Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72
Nie odpowiedziałeś na pytanie. Ile twoja kompletna PC kosztuje? Łącznie z montażem i zbiornikiem CWU.

Jestem też przekonany, że gruntówki popracują sporo dłużej. No i nie szpecą elewacji.

Gruntówka to panowie i panie nieco wyższy poziom :)

Nie wiem ile kosztuje ale coś Koło 25-27tys.zl ale gruntowka markowa biorąc pod uwagę podobny sposób instalacji bez użycia wlasnych rąk czy głowy wniesie jakieś 35-40tys.zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nowy t-cap 9kW 3 fazy wersja H z wszystkimi elementami ,zasobnikiem Galmet 250maxi, kotłownią i sterowaniem internetowym, montażem bez kiwnięcia palcem z mojej strony ~32-33K. Wersja F około 29-30K. SDC wersja F około 25 a wersja H około 30K. Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiesz sąsiadom, że szykujesz własnego satelitę...:D

 

http://www.viessmann.pl/content/dam/vi-brands/DE/Produkte/Waermepumpen/Waermepumpen-Luft-Wasser-Vitocal-300-A-XL.jpg/_jcr_content/renditions/original.image_file.1440.450.file/Waermepumpen-Luft-Wasser-Vitocal-300-A-XL.jpg

 

Albo wyrzutnię Katiuszy ;)

 

http://www.entro.pl/investniga/images/gal_01/31.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy t-cap 9kW 3 fazy wersja H z wszystkimi elementami ,zasobnikiem Galmet 250maxi, kotłownią i sterowaniem internetowym, montażem bez kiwnięcia palcem z mojej strony ~32-33K. Wersja F około 29-30K. SDC wersja F około 25 a wersja H około 30K.

 

Czyli podobnie a nawet drożej niż moja gruntowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram - instalacja powinna być JAK NAJTAŃSZA. Dlatego najlepsze jest rozwiązanie ZRÓB TO SAM i wcale nie jest takie trudne! Oczywiście jest to możliwe tylko w niektórych przypadkach - dlatego wg mnie PC gruntówka największy sens ma gdy mamy dobre warunki gruntowe do położenia poziomego kolektora i zrobimy to tylko z wykorzystaniem samej koparki.

Jeszcze niższym kosztem i nakładem własnej pracy zamontujemy używaną pompę ciepła.

Nie ma problemu z kupnem kilkuletnich pomp Mitsubishi (przynajmniej ja nie mam)

W cenie, o której Ty wspominasz kupisz 2 sprawne sztuki.

Jak jesteś strachliwy i boisz się używanego sprzętu to zamontujesz sobie od razu obie by pracowały w redundancji.

 

Nie trzeba gruntu, koparki.

Wystarczy hydraulik i elektryk.

No i pracy mniej, co przecież też swoją wartość ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zastanawialem na poczatku nad gruntowka i odpuscilem ja ze wzgledu na koszty. Nie rozumiem zbytnio Waszych porownan. Porownujecie produkt markowy typu Panasonic z jakims home madem gruntowym. Ok wtedy sumka moze wyjsc podobna ale nie ma zadnej pewnosci ze ktos nie sknoci Wam odwiertow albo pompa nie wyzionie ducha po 3 latach. Ja porownywalem podobne produkty jakosciowe i nie ma opcji zeby dobra gruntowke kupic w cenie powietrznej. Arturo bardzo dobrze napisal - w tej chwili przy COPach jakie osiagaja powietrzne gruntowka nie ma prawa sie zwrocic. Chyba ze zrobicie sobie ja sami za pol ceny, ale to nie jest dostepne dla wszystkich i nie powinno byc w ogole brane pod uwage w porownaniach. Powietrzne tez ludze robia sami albo montuja chinczyki i wtedy koszt jest polowe mniejszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC polskiego producenta o mocy 8,5 kW (przy B0) i 10 kW (przy B5) mam wycenioną na 38.600 zł. brutto VAT8% z odwiertami pionowymi.

 

Generalnie chwalony na forum GHS przedstawia takie oferty na gruntówki z odwiertami i powietrzne:

 

http://www.ghs-polska.pl/najlepsze-promocje/domy-od-130-do-160m2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC polskiego producenta o mocy 8,5 kW (przy B0) i 10 kW (przy B5) mam wycenioną na 38.600 zł. brutto VAT8% z odwiertami pionowymi.

 

Generalnie chwalony na forum GHS przedstawia takie oferty na gruntówki z odwiertami i powietrzne:

 

http://www.ghs-polska.pl/najlepsze-promocje/domy-od-130-do-160m2.html

 

 

Pod tym linkiem nie widzę pompy polskiego producenta 8.5kW??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo drogo, w życiu bym tyle nie dał.

Ile odwiertów ci wyliczyli?[/quote

 

Jak porównujecie to porównujcie równe z równym a nie pompę polskiego producenta robioną w garażu z markową szwedzką lub niemiecką pompą.

 

A co masz do pomp polskich producentów...?

Jak polskie to do doopy ...?

 

Za tania czy co ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym linkiem nie widzę pompy polskiego producenta 8.5kW??

 

Bo go tam nie ma

Podałem przykład wyceny dla mnie polskiego producenta (nazwa bez znaczenia) i to było pierwsze zdanie mojej wypowiedzi oraz przykładowe wyceny jednej z firm na pompy gruntowe z odwiertami i powietrzne dla wszystkich - drugie zdanie. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie mam nic ale zero certyfiakcji, zero poświadczeń COP, niestety to kosztuje. Jestem za rodzimym rozwojem branży ale porównywanie tych pomp jest po prostu niesprawiedliwe.

 

Dla jakiegoś świstka papieru mam kupować znacznie droższą pompę tylko dlatego że ktoś tam coś napisał ...?

Zamontowałem już trochę Ecopower-ów i jak dla mnie a także większości inwestorów którzy zdecydowali się na to urządzenie mogłoby nie być żadnych poświadczeń COPu , licznik energii mówi wszystko...:yes:

No ale to przecież jest za tanie więc z czym do ludzi ...:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O... jest pan expert od rachunkow....

Niech wytlumaczy ze nie wazne czy G/W czy P/W ... ba czy czysty prad.... wszyscy jedziemy na tym samym wozku i placimy takie same rachunki.

Nareszczie ... watek i dyskusja sie wyklaruje.... :D

 

Tym samym faktycznie trzeba wybrac jak najtansza inwestycje.... ;)

 

Idź się leczyć ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot cały nasz kraj wszystko jak najtaniej. Autostrady przetargi - 100% cena za 2 lata do remontu. Niektórzy już powoli się uczą, że co jest tanie to jest drogie ale jeszcze trochę wody musi upłynąć. A kto za co ile zapłaci to Panie Liwko zdecydowanie nie Pana sprawa. Każdy kupuje to na co go stać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...