Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki za odpowiedź. Muszę w najbliższym czasie porobić wyceny. Ogrzewanie chciałbym odpalić przed zimą. Jak myślicie będzie jakaś różnica w cenie biorąc pod uwagę teraz, lato, a jesień?

 

Witam,

Skoro interesujesz się wycenami, zapraszam po bezpłatna wycenę inwestycji na komponentach firmy Viessmann - link do formularza zgłoszeniowego TUTAJ

 

To do niczego nie zobowiązuje i nic nie kosztuje. W razie problemów - służę pomocą, tutaj albo na priv.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jeszcze aktualne ale myślę że tak. Jest akcja w panasoniku na modele monobloki wszystkie .

Kupiłem t-cap 9kW za ok. 16 tyś zł. Tyle że hydraulika zbiornik cwu po mojej stronie a firma tylko podłącza, uruchamia itp. Oczywiście gwarancja wszystko tak jak powinno być firma jest autoryzowanym panasonika. Najciekawsze jest to że inni instalatorzy nic o tym nie mówią i ceny po staremu :)

Ja akurat jestem z zachodniopomorskiego ale z tego co wiem to mają oddziały w sporej części kraju.

Nie wiem czy można tu reklamować więc nie będę ryzykował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że mało..ale piszę to z mojego punktu widzenia. Ktoś, mający PC gruntową i WM może mieć zdanie odmienne ;)

Tak przy okazji - co w gruntówce jest najdroższe? W mojej okolicy dwóch ludzi montuje takie pompy, jednemu firma z Niemiec, drugiemu ze Szwecji. Niestety, są niechętni podzielić się wiedzą a jedyne czego się od nich dowiedziałem, że polskie firmy chciały drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ja myślę, że mało..ale piszę to z mojego punktu widzenia. Ktoś, mający PC gruntową i WM może mieć zdanie odmienne ;)

Tak przy okazji - co w gruntówce jest najdroższe? W mojej okolicy dwóch ludzi montuje takie pompy, jednemu firma z Niemiec, drugiemu ze Szwecji. Niestety, są niechętni podzielić się wiedzą a jedyne czego się od nich dowiedziałem, że polskie firmy chciały drożej.

DZ,w tym przypadku prawdopodobnie chodzi o odwierty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko takie techniczne ponieważ także zastanawiam się nad montażem pompy ciepła

zima -20 st. ;P psuje mi się pompa ile czasu trwała by naprawa takiej pompy ? i jakie są koszty teoretycznie ?

piec gazowy myśle że 1000 - 2000zł maks w zależnośći od awarii

 

Wiesz, jak osoba, która ją zamontuje będzie w pobliżu, to nie powinno długo trwać, choć...jak poczytać wątek Vieśka, który padł jednemu z forumowiczów.....

Cena zapewne zależna od tego co padnie. Na innych forach czytałem o wymianie dwóch wentylatorów za 5,5 tysiąca, jakiejś płycie za bodaj 2,5 tutaj o sprężarce za 10k, ale w sumie nie jest tego dużo, co może świadczyć o tym, że awaryjność jest znikoma.

 

W temacie rozmów z instalatorami - przypomniało mi się, że wszyscy mówili, że moc/wydajność pompy zależy od czystych lameli i zalecali dwa razy w roku przegląd by je m.in. wyczyścić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
mam pytanko takie techniczne ponieważ także zastanawiam się nad montażem pompy ciepła

zima -20 st. ;P psuje mi się pompa ile czasu trwała by naprawa takiej pompy ? i jakie są koszty teoretycznie ?

piec gazowy myśle że 1000 - 2000zł maks w zależnośći od awarii

Pesymistyczne wizje ;)

Od 5 lat nic mi nie padło ale gdyby tak to nie zamarzne na pewno bo temp.w domu spadnie o ok.1st.C na dobę także luzik.

Koszty ? Nie zastanawiałem się nad tym tak samo jak nie zastanawiałem się ile będzie mnie kosztowała wymiana turbiny w przypadku Alfy 2,4 jtd. Prawdopodobnie ok 4 klocki Ale tego też nie doświadczyłem

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Nie daje :D

 

Chwileczkę, nie generalizowałbym! pompy ciepła powietrze woda mogą być jedynym źródłem ciepła i spokojnie mogą sobie poradzić zimą.

Ewentualne złe doświadczenia związane z ich eksploatacja prosiłbym wyjaśniać, a nie podsumowywać wszystkie urządzenia jednym zdaniem :)

 

Skąd takie złe doświadczenie? z czego wynika?

 

Może ktoś inny podzieli się opinią na temat eksploatacji tych urządzeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...