Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie kolego... uzywam jej do ogrzewania domu... wiesz starego domu... z grzejnikami. Przy okazji mam tez CWU 55*C a i 65*C podczas wygrzewania Legionelli.

 

A dane podalem w swietle bajtloczenia o COP 1,1 ( kolego garazowego ) i tej nieziemskiej przewagi G/W nad P/W ( juz nie liczac tego strachu ) ;)

 

I powtorze... nikt nie neguje wyzszego SCOP dla G/W.

 

No skoro tak to oczywiście DERON się nie nada - ja dobierałem PC do moich potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
na stronie GHS jest kompleksowa instalacja PW Samsung 9 kW ze zbiornikiem CWU za 21 tys. zł. to chyba całkiem dobra cena i dla energooszczędnego współczesnego domu szkoda płacić więcej.
Dokładnie tak.

Nawet dla mojego domu budowanego 6 lat temu budżet na pompę to było max.20tys.zl.

Gdybym miał płacić więcej grzalbym prądem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie GHS jest kompleksowa instalacja PW Samsung 9 kW ze zbiornikiem CWU za 21 tys. zł. to chyba całkiem dobra cena i dla energooszczędnego współczesnego domu szkoda płacić więcej.

 

Czyli 6 tys. taniej niż ja płaciłem za gruntową z odwiertami. Gdybym zrobił poziomy, cena byłaby podobna.

 

Nie neguję powietrznych, czasami nie ma wyjscia, lub różnica w cenie jest znaczna. Jednak jak czytam czasami naszego Arturka, to żal mi się zwyczajnie robi innych, którzy czytają te jego gówno prawdy.

 

Jeszcze raz Zdrowych i Wesołych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 6 tys. taniej niż ja płaciłem za gruntową z odwiertami. Gdybym zrobił poziomy, cena byłaby podobna.

 

Nie neguję powietrznych, czasami nie ma wyjscia, lub różnica w cenie jest znaczna. Jednak jak czytam czasami naszego Arturka, to żal mi się zwyczajnie robi innych, którzy czytają te jego gówno prawdy.

 

Jeszcze raz Zdrowych i Wesołych.

 

Nie siedze na forum az tak dlugo aby znac kazdego uzytkownika, ale z tego co doczytalem to Ty montowales PC sam. Nie jestes zatem zadnym przykladem dla ogolu. 95% ludzi niestety za uslugi musi zaplacic bo albo nie czuje sie na silach albo nie ma czasu na samodzielny montaz. Tak jak ja - co za tym idzie porownywalem podobne jakosciowo produkty + ich ceny. Wycenialem gruntowke IVT i koszt PC 7kw + odwierty to bylo wtedy 50k netto ! Chora cena. Dodatkowo moim zdaniem im lepiej docieplony dom tym powietrzna wypada lepiej i taniej. Ok rocznie zaplacisz ciut wiecej za prad , ale bedzie to roznica max 500zl ktora Ci sie nigdy nie zwroci.

 

Gruntowka w moim odczuciu wybacza wiecej bledow przy budowaniu domu i nadaje sie dla domow starszych badz gorzej ocieplonych.

 

To takie moje przemyslenia. Zdrowych Wesolych Swiat !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

dobre :)

 

 

Nie bardzo wiem, co Cię tak bawi.

Oto kilka, z brzegu przykładów z forum, doboru odwiertów do PC o mocy ok. 10 kW

 

Matixl

PC BuderusWPS10K1, DZ pionowe 3x74m,

 

Tomasz131

Pci made by Wihi 10KW, DZ 2×100m

 

maciej10

PC - Buderus 8k-1 7,6 KW odwierty pionowe 2x100m

 

rwojtek

PPC C9 + 2x100m odwierty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie siedze na forum az tak dlugo aby znac kazdego uzytkownika, ale z tego co doczytalem to Ty montowales PC sam. Nie jestes zatem zadnym przykladem dla ogolu. 95% ludzi niestety za uslugi musi zaplacic bo albo nie czuje sie na silach albo nie ma czasu na samodzielny montaz. Tak jak ja - co za tym idzie porownywalem podobne jakosciowo produkty + ich ceny. Wycenialem gruntowke IVT i koszt PC 7kw + odwierty to bylo wtedy 50k netto ! Chora cena. Dodatkowo moim zdaniem im lepiej docieplony dom tym powietrzna wypada lepiej i taniej. Ok rocznie zaplacisz ciut wiecej za prad , ale bedzie to roznica max 500zl ktora Ci sie nigdy nie zwroci.

 

Gruntowka w moim odczuciu wybacza wiecej bledow przy budowaniu domu i nadaje sie dla domow starszych badz gorzej ocieplonych.

 

To takie moje przemyslenia. Zdrowych Wesolych Swiat !!

 

 

Nie tknąłem palcem, wszystko robiła firma. A właściwie dwie firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem, co Cię tak bawi.

Oto kilka, z brzegu przykładów z forum, doboru odwiertów do PC o mocy ok. 10 kW

 

Matixl

PC BuderusWPS10K1, DZ pionowe 3x74m,

 

Tomasz131

Pci made by Wihi 10KW, DZ 2×100m

 

maciej10

PC - Buderus 8k-1 7,6 KW odwierty pionowe 2x100m

 

rwojtek

PPC C9 + 2x100m odwierty

 

Jaki masz grunt i obciążenie cieplne budynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Z tego co pamiętam miałeś czekać aż pompy będą w cenach marketowych lodówek.
No wiesz Liwko,nie poczekałem ale powietrzna za 16 klocków to dalej mniej niż 20 na jaki był przeznaczony budżet na pompę :)I żebyś już nie marudził,nie obecny T-CAP tylko Atlantic Extensa 8kW w tej cenie była :) Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasiewk71:

Pytanie do Ciebie z innej beczki: czy w ecopowerach Tpcwy powinna wynosić tyle samo co Tco zamontowany na wyjściu z pompy?

Czy czujnik Tpcwy jest zamontowany wewnątrz czy na zewnątrz pompy C?

 

Te czujniki będą wskazywały co najwyżej podobnie bo są zamontowane w innych miejscach ...

W starszych PC Tco było na kablu i montowało się ten czujnik gdzieś na zasilaniu instalacji ewentualnie w buforze, obecnie wsadzili ten czujnik gdzieś na wyjściu wewnątrz obudowy bo ludziska kombinowali z jego usytuowaniem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty sie widac juz wyleczyles z negowania PC i PoCo ci to.... i proszenia ludzi o faktury.... montujac PC drogi hipokryto

(czy Hipciokryto... patrzac na towarzystwo z przeszlosci :) )

 

Oszukujesz ludzi? Tlumaczysz im swoja teorie o COP 2 niezaleznie od PC czy teraz juz maja nagle COP 3 czy nawet 4 ...

juz nie ogrzewaja RTV & AGD?

Nie glupio Ci teraz w swietle tego co tak namietnie pisales o pompiarzach?:popcorn:

Pajacowales, i wysmiewales ludzi na ktorych teraz zarabiasz.

Ale to moze tez jaskowy wynalazek... na business...

 

:lol2:

 

A to Twoje pajacowanie do czego potrzebne ...?

 

 

Widzę że nie dogodzi ...

Kopanie się z takimi jak Ty ..., Źle ...

Klepanie po pleckach ..., Jeszcze gorzej...;)

 

No fakt ...

Co ja tam wiem ..., przecież ja tu o gruntowych PC a teraz na tapecie są powietrzne ...;)

Ciekawe co będzie następne jak już wszyscy stwierdzą że powietrzne PC są lekarstwem na całe zło ...:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wcześnie na takie odpowiedzi.

Chodzi o pewien punkt odniesienia.

 

Czytaj uważnie

 

Jak widać z powyższej tabeli, dla pompy ciepła o mocy nominalnej 10 kW, wejściu z dolnego źródła 0 stopni i zasilaniu instalacji grzewczej +35 stopni, ilość chłodu jaką musimy oddać do gruntu wynosi 8 kW. I te 8 kW musi teraz przełożyć się na wielkość wymiennika dolnego źródła. - See more at:

 

http://www.blog.karbon.com.pl/ogrzewanie/grunt-to-dobry-grunt-czyli-jak-dobrac-dolne-zrodlo/#sthash.TdDQIl6Q.dpuf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te czujniki będą wskazywały co najwyżej podobnie bo są zamontowane w innych miejscach ...

W starszych PC Tco było na kablu i montowało się ten czujnik gdzieś na zasilaniu instalacji ewentualnie w buforze, obecnie wsadzili ten czujnik gdzieś na wyjściu wewnątrz obudowy bo ludziska kombinowali z jego usytuowaniem ...

 

Mam Tco na zewnątrz.

Mam dziwną "przypadłość" czujnika Tpcwy, otóż jak grzeję co to wskazuje jak piszesz,prawie to samo co Tco (+0,1-0,2C).

Gdy grzeję cwu do 44C na koniec grzania Tpcwy pokazuje 55,5C. Ale... podpiąłem na wyjściu z pompy termometr na DS poprawnie wskazujący dla 0C i on na koniec grzania cwu (przy Tpcwy=55,5C) wskazuje 51,5C.

Czy może być aż takie błędne wskazanie DS-a? Czy może jest coś nie tak z czujnikiem Tpcwy?

Przychodzi Ci coś do głowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze musi ci byc glupio.... no bo jak wytlumaczysz klientom ze jedne z wielkich wynalazkow jaska to COP 2 :rolleyes: niezaleznie od domu....

 

Na czym polega roznica COP P/W a G/W w swietle twojej teori grzania RTV & AGD.... i uwzgledniania calego pradu domu do obliczen COP

Ja uzasadniasz klientom inwestycje w PC kiedy tak sie chwaliles ze grzejesz czystym pradem a rachunki przeciez masz takie same jak ci.. no... nawiedzeni pompiarze. Juz majaczenia o jezdzie na wozku nie ma co wspominac... pewnie i instalacja jak trwalosc sie polepszyly znacznie kiedy TY zaczoles je instalowac.... bo kiedys to slabo... sprezarki sie psuly... podlogowka wodna dochodzila $$$$

Jak im obliczas KIEDY SIE ZWROCI na podstawie swoich teori i wynalazku COP 2 :D, w porownaniu z prostota i niskim kosztem instalacji kabli

( majac takie same rachunki )

 

I nie wykrecaj sie... bo lekarstwem przeciez byly kable a nie PoCo ci to... masz krotka pamiec?

No chyba ze PC ktore ty montujesz spadly juz do cen lodowek..... no tak mialo byc... prawda?

 

Chyba ze sie wyleczyles ze tamtych bzdur tylko glupio ci sie teraz przyznac... po tym jak z hipolitem miales jazde.

Wesolych i zdrowych Swiat... mniej hipokryzji w Nowym Roku ;)

 

PS Dziwie sie ze jeszcze w tym watku o faktury forumowiczow nie poprosiles...

 

Pisz może bardziej po chłopsku bo ja ciebie wcale nie rozumiem ...

Przyczepiłeś się do mnie jak rzep do psiego ogona i jakimiś fragmentami wyrwanymi z kontekstu próbujesz dziś udowodnić ...

Wszyscy już dawno zatrybili o co chodziło z tym COP 2 dla domu itd a ty jeden jedyny dalej swoje ...:yes:

 

Nie wiem ...

Boli cię że montuje pompy ciepła, robię kotłownie elektryczne, montuję kotły na ekogroszek itp itd...???

 

Klient chce takie czy inne źródło ciepła to je dostaje a mnie goowno obchodzi czy jemu się to zwróci , ma zamontowany licznik energii i niech się jara czy tam ubolewa nad swoją decyzją ...

 

Tak dla Twojej świadomości to instalacja oparta na PC jeszcze by się nie zwróciła w przypadku mojego domu pomimo że mieszkam już jedenaście lat tak że poczekajmy z tym dyskutowaniem aż znaczna część zadowolonych użytkowników będzie po kilkunastu latach eksploatacji ...:yes:

 

Cały myk z zadowoleniem klienta w przypadku PC polega na tym że ludzie szybko zapominają o pieniądzach wydanych a potem już tylko widzą licznik energii ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...