Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a ja tak powiem od siebie bo też się orientowałem to u nas ceny to jakaś masakra kuzynka w Niemczech założyła PC gruntową bodajże CALIANE i wyszło ją to na PL niecałe 40 tys. zł więc my dalej jesteśmy 3 zacofanym krajem niestety....

 

Dziewięć lat temu za pompę gruntową, odwierty i kotłownię zapłaciłem 27tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na zasobnik CWU wraz z pompą PW jest 8% z montażem?

 

Tam w przepsiach jest niby że przyłacza, kotłownie, sieci wodociągowe, kanalizacyjne itp to 23% ale wydaje mi się że jeśli chodzi o kotłownie to chyba jako osobne budynki.

 

Mimo wszytsko uważam ze może byc 8%, ja pompe gruntową wraz z odwiertami miałem na 8%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

serdecznie wszystkich użytkowników pomp ciepła. Posiadam dom parterowy : stan wewnątrz deweloperski, na zewnątrz surowy zamknięty. Ogrzewanie oparte w 100 % na gęstej podłogówce, powierzchnia uzytkowa 155 m2, plus nieogrzewany garaż 40m2 oraz nieoogrzewane pomieszczenie techniczne 10m2 - razem jakieś 200m2.Ocieplenie :podłoga styropian parkingowy 0,036 (więcej nie weszło), strop ok 35cm, i ściany 20cm. (te 2 ostatnie dopiero będą). Okna 3 szyby renomowanej firmy. Duże przeszklenia od południa. Zapotrzebowanie domu na co i cwu wg projektu 12kw. Projekt zakładał mniejszej wartości ocieplenia oraz kotłownie na paliwo stałe. Tak, tak powoli lecz skutecznie nawracam się z ekogroszku. Po zmianach celuję w zapotrzebowanie nieprzekraczajace 10 kw w największe mrozy. Niestety to tylko moje szacunki. Do rzeczy... Chcialbym zainstalować pompę ciepła PW, szukam porady odnośnie rzetelnych firm instalatorskich z woj łódzkiego oraz śląskiego oczywiście na priv. Oraz drugie pytanie dla mnie bardziej istotne-czy jest szansa na zamieszczenie się w budżecie 20k PLN za kompletną instalację tzn kompletną kotłownie.

Pozdrawiam. ( jeżeli to nie ten wątek, to proszę o przenosiny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

serdecznie wszystkich użytkowników pomp ciepła. Posiadam dom parterowy : stan wewnątrz deweloperski, na zewnątrz surowy zamknięty. Ogrzewanie oparte w 100 % na gęstej podłogówce, powierzchnia uzytkowa 155 m2, plus nieogrzewany garaż 40m2 oraz nieoogrzewane pomieszczenie techniczne 10m2 - razem jakieś 200m2.Ocieplenie :podłoga styropian parkingowy 0,036 (więcej nie weszło), strop ok 35cm, i ściany 20cm. (te 2 ostatnie dopiero będą). Okna 3 szyby renomowanej firmy. Duże przeszklenia od południa. Zapotrzebowanie domu na co i cwu wg projektu 12kw. Projekt zakładał mniejszej wartości ocieplenia oraz kotłownie na paliwo stałe. Tak, tak powoli lecz skutecznie nawracam się z ekogroszku. Po zmianach celuję w zapotrzebowanie nieprzekraczajace 10 kw w największe mrozy. Niestety to tylko moje szacunki. Do rzeczy... Chcialbym zainstalować pompę ciepła PW, szukam porady odnośnie rzetelnych firm instalatorskich z woj łódzkiego oraz śląskiego oczywiście na priv. Oraz drugie pytanie dla mnie bardziej istotne-czy jest szansa na zamieszczenie się w budżecie 20k PLN za kompletną instalację tzn kompletną kotłownie.

Pozdrawiam. ( jeżeli to nie ten wątek, to proszę o przenosiny)

 

a jakie masz OZC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalnego OZC nie mam zrobionego. Projektowe OZC wynosi 12kw(co +cwu) tylko, że projekt zakładał kotłownie na eko, bądź pellet. Zdecydowałem się zwiększyć wartosci ocieplenia, oraz zainwestować w WM z reku oraz okna 3 szyby z dobrym współczynnikiem Uw. Projekt tego nie posiadał, dlatego zainteresowłem się początkowo zbiornikiem na propan na własność, jednak koszta inwestycyjne będą podobne co do Pci PW. Oczywiście mam na myśli pompy marki LG therma, oraz Panasonic t-cap obydwie 9 kw, bo zakładam, że zapotrzebowanie na ciepło w największe mrozy tyle właśnie wynosić będzie. Dlatego ponawiam pytanie, panowie 20kPLN jestem w stanie wyszykować kotłownie na gotowo z ww. Pci. Mam na mysli zakup sprzętu u instalatora na 8 %z montażem pomijam oczywiście rozdzielacze do OP wszystko jest gotowe i czeka. PS. Zakładam PCi 9 kw gdyż z ciepło właściwe wychodzi podobna wartość)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Muszę w najbliższym czasie porobić wyceny. Ogrzewanie chciałbym odpalić przed zimą. Jak myślicie będzie jakaś różnica w cenie biorąc pod uwagę teraz, lato, a jesień?

 

Myślę że z ozc zejdziesz pewnie sporo poniżej 10 kW, ale wiadomo że musisz to przeliczyć. Co do wycen to 20 tys to raczej mission impossible. Przy t-cap to bliżej 30 tys musisz szykować. LG, Samsung pewnie będzie bliżej twojego budżetu. Dla przykładu mam wycenę na Altherme 3 8 kW z zintegrowanym cwu na 32 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...