Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

.

 

Pomijajac juz wszystko inne, to Ty te tone lodu musiales roztopic na parowniku, nim ponownie zamarzl sobie na gruncie. I tak cala zime. :)

 

Ale jeszcze wcześniej ta woda oddała ciepło do PC kiedy zamarzała na parowniku. Potem to ciepło użyto do defrostu

rozmrożenie 1000 kg wody to 50 złotych samym prądem.

Ja takim fatalnym sprzętem ogrzewam domek około 250 m2 za max 200 zł miesięcznie ( w czasie budowy )

Edytowane przez fachman19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już kolega Pyxis sam zauważył sprawa jest banalna do rozwiązania - szczelna taca, kabelek z termostatem i odpływ do kanalizy. Kończę czwarty sezon z pompą PW i jestem niezmiennie zadowolony i żadnych negatywnych aspektów nie stwierdziłem. CO do argumentów o nieużywanej stronie domu, itp, to mnie to również n ie przekonuje. U mnie również pompa wisi w miejscu z którego zimą się kompletnie nie korzysta, natomiast wiem, że takie lodowisko, czy cieknąca woda ma bardzo zły wpływ, czy to na elewacje, czy na trawnik, czy nawet na swój fundament. Po prostu tworzy się tam pleśń i grzyb prędzej czy później, więc ta pozorna oszczędność na systemie odprowadzania skroplin jest dla mnie kompletnie niezrozumiała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, te lodowisko to całkiem spore jest. U mnie w takim miejscu, że nie przeszkadza (bywam tam raz na 2 tygodnie może).

 

[ATTACH=CONFIG]383367[/ATTACH]

 

Mam podobnie, z tyłu garażu mi kompletnie nie przeszkadza, dodam że mój ZUBADAN 11,2 chodził w zimie TYLKO w drugiej taryfie a grzać miał co bo : 240 m2 podlog (temp ok 23,5) + 64 m2 garażu (temp ok.10) i pomieszczenie nad garazem (temp ok 19) a miałem dni gdzie w nocy miałem -23 stopnie (nie mam grzałki w buforze).Troche sie bałem ze nie będzie sie wyrabiał ale jestem zadowolony. Biorac pod uwage moj piasek nie skusilbym sie na odwierty - no chyba zeby ktos mi za darmo je wywiercił :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
pompa 9kW 1f jakiej wielkości wężownice potrzebuje aby sprawnie działała?

 

Jak największą w danym przedziale pojemności -np dla 300 ltr 3-4m2 , mniejsze pojemności można proporcjonalnie dobrać. Ja na początku miałem pod moją PC podłączony 140 ltr Galmet dwupłaszczowy-porażka z COP (2,7) , kiedy kupiłem 300 ltr z wężownicami 3,4m2 to średni COP miałem ponad 4.

Generalnie większa wężownica (oprócz lepszego COP) powoduje skrócenie czasu grzania wody w zasobniku.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciup, skąd takie wytrzasnąć? szukam zbiornika 250L i mają 2 wężownice po 0,9 + 0,7 nie ma takich w tych pojemnościach.

 

Ktoś miał styczność, albo jakieś opinie o tych zbiornikach?

http://allegro.pl/zasobnik-kingspan-250l-2w-bojler-nierdzewny-cwu-i6559947574.html

Edytowane przez lambert86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciup, skąd takie wytrzasnąć? szukam zbiornika 250L i mają 2 wężownice po 0,9 + 0,7 nie ma takich w tych pojemnościach.

 

Ktoś miał styczność, albo jakieś opinie o tych zbiornikach?

http://allegro.pl/zasobnik-kingspan-250l-2w-bojler-nierdzewny-cwu-i6559947574.html

 

a to nie lepiej oryginalny porządnie emaliowany zbiornik Panasonic:

http://allegro.pl/zbiornik-oryginalny-panasonic-300l-do-pomp-ciepla-i6794750176.html

przy zakupie z pompą ciepła cena jest jeszcze lepsza.

Zobacz jeszcze jak wygląda wężownica w Panasonic jest duża i od góry do dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak największą w danym przedziale pojemności -np dla 300 ltr 3-4m2 , mniejsze pojemności można proporcjonalnie dobrać. Ja na początku miałem pod moją PC podłączony 140 ltr Galmet dwupłaszczowy-porażka z COP (2,7) , kiedy kupiłem 300 ltr z wężownicami 3,4m2 to średni COP miałem ponad 4.

Generalnie większa wężownica (oprócz lepszego COP) powoduje skrócenie czasu grzania wody w zasobniku.

pzdr

 

COP ci rośnie przy pompie inwerterowej? Czyli inwerter nie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten panas spoko, ale jakbym miał brac emaliowany za prawie 4 tysiaki to chyba wole niedzewkę np. tego kingspana bądź termicę...

jakieby one nie były, pewnie wytrzymaja drugie tyle co ten pasas i inne emaliowane.

 

tylko nikt nic nie wie o tych "nierdzewkach"

 

to wężownica w oryginalnych jest taka sama jak w tych galmetach 20-250l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...