Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem jaką metodą było robione łączenie i tak jak piszesz mam nadzieję że rozszczelnienie jest właśnie w tym miejscu.

Szkoda tylko że nie mam oznaczonych odwiertów i teraz nie wiem który mam odkrywać. Co prawda mam 50 % szansy że trafię za pierwszym razem.

Gdyby jednak uszkodzony został odwiert (tfu !) to zastanawiam się czy zamiast wiercić kolejny, zrobić poziome DZ i połączyć je z dobrym odwiertem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką metodą było robione łączenie i tak jak piszesz mam nadzieję że rozszczelnienie jest właśnie w tym miejscu.

Szkoda tylko że nie mam oznaczonych odwiertów i teraz nie wiem który mam odkrywać. Co prawda mam 50 % szansy że trafię za pierwszym razem.

Gdyby jednak uszkodzony został odwiert (tfu !) to zastanawiam się czy zamiast wiercić kolejny, zrobić poziome DZ i połączyć je z dobrym odwiertem.

 

Tylko jak to zrobić by przepływy były na tym samym lub podobnym poziomie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Szkoda tylko że nie mam oznaczonych odwiertów i teraz nie wiem który mam odkrywać. Co prawda mam 50 % szansy że trafię za pierwszym razem.

Gdyby jednak uszkodzony został odwiert (tfu !) to zastanawiam się czy zamiast wiercić kolejny, zrobić poziome DZ i połączyć je z dobrym odwiertem.

Skoro nie robiłeś zdjęć, ani rysunków, to teraz pozostaje rzut monetą.

Masz miejsce na położenie jednej sekcji liniowego?

Jaka odległość od odwiertu do rozdzielacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolanie kilku litrów wody do kilkuset litrów glikolu nie jest chyba wielką tragedią.

Po dłuższych obserwacjach doszedłem że wycieka tylko z odwiertu nr 1 więc teraz pracuję na odwiercie nr 2 i po odpowietrzeniu temp. DZ jest dodatnia.

Czekam na reakcję instalatora w przyszłym tygodniu.

Musiałem zdjąć kaganiec na pracę pompy w tanim prądzie bo lepiej niech teraz pracuje częściej a krócej.

 

Witam ponownie !

 

Pompa przy takich temperaturach na zewnątrz jak były do tej pory powinna w miarę pracować tylko na jednym odwiercie. Kontroluj częściej temperaturę na pracującym DZ, żebyś nie wychłodził sobie czasem gruntu wokół drugiej sondy, bo może Ci strzelić jeszcze na dodatek dobry wymiennik.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie robiłeś zdjęć, ani rysunków, to teraz pozostaje rzut monetą.

Masz miejsce na położenie jednej sekcji liniowego?

Jaka odległość od odwiertu do rozdzielacza?

Zdjęcia mam zrobione więc wiem w którym miejscu jest odwiert. Nie wiem tylko które zawory są od którego odwiertu, a tym samym nie wiem który jest padnięty.

Miejsca na położenie kolektora poziomego mam bardzo dużo,dzisiaj żałuję że go nie zrobiłem, ale miałem za mało informacji i bałem się że "nie da rady". Dzisiaj po lekturze na forum wiem że z odwiertów które kosztowały 25 tys. miałem temperatury takie same jak u kolegów którzy położyli poziomy za 10 tys.

Odległość odwiertów od rozdzielacza który jest przy pompie to jakieś 15 m (7 m pod posadzką w garażu i jakieś 7-8 m na zewnątrz budynku).

Jutro ma być instalator i rozpocząć poszukiwania dziury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę zabrałem się za szukanie odwiertów. Po wykopaniu około 40 cm ziemi pojawiła się 2 metrowa dziura.

Na zdjęciach widać jak wygląda otoczenie mojego odwiertu:20161203_100647_resized.jpg20161203_101750_resized.jpg20161203_101755_resized.jpg20161203_102401_resized.jpg20161203_103601_resized.jpg

Izolacja powietrzna. Widocznie odwiert nie był dobrze wypełniony po włożeniu sondy i ziemia nad nim się obsunęła z czasem.

Instalator nadal nie znalazł dla mnie czasu. Czeka na koparkę którą ma w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę zabrałem się za szukanie odwiertów. Po wykopaniu około 40 cm ziemi pojawiła się 2 metrowa dziura.

Na zdjęciach widać jak wygląda otoczenie mojego odwiertu:[ATTACH=CONFIG]375115[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]375118[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]375119[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]375120[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]375121[/ATTACH]

Izolacja powietrzna. Widocznie odwiert nie był dobrze wypełniony po włożeniu sondy i ziemia nad nim się obsunęła z czasem.

Instalator nadal nie znalazł dla mnie czasu. Czeka na koparkę którą ma w serwisie.

 

 

Jakiś TY bezrozumny jesteś , te Twoje zdjęcie w tej dziurze świetnie nadaje się do takiego programu telewizyjnego -,,Anatomia Głupoty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jakiś czas temu zamieściłem tutaj informacje o pompie ciepła DERON. Pompy już płyną do mnie a załączam dla zainteresowanych video z stanowiska testowego oraz wyniki pomiarów, proszę o komentarze:

https://drive.google.com/file/d/0B94rIuaDuidvRWdZREh0cEJWa3M/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B94rIuaDuidvVTFmRG4tS1dCNlU/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B94rIuaDuidvMFgwVF9lYmdTQmc/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jakiś czas temu zamieściłem tutaj informacje o pompie ciepła DERON. Pompy już płyną do mnie a załączam dla zainteresowanych video z stanowiska testowego oraz wyniki pomiarów, proszę o komentarze:

https://drive.google.com/file/d/0B94rIuaDuidvRWdZREh0cEJWa3M/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B94rIuaDuidvVTFmRG4tS1dCNlU/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B94rIuaDuidvMFgwVF9lYmdTQmc/view?usp=sharing

 

Słabo to wygląda COP B0/W35 - 3,69 bez pomp obiegowych... Powietrzna za 12.000 zł ma lepszą sprawność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to jest to z obiegówkami bo moc samej pompy przy najniższych ustawieniach to 1700W. Ale jeśli nawet nie to dwie obiegówki elektroniczne nie wezmą więcej niż 100W przy takich przepływach w mojej instalacji to sprawność spadnie o 5% - a COP sięga prawie 5 w optymalnych warunkach...

ps.powodzenia z PC powietrzną gdy na dworzu będzie -15

ps2. ten deron kosztował mnie 1200USD a nie 12000 PLN ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...