Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dostałam pierwszą ofertę na pompę ciepła nie

uwzględniając połączenia z podłogówką) Cena zawiera urządzenie marki

BLAUPUNKT, armaturę oraz usługę montażową. Co o tym myślicie?

 

BLAUPUNKT powietrze-woda 10 kW

 

1.Przedmiot oferty

Zestaw Pompy Ciepła BLAUPUNKT –Powietrze woda typ OSAKA 10

 

2.Gwarancja na w/w zestaw

Powietrza pompa ciepła – 3 lata

podgrzewacz 300l – 5 lat

montaż – 1rok.

 

3.Załorzenia ofertowe i Kosztorys

Powierzchnia ogrzewana obiektu-160 m

Wskaźnik zapotrzebowania na ciepło budynku -50 W/m

Szacunkowe zapotrzebowanie obiektu na moc cieplną -8,0 kW

Dodatek na przygotowanie cwu 1,0 kW

Obliczeniowa temperatura wewnątrz budynku 20°C

Obliczeniowa temperatura zasilania podłogowej instalacji grzewcze 35°C

Maksymalna temperatura c.w.u. 55 °C

 

Strona 2 z 3

Obliczeniowa temperatura dolnego źródła ciepła (powietrza zewnętrznego):minimalna: - 18°C średnia +8°C

Ogólna charakterystyka wykonywanych prac instalacyjnych:

Instalacja oraz montaż powietrznej pompy ciepła w budynku mieszkalnym wraz z przystosowaniem obecnej instalacji do stanu wymaganego .

Lp.

Materiały

Cena

Składowe pompy ciepła :

• Powietrzna pompa ciepła BLAUPUNKT OSAKA 10

• Podgrzewacz do cwu z wężownicą o dużej powierzchni wymiany WPS 300l

• Dodatkowe źródło ciepła : grzałka główna przepływowa 3x 3kW

• Niezbędna armatura przyłączeniowa m.in.:

- zawór trójdrożny przelaczający ¾”230V

- przyłącza elastyczne

- naczynie przeponowe itp.

Glikol propylenowy

Koszt całkowity netto:

26 200zł

4.Inne:

Ceny podane w zestawieniu są cenami netto.

Kwota końcowa brutto (z 8 % VAT): 28 296 zł

W koszt montażu wchodzi: Instalacja, podłączenie i uruchomienie zestawu, podłączenie wody zimnej i wyprowadzenie ciepłej,

 

 

drogo, drogo, drogo

skad 10kw? OZC zrobione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Proszę się nie przejmować to forum jest bardzo specyficzne a zwłaszcza tematy o PCi każdy dodany post (a zwłaszcza o firmie która robi super car audio) jest odbierane jako marketing szemrany. Nie wiem jak jest w tym przypadku i mnie to nie interesuje, ale tak jak Liwko piszę firma znana z innego segmentu i może warto poszukać czegoś sprawdzonego czyt. popularnego na forum.

 

Co do wyceny zaciekawiło mnie zdanie "Podgrzewacz do cwu z wężownicą o dużej powierzchni wymiany WPS 300l"

Według mnie to jakby przy zakupie auta ktoś stwierdził "auto o dobrych osiągach" :p

 

Dziękuję za odpowiedź, o takie wnioski mi chodziło. Niestety nie mam się kogo doradzić w tej kwestii bo u nas w okolicy każdy kto słyszy o pompie ciepła robi wielkie oczy i radzi aby z takimi wynalazkami dać sobie spokój bo to nam na dobre nie wyjdzie. Dlatego pytam na forum ludzi bardziej doświadczonych w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogo, drogo, drogo

skad 10kw? OZC zrobione?

 

Też tak mi się wydaje, no i jeszcze

Obliczeniowa temperatura dolnego źródła ciepła (powietrza zewnętrznego):minimalna: - 18°C średnia +8°C, gdzie jak czytałam to w samsungu jest do -25 a panasonic chyba -20 a kwoty podobne.

 

Takie wstępne robił nam hajnell i wyszło:

obciążenie cieplne7,93 kW

Zapotrzebowanie na ciepło 17 500 kWh/rok.

 

Także, już wiem, że izolacje będziemy poprawiać.

Edytowane przez Kaja12M2
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma pompę inwerterową dłużej niż 1 sezon?

Jakieś doświadczenia w eksploatacji? Faktycznie zużycie niższe od tradycyjnych pomp on/off?

 

Oczywiście że inwerterowe pompy są bardziej ekonomiczne. Nie ma tutaj wątpliwości. Tyle że ja wypowiadam się odnośnie pomp powietrze-powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak?

czyli jak mój dom potrzebuję 5000kwh, to taniej dostarczę je inwerterem niż on/off ??

 

Jak najbardziej, ale to się wiąże z tym iż DZ jest przez większość sezonu mniej obciążone a ponadto pompa nawet pracując non stop ale z mniejszą mocą na wyjściu do DZ ma wyższa temperaturę, niż gdyby pracowała z pełną mocą co powoduje, że DZ szybciej się regeneruje/słabiej wychładza.

 

Tu jest wykres temperatury solanki powracającej z DZ po grzaniu CWU więc pompa wtedy pracuje na wyższych parametrach i z większą mocą. Po krótkiej przerwie pompa zaczyna grzać CO.

 

regeneracjaDZ.jpg

 

Czym bardziej wychłodzisz jednorazowo DZ to tym dłużej trwa jego regeneracja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jgrolik - w skali roku to są promile...ile masz wyższe temperatury DZ niż ja ?? 0,4C 0,5C , 1C?

DZ regeneruje mi się bardzo szybko...

 

a ile wiecej kosztuje inwerter od on/off ??

 

 

Może zacznij inaczej zadawać pytanie, bo ja Ci odpowiedziałem na TWOJE pytanie które brzmiało:

czyli jak mój dom potrzebuję 5000kwh, to taniej dostarczę je inwerterem niż on/off ??

 

Nie pytałeś, czy "ekonomiczniej" tudzież bardziej opłacalnie. Aczkolwiek dla jednego co innego będzie bardziej opłacalne niż dla drugiego.

 

WEŹ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA WŁASNE SŁOWA !!!

 

PS: Może podaj w stopce jakie masz to DZ i pompę, bo ciężko się odnosić do "gołych" słów.

 

 

 

LIWKO :

Tyle że inwerterowe są dużo droższe i dużo drożej kosztuje ewentualna naprawa. Dla gruntówek tylko on/off.

INWERTOR nie inwerter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznij inaczej zadawać pytanie, bo ja Ci odpowiedziałem na TWOJE pytanie które brzmiało:

Nie pytałeś, czy "ekonomiczniej" tudzież bardziej opłacalnie. Aczkolwiek dla jednego co innego będzie bardziej opłacalne niż dla drugiego.

WEŹ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA WŁASNE SŁOWA !!!

lepiej głupa palić, niż od razu odpowiedzieć na pytanie?

to zadam ci pytanie

Ile taniej w skali roku wyjdzie ogrzanie tego samego domu twoją pompą niż 8kw on/off ??

 

I ile drożej będzie kosztować dajmy na to twój Smart Heat od on/offa 8kw ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ghs-polska.pl/media/k2/items/cache/3abb66d58aa91d2b7b16f08ee38a95c0_XL.jpg

xxx

tutaj firma obiecuje zmniejszenie kosztów nawet o 30% dzięki technologii inwerterowej :p

mają fantazję...

 

Mając wcześniej przez cztery sezony grzewcze pc grunt ON/OF , jadąc w tym sezonie na tym samym DZ i tym samym domu ,na pc inwerter( czy też inwertor , zwał jak zwał , sr...ł go pies) grunt stwierdzam że te 30 % oszczędności to żadna fantazja . Nie mam tak drogiej ( ta ,, drogość" rzecz względna , tutaj na forum są ludzie którzy więcej płacili za pc p-w ) pc jak Smartheat Bravour 008 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zasadą KISS (Keep It Simple, Stupid) - koszty i możliwość ewentualnej naprawy. Pc on-off jest po pierwsze tańsza, a gdy się trafi awaria sterownika, to od biedy możesz ją włączać nawet ręcznie zwykłym wyłącznikiem (gdy pc ma termostatyczny a nie elektroniczny zawór rozprężny), inwertera bez oryginalnej elektroniki nie dasz rady odpalić. Taniej też wyniesie ewentualna naprawa - nawet sprężarki - bo łatwiej ją będzie taniej kupić. Przy gruntówkach i akumulacyjnym ogrzewaniu podłogowym inwerter nie wykaże się swoimi zaletami bo parametry gruntu są bardzo stabilne, a podłogówka zapewnia dużą bezwładność układu. Roczne rachunki za prąd są niskie, więc nieco większą sprawnością pc nie zrekompensują wyższych kosztów zakupu. Inaczej jest przy pc p-w, gdzie temperatury powietrza i za tym moc takiej pc wahają się w szerokim zakresie - tu inwerter jest niezbędny. Inwerter też będzie przydatny gdy nie mamy podłogówki tylko klimakonwektory.

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?223277-Awarie-pomp-ciep%C5%82a-i-sposoby-ich-naprawy/page2&highlight=awarie+pomp+ciep%C5%82a

 

A jemu to akurat wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze produkuje ON/OFFy bez elektronicznych zaworów rozprężnych ?

Wyobraź sobie, że tak.

Np.:

 

-ja,

-Nibe,

-Stiebel Eltron,

-Viessmann,

-itd, itd.

I nic na razie nie zapowiada żeby stara dobra niezawodna technologia zniknęła z rynku.

 

Ze statystyk to podam że u mnie nie padła jeszcze od jakichś 20 lat ani sprężarka Copeland Scroll (on/off) ani zawór rozprężny (termostatyczny, nie elektroniczny - pewnie tylko dlatego)

Mówię o "domowych" pompach, te pracujące w przemyśle rządzą się innymi prawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jemu to akurat wierzę.

 

ja też

Zgodnie z zasadą KISS (Keep It Simple, Stupid) - koszty i możliwość ewentualnej naprawy. Pc on-off jest po pierwsze tańsza, a gdy się trafi awaria sterownika, to od biedy możesz ją włączać nawet ręcznie zwykłym wyłącznikiem (gdy pc ma termostatyczny a nie elektroniczny zawór rozprężny), inwertera bez oryginalnej elektroniki nie dasz rady odpalić. Taniej też wyniesie ewentualna naprawa - nawet sprężarki - bo łatwiej ją będzie taniej kupić. Przy gruntówkach i akumulacyjnym ogrzewaniu podłogowym inwerter nie wykaże się swoimi zaletami bo parametry gruntu są bardzo stabilne, a podłogówka zapewnia dużą bezwładność układu. Roczne rachunki za prąd są niskie, więc nieco większą sprawnością pc nie zrekompensują wyższych kosztów zakupu. Inaczej jest przy pc p-w, gdzie temperatury powietrza i za tym moc takiej pc wahają się w szerokim zakresie - tu inwerter jest niezbędny. Inwerter też będzie przydatny gdy nie mamy podłogówki tylko klimakonwektory.

tym bardziej, że rwxw wie o czym pisze - nie wiem czy go nie mylę z kimś innym, ale wydaje mi się, że padła mu sprężarka i wymienił na większą. (bo akurat taką miał w dobrej cenie)

Zresztą fajny wątek odświeżyłeś Liwko, polecam do przeczytania

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?223277-Awarie-pomp-ciep%C5%82a-i-sposoby-ich-naprawy&p=6331416&viewfull=1#post6331416

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...