Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Renjul na ile Ci wyszacowali te pompe?

23,100 +vat bez zakopania kolektora +3 tyś za uruchomienie.

Za zakopanie 2 tyś. ale można samemu wynająć koparkę. Za koparkę płaciliśmy zeszłego lata 70 zł za godzinę. Ceny są ruchome, bo według kursu SEK.

 

To nie tak strasznie, to dlaczego inne firmy kosza po 50-60 tys?

Jak napisał sSiwy, są prostsze w budowie (nie wymagaja serwisowania) i chyba maja też nieco słabsze COP. Pytanie tylko ile warto za to lepsze zapłacić. Druga ofertę z SOKEIP dostałam na 47 tyś. Nie sprawadzałam jakie COP, bo cena jak dla mnie zaporowa. Od kilku firm dostałam odpowiedź, że nie instalują na moim terenie, bo za daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam takie pytanie, może nie ta grupa, ale co tam, może ktoś z was ma doświadczenia.

W najbliższych dniach planuję zakup styropianu. No i w mojej hurtowni mają Knaufa. Planowałem 12-15 cm w podłogę. Niestety mają tylko 2,3,4 i 5cm. No i zadali mi ćwieka, czy np. 2x5cm starczy do ogrzewania podłogowego z PC, gdzie trzeba zebrać trochę ciepła na "drogie" godziny.

Czy może wie ktoś, jak policzyć akumulacyjność podłogi? kWh/rok zmienia się tylko o ok. 100 - niewiele, ale nie o to chodzi.

Planowałem 10cm chudziaka, 12 styro no i wylewka z rurami min. 6,5cm.,

A podłoga jakieś 50cm ppt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że 2x5 to ok - stropian układany na "mijankę", ale te 10cm to takie min.

 

ja dołożyłbym 3cm na wierzch systemowy z folią pod ogrzewanie podłogowe

 

ten systemowy jak mi policzyli w hurtowni to mi kopara opadła i zrezygnowałem - masjter powiedział, że mu wszystko jedno na jakim sie zrobi

niepokoi mnie tylko mała ilość jastrychu - u mnie dali około 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A&zb

 

Na razie zużycie rewelka :D , ciekawa jestem jak będzie z zaworem mieszającym bo logiczne , że na grzejniki będzie trochę wyższa temp./ właściwie na grzejniki wyższa a podmieszana na podłogówkę /

ale jak ocieplisz to ja się chowam do mysiej dziury / nawet nie musi być duża / :(

 

Pozdrawiam Was i idę przybierać szary kolor....... :roll:

 

Też jestem ciekaw... Zawór będzie montowany w piątek a jakiś tydzień później łazienki mają być gotowe i można będzie uruchomić w układzie mieszanym. Chyba że wcześniej nadejdzie lato bo u nas wiosna już w pełni, wszystko puszcza pąki :)

 

Aby Cię pocieszyć dodam że teraz zużycie wynosi ok. 32,5 kWh na dobę po tym jak podniosłem krzywą grzewczą (3) o 5 st. w górę aby grzało intensywniej i spędziło w końcu wilgoć z wieńców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minimalnie jest 6,5, wiem, ale w nieskończoność też nie można pogrubiać jastrychu.

11? sporo, wg mnie 7-8 cm (no i znowu jak to policzyć, nie mogę zakładać, bo tak "chyba" będzie dobrze).

 

wcale nie tak sporo - dzięki temu ogranicza sie pękanie a zwiękasza akumulacyjność cieplną co przy dłuższym braku prądu pozwala nie marznąć i dzięki temu też można grzać tylko w II taryfie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, może nie ta grupa, ale co tam, może ktoś z was ma doświadczenia.

W najbliższych dniach planuję zakup styropianu. No i w mojej hurtowni mają Knaufa. Planowałem 12-15 cm w podłogę. Niestety mają tylko 2,3,4 i 5cm. No i zadali mi ćwieka, czy np. 2x5cm starczy do ogrzewania podłogowego z PC, gdzie trzeba zebrać trochę ciepła na "drogie" godziny.

Czy może wie ktoś, jak policzyć akumulacyjność podłogi? kWh/rok zmienia się tylko o ok. 100 - niewiele, ale nie o to chodzi.

Planowałem 10cm chudziaka, 12 styro no i wylewka z rurami min. 6,5cm.,

A podłoga jakieś 50cm ppt.

 

Ja mam 12 cm: 7 cm EPS 100 w dwóch warstwach 4 i 3 cm na zakładkę i na to 5 cm styropianu z folią do podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minimalnie jest 6,5, wiem, ale w nieskończoność też nie można pogrubiać jastrychu.

11? sporo, wg mnie 7-8 cm (no i znowu jak to policzyć, nie mogę zakładać, bo tak "chyba" będzie dobrze).

 

wcale nie tak sporo - dzięki temu ogranicza sie pękanie a zwiękasza akumulacyjność cieplną co przy dłuższym braku prądu pozwala nie marznąć i dzięki temu też można grzać tylko w II taryfie

Oczywiście, że zwiększa się akumulacyjność, pytanie, ile jastrychu i styro jest optymalnie. 11 to "na czuja" czy z wynika z jakiś wyliczeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, może nie ta grupa, ale co tam, może ktoś z was ma doświadczenia.

W najbliższych dniach planuję zakup styropianu. No i w mojej hurtowni mają Knaufa. Planowałem 12-15 cm w podłogę. Niestety mają tylko 2,3,4 i 5cm. No i zadali mi ćwieka, czy np. 2x5cm starczy do ogrzewania podłogowego z PC, gdzie trzeba zebrać trochę ciepła na "drogie" godziny.

Czy może wie ktoś, jak policzyć akumulacyjność podłogi? kWh/rok zmienia się tylko o ok. 100 - niewiele, ale nie o to chodzi.

Planowałem 10cm chudziaka, 12 styro no i wylewka z rurami min. 6,5cm.,

A podłoga jakieś 50cm ppt.

 

Ja mam 12 cm: 7 cm EPS 100 w dwóch warstwach 4 i 3 cm na zakładkę i na to 5 cm styropianu z folią do podłogówki.

Dzięki za info. Pytanie: Czy czasem nie jest tak, że tak folia aluminiowa nie ogranicza akumulowania ciepła? Może i głupie pytania, w końcu po coś ci producenci styropianu i podłogówek to wymyślili ale skąd wynikają te wartości, średnio 12cm. Czasem z aluminium , czasem bez....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A&zb napisał :

 

Też jestem ciekaw... Zawór będzie montowany w piątek a jakiś tydzień później łazienki mają być gotowe i można będzie uruchomić w układzie mieszanym. chyba że wcześniej nadejdzie lato bo u nas wiosna już w pełni, wszystko puszcza pąki

 

Aby Cię pocieszyć dodam że teraz zużycie wynosi ok. 32,5 kWh na dobę po tym jak podniosłem krzywą grzewczą (3) o 5 st. w górę aby grzało intensywniej i spędziło w końcu wilgoć z wieńców.

 

Jak to miło , że mnie pocieszasz :D ...ale ubranko przygotowałam :D

Dobrze, że masz grzejniki ...uważam rezygnację w łazience z grzejników za duży błąd . Ale masz cieplutko i milutko i wiosennie ....ech....

Natomiast ja : Moje dziecko źle mi podało odczyt z zeszytu i datę / więc okazuje się , że przy krzywej 1,5 i podbiciu +2 w nocy i wyłączeniu grzania cwu miedzy 15-22 i zmniejszeniem temp. do 35*C przez 33 dni 744 kWh czyli 22,54 kWh/24h .

Jak przyjechałam zwiększyłam cwu do 45*C

Dzisiaj od godz. 12 do 22 PC stoi. Włączyła się o 22 i grzała 1,5 godziny.

Zużycie od 12-22 pompy obiegowej ( w PC ) to około 1 KWh ..trochę dużo a cała doba.?..

PC podgrzewa cwu licznik 2192,0 z tem.39 do 47,6 podgrzewa z 10 minut kończy jest 2192,6 ,

później co.z temp.21,7 do 26,5 (ma zadane do 28,4 ale zmywam i dolewa się woda i musi przerwać , żeby dogrzać cwu ) kończy 2194,0 ,

póżniej cwu z 42,4 do 45,4 *C ...kończy licznik 2194,9

póżniej co.z 26,5 do 28,4 kończy 2195,5

 

Czyli przez 1,5 godz.zużycie 2195,5-2192,6=2,90 kWh ( co+cwu)

Jak grzeje cwu to widać , że szybko ale jak co. to strasznie długo .......teoretycznie zbiornik co. to 60 litrów ale chyba dlatego tak długo bo pompka musi to rozprowadzić po podłogówce i po grzejnikach ....trochę ciepła zabiera mu zbiornik wewnętrzny...

Jak jest pobór wody to PC włącza się dolewa i podgrzewa do żądanej temperatury...dlatego tak przerwało grzanie co. mimo, że było za pierwszym razem nagrzane do żądanej temperatury.

Co jeszcze można z tego wyczytać?

Jeszcze jedno mimo, że praca PC była 1,5 godz. / miałam zegarek / to na PC jest różnica 2 godzin ...( w menu nie ma godzin i minut , są tylko godziny i może ona jakoś zaokrągla )

 

Wtedy to na pewno nie podgrzewała wody( wtedy pali się lampka prysznica) ale musiała być dłużej włączona a ja nie mam poczucia czasu / bez zegarka ani rusz / i dlatego tak mi się wydawało , musiało być dłużej albo źle spojrzałam i źle odjęłam ...

Dobrze, że jest ok!...bo gdyby było źle to .... :cry:

 

Jest g.8.32 na liczniku 2200,3 czyli włączała się w nocy . Zużycie za wszystko 2200,3-2191,0 / było 2192,0 ale wcześniej 1 KWh pompa / =9.30 KWh

 

U Was wiosna a tu pada śnieg :lol: :o

 

Arek ... folia aluminiowa i podłogówka wodna

 

Folia aluminiowa zapewnia odbijanie promieniowania cieplnego w kierunku pomieszczenia i wspomaga oddawanie ciepła, ale nie stanowi warunku prawidłowego funkcjonowania ogrzewania. Styropian powinien od góry być pokryty folią przeciwwilgociową np. folią budowlaną z PE, aby zabezpieczyć elementy ogrzewania i konstrukcji przed niekontrolowaną ucieczką wody z masy zarobowej. Woda ta jest potrzebna do prawidłowego związania składników masy betonowej.

Z poważaniem Jadwiga Wojas "Kisan"

 

tu nieco nie na temat ale może niektóre wnioski.........

http://www.is.pw.edu.pl/~michal_strzeszewski/articles/solina2002_aluminium.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irtad i Szymon_J

 

Ja też Was serdecznie witam. Zobaczcie , jesteśmy jakby taką PC -owską Rodziną i nie jest ważne jaką Ktoś ma pompę czy z bezpośrednim czy pośrednim parowaniem , która technologia jest wyżej , nie ważne taka firma czy inna najważniejsze , że to działa i że Ci wszyscy jeszcze nieprzekonani mogą sobie poczytać i może przekonać się , że WARTO i że to nie czary- mary.

 

Natomiast mam taką prośbę .Do tej pory najwięcej rozmawialiśmy o PC z pośrednim parowaniem. Warto byłoby przyjrzeć się bliżej tym z bezpośrednim., zobaczyć na czym " chodzą" , jakie mają sterowniki , jak grzeją wodę ( wielkości zasobników i sposób grzania ), itd. Napiszcie ile kWh zużywają na dobę. Może dokonamy porównania . Oczywiście są inne domy itd. ale możemy spróbować. Np. COP Clima -Komfort ma powyżej 6 ale ma osobną PC do wody i w takim razie jaki jest jej COP średni. ,,,czy rzeczywiście żadna z pośrednim jej pod tym względem nie dorównuje , a jak sterujecie , jakie macie te regulatory co można a czego nie można ustawiać .

To jak spróbujemy ? , jeśli nie jesteście zainteresowani to absolutnie nie ma sprawy ....dowiem się sama :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią się podzielę informacjami. Z tym że ja mam moją pompę dopiero 2 sezon grzewczy. A mieszkam z "nią" czyli pompą ;) dopiero od Stycznia 2008 więc niewiele mogę powiedzieć. Teraz jestem na etapie regulacji obiegów a jest co regulować 40 obiegów. Na 4 rozdzielaczach w sumie ponad 3km rury podłogowej. Jak zacząłem "bawić się" regulacją to piszę ile dziennie prądu zużywa tak z ciekawości (średnia to około 20kW przez ostatnie 2 tygodnie). Z tym że te pomiary są obarczone dużym błędem, gdyż nastawy robiłem nie od zamkniętych rozdzielaczy ale od otwartych więc przez jakiś tydzień zachodziłem w głowę dlaczego tak dużo pracuje i prawie nie grzeje. teraz już się połapałem i już coraz lepiej mi idzie ;) Jedno mogę powiedzieć "to coś działa". A dom o powierzchni użytkowej 174m2, Pow. netto 287m2 kubatura 623m3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

melduję, że u Nas pompa ciepła działa :D

jest cieplutko, mimo braku całkowitego ocieplenia poddasza :)

 

jak narazie jestem MEGA zadowolona z fachowego podejscia Climy Komfort!!!!

 

Moje gratulacje. I witam w gronie użytkowników PC by Clima Komfort ;)

 

Witam

 

wraz z małżem zdecydowaliśmy się na PC z climy komfort, w tym tygodniu mamy podpisać umowę :), mam nadzieje że będziemy płacić niskie rachunki bo jak dowiedziałam się ile kasy wydała moja siostra na gaz to aż mi kopara opadła, sezon się jeszcze nie skończył a ona od lipca zapłaciła już 10 tyś :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dowiedziałam się ile kasy wydała moja siostra na gaz to aż mi kopara opadła, sezon się jeszcze nie skończył a ona od lipca zapłaciła już 10 tyś :o

 

na moje to ma dziure w gazociągu

jak ma normalny dom to jest to fizycznie niemożliwe

 

"normalny to pojęcie względne:) ale rzeczywiście kwota jest kosmiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dowiedziałam się ile kasy wydała moja siostra na gaz to aż mi kopara opadła, sezon się jeszcze nie skończył a ona od lipca zapłaciła już 10 tyś :o

 

na moje to ma dziure w gazociągu

jak ma normalny dom to jest to fizycznie niemożliwe

 

"normalny to pojęcie względne:) ale rzeczywiście kwota jest kosmiczna.

 

no w sensie, że ma ściany, dach, okna :-)

tylko brak któregoś z tych elementów mógłby powodować tak wysoki rachunek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...