Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

jak czasem słyszę że ktoś ma pompę i znajomy mu montował hydraulik to ręce opadają.

 

Pod koniec roku byłem na pierwszym uruchomieniu nowej bardzo fajnej pompy - monoblok.

Wyobraź sobie, że klient (pracuje w zupełnie innej branży) kupił i sam sobie zamontował pompę i zrobił to lepiej niż przeciętny instalator.

 

Powiem Ci tyle, że nie znalazłem żadnego błędu.

Subiektywnie, to instalacja wygląda lepiej niż większość Twoich (tych na zdjęciach).

 

I nie odbieraj tego jako atak, proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pod koniec roku byłem na pierwszym uruchomieniu nowej bardzo fajnej pompy - monoblok.

Wyobraź sobie, że klient (pracuje w zupełnie innej branży) kupił i sam sobie zamontował pompę i zrobił to lepiej niż przeciętny instalator.

 

Powiem Ci tyle, że nie znalazłem żadnego błędu.

Subiektywnie, to instalacja wygląda lepiej niż większość Twoich (tych na zdjęciach).

 

I nie odbieraj tego jako atak, proszę.

 

Widzisz mogła by być z tego fajna dyskusja, bez dożerania sobie, bo jak czytałem początek, to myślałem żę powstrzymasz sie od od dożerania, i w końcu zaczniemy merytoryczną dyskusję.

A teraz jak mam na to zareagować? Po raz kolejny mówię że nie jestem tu żeby się obrzucać błotem a tu kolejna prowokacja.

 

z edytuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wihajster chyba nie kłamie. Skoro nie odpierasz jego zarzutów to chyba mówi prawdę z której zdajesz sobie sprawę. Każdy prowadzi działalność żeby zarabiać jak najwięcej, ale żeby tak było to trzeba być polecanym, chyba że "cena czyni cuda" Edytowane przez link2jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wihajster chyba nie kłamie. Skoro nie odpierasz jego zarzutów to chyba mówi prawdę z której zdajesz sobie sprawę. Każdy prowadzi działalność żeby zarabiać jak najwięcej, ale żeby tak było to trzeba być polecanym, chyba że "cena czyni cuda"

 

Chyba masz jakiś kolego inny problem, i w niedzielę Ci się nudzi i chcesz sprowokować kolejną pyskówkę ale ja nie mam na to ochoty.

Dlatego jak chcesz z kimś się poprzepychać to ja mam dziś inne plany. Poszukaj innego partnera do wyładowania narastającej po całym tygodniu frustracji.

Edytowane przez CNC_POMPY_CIEPLA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re CNC

 

Witam

 

Wihajster Ci tego wprost nie powiedział więc ja to wyartykułuję.

 

Twoje instalacje, o których była dyskusja kilka dni temu w sąsiednim wątku, w związku z linkiem do twojego konta na F.... budzą oględnie mówiąc co najmniej mieszane uczucia.

Nie wnikając w błędy stricte warsztatowe, których niewielką część pokazał nam, a przede wszystkim Tobie Wihajster, są wg mojej oceny w przeważającej większości nieestetyczne, zrobione z byle czego i byle jak.

W pierwszym rzędzie narzuca się poczucie chaosu i brak jakiegokolwiek planu lub metody. Podzespoły poustawiane i połączone w sposób przypadkowy, bez jakiegokolwiek szacunku dla zajętej powierzchni zarówno podłóg jak i ścian.

Twoje instalacje wskutek braku sensownego rozplanowania, wbrew powszechnym oczekiwaniom wymagają z reguły odrębnego pomieszczenia w postaci "kotłowni" O estetyce nie wspomnę.

Jeśli wykonywałeś je osobiście, świadczą o tym, że do zawodu zostałeś jedynie przyuczony.

Fachowy instalator z doświadczeniem i praktyką takich instalacji jak większość z dumą prezentowanych przez Ciebie po prostu by się wstydził.

 

Twoje instalacje zapewne działają i chwała Ci za to.

Nawet jednak robiąc " po taniości " można i powinno się oczekiwać, że pokazanie komuś swojej kotłowni nie będzie powodem do wstydu i przyjmowania zjadliwych komentarzy, typu "co autor miał na myśli" lub "a czemu te rury są z przodu" itp.

 

Nie chodzi mi o wszczynanie jakiejkolwiek wojny.

Chodzi mi jedynie o to, byś robił porządnie i wykazał więcej szacunku dla fachowej roboty hydraulicznej.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Drodzy koledzy chciałabym zasięgnąć u was porady w sprawie pomp ciepła powietrze/woda. Myślimy nad takim rozwiązaniem do naszego domu który jeszcze jest w trakcie budowy i mamy jeszcze czas na wybór źródła ciepła w domu, Dom będzie dobrze docieplony koło 160m2 z poddaszem użytkowym, ogrzewanie podłogówka, okna 3 szybowe. Jakie są mity a jakie fakty czy taki rodzaj pompy nadaje się jako jedyne źródło ciepła czy w naszym klimacie czy raczej to się nie sprawdza? Jaką firmę wybrać i jaki model pompy? No i przybliżone koszty z instalacją? Znalazłam wiele pozytywnych opinii o tej panasonic t-cap?. Z góry dziękuję za wszelkie cenne rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zachecam do wciagniecia kilku watkow w temacie PC. Stron niestety mnostwo, ale warto. Przerabialem na wlasnej skorze o wiem ze PC bedzie dla mnoe dobrym wyborem. Tak jak Ci kolega wyzej napisal zacznij od OZC - widac wtedy jak na dloni czy PC sie oplaca czy sie nie oplaca i jakie beda szacunkowe rachunki roczne. Nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie to bylo wazne :)

 

Wracajac do jakosci instalacji. Czy ktos moze dac fotki swoich instalacji ktore sa poprawnie i estetycznie wykonane ? Dla mnie - laika- instalacje CNC nie budza zastrzezen - maja dzialac niekoniecznie estetycznie wygladac (choc oczywiscie byloby milo jakby tak bylo) w koncu to kotlownia a nie salon do podziwiania :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re CNC

Twoje instalacje, o których była dyskusja kilka dni temu w sąsiednim wątku, w związku z linkiem do twojego konta na F.... budzą oględnie mówiąc co najmniej mieszane uczucia.

 

Mieszane uczucia, to mogą budzić tego typu wpisy, nie wiadomo po co wstawiane? To forum ma chyba pomagać użytkownikom i rozpowszechniać ideę stosowania pomp ciepła, a to co dominuje to atakowanie, firm oficjalnie się ogłaszających.

Dlaczego nie ma już wpisów takich firm jak np. Viessmann, ?

bo na każdy wpis ich konsultanta był mega atak niby "zwykłych" czytelników, przez co normalny czytelnik głupiał.

I to przez takich jak Ty i kolega wihajster i kilku innych forum jest jednym wielkim wycinaniem się tak naprawdę instalatorów.

 

 

Re CNC

Nie wnikając w błędy stricte warsztatowe, których niewielką część pokazał nam, a przede wszystkim Tobie Wihajster, są wg mojej oceny w przeważającej większości nieestetyczne, zrobione z byle czego i byle jak.

A kim jest wihajster by stwierdzać co jest błędem, człowiek który nie zna zasad łączenia instalacji i twierdzi że łączenie mosiądzu i ocynku w instalacji PC CO powoduje korozję ?

Jak widać kiedyś brali na hydraulika jak leci i teraz to wychodzi.

 

 

W pierwszym rzędzie narzuca się poczucie chaosu i brak jakiegokolwiek planu lub metody. Podzespoły poustawiane i połączone w sposób przypadkowy, bez jakiegokolwiek szacunku dla zajętej powierzchni zarówno podłóg jak i ścian.

 

Weź Ty mi powiedz patrząc na poniższe zdjęcie o co Ci chodzi? !!!

Kotłownia zrobiona na powierzchni 1mkw.!!!

 

https://www.facebook.com/PompyMeeting/photos/a.1041833825901316.1073741847.441956679222370/1041833845901314/?type=3&theater

 

Chyba kolego piszesz dla rozrywki, nie mając innych planów na niedzielę.

 

Re CNC

Twoje instalacje wskutek braku sensownego rozplanowania, wbrew powszechnym oczekiwaniom wymagają z reguły odrębnego pomieszczenia w postaci "kotłowni" O estetyce nie wspomnę.

 

No nawet się zgodzę, Pani zrobiła tam, pralnie suszarnię, pomieszczenie dla psa, oraz magazynek.

https://www.facebook.com/PompyMeeting/photos/a.441966509221387.1073741828.441956679222370/1140816239336407/?type=3&theater

 

Bo Ty to pewnie montujesz PC w kuchni pod blatem? tak?

a jednostkę zewnętrzną ładujesz do piwnicy?

Tutaj kolejna moja kotłownia, zajmuje jakieś 2mkw:

https://www.facebook.com/PompyMeeting/photos/a.441966509221387.1073741828.441956679222370/1031899403561425/?type=3&theater

a inwestorzy planowali tam pewnie pokój dziecka i teraz muszą budować nowy dom, bo kotłownia zajęła aż 2mkw.

 

Fachowy instalator z doświadczeniem i praktyką takich instalacji jak większość z dumą prezentowanych przez Ciebie po prostu by się wstydził.

 

Wiesz co to pokaż Twoje instalacje, czy brak Ci odwagi? Że zostaniesz biczowany?

 

Chodzi mi jedynie o to, byś robił porządnie i wykazał więcej szacunku dla fachowej roboty hydraulicznej.

Co to zdanie ma w ogóle znaczyć?

 

Na kilkaset sprzedanych pomp żadnych problemów a firma rozwija się od 2010r. bardzo dobrze bez celu w ciągłej nagonce na innych instalatorów czyniąc z tego sposób na zarabianie pieniędzy. Z gatunku najpierw zbesztać kogoś na temacie a potem oferta idzie na PW.

 

No w sumie miałem dwie ciężkie zagadki, ale rozwiązane szybko i bezboleśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zachecam do wciagniecia kilku watkow w temacie PC. Stron niestety mnostwo, ale warto. Przerabialem na wlasnej skorze o wiem ze PC bedzie dla mnoe dobrym wyborem. Tak jak Ci kolega wyzej napisal zacznij od OZC - widac wtedy jak na dloni czy PC sie oplaca czy sie nie oplaca i jakie beda szacunkowe rachunki roczne. Nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie to bylo wazne :)

 

Wracajac do jakosci instalacji. Czy ktos moze dac fotki swoich instalacji ktore sa poprawnie i estetycznie wykonane ? Dla mnie - laika- instalacje CNC nie budza zastrzezen - maja dzialac niekoniecznie estetycznie wygladac (choc oczywiscie byloby milo jakby tak bylo) w koncu to kotlownia a nie salon do podziwiania :)

Pozdrawiam

 

Popatrz np na tę;

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?53557-POMPA-CIEP%C5%81A-spostrze%C5%BCenia-uwagi&p=7393803&viewfull=1#post7393803

 

Dostrzegasz różnicę?

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wejsciu w link widze kilka zdjec i roznice jak widze to tu jest w stali a u Cnc zawsze w plastiku. Czy plastik jest zly ? Lepiej robic w stali ? W miedzi ? Pytam bo chcialbym wiedziec co zalozyc u siebie. Kiedys kotlownie robilo sie w miedzi ale pod piec , czy PC rowniez wymaga miedzi ? Temp nie przekroczy 65 stopni bo pc wiecej nie da. Dobrze mysle ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to pojechałeś, zacznę wymieniać babole w tej instalacji:

1. Instalacje ze stali(Geberit) trzeba izolować bo ma bardzo dużą przewodność cieplną w przeciwieństwie do plastiku który używam,

2. Jest to ładny materiał który itak trzeba zaizolować więc itak nie będzie tego ładnego efektu widać, tutaj brak izolacji

3. filtr przed pompą jest pionowo, tak on nie działa.

4. brak zaworu za filtrem, trzeba spuścić wodę z całego hydroboxu i pewnie lecieć do górnego rozdzielacza żeby aż z tamtąd się woda nie cofnęła.

5. z tego co widzę chyba brak grzałki do wygrzewania legionelli, wiec jak zabić bakterie?

6. Mufa z czarnej stali, zamiast z ocynku lub mosiądzu

7. czujnik CWU nie został umieszczony w otworze tylko od góry zbiornika, więc nie reaguje właściwie

8. instalacja nie może pracować na chłodzeniu, brak izolacji

9. nie widzę zaworu bezpieczeństwa CWU,

10. naczynie CWU chyba z małe

11. odpowietrznik przed wężownicą nie potrzebny bo zasilanie wody jest przez powrót.

12. przed naczyniem CWU jest zawór kulowy, nie wolno tak montować.

13. Brak manometru CWU

14. Brak naczynia C.O.

 

Jeżeli to Twoja instalacja to żal mi Cię, bo nie masz pojęcia jak to robić.

Jeżeli tylko podałeś ja za przykład to pokazałeś swój kompletny brak kompetencji w tym temacie.

Edytowane przez CNC_POMPY_CIEPLA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Instalacje ze stali(Geberit) trzeba izolować bo ma bardzo dużą przewodność cieplną w przeciwieństwie do plastiku który używam,

2. Jest to ładny materiał który itak trzeba zaizolować więc itak nie będzie tego ładnego efektu widać, tutaj brak izolacji

3. filtr przed pompą jest pionowo, tak on nie działa.

4. brak zaworu za filtrem, trzeba spuścić wodę z całego hydroboxu i pewnie lecieć do górnego rozdzielacza żeby aż z tamtąd się woda nie cofnęła.

5. z tego co widzę chyba brak grzałki do wygrzewania legionelli, wiec jak zabić bakterie?

6. Mufa z czarnej stali, zamiast z ocynku lub mosiądzu

7. czujnik CWU nie został umieszczony w otworze tylko od góry zbiornika, więc nie reaguje właściwie

8. instalacja nie może pracować na chłodzeniu, brak izolacji

9. nie widzę zaworu bezpieczeństwa CWU,

10. naczynie CWU chyba z małe

11. odpowietrznik przed wężownicą nie potrzebny bo zasilanie wody jest przez powrót.

12. przed naczyniem CWU jest zawór kulowy, nie wolno tak montować.

.

Filtr działa, ale jego wyczyszczenie jest raczej niemożliwe.

 

Niezrozumiały jest również brak konsekwencji.

O ile na małym obiegu (CWU) PP daje radę, to już na obiegu podłogowym gdzie są duże opory, przejście z instalacji zaciskanej na PP to jakieś kuriozum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr działa, ale jego wyczyszczenie jest raczej niemożliwe.

 

Niezrozumiały jest również brak konsekwencji.

O ile na małym obiegu (CWU) PP daje radę, to już na obiegu podłogowym gdzie są duże opory, przejście z instalacji zaciskanej na PP to jakieś kuriozum.

 

Jak kazałem hydraulikowi podpiąć rozdzielacze podłogówki z kotłownią za pomocą pex 32 i zostało mi jakieś 20m rury, spytałem się czy nie chce jej odkupić za grosze, powiedział, że g...na nie potrzebuje i na g...nie nie będzie robił. :rolleyes: Zmęczył się zaginaniem tej rurki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jednak będę chciał ratować moją pętlę dolnego źródła. Jest to 150m rury PE. Ile dziennie da radę wykopać ktoś zaprawiony w kopaniu 2,5-3 metrowego rowu odpowiedniej szerokości aby się nie obsypywał w ziemi gliniasto-torfiastej (nie ma za bardzo kamieni)? Jestem w stanie za to zapłacić gdyż szkoda mi tej pętli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jednak będę chciał ratować moją pętlę dolnego źródła. Jest to 150m rury PE. Ile dziennie da radę wykopać ktoś zaprawiony w kopaniu 2,5-3 metrowego rowu odpowiedniej szerokości aby się nie obsypywał w ziemi gliniasto-torfiastej (nie ma za bardzo kamieni)? Jestem w stanie za to zapłacić gdyż szkoda mi tej pętli...

 

Wynajmij minikoparkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...