Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

???????

 

Moja PC katalogowo utrzymuje 55* do -15-tu z pełną wydajnością 9 kW.

Nowsze do -20-tu,a może nawet powyżej.

 

Czego jak czego ale powietrza to chyba nie zabraknie.

 

A ile będzie energii w gruntowym źródle ciepła?

Czy ono jest niewyczerpane?

Czy nie wymaga regeneracji?

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

 

z copem 1,7 , a gw tym czasie będzie miała 100% większy .

 

A ile będzie energii w gruntowym źródle ciepła?

Czy ono jest niewyczerpane?

Czy nie wymaga regeneracji?

 

widać duże braki wiedzy , ,,pyskówką " starasz się nadrabiać , doszkol się troszkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

z copem 1,7 , a gw tym czasie będzie miała 100% większy .

 

A ile będzie energii w gruntowym źródle ciepła?

Czy ono jest niewyczerpane?

Czy nie wymaga regeneracji?

 

widać duże braki wiedzy , ,,pyskówką " starasz się nadrabiać , doszkol się troszkę

 

W tym wątku największym "pyskaczem" jesteś ty.

 

Argumenty merytoryczne, obalasz krótko "doszkol się", "masz duże braki wiedzy"

Jakież to specjalne kompetencje poza niewątpliwą brawurą masz ty?

 

Pochwal się

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podanie danych z DTR-ek to nie pyskówka tylko suche fakty .

DZ się dobiera do danego zapotrzebowana domu/pc . Jeśli ma ,,dostarczyć" np 5000 kwh ,,ciepła " to się DZ dobiera na np 7 000 kwh , wtedy jest bezpiecznie przewymiarowane .I teraz czy pc dostarczy tą ilość ciepła z temperatura 30 czy 50*C to sprawa trochę drugorzędna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesadyzmu .

Pewnie że pc pw mają sens zwłaszcza dla ludzi mniej myślących , którzy najpierw wpakowali się ,,zryty" system grzewczy typu śmieciuch i grzejniki , a później podcierając niejako dupę szkłem, montują do tych grzejników pc pw , bo raz już ponieśli nie małe koszta w śmieciucha kominy , a teraz w ramach oszczędności montują protezy pc. Łączny koszt takich operacji przewyższa koszt mega wypasionej pc grunt inwerter z przewymiarowanymi odwiertami .

Sorrki bobrow , jakoś taki złośliwy dzisiaj jestem , kończę na dzisiaj bo mi zaraz moderator bana walnie .

 

Kuźwia-Garażowiec ,

jaki jesteś oświecony w osądach -10 lat temu był straszny wybór PC ....

Każdy pierwszy budowany dom jest u każdego mega PRZEMYŚLANY...

O moje koszty -dziękuję za troskę , ale się nie martw...

A wszyscy ci co kupili chałupy Z GRZEJNIKAMI i chcą montować PC PW -to tylko "mniej myślący"...

Masakra !

Zgadza się -jesteś złośliwy i do tego nie rzetelny w osądach (wręcz prymitywny , niestety).

Co tu dużo dyskutować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
DZ dobieram tak aby praca nawet 24/doba nie robiła wrażenia...

Tak dla jasności ...

Wyższa temperatura zasilania to mniejszy COP a więc mniejsze obciążenie DZ...

Czyli robisz próbny odwiert jak potrzeba zrobić DZ pionowe?A jak warunki są "marne" ,to co?Odradzasz gruntówkę i nie bierzesz kasy za odwiert,czy może lecimy z koksem bo i tak mamy już odwiert?

Jasiek,trochę się Twoich postów wcześniej naczytałem.Pamiętam jak mocno odradzałeś GGWC.

Gruntówka z DZ poziomym działa na tej samej zasadzie?Tak bardzo zmieniłeś zdanie na temat poziomego "złoża"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niech Jasiek wytłumaczy Tobie , czy w instalacjach pc które robi , dobiera DZ na ,,styk" czy też stara się rozsądnie przewymiarować .

 

Co to znaczy rozsądnie?

 

Czy zakłada odbiór ciepła 24h na dobę przez kilka dni dla temp. wody GZ ok. 50-60*?

Czy zgodnie z powszechną praktyką, "Tyle co wszyscy tylko trochę więcej".

 

Byłoby to na bakier z ekonomią, zdrowym rozsądkiem, a najczęściej brakiem gruntu dla kolektora poziomego.

Na upartego można przewidzieć i zrobić wszystko

 

Tylko po co.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze zamiast gdybac ktorys z gruntowcow przeliczy mi finalne koszty montowanych przez siebie gruntowek ? OZC na poziomie 7,1 kw, dom pietrowy, pelny bez skosow, powierzchnia grzana 200m2. ( garaz grzany zalozeniowo do 16-18 stopni) . 100% podlogowka. Zrobmy symulacje na moim przykladzie i tyle :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Kolega Pratchawiec grzeje dużo w drogiej taryfie z stąd jak na pw wysoki cop , za to marna cena za kwh wychodzi mu

Ale w takim układzie,ma ciepło kiedy chce,wysoki COP,a do tego pewnie mniejsze rachunki niż w grzaniu tylko w T2 z dużym podbiciem temp CO.

Czy nie czasem o to chodzi w ogrzewaniu domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w takim układzie,ma ciepło kiedy chce,wysoki COP,a do tego pewnie mniejsze rachunki niż w grzaniu tylko w T2 z dużym podbiciem temp CO.

Czy nie czasem o to chodzi w ogrzewaniu domu?

 

Garażowcowi

 

Ostatnie raporty na temat mojej biedy tu;

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191620-POMPA-CIEP%C5%81A-zu%C5%BCycie-pr%C4%85du&p=7582389&viewfull=1#post7582389

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191620-POMPA-CIEP%C5%81A-zu%C5%BCycie-pr%C4%85du&p=7528821&viewfull=1#post7528821

 

Od 15 XI przeszedłem na tańszą taryfę; będę płacił nie ok. 1800 jak dotychczas, a ok. 400 zł mniej.

Ale gdzie mi do ośmiuset...

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze zamiast gdybac ktorys z gruntowcow przeliczy mi finalne koszty montowanych przez siebie gruntowek ? OZC na poziomie 7,1 kw, dom pietrowy, pelny bez skosow, powierzchnia grzana 200m2. ( garaz grzany zalozeniowo do 16-18 stopni) . 100% podlogowka. Zrobmy symulacje na moim przykladzie i tyle :)

35600 brutto

8,5kW @0/35

(DZ poziome)

Edytowane przez wihajster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Garażowcowi

 

Ostatnie raporty na temat mojej biedy tu;

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191620-POMPA-CIEP%C5%81A-zu%C5%BCycie-pr%C4%85du&p=7582389&viewfull=1#post7582389

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191620-POMPA-CIEP%C5%81A-zu%C5%BCycie-pr%C4%85du&p=7528821&viewfull=1#post7528821

 

Od 15 XI przeszedłem na tańszą taryfę; będę płacił nie ok. 1800 jak dotychczas, a ok. 400 zł mniej.

Ale gdzie mi do ośmiuset...

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Nie za bardzo rozumiem o co te boje z użytkownikami gruntówek.Przecież taka inwestycja to minimum 10 lat.Jaka PC będzie działała po tym czasie?A jak tak,to z jaką sprawnością? To tak jak z kablami.Mając małą u ciepłą chałupę,są jedynym słusznym ekonomicznie rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35600 brutto

8,5kW @0/35

(DZ poziome)

 

Witam

 

Na A...... widzę tę pompę za 16600 netto.- goła

Kotłownia, baniak, odwierty, pompy i przyłącza są w pozostałej części ceny?

Krótko mówiąc; wchodzisz w gołe ściany oraz grunt i robisz na gotowo?

 

Jeśli tak, cena wydaje się być atrakcyjna.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie się kotłujecie. Dyskusja ogłupia większość czytających, bo wynika z niej jakbyście chcieli wybrać jedno właściwe rozwiązanie nie ważne czy dom durszlak, pasywny, grzejniki czy podlogowka.

 

Skoro jest tutaj takie oczytanie w temacie to proszę zaproponować system CoCwu do domu 110 M2, zapotrzebowanie 5000 kWh na CO, 2500 ma Cwu, prąd bytowy 2500 kWh.

 

Jakie rozwiązanie daje najlepsza relacje inwestycja/eksploatacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35600 brutto

8,5kW @0/35

(DZ poziome)

 

Ok, dalem 27,5 za kompletna kotlownie na panasie, bufor 100l, 2 sterowniki na pietro i parter, cwu 300 l.

 

Podejrzewam, ze u Ciebie nie ma 2 sterownikow itp (nie mowie ze to zle) to jakies 2000 zl moge odliczyc od swojej. Odliczmy 1500. Mamy 26k kontra 35,6k. Teraz niech ktos madry obliczy zuzycia na obu pompach.

 

Zuzycie w ozc chyba ok 12 k kwh rocznie wraz z woda. Srednio jak pamietam na panasie ma wyjsc 2700 zl bez patrzenia na taryfy. Jakby to wygladalo w gruntowce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze u Ciebie nie ma 2 sterownikow itp (nie mowie ze to zle) to jakies 2000 zl moge odliczyc od swojej. Odliczmy 1500. Mamy 26k kontra 35,6k. Teraz niech ktos madry obliczy zuzycia na obu pompach.

 

Zuzycie w ozc chyba ok 12 k kwh rocznie wraz z woda. Srednio jak pamietam na panasie ma wyjsc 2700 zl bez patrzenia na taryfy. Jakby to wygladalo w gruntowce ?

Nie ma 2 "sterowników" bo są niepotrzebne.

Rozdział ciepła na piętro ustawiasz płynnie na pompie obiegowej.

Nie ma bufora bo nie jest potrzebny, jest wręcz zbędny i SZKODLIWY.

 

Zużycie, 12000kWh podziel przez 4 i masz 3000kWh. Mnożysz przez cenę energii, powiedzmy 0,4zł/kWh co daje 1200zł na rok.

Zakładając że ustawisz na pracę z obniżeniami w drogiej taryfie i oczywiście że dane z OZC pokryją się z rzeczywistym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Strasznie się kotłujecie. Dyskusja ogłupia większość czytających, bo wynika z niej jakbyście chcieli wybrać jedno właściwe rozwiązanie nie ważne czy dom durszlak, pasywny, grzejniki czy podlogowka.

 

Skoro jest tutaj takie oczytanie w temacie to proszę zaproponować system CoCwu do domu 110 M2, zapotrzebowanie 5000 kWh na CO, 2500 ma Cwu, prąd bytowy 2500 kWh.

 

Jakie rozwiązanie daje najlepsza relacje inwestycja/eksploatacja?

Kable i sterowanie strefowe na cienkiej wylewce.Jak zostanie kasy to PV .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuzycie w ozc chyba ok 12 k kwh rocznie wraz z woda. Srednio jak pamietam na panasie ma wyjsc 2700 zl bez patrzenia na taryfy. Jakby to wygladalo w gruntowce ?

 

Zakładając 1 kWh w G11 = 50 gr, średni założony COP dla P..... wynosi raptem 2,22.

Nawet Garażowcowi daleko do takiego pesymizmu.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...