, więc za funkcje obniżenia temp odpowiada sterownik tzn. ustawiam np. 21*C. A CWU grzeje z reguły raz dziennie i to wystarcza ale mam ustawione jak spadnie do 37*C to się załączy bez względu na taryfę. CWU mam ustawione na 42*C a między 5:00-5:50 dogrzewam o +3*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez chodzi tylko o negowanie PC, nic innego.

Moja ( bez grzalek ) podniesie temp i do 75*C... to by moze palacza juz zadowolilo ;)

 

Nie wiem czy o negowanie czy nie mam to w ...

Ja jestem zadowolony i nie mam żadnych problemów z myciem

Jeśli komuś to nie odpowiada cóż... wolny kraj.

 

W "Stolycy" było 15 marszy każdy by coś wybrał.

Edytowane przez zieli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrego fachowca chłodnika który jest w stanie zmodernizować moją pompę ciepła (Meeting MDS20D) a konkretnie chodzi o wstawienie wymiennika regeneracyjnego , filtra odwadniajaco/odkwaszajacego ,wziernika ,wymiana dyszy w TZR na większą , wymiana gazu na R 407 może też wymiana wymiennika na większy gdyż przy temperaturze zimą DZ na poziomie kilku stopni celcjusza pompa nie osiąga nawet połowy zakładanej mocy (jest ledwo 3-3,5kW mocy grzewczej zamiast katalogowych 7kW). Wiem, że jest to możliwe gdyż jeden fachowiec tutaj zrobił to ale nie mogę się z nim od dłuższego czasu skontaktować a zima nadchodzi... Czy ktoś może mi kogoś może polecić? Jestem z pomorskiego (ale nawet jeśli by trzeba jakoś dojeżdżać itp to chyba jest to do ogarnięcia)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszesz jest tak naprawdę zbudowaniem nowej pompy ciepła...

Mogę podjąć wyzwanie ale około lutego/marca, w tym momencie fizycznie nie da rady.

 

No ja to nazywam udoskonaleniem;) Do nowej PC jeszcze sporo brakuje;) Jednak luty/marzec to strasznie daleko - do końca roku temperatura DZ będzie spadać z każdym dniem i jak będzie zimny styczeń to zamarzniemy tutaj :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...