Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To chyba jak z samochodem. Jechałbym 200km/h , paliwa mnóstwo ubywało a potem co pewien czas robiłbm sobie długie przerwy A gdybym jechał cały czas 100km/h bez zbytecznych przystanków to zapewne dojechałbym w tym samym czasie i spalił duuużo mniej paliwa :)

Często podawany przykład z samochodem i wszystko się tu zgadza poza jednym: KOSZT PRZEJAZDU.

 

Zapomniałeś że w tym porównaniu jadąc bardzo szybko tankujesz prawie dwukrotnie tańsze paliwo.

Widzisz różnicę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale trochę nie rozumie o co chodzi z tym T2 ??

 

Mam ustawioną pracę pompy do 22.00-6.00 i od 13.00 do 15.00 , grzanie mam od 13.00-14.00 czyli termostat pilnuje pracy pompy i działa tylko w II taryfie.

Jak dom się przegrzeje/nagrzeje to termostat też wyłączy.

 

Wiec jaki zysk byłby w pracy z taktowaniem ? Co z tego że przez kilka minut pompa działa na dużej mocy jak później przez kilka minut nie działa a potem przez kilka minut obiegówka wychłodzi już temperaturę i znów pompa musi zaczynać od zera grzanie.

Z tego co czytam praca z dużą mocą nie jest ekonomiczna , więc jaki sens ?

 

To chyba jak z samochodem. Jechałbym 200km/h , paliwa mnóstwo ubywało a potem co pewien czas robiłbm sobie długie przerwy A gdybym jechał cały czas 100km/h bez zbytecznych przystanków to zapewne dojechałbym w tym samym czasie i spalił duuużo mniej paliwa :)

 

Niestety nie znam LG- z tego co napisałeś ,jest ok jeśli wyrabiasz się w T2.

Ustawiłeś sobie parametry PC dla siebie optymalne i jest git...

Ktoś inny może nie zwracać uwagi na chwilowe rozpędzanie PC po wyłączeniu , a bardziej zwraca uwagę na motogodziny- „dla każdego coś dobrego” , dlatego trudno jest jednoznacznie określić jaki tryb pracy jest naj.

Ważne jakie są nasze wymagania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jaki zysk byłby w pracy z taktowaniem ? Co z tego że przez kilka minut pompa działa na dużej mocy jak później przez kilka minut nie działa a potem przez kilka minut obiegówka wychłodzi już temperaturę i znów pompa musi zaczynać od zera grzanie.

 

Z tego co czytam praca z dużą mocą nie jest ekonomiczna , więc jaki sens ?

Nie ma zysku w taktowaniu -- nie wiem gdzie to wyczytałeś. Taktowanie jest groźne dla sprężarki, szczególnie tej nieuzbrojonej w falownik i należy tego unikać. PCPW w znacznej większości, a teraz chyba już wszystkie, są inwerterowe. Mowa jest o mieszczeniu się z grzaniem w 2T, wtedy praca nawet z "nieekonomiczną" jazdą na dużej mocy nie będzie szkodzić finansom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir,

chyba wiem jak zwiększyłeś deltę- zmniejszyłeś przepływ ( i moc jednocześnie)

Pytanie - co będzie przy mrozach , tj czy trzeba będzie przeregulować PC.

 

Nie zmieniałem żadnego przepływu. CNC zasugerował aby zmienić jeden parametr w menu serwisowym , tzw "termikę" z 0 na 1 i taktowanie pompy ustało.

 

Czy to była delta nie wiem bo w instrukcji nie ma takiego określenia . Normalnie termika była chyba na 2 , po zmianie jest 4 ...

 

Sprawdzę z ciekawości lle zużyje prądu pompa przy taktowaniu a ile bez ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniałem żadnego przepływu. CNC zasugerował aby zmienić jeden parametr w menu serwisowym , tzw "termikę" z 0 na 1 i taktowanie pompy ustało.

 

Czy to była delta nie wiem bo w instrukcji nie ma takiego określenia . Normalnie termika była chyba na 2 , po zmianie jest 4 ...

 

Sprawdzę z ciekawości lle zużyje prądu pompa przy taktowaniu a ile bez ...

 

Właśnie-coraz więcej sprzedaje się tych LG-ków , przyda się trochę informacji na ich temat (może nawet jak się wbijesz w temat , to zostaniesz naszym forumowym Guru LG-kowym;))

Też jestem ciekaw możliwości Koreańca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to ustawiasz np. 22,0*C w tanich godzinach i dajesz obniżenie np. -0,8*C w drogich. Banalnie proste... Chyba że Twój sterownik tego nie umożliwia.

 

Ustaw po prostu czas działania pompy a potem koryguj temperaturę.

 

Dzięki.

Dokładnie tak ustawiłem, tylko pompa nie do końca chce współpracować po podwyższeniu krzywej grzewczej, a o niej nic nie piszecie.

Edytowane przez kerad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
A co Ci poleciało w tym Samsungu ?

 

Błąd otwierania zaworu otwieranego elektrycznie,cokolwiek to znaczy.

Ale zanim wyskoczył ten błąd,pojawił się błąd przegrzania czujnika OLP w jednostce zewnętrznej.reakcja serwisu (montującego PC) była natychmiastowa.Wymienili cała płytę główną,czujnik itd-praktyczne wszystko co było z elektroniki na zewnątrz.Błąd zaworu pojawił się nieco później (a może po prostu sypnął się razem z OLP),kiedy próbowałem włączyć ogrzewanie nadmuchem.Z racji tego,że model jest już wycofany,czekam na serwis głowny Samsunga.W piątek sprawa ewentualnej naprawy-wymiany jednostki się rozstrzygnie.Jeśli wymiana,to na nowy model-ale tutaj trzeba zrobić trzecią dziurę z jednostki zewnętrznej na dodatkową rurę (tak ma nowy model).Na szczęście nie ma z tym problemu u mnie.

Trochę miło zaskoczyło mnie działanie serwisu Samsunga.Przeproszono za czas oczekiwania.Kazano mi się grzać prądem-koszt zostanie zwrócony.Ale tak naprawdę nie sądziłem,że przy byle awarii wymienią wszystko na zewnątrz -poza sprężarką.Szkoda,że błąd zaworu nie pokazał się podczas ich wizyty.

Nie za bardzo w to wierzę,ale opcje rozwiązania sprawy wyznaczyli trzy.Jeśli znajdą jeszcze taką jednostkę w europie,będzie wymiana.Jeśli zdołają naprawić-rozszerzona gwarancja do 5 lat-na wszystko,nawet na sprawne jednostki TDM klimatyzatorów wewnątrz oraz hydrobox.Trzecia,wymiana na nowy model-ale w to nie daję wiary ;)

Jeśli będzie tak jak obiecują,będę kupował nawet samochody Samsunga ;)

Napiszę,jak się to skończyło.

 

Edit:

To pierwsza jednostka TDM która robi takie cuda po tak krótkim czasie.Miałem pecha,ale to normalne.Ostatnio przywozili mi lodówkę trzy razy....:(

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd otwierania zaworu otwieranego elektrycznie,cokolwiek to znaczy.

Ale zanim wyskoczył ten błąd,pojawił się błąd przegrzania czujnika OLP w jednostce zewnętrznej.reakcja serwisu (montującego PC) była natychmiastowa.Wymienili cała płytę główną,czujnik itd-praktyczne wszystko co było z elektroniki na zewnątrz.Błąd zaworu pojawił się nieco później (a może po prostu sypnął się razem z OLP),kiedy próbowałem włączyć ogrzewanie nadmuchem.Z racji tego,że model jest już wycofany,czekam na serwis głowny Samsunga.W piątek sprawa ewentualnej naprawy-wymiany jednostki się rozstrzygnie.Jeśli wymiana,to na nowy model-ale tutaj trzeba zrobić trzecią dziurę z jednostki zewnętrznej na dodatkową rurę (tak ma nowy model).Na szczęście nie ma z tym problemu u mnie.

Trochę miło zaskoczyło mnie działanie serwisu Samsunga.Przeproszono za czas oczekiwania.Kazano mi się grzać prądem-koszt zostanie zwrócony.Ale tak naprawdę nie sądziłem,że przy byle awarii wymienią wszystko na zewnątrz -poza sprężarką.Szkoda,że błąd zaworu nie pokazał się podczas ich wizyty.

Nie za bardzo w to wierzę,ale opcje rozwiązania sprawy wyznaczyli trzy.Jeśli znajdą jeszcze taką jednostkę w europie,będzie wymiana.Jeśli zdołają naprawić-rozszerzona gwarancja do 5 lat-na wszystko,nawet na sprawne jednostki TDM klimatyzatorów wewnątrz oraz hydrobox.Trzecia,wymiana na nowy model-ale w to nie daję wiary ;)

Jeśli będzie tak jak obiecują,będę kupował nawet samochody Samsunga ;)

Napiszę,jak się to skończyło.

 

Edit:

To pierwsza jednostka TDM która robi takie cuda po tak krótkim czasie.Miałem pecha,ale to normalne.Ostatnio przywozili mi lodówkę trzy razy....:(

 

Wiesz co -w tym Twoim pechu miałeś trochę szczęścia do serwisu .Szybka reakcja na problem , zwrot kosztów w COP=1 , rozszerzona gwarancja i możliwość wymiany na nowszy model (lepszy ?)- to naprawdę ok !

Mam nadzieję ,że PC będzie śmigać jak należy-może będzie Ci się chciało podzielić danymi z eksploatacji dla porównania z innymi producentami.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz szczęście że wszystko na gwarancji... bo takto byś popłynął z kasą. Wtedy wszystkie wyliczenia i o opłacalności pomp PW poszły by w bajki... Ja i tak dalej się trzymam, że moja gruntówka przeżyje większość pomp PW tudzież zachwalanych pod niebiosa...a TNT i jemu podobni tylko zacierają ręce - będzie duuuużo roboty... Edytowane przez domelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to ustawiasz np. 22,0*C w tanich godzinach i dajesz obniżenie np. -0,8*C w drogich. Banalnie proste... Chyba że Twój sterownik tego nie umożliwia.

 

Moja HaCeTetka od ostatniej, zeszłorocznej aktualizacji straciła tę możliwość :p

(droczy się z wihajsterem)

 

EDYTA: Żeby coś wnieść do tematu wątku: Przy trzech kondygnacjach na pompie obiegowej CO 25-70 LFP(3,3 m3/h) miałem delteT na poziomie 15 stopni! Bardzo mnie to bolało widząc zasilanie podłogówki 40 stopni. Kupiłem OMIS 25-80 (do 6,6m3/h) za 200 zł i teraz delta równa 7. Wiec wychodziłby wniosek, że przepłwy x2 to delataT podzielona przez 2 :). Ciekawe teraz tylko czy zyski prądowe z nizszego zasilana PC wyjdą większe niż zakup i eksploatacja nieenergooszczędnej obiegówki.

Edytowane przez fr3d3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko wygooglalem 4 polskich producentów pomp ciepła.

Ale nic o nich nie wiem, musze poszukac opinii, tu też chętnie przeczytam.

Ale chciałbym zlecic jednej firmie - ogrzewanie podłogowe, pompe ciepła i wod-kan.

Znacie takiego producenta, który bezpośrednio lub przez podwykonawców tak zrobi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na znaczeniu przy nowo budowanych domach zyskują Polskie Tanie Gruntówki.

 

A jaka Polska Tania Gruntówka z kompletnym montażem i wyposażeniem kotłowni (łącznie ze zbiornikiem CWU) oraz oczywiście z kompletnym montażem dolnego źródła (oczywiście mowa o usłudze kompleksowej wykonanej przez firmę)ze wszystkimi pracami kosztuje max 22tys brutto ?

Oczywiście bez żadnej pracy "własnej"

 

Bo za tyle można mieć markowa pompę PW ze zbiornikiem 300L z kompletnym montażem i uruchomieniem na gotowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka Polska Tania Gruntówka z kompletnym montażem i wyposażeniem kotłowni (łącznie ze zbiornikiem CWU) oraz oczywiście z kompletnym montażem dolnego źródła (oczywiście mowa o usłudze kompleksowej wykonanej przez firmę)ze wszystkimi pracami kosztuje max 22tys brutto ?

Oczywiście bez żadnej pracy "własnej"

 

Bo za tyle można mieć markowa pompę PW ze zbiornikiem 300L z kompletnym montażem i uruchomieniem na gotowo ?

 

Raczej się nie da, ale mając miejsce na kolektor poziomy i przy odrobinie chęci... (bez własnej roboty)

 

I co to znaczy markowa pompa? To taka, co nie można zadzwonić do producenta w razie czego? W takim razie cieszę się, że nie mam "markowej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka Polska Tania Gruntówka z kompletnym montażem i wyposażeniem kotłowni (łącznie ze zbiornikiem CWU) oraz oczywiście z kompletnym montażem dolnego źródła (oczywiście mowa o usłudze kompleksowej wykonanej przez firmę)ze wszystkimi pracami kosztuje max 22tys brutto ?

Oczywiście bez żadnej pracy "własnej"

 

Bo za tyle można mieć markowa pompę PW ze zbiornikiem 300L z kompletnym montażem i uruchomieniem na gotowo ?

 

Nikogo na wschód od Wisły szczerze nie zachęcam do pc pw. Zachodnia Polska ma takie zimy jak u mnie jesień. A odrobina własnej pracy dzień lub dwa i nie korzystanie z robót kompleksowych to serio wielkie oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej się nie da, ale mając miejsce na kolektor poziomy i przy odrobinie chęci... (bez własnej roboty)

 

I co to znaczy markowa pompa? To taka, co nie można zadzwonić do producenta w razie czego? W takim razie cieszę się, że nie mam "markowej".

 

ja tam się nie znam, dla mnie markowa to taka co jest oznaczona marką :p swoją :p a nie "no name" :p

czyli 99% pomp ciepła :p

 

on ma na mysli pewnie "renomowanych" czyli np. Danfoss :p ciekae czy CzarnyKrzysztof by ich rekomendował :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...