Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Rozumiem, że jesteś zadowolony ? :)

 

Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, ze PC PW to był bardzo dobry wybór :)

 

Zdecydowanie ;)

1. Wygoda.

2. Czystość.

3. Cena - tutaj zakładałem sobie koszty na poziomie 2200-2500zł za pierwszą zimę i takie ogrzewanie, także w ogóle nie ma o czym mówić. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że PC podziała ładnych parę lat w dobrym zdrowiu ;)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
To jest wlasnie jedyna niewiadomoma - ile lat to pociągnie. W zasadzie jak wytrzyma 10 lat to bede zadowolony. Po 10 spokojnie można wymienić na nową.

 

Witam,

 

Żywotność dobrej jakości pompy ciepła zależy głównie od trwałości sprężarki. W przypadku pomp ciepła marki Buderus z rodziny Logatherm zastosowane sprężarki mogą mieć przebieg do 80 000 godzin pracy, co przy rocznej pracy pompy wynoszącej ok. 2 500 godzin w przeliczeniu wynosi ok. 30 lat. Oczywiście istotna jest również ilość cykli włączenia i wyłączenia, co można ograniczyć poprzez zastosowanie bufora w instalacji. Kolejnym aspektem związanym z żywotnością pompy ciepła jest wykonywanie regularnych przeglądów przed sezonem grzewczym również po zakończeniu okresu gwarancji. Marka Buderus oferuje gwarancje na swoje produkty do 5 lat.

Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant marki Buderus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś może szuka fachowca od odwiertów pod kolektor pionowy PC z północnej polski (okolice Gdańska w promieniu powiedzmy kilkudziesięciu km)? Jeśli tak to proszę o kontakt na priv gdyż mam namiar na dobrego i bardzo rozsądnego cenowo fachowca jednak wolał by przyjechać do większej ilości odwiertów niż ja mu chcę zlecić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Żywotność dobrej jakości pompy ciepła zależy głównie od trwałości sprężarki. W przypadku pomp ciepła marki Buderus z rodziny Logatherm zastosowane sprężarki mogą mieć przebieg do 80 000 godzin pracy, co przy rocznej pracy pompy wynoszącej ok. 2 500 godzin w przeliczeniu wynosi ok. 30 lat. Oczywiście istotna jest również ilość cykli włączenia i wyłączenia, co można ograniczyć poprzez zastosowanie bufora w instalacji. Kolejnym aspektem związanym z żywotnością pompy ciepła jest wykonywanie regularnych przeglądów przed sezonem grzewczym również po zakończeniu okresu gwarancji. Marka Buderus oferuje gwarancje na swoje produkty do 5 lat.

Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant marki Buderus

 

To jak jest taka trwalosc to dlaczego nie dajecie 30 lat gwarancjii??? No tak glupie pytanie bo by Wam sie interes zwinal .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^

A po co przedstawiciel pierdzieli cos o 30 latach ? Skoro dsje 5 lat gwarancji to znaczy ze jest pewny ze w ciagu 5 lat koszty wymiany zepsutych czesci nie zjedza mu calego zysku jaki mial z pompy , ni oszukujmy w dzisiejszych czasach wszystkimi zalezy tylk na kasie; celowe planowanie konca zywota sprzetu to juz regula ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^

A po co przedstawiciel pierdzieli cos o 30 latach ? Skoro dsje 5 lat gwarancji to znaczy ze jest pewny ze w ciagu 5 lat koszty wymiany zepsutych czesci nie zjedza mu calego zysku jaki mial z pompy , ni oszukujmy w dzisiejszych czasach wszystkimi zalezy tylk na kasie; celowe planowanie konca zywota sprzetu to juz regula ......

 

Powtarzasz teorie spiskowe.

Mieszkam w nowym domu już prawie dziewięć lat i w tym czasie jedyne co mi się popsuło to suszarka do grzybów (polska, na gwarancji) i mikrofalówka (naprawa 40zł).

O przepraszam, popsuła mi się też raz pompa ciepła. Naprawiłem samemu za 50zł.

 

30 lat dla pompy to wcale nie tak długo. Jak dobrze poszukasz w necie informacji to znajdziesz pompy działające znacznie dłużej i to na starszej (gorszej) generacji sprężarkach. Działają do dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 lat dla pompy to wcale nie tak długo. Jak dobrze poszukasz w necie informacji to znajdziesz pompy działające znacznie dłużej i to na starszej (gorszej) generacji sprężarkach. Działają do dzisiaj.

Gdyby tak dalej robili pompy na r22 to jedną sztuką obrobił byś ze 2 pokolenia.

Problem w tym, że R22 jest złe.

Przynajmniej w Europie tak twierdzą, bo wszędzie indziej mają to w głębokim poważaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak dalej robili pompy na r22 to jedną sztuką obrobił byś ze 2 pokolenia.

Problem w tym, że R22 jest złe.

Przynajmniej w Europie tak twierdzą, bo wszędzie indziej mają to w głębokim poważaniu.

 

W USA chyba też już nie stosują R22 - chyba można tylko 'dobijać gaz' do systemów na R22, za to często robią retrofity na 407c bo ma podobne ciśnienia i trzeba tylko oleju dolać ..., ale ostatnio wypisali się z porozumienia paryskiego więc wszystko może się zmienić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

A może ktoś by podejrzał swoja pompę powietrze woda i jednostkę wewnetrzną i podał jaki tam ma wymiennik podajac moc pompy i symbol wymiennika. Bardzo by mi to pomogło porównać i własciwie dobrac wymiennik do samoróbki pracującej na r410a

 

Albo zaopiniujcie czy te sie nadają:

BL 50C-28H pow wymiany 1,4m2

BL 50C-38H pow wymiany 1,9m2

 

Z góry dziekuje i pozdrawiam.

Krzysztof

Edytowane przez kudlaty69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kudlaty69

To wymienniki do układu woda - woda. Na skraplacz potrzebujesz jedną stronę lutowaną. Coś jak np. WTK P7-30 (2,1m2), lecz na wyższe ciśnienie (R410a).

Na stronie hurtowni coolstore.pl widziałem wymienniki na ciśnienie robocze do 45 bar.

Warto poprosić o radę kogoś biegłego w temacie (na forum np. wihajster).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w samoróbce

na parowaniu powierzchnie wymiany 2,4m2

na skraplaniu 3,0m2

 

wymienniki wtt - gea - obecnie kelvion

 

wymiennik regeneracyjny to zespawana razem rura na ssaniu z rura na tłoczeniu

wszystko na ścianie i podłodze przykręcone

kompresor zh 38 3-fazowy bez inwertera

 

nie wiem czemu na elektordzie doradzają mniejsze wymienniki.

wymienniki dobrane wg programu pod r407c i wydajnośc do 14kW

 

zimą zestaw ogrzewał budowe bez parapetów uszczelnień jakichkolwiek i przy -20 w środku było +7 na podłogówke szło 25

rachunek od 12.12.2016 do maja 850 za ogrzewanie zużyłem 2650kWh tyle nabił podlicznik

 

do przeróbki klimatyzatora 6kW na pompe ciepła do bojlera wychodzi wymiennik o pow wymiany 1m2, węzownica w bojlerze pow wymiany 2,4m2, będzie działać tylko do +2C poźniej grzałka, klimatyzator on off

 

wymienniki zalecane do pomp ciepła na możliwie najdłuższej płycie

 

co do wymienników na r407c i r410a to są produkowane na jednej linii produkcyjnej z tych samych elementów tylko podobno dostają różne oznaczenia... a marketingowce ogarniają marże .. ale wiadomo wszystko na własne ryzyko.

Edytowane przez ChristophG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Jest po prostu włączona funkcja Antylegionelli. Muszę zatem przeczytać w instrukcji lub zasięgnąć informacji u producenta, jak często to wygrzewanie ma miejsce. To rzczywiście mogłoby być to.

 

Histereza CWU na 3 stopnie jest ok?

 

Histereza jest ok. Wyłącz antylegionelle i zobacz zużycie. W instrukcji powinieneś mieć opis jak ustawiać jak nie to dzwoń do instalatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...