Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeszcze ciekawostka Thermia ma nową PC Robust / do tej pory miała ale o dużych mocach 29KW / zobaczcie co jest napisane o sterowaniu...było przez komputer ale czy tak....

 

Użyty inteligentny system sterowania mikroprocesorowego powoduje, że sterowanie jest

bardzo łatwe w użyciu oraz niezawodne. Pompy ciepła Thermia Robust mają wbudowany

serwer internetowy umożliwiający pełną komunikację z systemem sterowania pompy wszędzie tam

gdzie jest możliwy dostęp do Internetu. Wysyłanie wiadomości o alarmach, parametrach pracy

może odbywać się automatycznie poprzez SMS lub e- mail. Wszystkie bazy danych dotyczące

pracy pompy czy też alarmów są zmagazynowane w pamięci sterownika i mogą być przesyłane

do wielu adresatów. Użyty system sterowania umożliwia łatwą wymianę oprogramowania oraz

bardzo dobrą współpracę z systemami sterowania używanymi w tzw. budynkach inteligentnych.

 

 

W kwietniu będzie nowa generacja pomp Thermia tzw. G2

 

Irtad ...wszystkiego można się nauczyć .......trzeba tylko chcieć a My chcemy , :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja jeszcze coś dorzucę .....nie ze strony www.

 

Thermia realizuje sterowanie czasowe poprzez zastosowanie dodatkowego programatora czasowego. Może to być zwykły timer pracujący w czasie rzeczywistym, lub poprzez przekaźnik można sterować bezpośrednio z dwutaryfowego licznika energii.

W określonym zaprogramowanym czasie załączy on układ w PC i obniży temperaturę wylotu wody o wartość wcześniej ustaioną. W sterowniku można obniżyć temperaturę o 10 st. C. Ten sam styk w PC służy również do blokowania PC (ale jest to inna konfiguracja połaczenia) Nie dotyczy to temperatury CWU.

Programowanie wartości obniżenia temperatury odbywa sie w sterowniku PC, zaś czas działania w stanie obniżonym w sterowniku zewnętrznym.

W naszych instalacjach używamy polskich programatorów tygodniowych (PLN ~ 40.-). Mogą one przełączać 4 razy w ciągu każdego dnia (poniedziałak - piątek, osobno sobota i niedziela, lub mozna zaprogramować cały tydzień).

Wówczas grzejemy w czasie drugiej taryfy do pełnych parametrów a w czasie trwania pierwszej taryfy używamy ustawień obniżonych. Sprawdza się to bardzo dobrze. Szczególnie dla instalacji z zastosowanym ogrzewaniem podłogowymi, które stanowi swoisty akumulator cieplny.

 

Rume odnośnie Robust ...szukaj http://www.begom.pl / to jest chyba bezpośredni importer na Polskę / tam jest przemiły Pan i Ci pomoże .

Mogę ci przesłać broszurę ale nie umiem na ten forum bo tu chyba nie można z załącznikiem.

Najmniejsza jednostka to 8,6.kW chodzą na R 407C sprężarka Copelad jak i w Thermii.

 

Myślę , że sterowania Thermią Diplomant i Robust się różnią . Wiem co jest napisane ale wiem tez , że np. Nibe tez można sterować przez internet ale to kosztuje 3500pln dodatkowo / moduł / natomiast w Robust jest chyba w standarcie ........muszę sprawdzić ...bo gdyby tak było byłaby to najlepiej sterowana PC na rynku na dany czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rume odnośnie Robust ...szukaj http://www.begom.pl / to jest chyba bezpośredni importer na Polskę / tam jest przemiły Pan i Ci pomoże .

Mogę ci przesłać broszurę ale nie umiem na ten forum bo tu chyba nie można z załącznikiem.

Najmniejsza jednostka to 8,6.kW chodzą na R 407C sprężarka Copelad jak i w Thermii.

 

No to za duża :(. U mnie wychodzi 6kW. Ale poczytam :)

 

Nibe tez można sterować przez internet ale to kosztuje 3500pln dodatkowo

To sobie jaja robią. Dekoder TVSAt mam za 400 PLN, którym mogę żonie kanały z ameryki przełączać a oni tyle kasy chcą za taki moduł? To lekka przesada jak na rok 2008 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rume

 

tych nowych jeszcze nie ma na stronie ....trochę inaczej wyglądają.

Tam są tylko te duże ..od 25kW

 

Muszę pomyśleć jak umieścić pdf., zdjęcia wiem ale tu muszę pomyśleć ...a wiesz u mnie z myśleniem różnie ... szczególnie w nocy :( ..ciągle to pamiętam i sama nie wiem śmiać się czy płakać :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia !!!!

 

Zobaczysz też jaki grunt bo....jeśli będzie sypki na którymś metrze to nie da rady głębiej bo będzie się osypywać , chyba, że jakiś specjalny rodzaj zastosowanych otulin a nie każdy ma lub stosuje . U mnie miało być 2x90 ale się nie dało po 50 metrze musieli się poddać i tyle..... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dowiedziałam się ile kasy wydała moja siostra na gaz to aż mi kopara opadła, sezon się jeszcze nie skończył a ona od lipca zapłaciła już 10 tyś :o

 

na moje to ma dziure w gazociągu

jak ma normalny dom to jest to fizycznie niemożliwe

 

dom jest normalny:) 220 m, cała instalacja była sprawdzana i jest ponoć w porządku, sąsiedzi też płacą podobne rachunki, niestety gaz płynny jest drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia !!!!

 

Zobaczysz też jaki grunt bo....jeśli będzie sypki na którymś metrze to nie da rady głębiej bo będzie się osypywać , chyba, że jakiś specjalny rodzaj zastosowanych otulin a nie każdy ma lub stosuje . U mnie miało być 2x90 ale się nie dało po 50 metrze musieli się poddać i tyle.....

Dziękuję ... okaże się :)

 

sąsiedzi też płacą podobne rachunki, niestety gaz płynny jest drogi.

 

To w sumie na gaz czy na ciecz ;) Sądzę że kolega wcześniej miał na myśli gaz ziemny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szejensiku :D

 

Jakie masz piękne zdjęcie! Szalenie mi się podoba . Jest cisza, tajemniczość , spokój, przestrzeń ..po prostu piękno. :D

 

Dzięki bardzo :) codziennie rano bedę miał ten widok wprost z łóżka zaraz po przebudzeniu :)

 

Rozumiem , w takim razie , że to jest tylko zegar a nie CAŁA PC jest

odłączona / załączona do prądu ? jeśli tak to może być i to by było bardzo ok! ...bo wyłączenie całkowite nie jest dobre tak uważam i tyle ....

Ja poprzednio pytałam ale ...albo mi Ktos źle wytłumaczył albo ja źle zrozumiałam..".szumy informacyjne" nie są najlepsze , niestety :(

Pozdrawiam ......dobrze, że wróciłeś :D.....nie ma to jak " kupą Mości Panowie ". prawda?

 

Dzwoniłam , myślę , że zamówię sobie ich wizytę ..z Gdańska kawałek ale trudno. Niech zakładają co chcą aby działało ...

 

Jeżeli chcesz to na PRIV podam Ci namiary na ekipę Buderusa (wcześniej IVT) która będzie mi zakładała pompe i do Pana Piotra z Buderusa, Powinni ci wyjaśnic jak to ma działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esperanzo :D

 

Ja taka gwiazda to nie jestem :) ale jest pięknie a domek jest chyba wdzięczny . Nie chciałam się wyróżniać z otoczenia bo byłby to nieeleganckie i w stosunku do tych ludzi którzy tam mieszkają i do samej siebie / chciałam czegoś innego , wiejskiego chociaż na zewnątrz /.

Domku w internecie nie ma .....

 

Szejeniku :D

 

Będę wdzięczna i bardzo proszę jeśli byś zechciał.. Oni mieli mi powiedzieć ile by kosztował ich przyjazd ale ......

A powalczymy na widoki? :D

Twój jest piękny ale mój wcale nie gorszy ...no ale mam dobre serduszko i dam Ci 1 miejsce / nie tylko dlatego / ok!!!

 

Fotografku a ja jeszcze do Ciebie dwa słówka ...pozwolisz.... :)

coś namieszałaś - w dolnym źródle nie ma wody tylko gaz

podłogówka jak najbardziej wodna jest zalecana

Fotografku ja rzeczywiscie namieszałam , ale pamiętałam , że Zirius robi też te proste modele z podłogówką gdzie skrapla się medium zewnętrzne. / zupełnie zapomniałam , że w tych większych i M2 już ma normalnie /

Ale Ty napisałeś , że "nie ma wody" a co ma do tego woda. ?..woda jest wtedy gdy mamy do czynienia z systemem 2 studni zrzutową i chłonną , chyba , że miałeś na myśli glikol a nawet wtedy to nie ma znaczenia bo podłogówka we wszystkich przypadkach jest wodna .

Są tylko dwa przypadki podłogówki nie wodnej : pierwszy to ten prosty Zirius a drugi to Vasser Mann i podłogówka freonowa .Gdyby pisali wyrażnie bezpośrednie parowanie /bezpośrednie skraplanie to by było wiadomo , że to nie wodna.

W innych przypadkach powinno być bezpośrednie parowanie/woda ..wtedy byłoby wiadome , że z jednej strony jest czynnik np. R407C albo propan R290 a z drugiej woda czyli instalacja z ogrzewaniem podłogowym wodnym.

Mam rację ?

 

Serdeczności ...jak wam się podoba ? tj. taka nowość bo zmieniłam podpis...no jak może być ?

 

PS. Szejesiku dziękuję . :D

Dzisiaj zadzwonili ...byli bardzo mili ..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nibe tez można sterować przez internet ale to kosztuje 3500pln dodatkowo

To sobie jaja robią. Dekoder TVSAt mam za 400 PLN, którym mogę żonie kanały z ameryki przełączać a oni tyle kasy chcą za taki moduł? To lekka przesada jak na rok 2008 :(

 

To jeszcze nic. W Hondzie za gniazdo do podłączenia iPoda chcą 1000 zł :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Pytanie: Czy czasem nie jest tak, że tak folia aluminiowa nie ogranicza akumulowania ciepła? Może i głupie pytania, w końcu po coś ci producenci styropianu i podłogówek to wymyślili ale skąd wynikają te wartości, średnio 12cm. Czasem z aluminium , czasem bez....

 

Chcesz akumulować ciepło w styropianie? Ono ma się akumulować w jastrychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renjul na ile Ci wyszacowali te pompe?

23,100 +vat bez zakopania kolektora +3 tyś za uruchomienie.

Za zakopanie 2 tyś. ale można samemu wynająć koparkę. Za koparkę płaciliśmy zeszłego lata 70 zł za godzinę. Ceny są ruchome, bo według kursu SEK.

 

A czy nie 2tys za zakopanie plus koparka? Bo tu musza wywiercic dziure do wejscia kolektorow i polozyc je w rowku. Mi zaproponowali 2,2tys za polozenie plus zalatwiam koparke, ale ok.Gdanska wiec moze dlatego wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Pytanie: Czy czasem nie jest tak, że tak folia aluminiowa nie ogranicza akumulowania ciepła? Może i głupie pytania, w końcu po coś ci producenci styropianu i podłogówek to wymyślili ale skąd wynikają te wartości, średnio 12cm. Czasem z aluminium , czasem bez....

 

Chcesz akumulować ciepło w styropianie? Ono ma się akumulować w jastrychu.

W sumie racja, styro ma ograniczać straty, a nie akumulować . Czyli jastrychu z 8 cm? Czy może 10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś wie jak jest ze sterowaniem w Thermogolv? Wiem, że jest pokrętło na zbiorniku do regulowania temp. (cytat: "Zbiornik akumulacyjny jest wyposażony w mieszacz (wyjście do c.o.) w wersji ręcznie sterowanej za pomocą gałki").

Do otego można zakupić pogodówkę lub "pokojówkę".

Z tego co wiem i co było opisywane już w tym wątku, to jest proste urządzenie. Znowu cytat : "Posiada on możliwość obniżenia temp. o 1, 2 lub 3 st.C przez okres 0, 7 lub 9 godzin".

Czy to wystarczy?

P.S. Cytaty z korespondencji z Thermogolv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

co do sterowania Ziriusem thermogolv(bo tez nad nia sie zastanawiam) to coz..

sterownik z tego co sie dowiedzialem jest prosty jak budowa cepa:P niestety

ustawiasz glownie temperature i tyle

natomiast jedynie mozesz pokombinowac w kwesti sterowania pomp w ogrzewaniu podlogowym..mozna dodac popularne sterowniki pokojowe (dosyc rozbudowane) i podpiac to pod pompe lub pompy bo lepiej zrobic dwa niezalezne obwody parter osobno poddasze osobno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłam tam ...żeby już nikt się nie pogubił i będę wyrażała się precyzyjniej .

 

A jednak nie..... ;)

 

Zobacz kiedyś miałam 40 kW na dobę a teraz przyjmijmy około 20 kW no ale kiedyś szło na podłogówkę 49*C i temp.

 

Powinno być 40kWh i 20kWh. Wracając do tematu 20 kWh to średnio pompa pracuje około 10 godzin dziennie (przy mocy sprężarki 2kW), więc akurat tyle ile trwa taryfa "Ciepły dom w zakładzie energetycznym Enea".

 

Mam pytanie do użytkowników pomp, czy przy znacznie ujemnych temperaturach zewnętrznych da się korzystać tylko z taniej taryfy bo na moje to nie? W okresie letnim zużycie pompy ciepła jest małe, energie zużywa się na inne potrzeby i mało wygodne staje się raczej używanie taryfy nocnej. Przy chłodniejszej zimie pompa i tak musi pracować w droższej taryfie, dodatkowo dochodzi normalna eksploatacja domu więc....? Nie mogę znaleźć zastosowania dla rozliczania się w taryfach o zmiennej stawce. Pozdrawiam.

 

No widzisz to wszystko zależy od różnicy między ceną za 1kWh w szczycie i poza szczytem. Dla przykładu ENEA G12 14 godzin w szczycie czyli 0,5078zł za 1kWh a 10 godzin czyli poza szczytem 0,2314zł. Przy założeniu że pompa idzie 24h na dobę a tyle nie pracuje (no chyba że mrozy po 20 stopni) i 14 godzin to cirka 59% a 10 godzin to 41% to i tak się opłaca G12. A przy temperaturach rzędu -5 do +5 jakie są praktycznie w tym sezonie to całe ogrzewanie możesz puścić w tych 10 godzinach poza szczytowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...