Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam Tco na zewnątrz.

Mam dziwną "przypadłość" czujnika Tpcwy, otóż jak grzeję co to wskazuje jak piszesz,prawie to samo co Tco (+0,1-0,2C).

Gdy grzeję cwu do 44C na koniec grzania Tpcwy pokazuje 55,5C. Ale... podpiąłem na wyjściu z pompy termometr na DS poprawnie wskazujący dla 0C i on na koniec grzania cwu (przy Tpcwy=55,5C) wskazuje 51,5C.

Czy może być aż takie błędne wskazanie DS-a? Czy może jest coś nie tak z czujnikiem Tpcwy?

Przychodzi Ci coś do głowy?

 

Te kilka stopni może się rozjechać przy takich wysokich temperaturach ...

Czujnik Tpcwy jest zaraz na wyjściu z wymiennika i trzeba by tam wsadzić twojego dallasa i porównać , ewentualnie dokonać kalibracji ...

Tak swoją drogą te kilka stopni rozbieżności nie ma praktycznie wpływu na pracę całego układu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Te kilka stopni może się rozjechać przy takich wysokich temperaturach ...

Czujnik Tpcwy jest zaraz na wyjściu z wymiennika i trzeba by tam wsadzić twojego dallasa i porównać , ewentualnie dokonać kalibracji ...

Tak swoją drogą te kilka stopni rozbieżności nie ma praktycznie wpływu na pracę całego układu ...

 

Zgadzam się z Tobą, tylko że powiększyła mi się rodzina i chciałbym grzać cwu do 47C więc chyba będę musiał ustawić Tmax pompy na 60C (mam 56C) i w związku z tym nie wiem czy wyłącznik przeciążeniowy (taki z włącznikiem kołyskowym) nie spowoduje wyłączenia pompy, bo raz tak mi się zdarzyło wiosną przy grzaniu do 46C.

I jeszcze jedno, próbowałeś u kogoś zrobić grzanie cwu np. w 3 zakresach w ciągu doby? Przez wpięcie jakiegoś sterownika (np. czasowego) w obwód czujnika Tcwu, aby zwierał i rozwierał ten czujnik?

Edytowane przez rwojtek
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą, tylko że powiększyła mi się rodzina i chciałbym grzać cwu do 47C więc chyba będę musiał ustawić Tmax pompy na 60C (mam 56C) i w związku z tym nie wiem czy wyłącznik przeciążeniowy (taki z włącznikiem kołyskowym) nie spowoduje wyłączenia pompy, bo raz tak mi się zdarzyło wiosną przy grzaniu do 46C.

I jeszcze jedno, próbowałeś u kogoś zrobić grzanie cwu np. w 3 zakresach w ciągu doby? Przez wpięcie jakiegoś sterownika (np. czasowego) w obwód czujnika Tcwu, aby zwierał i rozwierał ten czujnik?

jaki dokładnie zbiornik CWU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą, tylko że powiększyła mi się rodzina i chciałbym grzać cwu do 47C więc chyba będę musiał ustawić Tmax pompy na 60C (mam 56C) i w związku z tym nie wiem czy wyłącznik przeciążeniowy (taki z włącznikiem kołyskowym) nie spowoduje wyłączenia pompy, bo raz tak mi się zdarzyło wiosną przy grzaniu do 46C.

I jeszcze jedno, próbowałeś u kogoś zrobić grzanie cwu np. w 3 zakresach w ciągu doby? Przez wpięcie jakiegoś sterownika (np. czasowego) w obwód czujnika Tcwu, aby zwierał i rozwierał ten czujnik?

 

Nie bardzo wiem co da ci ta kombinacja z CWU ...?

Ustaw sobie dla drogiego prądu tak aby było zwasze niezbędne minimum np 38* i tyle ...

 

Ten wyłącznik kołyskowy wewnątrz pompy służy do zabezpieczania przed asymetrią faz, to że ci go wywaliło związane było z jakimiś niedomaganiem w sieci a nie grzaniem CWU..., Jak dla mnie to zwykły zbieg okoliczności...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem co da ci ta kombinacja z CWU ...?

Ustaw sobie dla drogiego prądu tak aby było zwasze niezbędne minimum np 38* i tyle ...

 

Ten wyłącznik kołyskowy wewnątrz pompy służy do zabezpieczania przed asymetrią faz, to że ci go wywaliło związane było z jakimiś niedomaganiem w sieci a nie grzaniem CWU..., Jak dla mnie to zwykły zbieg okoliczności...:)

 

Wiesz, chciałoby się by grzało cwu tylko w tanim prądzie.

Przy niemowlaku żona często podbiera ciepłej wody tak po około 0,5l, więc woda w zasobniku szybko jest wychładzana przez dopływającą z wodociągu, ale grzanie cwu nie załącza się w drugie ustawienie grzania cwu - chyba muszę zmienić godziny grzania, tego drugiego.

 

Aha, Wesołych Świąt!!!

 

P.S.

Słyszałem, że ten wyłącznik kołyskowy jest od przeciążenia, ma podobno tam możliwość ustawienia amperażu - podobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt zużycie spore. Więc pewnie będzie musiała woda chodzić samopas, bo już na tym zbiorniku więcej nie urodzisz, można jeszcze trochę mocniej grzać ale to męczenie pompy.

Żaden samochód nie lubi jak z obrotami wchodzi mu się na czerwoną kreskę, pompy tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki zbiornik. Czujnik w 1/3 od dołu. Często brakuje mi wody. Wanna i 3 kobiety.

 

Czujnik masz zamontowany do ścianki zbiornika kontaktowo czy może w rurce wchodzącej do środka zasobnika?

 

Karol byłbym wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam

 

P.S.

Dzięki za podpowiedź z Eurosterem eq7, u mnie się sprawdził.

Edytowane przez rwojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile odwiertów robi się dla pompy 10kW?

 

Jeśli pompa jest prawidłowo dobrana do pokrycia domu do zapotrzebowania na ciepło i CWU, tyle, by wyrównać moc chłodniczą urządzenia.

Mam czysty, suchy, piasek na działce.

Badań geologicznych nie robiłem. Bo na razie jest mi to zbędne.

 

Oferta pochodzi od bardzo dobrego i doświadczonego instalatora. I uważam, że 200 m odwiertów jest wystarczającą i odpowiednią ilością, dla zapewnienia spokojnej i wydajnej, przez wiele lat, pracy PC.

I została podana dla celów poglądowych. Doświadczenia forumowych userów potwierdzają te dane.

 

Czy wg. Ciebie, wszyscy przeze mnie przytoczeni użytkownicy PC mają źle dobrane odwierty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do cwu to może ktoś mi powie co może być przyczyna takich wskazań temp cwu. Pirometrem mierzone na odbiorze wody 46st. Tcwu na pompie 34. Tcwu ustawiona na pompie 30st + Tpodnt 2. Jak chciałem kiedyś na początku ustawić na 40 to przy 39 awaria. Wtedy temp. wody na odbiorze była 60st. Czujnik mam montowany od góry (Chełchowski 400l)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz dobrze jasiu juz dobrze....:popcorn:

 

Ciesze sie ze dojrzales i przestales kpic z pompiarzy.... no ale wiemy dlaczego...

Ja bylem tylko ciekaw czy klientom tez tak namietnie tlumaczysz swoje ex teorie jak wtedy...

Tyle i tylko tyle :)

Mnie nic nie boli.... smiesznie sie tylko czyta twoje rady i wyklady w swietle tego co wtedy wypisywales... :) pracy ci absolutnie nie zazdroszcze ;)

 

Spokojnych Swiat, nie bede cie juz stresowal twoja hipokryzja ;)

 

A ty dalej swoje ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do cwu to może ktoś mi powie co może być przyczyna takich wskazań temp cwu. Pirometrem mierzone na odbiorze wody 46st. Tcwu na pompie 34. Tcwu ustawiona na pompie 30st + Tpodnt 2. Jak chciałem kiedyś na początku ustawić na 40 to przy 39 awaria. Wtedy temp. wody na odbiorze była 60st. Czujnik mam montowany od góry (Chełchowski 400l)

 

Czy ktoś z was próbował kiedykolwiek zagrzać wodę od góry ...??

Czójnik temperatury na górze ...?

Może jakieś fotki dla zobrazowania ...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jasiu... czytaj do konca, i nie stresuj sie...

Ja juz mam pelen obraz twojej osoby czy tam twojego sortu :lol2:

Napisalem wyraznie... przegapiles?

 

" Spokojnych Swiat, nie bede cie juz stresowal twoja hipokryzja "

 

;)

 

O tym czy jestem hipokrytą to niech się może wypowiedzą osoby które mnie znają osobiście ...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was próbował kiedykolwiek zagrzać wodę od góry ...??

Czójnik temperatury na górze ...?

Może jakieś fotki dla zobrazowania ...:yes:

 

To jak i gdzie powinienem zamocować czujnik Tcwu? Mam tylko jedną rurkę umożliwiającą na wprowadzenie czujnika do zasobnika. :(

Jak wczoraj pisałem mam rurkę od czujnika na wysokości 125cm od posadzki, na której stoi zasobnik 400l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pompa jest prawidłowo dobrana do pokrycia domu do zapotrzebowania na ciepło i CWU, tyle, by wyrównać moc chłodniczą urządzenia.

Mam czysty, suchy, piasek na działce.

Badań geologicznych nie robiłem. Bo na razie jest mi to zbędne.

 

Oferta pochodzi od bardzo dobrego i doświadczonego instalatora. I uważam, że 200 m odwiertów jest wystarczającą i odpowiednią ilością, dla zapewnienia spokojnej i wydajnej, przez wiele lat, pracy PC.

I została podana dla celów poglądowych. Doświadczenia forumowych userów potwierdzają te dane.

 

Czy wg. Ciebie, wszyscy przeze mnie przytoczeni użytkownicy PC mają źle dobrane odwierty?

 

No właśnie, do mocy chłodniczej. Masz suchy piasek na 40-50 metrach?

Dla pompy 10kW w zupełnosci powinno wystarczyć 150mb odwiertów. Można delikatnie przewymiarować na 160mb. Ale pakowanie od razu 200m, to tylko zarobek dla instalatora, bo z ekonomią nie ma to żadnego związku. Oczywiście, firma zrobi i na 100% będzie to działać, ale firma za to nie płaci tylko TY.

I później robią się takie kwoty za gruntówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...