Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

..

Jesli chodzi o moc pompki to moim zdaniem nie ma to dużego znaczenia. Róznica traconego ciepła(nawet w ocieplonych rurkach),pomiedzy cyrkulacją a jej brakiem jest moim zdaniem znacznie większa niż moc pompki. W jednej isntalacji oszacowaliśmy to na ~70W gdzie strata na zbiorniku ~15W

Co do czujników ruchu to bardzo dobry pomysł

 

Twoim zdaniem moze nie, moim tak. Jezeli mają byc czujniki ruchu to wskazane jest aby pompa była mocna tak aby reakcja na zadziałanie czujnika był jak najszybsza. Nie ma to znaczenia gdy woda w rurce cyrkulacyjnej jest juz nagrzana bo ktos korzystał przed paroma minutami, ale gdy jest pierwsze zalączenie np. po nocy to ciepła woda powinna pojawic sie mozliwie szybko. Tego nie zapewni pompa o mocy 5 W. Nie ma nic do rzeczy liczenie strat na pompce bo ona sumarycznie pracuje tylko ok 30-40 min na dobę (srednio). Sprawdzone empirycznie na działacych układach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co to za zbiornik? Naszukałem się i najlepsze jakie znalazłem mają straty postojowe 3x większe.

 

Tak, wkradły się nieścisłości za które serdecznie przepraszam.

1. zostało podane zuzycie energii elektrycznej czyli trzeba pomnożyć przez ~3

2. w cyrkulacji jest też strata na zbiorniku czyli po poprawce

3. woda chyba była grzana w trybie osczednym czyli nie wiecej niz 45 stopni

 

sama cyrkulacja to ~170W(bez pompki) a strata na zbiorniku ~45W

 

zbiornik wbudowany 180l

 

@asolt tak pompka musi być wieksza do takiego systemu na czujke. Łacznik też ok ale nie działa w dzień jeśli jest okno w łazience:) bo światła nie trzeba

Edytowane przez zibizz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wczoraj wieczorem sezon grzewczy rozpoczęty. A jak tam u Was?

 

U nas pod koniec września włączyłem ogrzewanie , ale i tak steruje nim termostat jak i jak spadnie temperatura poniżej 22,4 stopnia to włącza się ogrzewanie.

 

Patrząc na temperatury w PL to są dość spore różnice i są zapewne miejsca gdzie ogrzewanie szybciej się włącza i później się wyłącza od innym miejsc , ale też zależy od "ciepło-lubności" , no i oczywiście od samego domu.

 

Więc zapewne każdy "przypadek" inny ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jesteś świeżym posiadaczem Panasonica T-Cap, mam założoną Aquarea Smart Cloud, i mam jakieś dziwne wrażenie że aplikacja ni jak ma się do ustawień w PC. Ustawiłem harmonogram w aplikacji niestety w PC go nie widać.... Jak ustawiłem w PC harmonogram to w aplikacji się wyłączył.... Macie jakiś opis tej apk. Temperatura która widac na głównym ekranie to temp na wyjściu czy wewnątrz? Co znaczą ustawienia ECO a co komfort? dzieki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są dwa różne i niezależne od siebie harmonogramy i nie mają ze sobą nic wspólnego. W każdym możesz ustawić różne parametry. Z tym że załączenie tego ze sterownika powoduje wyłączenie tego ze smartclouda i odwrotnie. Ale wyłączenie któregoś z nich nie powoduje automatycznego załączenia tego drugiego. Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze abyś nie był zdziwiony w przyszłości iż liczniki energii zarówno ten w aplikacji jak i w sterowniku żyją własnym życiem. A dodatkowo oba nie mają w zasadzie nic wspólnego z faktycznym. Zaniżają gdzieś o 10-20%.

 

To już zauważyłem dlatego zamontowałem podlicznik ale niestety ciężko ogarnąć T1 i T2, aktualnie PC ustawiona tak że działa tylko w taniej taryfie, przy aktualnych temp jest ok. Zobaczymy co będzie dalej :)

Ciekawe czy jest planowana jakaś ścieżka rozwoju tej aplikacji...

 

A powiedzcie mi co powinienem po uruchomieniu pompy ustawić. Instalator zrobił to zapewne wg. standardu a dopieszczenie leży juz po mojej stronie. Na co zwrócić uwagę?

Edytowane przez Gurszczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Październik 2018 CO+CWU 136kW/h 100% w drugiej taryfie.

 

Witam serdecznie.

 

Ale cosik mi tu nie gra w waszych danych zużycia, jak jest możliwe zużycie tylko w II taryfie????????

Przecież z tego co wiem to pompa w stanie czuwania też pobiera jakąś energię, a Wy podajecie zużycie tylko w taniej taryfie!!!!!

No chyba, że na dzień wyłączacie pompę z prądu. I nie mówcie , że jest to zużycie pomijalne,( u mnie to jest ok 15kW na m-c).

Aa i ja wcześniej podawałem zużycie pompy wraz z pompkami obiegowymi i pompką cyrkulacyjną!!!!!!

Więc jak to jest u was?????

Poproszę o szczerość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pierwszy miesiąc działania PC, T-cap 12 kW

Zużycie z podlicznika na całą kotłownię 683 kWh, z licznika Panasonica 535 kWh, troszkę się rozjeżdżają. W typowo grzewczym sezonie różnica pewnie nie będzie już tak rażąca.

Koszt liczony po średniej cenie policzonej z głównego licznika - 237 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...