Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tylko to też nie takie proste gdyż musiał bym odkryć obszar powiedzmy 400m2 gdyż nie wiem nawet w którym obszarze działki jest uszkodzenie. No a co ja z taką ilością ziemi zrobię? Z kolei rozkopywanie po trochu jest problemem - w pobliżu nie ma żadnej koparki więc dojazd by pewnie kosztował masę kasy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pojechałeś, zacznę wymieniać babole w tej instalacji:

1. Instalacje ze stali(Geberit) trzeba izolować bo ma bardzo dużą przewodność cieplną w przeciwieństwie do plastiku który używam,

2. Jest to ładny materiał który itak trzeba zaizolować więc itak nie będzie tego ładnego efektu widać, tutaj brak izolacji

3. filtr przed pompą jest pionowo, tak on nie działa.

4. brak zaworu za filtrem, trzeba spuścić wodę z całego hydroboxu i pewnie lecieć do górnego rozdzielacza żeby aż z tamtąd się woda nie cofnęła.

5. z tego co widzę chyba brak grzałki do wygrzewania legionelli, wiec jak zabić bakterie?

6. Mufa z czarnej stali, zamiast z ocynku lub mosiądzu

7. czujnik CWU nie został umieszczony w otworze tylko od góry zbiornika, więc nie reaguje właściwie

8. instalacja nie może pracować na chłodzeniu, brak izolacji

9. nie widzę zaworu bezpieczeństwa CWU,

10. naczynie CWU chyba z małe

11. odpowietrznik przed wężownicą nie potrzebny bo zasilanie wody jest przez powrót.

12. przed naczyniem CWU jest zawór kulowy, nie wolno tak montować.

13. Brak manometru CWU

14. Brak naczynia C.O.

 

Jeżeli to Twoja instalacja to żal mi Cię, bo nie masz pojęcia jak to robić.

Jeżeli tylko podałeś ja za przykład to pokazałeś swój kompletny brak kompetencji w tym temacie.

 

Witam, widzę że przypadkiem moja instalacja trafiła na "tapetę"No i dobrze:)

Instalacje wykonywała mi firma z Gliwic.Wiec nie jest to Pratchawiec .

Wracając do błędów w wykonaj instalacji .

Czy tak zamontowany filtr może być przyczyną szybszego zabrudzenia a co za tym idzie pompa obiegowa pracuje głośniej.

Kolego CNC , tak juz na spokojnie które z wad , baboli mojej instalacji uważasz możliwe do poprawy bez większych nakładów finansowych.

Kolego Pratchawiec , czy zgadzasz się ze wszystkimi zarzutami CNC , czy jednak nie. Jesli tak napisz z czym się nie zgadzasz.

I Panowie proszę , merytorycznie nie unoście się za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, widzę że przypadkiem moja instalacja trafiła na "tapetę"No i dobrze:)

Instalacje wykonywała mi firma z Gliwic.Wiec nie jest to Pratchawiec .

Wracając do błędów w wykonaj instalacji .

Czy tak zamontowany filtr może być przyczyną szybszego zabrudzenia a co za tym idzie pompa obiegowa pracuje głośniej.

Kolego CNC , tak juz na spokojnie które z wad , baboli mojej instalacji uważasz możliwe do poprawy bez większych nakładów finansowych.

Kolego Pratchawiec , czy zgadzasz się ze wszystkimi zarzutami CNC , czy jednak nie. Jesli tak napisz z czym się nie zgadzasz.

I Panowie proszę , merytorycznie nie unoście się za bardzo.

 

z takich punktów koniecznie do poprawy to:

 

3. filtr przed pompą jest pionowo, tak on nie działa.

5. z tego co widzę chyba brak grzałki do wygrzewania legionelli, wiec jak zabić bakterie?

7. czujnik CWU nie został umieszczony w otworze tylko od góry zbiornika, więc nie reaguje właściwie

9. nie widzę zaworu bezpieczeństwa CWU,

12. przed naczyniem CWU jest zawór kulowy, nie wolno tak montować.

13. Brak manometru CWU

Czegoś nie mogłem dostrzec na zdjęciach i może to jest.... ale ja tego nie widzę.

 

jak masz zapchany filtr to pompa będzie hałasować, ale jak masz pompe na 7 biegu to też będzie ja słychać.

ile masz rozwinięte rury w podłogówce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że sugerujecie przekręcić ,zmienić kierunek.

Jakie są konsekwencje , jeśli zostawię filtr jak jest.Tylko pytam, jutro dam znac co na to mój serwisant..

Filtr masz zamontowany poprawnie (kierunek przepływu).

Niefortunna jest jedynie jego lokalizacja.

Powinien być na poziomej rurze, by jego czyszczenie było możliwe.

Przy okazji przeróbki dołóż dodatkowy zawór za filtrem.

Edytowane przez _John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, widzę że przypadkiem moja instalacja trafiła na "tapetę"No i dobrze:)

Instalacje wykonywała mi firma z Gliwic.Wiec nie jest to Pratchawiec .

Wracając do błędów w wykonaj instalacji .

Czy tak zamontowany filtr może być przyczyną szybszego zabrudzenia a co za tym idzie pompa obiegowa pracuje głośniej.

Kolego CNC , tak juz na spokojnie które z wad , baboli mojej instalacji uważasz możliwe do poprawy bez większych nakładów finansowych.

Kolego Pratchawiec , czy zgadzasz się ze wszystkimi zarzutami CNC , czy jednak nie. Jesli tak napisz z czym się nie zgadzasz.

I Panowie proszę , merytorycznie nie unoście się za bardzo.

 

Witam

 

Podając jako przykład Twoją instalację, nie chodziło mi o jej poprawność techniczną.

Pod tym kątem nawet jej się nie przyjrzałem.

Miałem na uwadze wyłącznie minimalistyczny, sensowny i czytelny plan oraz staranność w równym rozmieszczeniu rur i realizacji połączeń.

Przypomnij sobie do czego się w poście odnosiłem.

Takie tam imponderabilia.

 

Nie zwróciłem nawet uwagi na wykonanie niektórych elementów z czarnej stali, co zresztą w zestawieniu z resztą nie jest błędem krytycznym.

Zaworów masz rzeczywiście trochę za mało.

Jeśli masz przyzwoity filtr za wodomierzem umieść jakikolwiek na przyłączu zasilania napełniania instalacji i się nie przejmuj.

Nawet tak umieszczony filtr skośny zatrzyma zanieczyszczenia. Trochę zanieczyszczeń co najwyżej opadnie do najbliższego kolanka.

No i ta nieszczęsna biała rurka.... Domyślam się że to wyjście CWU, dlatego biała i cienka. Po oczach jednak razi.

Brak izolacji traktuję jako przejściowy, chyba że założyłeś dogrzewanie kotłowni stratami ciepła na instalacji rurowej (tak też można).

 

Do czasu awarii powinno działać.

W sytuacji krytycznej czeka Cie spuszczanie wody z układu, bez podłogówki, bo tam zawory na szczęście masz.

Dramatu więc nie ma.

 

PS

W życiu nie montowałem żadnej instalacji.

Miałem natomiast dość dużo do czynienia z szeroko pojętą sztuką i wzornictwem przemysłowym.

Stąd oczekiwanie, że zwykła instalacja wodna nie musi być koszmarem.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podając jako przykład Twoją instalację, nie chodziło mi o jej poprawność techniczną.

Pod tym kątem nawet jej się nie przyjrzałem.

 

 

Nie zwróciłem nawet uwagi na wykonanie niektórych elementów z czarnej stali, co zresztą w zestawieniu z resztą nie jest błędem krytycznym.

Zaworów masz rzeczywiście trochę za mało.

 

 

PS

W życiu nie montowałem żadnej instalacji.

Miałem natomiast dość dużo do czynienia z szeroko pojętą sztuką i wzornictwem przemysłowym.

Stąd oczekiwanie, że zwykła instalacja wodna nie musi być koszmarem.

 

 

Przykro, ale wystawiasz sam sobie ocenę niedostateczną jako osoba wypowiadająca się tutaj merytorycznie.

 

Przyznajesz, że głównie estetyka i wrażenia wizualne Cię interesują, a przy okazji nie poczyniłeś ŻADNEJ INSTALACJI. Cytowanie choćby największych prawideł bez wiedzy praktycznej (zwłaszcza przy instalacjach) jest mało miarodajne (bo skąd możesz wiedzieć czy taka czy inna rurka w praktyce się sprawdzi?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie izolowałem rur bo własnie dzieki temu chciałem ogrzewać kotłownie.

Czy to znacząco wpływa na koszt , efektywność pracy PC.?Wydaje mi się że nie.

Co do zmiany ułożenia filtra to w przypadku ustawienia filtra poziomo , dość sporo pracy no i dodatkowe kolanka.:/

Może rzeczywiście , przed zasilaniem wpiąć "dodatkowy " filtr wody?

Grzałka na bakterie jest , kabel włączam manualnie( na zdjęciach leży pod zbiornikiem)

Jeśli zaś zaś chodzi o czujnik temp. CWU to od góry sa takie jakby "2 kanały " i czujniki są spuszczone na samo dno zbiornika.

Więc chyba jest prawidłowo.

 

Najbardziej meczy mnie hałas obiegówki.Patrząc na załączony film użytkownika John mój filtr wyglądał o niebo lepiej niz ten z filmu.

I wtedy nie zauważyłem różnicy miedzy głośnością pracy przed i po.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak ty wyłączysz obiegówkę to 3/4 syfu z tego filtra opada z powrotem do instalacji. Wyczyścisz ten filtr, włączysz obiegówkę i znów jest brudny...

 

No tak bo tam leży gruz i się przesypuje...;)

Jak do tąd jeszcze nie spotkałem się z czymś takim , co najwyżej na sitku było naczepiane wszelakich drobinek i mułu które aby usunąć trzeba było skutecznie powalczyć ze szczoteczką ...

Jak dla mnie to takie kolejne szukanie dziury w całym ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam pierwszą ofertę na pompę ciepła nie

uwzględniając połączenia z podłogówką) Cena zawiera urządzenie marki

BLAUPUNKT, armaturę oraz usługę montażową. Co o tym myślicie?

 

BLAUPUNKT powietrze-woda 10 kW

 

1.Przedmiot oferty

Zestaw Pompy Ciepła BLAUPUNKT –Powietrze woda typ OSAKA 10

 

2.Gwarancja na w/w zestaw

Powietrza pompa ciepła – 3 lata

podgrzewacz 300l – 5 lat

montaż – 1rok.

 

3.Załorzenia ofertowe i Kosztorys

Powierzchnia ogrzewana obiektu-160 m

Wskaźnik zapotrzebowania na ciepło budynku -50 W/m

Szacunkowe zapotrzebowanie obiektu na moc cieplną -8,0 kW

Dodatek na przygotowanie cwu 1,0 kW

Obliczeniowa temperatura wewnątrz budynku 20°C

Obliczeniowa temperatura zasilania podłogowej instalacji grzewcze 35°C

Maksymalna temperatura c.w.u. 55 °C

 

Strona 2 z 3

Obliczeniowa temperatura dolnego źródła ciepła (powietrza zewnętrznego):minimalna: - 18°C średnia +8°C

Ogólna charakterystyka wykonywanych prac instalacyjnych:

Instalacja oraz montaż powietrznej pompy ciepła w budynku mieszkalnym wraz z przystosowaniem obecnej instalacji do stanu wymaganego .

Lp.

Materiały

Cena

Składowe pompy ciepła :

• Powietrzna pompa ciepła BLAUPUNKT OSAKA 10

• Podgrzewacz do cwu z wężownicą o dużej powierzchni wymiany WPS 300l

• Dodatkowe źródło ciepła : grzałka główna przepływowa 3x 3kW

• Niezbędna armatura przyłączeniowa m.in.:

- zawór trójdrożny przelaczający ¾”230V

- przyłącza elastyczne

- naczynie przeponowe itp.

Glikol propylenowy

Koszt całkowity netto:

26 200zł

4.Inne:

Ceny podane w zestawieniu są cenami netto.

Kwota końcowa brutto (z 8 % VAT): 28 296 zł

W koszt montażu wchodzi: Instalacja, podłączenie i uruchomienie zestawu, podłączenie wody zimnej i wyprowadzenie ciepłej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, niedluzej jak wczoraj pytala Pani z czego budowac dom. Jesli mnie pamiec nie myli skoncentrowala sie Pani na Prothermie.

Teraz kolejny post tutaj?

 

Co Pana tak dziwi?, że zadaje pytania w kilku grupach tematycznych o różne rzeczy? to forum jest na temat wymiany doświadczeń budujących jak i tych co dopiero startują, uważam, że pytanie zadałam w odpowiednim dziale. Nie jestem wszechwiedząca i zapewne Pan wie jak to jest przy budowie pierwszego domu, że firmy budowlane swoje a inwestor i tak musi sprawdzać aby było dobrze. tyle w temacie...

Edytowane przez Kaja12M2
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Pana tak dziwi?, że zadaje pytania w kilku grupach tematycznych o różne rzeczy? to forum jest na temat wymiany doświadczeń budujących jak i tych co dopiero startują, uważam, że pytanie zadałam w odpowiednim dziale. Nie jestem wszechwiedząca i zapewne Pan wie jak to jest przy budowie pierwszego domu, że firmy budowlane swoje a inwestor i tak musi sprawdzać aby było dobrze. tyle w temacie...

 

Proszę się nie przejmować to forum jest bardzo specyficzne a zwłaszcza tematy o PCi każdy dodany post (a zwłaszcza o firmie która robi super car audio) jest odbierane jako marketing szemrany. Nie wiem jak jest w tym przypadku i mnie to nie interesuje, ale tak jak Liwko piszę firma znana z innego segmentu i może warto poszukać czegoś sprawdzonego czyt. popularnego na forum.

 

Co do wyceny zaciekawiło mnie zdanie "Podgrzewacz do cwu z wężownicą o dużej powierzchni wymiany WPS 300l"

Według mnie to jakby przy zakupie auta ktoś stwierdził "auto o dobrych osiągach" :p

Edytowane przez zieli
zapomniałem dodać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...