Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pompa nie taktuje, chodzi mi tylko o to by uzyskać niższą temperaturę na wyjściu pompy na koniec grzania cwu. Wtedy mógłbym spokojnie grzać cwu nawet do przykładowo 48C.To jest sprawa najważniejsza. Gdyby przy okazji można było uzyskać mniejszą deltę to byłoby idealnie.

 

A to jaki masz problem ustawić te 48* ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak masz ustawione 55* to jakim cudem dojdzie do 59*...?

 

Wymyśliłeś sobie problem którego nie ma ...

 

Mam ustawione 56C.a przy grzaniu cwu do 44C na koniec grzania mam 55C bez przerwy w trakcie grzania.

Co się stanie jak będę grzał do 48C? Pompa wyłączy się przy 56C? Po jakim czasie załączy się i będzie próbowała dogrzać do 48C? Czy to nie będzie trwało w nieskończoność aż skończy się zaprogramowany czas grzania cwu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawione 56C.a przy grzaniu cwu do 44C na koniec grzania mam 55C bez przerwy w trakcie grzania.

Co się stanie jak będę grzał do 48C? Pompa wyłączy się przy 56C? Po jakim czasie załączy się i będzie próbowała dogrzać do 48C? Czy to nie będzie trwało w nieskończoność aż skończy się zaprogramowany czas grzania cwu?

 

To ty nawet nie sprawdziłeś do jakiej temperatury zagrzeje się woda w zasobniku zanim pompa dojdzie do temperatury powodującej wyłączenie sprężarki a widzisz problem i wołasz o pomoc ...?

 

Ustaw sobie te 48* i patrz co robi ten cud techniki ...

 

Obstawiam że dojdzie jednym duszkiem do ok 44-45* i się wyłączy , po upływie czasu zwłoki załączy się ponownie i dojedzie do zadanych 48* ...

Tu nie ma problemu ...:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kombinują z podwójnymi wężownicami aby utrzymać temperaturę zasilania na jak najniższym poziomie a tu wystarczy podkręcić pompę ...

 

Przeciez tu tylko wystarczy zmienic obiegowke na wieksza, a tumoki kombinuja ze zwiekszeniem pow wymiany w zasobniku? Banda nieukow. Chyba nie czytali Twoich postow. :)

 

Obstawiam że dojdzie jednym duszkiem do ok 44-45* i się wyłączy , po upływie czasu zwłoki załączy się ponownie i dojedzie do zadanych 48* ...

 

Hm... najpierw propozycja wymiany obiegowki, a teraz opcja ustawien dla taktowania przy grzaniu CWU.

Ty chyba naprawde tego goscia nie lubisz. :D

 

Tu nie ma problemu ...:no:

 

Jasne, ze nie ma. Przeciez to nie Twoja PCi, tylko @rwojtka (i jego kasa).:yes:

Edytowane przez Pyxis
Ort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez tu tylko wystarczy zmienic obiegowke na wieksza, a tumoki kombinuja ze zwiekszeniem pow wymiany w zasobniku? Banda nieukow. Chyba nie czytali Twoich postow. :)

 

 

 

Hm... najpierw propozycja wymiany obiegowki, a teraz opcja ustawien dla taktowania przy grzaniu CWU.

Ty chyba naprawde tego goscia nie lubisz. :D

 

 

 

Jasne, ze nie ma. Przeciez to nie Twoja PCi, tylko @rwojtka (i jego kasa).:yes:

 

Co wnosiszisz do rozmowy ...???

 

Twoje na wierzchu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy moge odpowiadac na to samo pytanie? :)

 

Zacytuje sam siebie, bo sie naklepalem starajac sie naswietlic temat:

 

Ja Ci napisalem co "mozesz" zrobic. Kolega "od hydroforow jako obiegowek" nie zrozumial, czemu sie wcale nie dziwie, ale sa jednak ludzie, do ktorych to dotarlo.

Napisze wiec "explicite": Parametry pracy i zachowanie Twojej instalacji podczas grzania CWU wygladaja na najzupelniej prawidlowe. Samymi zmianami w istniejacej instalacji niewiele zmienisz i raczej nie polepszysz, bo ani nie zwiekszysz pow wymiany wezownicy zasobnika, ani nie masz mozliwosci sterowania moca grzewcza PCi , a to parametry kluczowe.

 

Z wlasnego podworka (pisalem, ze tez mnie to boli):

Na swojej pompie musialem ustawic mozliwosc pracy przy temperaturze skraplacza ponad 62*C grzejac CWU do 46*C z czujnikiem na dole zasobnika (300l Galmet biwalentny z wezownicami polaczonymi szeregowo). Problem byl w lecie przy cieplym DZ. Sprawdz, czy nie mozesz zmienic ustawien na sterowniku, bo jak rozumiem, teraz Ci pompa "taktuje" grzejac CWU (wylacza sie podczas cyklu). Takie "katowanie" pompy do 60*C bedzie i tak duzo zdrowsze dla sprezarki, niz kolejne cykle zalaczen po minucie czy 2 przerwy w pracy i ochlodzeniu skraplacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...