Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A propo komfortu. Ja czuję różnicę 1 stopnia. Bo wtedy zależnie od temperatury robi się chłodniej nie zimno lub za gorąco czyli nie komfortowo. Komfort u mnie to 24 stopnie.

Z innej beczki czy wasza pc słabiej grzeje jak jest cieplej na dworze. Zanaczam że mam tylko sterowanie pogodowe a nie pokojowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
A propo komfortu. Ja czuję różnicę 1 stopnia. Bo wtedy zależnie od temperatury robi się chłodniej nie zimno lub za gorąco czyli nie komfortowo. Komfort u mnie to 24 stopnie.

Z innej beczki czy wasza pc słabiej grzeje jak jest cieplej na dworze. Zanaczam że mam tylko sterowanie pogodowe a nie pokojowe.

Grzeje tak samo czyli utrzymuje zadaną temp. ale siłą rzeczy odczuwasz to inaczej bo jest cieplej i jest mniejszy odbiór ciepła przez podłogę ale za to ciepło masz że słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo komfortu. Ja czuję różnicę 1 stopnia. Bo wtedy zależnie od temperatury robi się chłodniej nie zimno lub za gorąco czyli nie komfortowo. Komfort u mnie to 24 stopnie.

Z innej beczki czy wasza pc słabiej grzeje jak jest cieplej na dworze. Zanaczam że mam tylko sterowanie pogodowe a nie pokojowe.

 

OMG, 24*C to dla mnie już sauna a w nocy to już nawet nie mówię, ale ciężko się śpi w takiej temperaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Mam dość grubą wylewkę ( 9 cm miejscami 11) . Czy na podstawie poniższych danych ( OZC ) możecie mi doradzić czy wybrać PC Panasonic SDC 9kw czy może T CAP ( zakładając że chce grzać w 2T)

 

Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 8433 kWh/rok

 

 

Projektowe obciążenie cieplne budynku ΦHL: 5615 W

 

Postawiłbym na T-Cap-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artura nie spyta bo dostał znów pokarm dla małp.

 

Jeszcze zdążył.

 

arturo74

"Ty już masz konkret,potrzebujesz pompę o mocy 5,6kW+2kW na cwu czyli max 8kW jeśli nie będziesz chciał użyć grzałki przy -18st.C.

SDC będzie ok ale T-CAP również,wybralbym SDC chociaż jak nie ma dużej różnicy to T-CAP"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie forumowiczów. Zwracam się do Was, użytkowników, instalatorów, znających temat, z pytaniem czy jest sens montować pompę ciepła w domu który ukończony został w 2016, a ogrzewany jest ekogroszkiem( rocznie ok. 6 T). W domu mam częściowo ogrzewanie podłogowe (kuchnia, łazienka, wiatrołap). Reszta pomieszczeń ogrzewana grzejnikami ściennymi? Dom ok 160m2 po podłogach, w całości podpiwniczony. Ocieplony styropianem 15 cm, dach 25 cm wełny. Zimą temperatura w domu ok 23st.(żona zmarzluch :-) ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie forumowiczów. Zwracam się do Was, użytkowników, instalatorów, znających temat, z pytaniem czy jest sens montować pompę ciepła w domu który ukończony został w 2016, a ogrzewany jest ekogroszkiem( rocznie ok. 6 T). W domu mam częściowo ogrzewanie podłogowe (kuchnia, łazienka, wiatrołap). Reszta pomieszczeń ogrzewana grzejnikami ściennymi? Dom ok 160m2 po podłogach, w całości podpiwniczony. Ocieplony styropianem 15 cm, dach 25 cm wełny. Zimą temperatura w domu ok 23st.(żona zmarzluch :-) ).

 

I w takim domu 6ton ekogroszku...chyba drzwi nie zamyksz. Jak zamkniesz drzwi to pc zużyte ci nie więcej niż 5tyś kwh i licząc w g11 to koszt zimy Max 2500zł. Ja mam podobny metraż i 12cm styro i 100%grzejniki i w g11 ta zima wyszła 1800zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w takim domu 6ton ekogroszku...chyba drzwi nie zamyksz. Jak zamkniesz drzwi to pc zużyte ci nie więcej niż 5tyś kwh i licząc w g11 to koszt zimy Max 2500zł. Ja mam podobny metraż i 12cm styro i 100%grzejniki i w g11 ta zima wyszła 1800zl

 

no mi też się wierzyć nie chce...9 ton eko to rodzina zużywa na cały rok w takim 3 rodzinnym domu z lat 50 (15x16, podpiwniczony, ogrzewany parter+piętro, strych), docieplonym na ścianach 12cm....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to dziwne, ale to konto mojego taty, który założył to konto już jakiś czas temu. Teraz z niego nie korzysta. Oczywiście możesz mieć rację. Założę własne konto. Zużycie węgla jest na takim poziomie( może to wyjść około 5,5 T) ponieważ węglem palę cały rok, a też temperatura w domu jest wysoka ( przynajmniej według mnie). Nie ukrywam również, że jestem laikiem jeżeli chodzi o budowę domu i jego funkcjonowanie ( całe swoje dotychczasowe życie spędziłem w bloku) dlatego pytam ludzi którzy mają w tym temacie wiedzę. Do tej pory myślałem że 6 T to nie dużo. Czy zatem warto tą pompę ciepła założyć? Jeżeli tak to jaką? Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

A i jeszcze jedno. Piec CO jaki posiadam to Rakoczy multimax 22KW

Edytowane przez Tomaszs131
Łączenie postów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Pytanie od czapy co będzie lepsze, trwalsze i w ogóle (zakładając, że dobrane prawidłowo).

 

Panasonic Aquarea 9kW (1-faz) czy Mitsubishi Electric Power Inverter Ecodan 7,5kW (3-faz)

 

PS Słyszał, używał ktoś Hitachi YUTAKI?

 

Słyszał, słyszał akurat we Wroclawiu masz 2-firmy montujace Hitachi, reszta Polski nie ma tak dobrze....mało znana firma klasy Mitsubishi, Fijitsu, prawdziwy Japończyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie od czapy co będzie lepsze, trwalsze i w ogóle (zakładając, że dobrane prawidłowo).

 

Panasonic Aquarea 9kW (1-faz) czy Mitsubishi Electric Power Inverter Ecodan 7,5kW (3-faz)

 

PS Słyszał, używał ktoś Hitachi YUTAKI?

 

Panasonic ma "bebechy" plastikowe + łączenia na szybkozłączkach więc co do trwałości to ciężko powiedzieć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasonic ma "bebechy" plastikowe + łączenia na szybkozłączkach więc co do trwałości to ciężko powiedzieć ...

kaszki lubię Cię ale niektóre posty szkoda komentować. Co to co napisałeś ma do rzeczy. W innych rozumiem jest sama szlachetna stal a pompa waży trzy razy tyle co panas.

 

A i miarą jej trwałości jest waga.

Edytowane przez Tomaszs131
Łączenie postów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...