Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam splita od Samsunga. Nie jestem specem w tym temacie ale przed decyzja parę pomp porównałem. Głównie chodziło mi o jak najmmniejszy hałas jednostki zewnętrznej. Co do menu to jest takie sobie. UStawianie bardziej zaawansowanych opcji to kilka minut dedukcji. Instrukcja Samsunga to dramat, częsciowo przez tłumacza. Ale czytałem też wersje ENG i jest niewiele lepiej. Niektórych opcji w ogóle nie opisują... Pompe wybrałem bo miała być najcichsza (być może jest ale i tak dla mnie głośna) i dostałem fajne warunki gwarancji i serwisu w tym okresie. Nie zgodzę się że mało tego jest. W mojej okolicy dostałem listę przynajmniej kilkunastu takich pomp zainstalowanych przez firmę w ciągu kilkunastu miesięcy. Po prostu Samsung nie ma na tym forum promotorów jak Panas. Co do samej pompy to wypowiem sie pewnie dopiero za rok po pełnym okresie grzewczym. Jestem w trakcie wygrzewania wylewki - kWh uciekają :)

 

Nie chodziło mi nawet o to forum. Szukałem ogólnie w necie i bardzo mało informacji. Skoro jesteś zadowolony to być może jest tak, że użytkownicy po prostu zalożyli i to działa - nie grzebia i nie kombinuja bo nie musza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ogrzewacie kotlownie? Jezeli tak to czym? Podlogowka?grzejnik? Jaka temperature tam utrzymujecie?

 

Rozłóż sobie podłogówkę, jak w domu normalnie będzie 23.st.C to w kotłowni z podłogówką będziesz miał 25st.C.

Czyli żona będzie miała gdzie pranie powiesić zimą, a rozłożenie tej jednej nitki podłogówki to grosze.

Grzejnika nie ma sensu bo itak ktoś go zaraz gratami zastawi nie będzie miał cyrkulacji powietrza i itak nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Widzę, że zwolenników powietrznych pomp ciepła jest coraz więcej! Korzystając z okazji chciałem poinformować, że podczas targów ISH, Viessmann zaprezentował najcichsze pompy ciepła!

Nowe pompy ciepła powietrze/woda, konstrukcji split oraz monoblok Vitocal 200-S, 222-S i 200-A są bezkonkurencyjnie najcichszymi urządzeniami tego rodzaju. Warunek ten spełniają już w odległości 2,2 metra. Dzięki zabiegom konstrukcyjnym Advanced Acoustic Design, generowane dźwięki są idealnie tłumione przez przegrody budowlane co dodatkowo poprawia efekt, tym samym można je bez problemu użytkować także w gęsto zabudowanych osiedlach domków szeregowych.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wariatem i nie walczę o każdy kwh. Zapotrzebowanie mam podobne jak u Ciebie - jak się uda osiągnąć taki wynik to będę bardziej niż zadowolony :) Założyłem sobie 3k max na bezproblemowe ogrzewanie. 1600 to jest wynik kozak dla mnie :)

 

Przed podjęciem decyzji o źródle ciepła, miałem takie samo założenie jak Ty - jak się uda zamknąć rok w 3k to biorę PC PW :)

Teraz patrząc z perspektywy czasu, jeśli ktoś ma 100% podłogówki to zejście poniżej 2k nie jest jakimkolwiek problemem, nawet przy "słabszym" ociepleniu oczywiście mówię o grzaniu w T2

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed podjęciem decyzji o źródle ciepła, miałem takie samo założenie jak Ty - jak się uda zamknąć rok w 3k to biorę PC PW :)

Teraz patrząc z perspektywy czasu, jeśli ktoś ma 100% podłogówki to zejście poniżej 2k nie jest jakimkolwiek problemem, nawet przy "słabszym" ociepleniu oczywiście mówię o grzaniu w T2

 

Pozdrawiam

Jacek

 

Jacku, a jaki masz materiał na ścianach działowych? Silikat czy beton komórkowy?

Pozdrawiam

Tulisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ścianę nośną mam z silki, reszta to beton komórkowy. Jakbym jeszcze raz budował to na pewno cały domek by powstał z silikatów ;)

 

Pozdrawiam

Jacek

 

U mnie beton komórkowy na ściany zewnętrzne już zamówiony ale zastanawiam się co ze środkiem.

Czy na silikatach wewnątrz dużo zyskam jeżeli chodzi o akumulację, akustykę? Czy to gra nie warta świeczki? Wylewki mam 8cm na dole i 7 na górze. Takie tam dywagacje i rozmyślania budującego;-)

Pozdr.

Tulisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

odnośnie zużycia , to na moim T-capie jest tak :

 

-bazuję na podliczniku przed PC (sama PC mam swoje wskazania dla CO i CWU - ale pokazuje ok 10-15% większe zużycie w stosunku do podlicznika)

-w pierwszym sezonie podawałem koszt za PC wg średniej dla całego domu tylko dla ceny brutto energii i przesyłu

-w drugim sezonie pojawiły się dodatkowe opłaty do każdej kWh , więc obliczam średnią kWh dla PC wg półrocznej f-ry rozliczeniowej (tj dzielę cały koszt tej f-ry brutto przez wszystkie kWh w tym okresie). W przypadku pierwszym średni koszt kWh był ok 0,43pln , w drugim już 0,45pln

 

Dodam jeszcze ,że miałem zafałszowane wyniki czasu pracy PC-okazało się ,że mój T-cap przy temp zewnętrznych od ok 18st ma po zagrzaniu CWU przełączony zawór 3D. Sterowanie licznikiem czasu pracy mam z dwóch przekaźników : od CO z Eurostera i właśnie spod zasilania zaworem 3D.

CWU sobie odpuszczam-będę obserwował czas pracy mojego T-capa tylko przy trybie CO (taki chochlik mi się trafił...)

 

pzdr

 

Hej, ja teraz założyłem sobie i założę kilku moim klientom zestaw do monitorinku online.

Czyli do licznika prądu podpinam licznik impulsów który przez neta wysyła mi wszystko na stronę PV monitor wygląda to potem tak:

http://pvmonitor.pl/user_zuzycie.php?r=3&idinst=10108

dość dużo statystyk można z tego zebrać.

Zerknij może Tobie też się przyda, ponieważ jak ktoś ma Panasonic generację F to za dużo danych nie wyczyta. a tak jest cała historyczność na miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja teraz założyłem sobie i założę kilku moim klientom zestaw do monitorinku online.

Czyli do licznika prądu podpinam licznik impulsów który przez neta wysyła mi wszystko na stronę PV monitor wygląda to potem tak:

http://pvmonitor.pl/user_zuzycie.php?r=3&idinst=10108

dość dużo statystyk można z tego zebrać.

Zerknij może Tobie też się przyda, ponieważ jak ktoś ma Panasonic generację F to za dużo danych nie wyczyta. a tak jest cała historyczność na miesiące.

 

A jaki licznik na coś takiego pozwala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chce to u siebie :)

 

Zauważyłem, ze tam jest jeszcze info o możliwości podłączenia czujnika temp DS18B20. Miałem coś takeigo ogarnąć u siebie na Arduino bo puściłem sobie do każdego pokoju Rjke na zapas. Czy w takim razie ten box załatwi mi sprawę jednego i drugiego ? Wiesz jak to podpiąć i skonfigurować ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce to u siebie :)

 

Zauważyłem, ze tam jest jeszcze info o możliwości podłączenia czujnika temp DS18B20. Miałem coś takeigo ogarnąć u siebie na Arduino bo puściłem sobie do każdego pokoju Rjke na zapas. Czy w takim razie ten box załatwi mi sprawę jednego i drugiego ? Wiesz jak to podpiąć i skonfigurować ? :)

 

tu jest taka wersja która ma podłączone czujnik temp:

http://pvmonitor.pl/user_pc.php?r=2&idinst=13

a akcesoria można zobaczyć tutaj:

http://www.tinycontrol.pl/pl/akcesoria-3/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...