Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Inka

 

Zauważ , że ta wypowiedź była udzielona 4 lata temu.

 

To jest oferta Thermogolv dla domu 140 m2 ze stycznia tego roku:

Zirius M2-7 to pompa ciepła z bezpośrednim parowaniem czynnika roboczego w ziemi o mocy grzewczej 7 kW dla temp.oddawania 0/50 st. C. Pompy tego typu służą do ogrzewania oraz przygotowywania cwu. Układy grzewcze pomp ciepła z bezpośrednim parowaniem ze względu na brak wymienników pośrednich oraz pomp obiegowych dolnego i górnego źródła charakteryzują się najwyższymi współczynnikami grzewczymi w swojej klasie (sprawność takiego systemu grzewczego jest większa nawet o 20% w stosunku do innych systemów z pompami ciepła). Systemy pompy ciepła Zirius M2-7 nie wymagają przeglądów ani serwisowania. W skład zestawu wchodzi: 3 pętle kolektora ziemnego o dł. 60 m każdy rozkładane w układzie poziomym (głębokość zakopania wynosi ok1m), pompa ciepła o mocy grzewczej 7 kW dla temperatury oddawania 0/50 st. C, zbiornik akumulacyjny 500 l z wyposażeniem oraz szafka sterująca. Dzięki takiemu rozwiązaniu, że cwu otrzymuje się jako przepływową nie ma możliwości powstawania bakterii Legionella oraz potrzeby wymian anody magnezytowej. Cwu może osiągać temp.nawet do 70 st C (tylko z samej pompy ciepła) a jej wydajność wynosi ok. 12 l/min. Koszt zestawu wynosi 60.000 SEK ~ 23.100 PLN + VAT. W opcji dodatkowy wymiennik do współpracy z kolektorami słonecznymi (umieszczany na etapie produkcji wewnątrz zbiornika) w cenie + 4.800 SEK ~ 1.850 PLN. Również w opcji znajduje się regulator pogodowy + 3.200 SEK ~ 1.230 PLN + VAT (możliwość zainstalowania w późniejszym terminie).

Koszt montażu i uruchomienia zestawu pompy ciepła do zbiornika wynosi ok. 3.000 PLN. Cena nie zawiera kosztów zakopania kolektorów ziemnych. Na zestaw udziela się 2 letniej gwarancji. Nasze pompy ciepła działają w Polsce już od przeszło 15 lat. Rurki kolektora ziemnego rozkłada się w ten sposób, że odległość między nimi wynosi ok.1m, a od wodociągu, kanalizacji, ogrodzenia, domu, należy odstąpić co najmniej 1,5m. Do zakopania kolektora ziemnego dla pompy ciepła potrzebna będzie działka o pow. ok. 250 -300 m2. Na terenie zajętym przez kolektor ziemny nie będzie można posadowić żadnych budowli trwałych typu

wiata, garaż, podjazd (bruk) natomiast można wykonywać wszystkie nasadzenia.

Co o tym sądzicie? Oglądałam te pompy Galmet i nawet pisałam do nich, ale nie odpisali. Czy ktoś może ma taką pompę i wie jakie są koszty instalacyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydrolku nasz Rektorku NARESZCIE :D :D :D tak bardzo czekaliśmy ja już nawet nie śmiałam przypominać......mam nadzieję , że już ZOSTANIESZ .

Wiesz jak nie ma Mądrego to ....choćby woźny ( albo z zerówki ) :) ....wiem , że tylko możesz się uśmiechnąć no bo coż innego można zrobić patrząc na kogoś kto czasami / mam nadzieję , że nie zawsze / pisze herezję ....Hydrolku na pewno czasami piszę głupotki ale po pewnym czasie znajduję błąd i staram się poprawić ......

Gdybyś BYŁ to byś poprawił od razu a tak to trochę trwa.

Wykazałeś się dużym taktem , że nie wyrzuciłeś mnie ze szkoły...trudno przesiądę się do oślej ławki ale chcę się dalej uczyć ...

Mam nadzieję , że nie dopuścisz już do żadnych pomyłek i Będziesz z nami.

_________

Nie ma żadnych typowych elementów dławiących / bo ja bym nie wytrzymała i musiała nimi pokręcić / przy podłogówce można tylko ręcznie / motylek / przykręcić , żeby był mniejszy przepływ./ z pozycji poziomej troszkę w stronę pionu / Różnica jest taka jak trzeba /5 *C/ na podłogówce i ponieważ pozycja motylka / całkowicie otwarte / jest taka sama na górze , gdzie grzejniki więc sądzę , że tam jest identycznie. Grzejniki Purmo a zawory ...hm... nie wiem a jestem w W-wie a komputer był czyszczony i dane uleciały w przestrzeń kosmiczną ..no może spadną z kawałkami satelity :lol: Czy już mam przygotować klucz francuski albo żabkę do zmiany ustawienia śrubunku ? myślę że one Combi / jakiś typ , bo wiem , że zależnie od typu umożliwiają odcinanie , opróżnianie i napełnianie grzejnika , niektóre mają tzw. pamięć nastaw i jeszcze wiem , że nastawa 4 tzn. otwarty

/ i chyba to jest Combi-4-P-0 bo tak wyglądały i myślę że na pewno takie. / wizualnie pamiętam /.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układy grzewcze pomp ciepła z bezpośrednim parowaniem ze względu na brak wymienników pośrednich oraz pomp obiegowych dolnego i górnego źródła charakteryzują się najwyższymi współczynnikami grzewczymi w swojej klasie (sprawność takiego systemu grzewczego jest większa nawet o 20% w stosunku do innych systemów z pompami ciepła). Systemy pompy ciepła Zirius M2-7 nie wymagają przeglądów ani serwisowania.

 

 

Wszystko rozumiem ale bez przesady jeśli PC M2-7 ma moc grzewczą ma 7,kW a pobiera

przy 0/50*C 2,1 kW to COP=3,33....a CK jeśli ma powyżej 6 a druga PC 3,3 to średnia nie jest wyższa niż 3,3 ? / to przecież ich klasa / ... a z pośrednim IVT 7 kW ma 3,28 ( o 16% gorzej ) ale NIBE na pewno ma więcej / nie ma danych dla o/50*C tylko dla o/35*C a to dla 6kW ( 4,9 ) a dla 8kW (4,8 ).

Jeszcze jedno ... pompą obiegową dolnego źródła w pośrednim jest pompa solanki / dolne źródło / a co jest górnym ? woda w instalacji tak ? ...i tu jeśli opory hydrauliczne nie są za duże to wystarczy ona żeby puścić na grzejniki / robi się tylko pompę na podłogówkę na podłączeniu równoległym / a jeśli nie da rady ( za duże opory ) to wtedy daje się jeszcze jedną dodatkową na grzejniki .

W bezpośrednim nie ma pompy dolnego żródła ale nie bardzo rozumiem jak można mówić , że nie trzeba pompy górnego zródła skoro górnym żródłem jest podłogówka lub grzejniki . To by sugerowało , że to są PC tylko do parterówki i do obiegu grawitacyjnego.

Bez pomp obiegowych górnego żródła nie da rady a i tu góra domu :wink:

 

Hydrolku ...proszę Cię najpiękniej jak potrafię ........napisz coś.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sasza :D wcale się nie gniewam i nie mam urazy :) . Widzisz Hydrolek to jest Osoba , która bardzo mi pomogła, nie szkoda mu było czasu , żeby wytłumaczyć co i jak . Zawsze mogłam na Niego liczyć :D . Mam dla niego duży szacunek. Nie wszyscy są teoretykami i praktykami razem i nie wszyscy są chętni do wypowiedzi . No wiesz , jestem kobietą to chyba nie takie z Marsa , że lubię płeć przeciwną , byłoby dziwne gdyby tak nie było ......ale kobiety też lubię , w ogóle LUDZI :) i koty / przepraszam , że w jednym rzędzie ale tak wyszło / :wink:

Natomiast akurat w tym wypadku nie odczytałeś dobrze moich intencji. Nie czytałam postów od początku / jakoś nigdy nie mogłam się zebrać / ale wiem , że bezpośrednie parowanie u grona pedagogicznego nie cieszy się popularnością .

Ja próbowałam przedstawić pewne ograniczenia tego systemu ale nie wszystkie bo nie kończyłam studiów technicznych i o niektórych aspektach sprawy mam blade pojęcie .

Dlaczego poprosiłam , żeby coś napisał..?...no pomyśl ....dlatego , że to dla niektórych ostatni dzwonek , bo jak podejmą decyzję to będzie po zawodach . I właśnie dlatego , że mi zależy na WSZYSTKICH to zrobiłam .

Jest niezaprzeczalne , że PC kosztuje i należy decyzję podejmować jak najbardziej świadomie i mając wiedzę w temacie. Jeśli jej się nie ma, można popełnić błąd .

Wiem , że Hydrolek na pewne tematy ma swoje zdanie i tu nie wiedziałam , czy w ogóle zechce się wypowiedzieć.....pomyślałam , że jak Go ładnie poproszę ... to może wyjątkowo zmieni zdanie .....

 

PS. Szasha a czy to żle jak jesteśmy dla siebie mili / nie lubię sztywniaków / i że jest tu trochę koloru / i tak jest dużo szarości na co dzień / Nawet jeśli tak zaczynam ...to wiesz ludzie raczej się nie zmieniają .....Wiem , że forum czyta kto chce ale teoretycznie powinno być do osoby która jest w tytule .

Jeśli trochę Ci to przeszkadza czy Cię drażni to PRZEPRASZAM bo myślę , że chyba nie jesteś zazdrosny ? :) / bez urazy , nie gniewaj się, masz fajny obrazek / to jedno słowo mi niezbyt...a torebki też lubię :) i mam ich dużo /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydrolku ...proszę Cię najpiękniej jak potrafię ........napisz coś.....

 

aż się dziwię że nie zaczęłaś swojego posta właśnie od tego :) - bez urazy, ale większość tak właśnie zaczynasz :)

 

Chyba hydrolek wpadł ci w oko ;)

 

Sasha, ty lubisz Teletubisie, czy moze lubisz sie przebierac w damskie ciuszki ?;)

 

 

Jak wysnułaś taki wniosek po mojej wypowiedzi? :)

Odp brzmi nie, nie noszę i nie lubię. Teletubisów również. Ale za to bardzo podobał mi się rządowy tekst o torebce - jeżeli pamiętasz :) - więc wtedy też pozwoliłem sobie na tak mały komentarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sasza :D wcale się nie gniewam i nie mam urazy :) . Widzisz Hydrolek to jest Osoba , która bardzo mi pomogła, nie szkoda mu było czasu , żeby wytłumaczyć co i jak . Zawsze mogłam na Niego liczyć :D . Mam dla niego duży szacunek. Nie wszyscy są teoretykami i praktykami razem i nie wszyscy są chętni do wypowiedzi . No wiesz , jestem kobietą to chyba nie takie z Marsa , że lubię płeć przeciwną , byłoby dziwne gdyby tak nie było ......ale kobiety też lubię , w ogóle LUDZI :) i koty / przepraszam , że w jednym rzędzie ale tak wyszło / :wink:

Natomiast akurat w tym wypadku nie odczytałeś dobrze moich intencji. Nie czytałam postów od początku / jakoś nigdy nie mogłam się zebrać / ale wiem , że bezpośrednie parowanie u grona pedagogicznego nie cieszy się popularnością .

Ja próbowałam przedstawić pewne ograniczenia tego systemu ale nie wszystkie bo nie kończyłam studiów technicznych i o niektórych aspektach sprawy mam blade pojęcie .

Dlaczego poprosiłam , żeby coś napisał..?...no pomyśl ....dlatego , że to dla niektórych ostatni dzwonek , bo jak podejmą decyzję to będzie po zawodach . I właśnie dlatego , że mi zależy na WSZYSTKICH to zrobiłam .

Jest niezaprzeczalne , że PC kosztuje i należy decyzję podejmować jak najbardziej świadomie i mając wiedzę w temacie. Jeśli jej się nie ma, można popełnić błąd .

Wiem , że Hydrolek na pewne tematy ma swoje zdanie i tu nie wiedziałam , czy w ogóle zechce się wypowiedzieć.....pomyślałam , że jak Go ładnie poproszę ... to może wyjątkowo zmieni zdanie .....

 

PS. Szasha a czy to żle jak jesteśmy dla siebie mili / nie lubię sztywniaków / i że jest tu trochę koloru / i tak jest dużo szarości na co dzień / Nawet jeśli tak zaczynam ...to wiesz ludzie raczej się nie zmieniają .....Wiem , że forum czyta kto chce ale teoretycznie powinno być do osoby która jest w tytule .

Jeśli trochę Ci to przeszkadza czy Cię drażni to PRZEPRASZAM bo myślę , że chyba nie jesteś zazdrosny ? :) / bez urazy , nie gniewaj się, masz fajny obrazek / to jedno słowo mi niezbyt...a torebki też lubię :) i mam ich dużo /

 

i bardzo dobrze :) - te torebki :)

 

PS

Hydrol również mi pomógł w wyborze PC (chociaż PC mi się coś źle kojarzy:) więc chyba będę używał jakiegoś innego skrótu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renjul na ile Ci wyszacowali te pompe?

23,100 +vat bez zakopania kolektora +3 tyś za uruchomienie.

Za zakopanie 2 tyś. ale można samemu wynająć koparkę. Za koparkę płaciliśmy zeszłego lata 70 zł za godzinę. Ceny są ruchome, bo według kursu SEK.

 

A czy nie 2tys za zakopanie plus koparka? Bo tu musza wywiercic dziure do wejscia kolektorow i polozyc je w rowku. Mi zaproponowali 2,2tys za polozenie plus zalatwiam koparke, ale ok.Gdanska wiec moze dlatego wiecej

Bardzo możliwe, że policzyli ci więcej ze względu na odległość. Ja napisałam do jednej z firm (Slupsk - do mnie 500 km) określanej na forum jako tania i wyliczyli mi opłatę za uruchomienie 9 tyś., czyli 3 razy więcej niż thermogolv - do Jasła mam 150. Dostałam oferte - 700 zł za jedną pętle kolektora lub sama załatwiam koparę, a pomoc techniczną mam gratis.

 

A mozesz mi napisac jaka to firma w Slupsku dala Ci taki cennik na pompe? Bede wdzeiczny bo ze SLupska jestem akurat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sascha :)

 

i bardzo dobrze - te torebki

 

PS

Hydrol również mi pomógł w wyborze PC (chociaż PC mi się coś źle kojarzy:) więc chyba będę używał jakiegoś innego skrótu

 

No widzisz, jaki Hydrolek jest uczynny .......może byś się jakoś wstawił za nami.

Ty już masz, ja też już dawno mam ......ale przed resztą stoi ten ważny wybór./ ciekawe jaką masz ?/

A na Esperazę :D się nie denerwuj ....Ona stanęła w mojej obronie :D i jest mi osobiście bardzo, bardzo miło :D ....proszę ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wszystko rozumiem ale bez przesady jeśli PC M2-7 ma moc grzewczą ma 7,kW a pobiera

przy 0/50*C 2,1 kW to COP=3,33....a CK jeśli ma powyżej 6 a druga PC 3,3 to średnia nie jest wyższa niż 3,3 ? / to przecież ich klasa / ... a z pośrednim IVT 7 kW ma 3,28 ( o 16% gorzej ) ale NIBE na pewno ma więcej / nie ma danych dla o/50*C tylko dla o/35*C a to dla 6kW ( 4,9 ) a dla 8kW (4,8 ).

 

W bezpośrednim nie ma pompy dolnego żródła ale nie bardzo rozumiem jak można mówić , że nie trzeba pompy górnego zródła skoro górnym żródłem jest podłogówka lub grzejniki . To by sugerowało , że to są PC tylko do parterówki i do obiegu grawitacyjnego.

Bez pomp obiegowych górnego żródła nie da rady a i tu góra domu

..

 

Hm Twoje wyliczenia wygladaja na poprawne ale z tego co ja jakis czas temu sprawdzalem to wygladalo ze pompa Ziriusa (Thermogolv) ma minimalnie 3,3 przynajmniej w tych okolicach (w najgorszym gruncie) a miala i wyzej..tyle ze teraz nie moge sobie przypomniec gdzie na te wyliczenia trafilem

 

druga sprawa jak najbardziej zgadzam sie z tym ze niemozliwe jest aby nie bylo pompy gornego obiegu..grawitacyjnie ma to dzialac?

a zreszta z opisu uzytkownikow wiem ze przeciez maja instalacje z pompami obiegowymi wiec czegos tu nie rozumiem?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esperanzo jesteś świetna :D nie do podrobienia :D / śmieje się jeszcze teraz / no niezłe grono jesteśmy :) prawda ? :lol:

Sascha wpadaj częściej :) i wymyśl nazwę .....koniecznie ...tylko fajną

 

Ineczko nie denerwuj się , wszystko się wyjaśni . :D

Chodziło mi o to , że niemożliwe jest bez pomp obiegowych to po co tak piszą jak to nieprawda. " brak wymienników pośrednich oraz pomp obiegowych dolnego i górnego źródła " .... ja tylko napisałam co sugeruje ich wypowiedz. Tyle czasu już montują ...dlaczego tego nie poprawili......czy myślą , że jak Ktoś wydaje kasę to nie kupi PC bo jest dodatkowo 1 czy 2 pompy za które trzeba dodatkowo zapłacić ( i tak musi kupić czy ma PC czy nie ). Nawet do parteru stosuje się pompy a co mówić o piętrze .

Ja tylko trochę zamieszałam . Przepraszam nie chciałam Cię przestraszyć ...ale wysnułam tylko wnioski z ich wypowiedzi .....

Gdyby to było bezpośrednie parowanie / bezpośrednie skraplanie to bym tego zupełnie nie polecała bo tam podnoszenie na piętro przy kwestii powrotu oleju ze sprężarki może być dyskusyjne . ( a może w ogóle się nie da ?). Tu na szczęście po drugiej stronie jest woda i pompy załatwiają sprawę .

Jeśli zakopią na odpowiedniej głębokości bo tutaj To jest najważniejsze ( oprócz doboru wielkości samej PC ) to będzie ok ! / robią to długo i chyba mają już praktykę ..muszą mieć !/

 

Wiem już dlaczego tak napisali......to się odnosi to systemu bezpośrednie parowanie / bezpośrednie skraplanie a mają taki ...ta prosta GvP , w bezpośrednim parowaniu / woda nie ma to zastosowania jeśli chodzi o górne źródło ....ale widocznie tak przepisali i tak zostało .....

 

PS. Wygląda na to , że Panów zdrabniam a Pań nie , ale macie tak ładne te nicki , że ciężko byłoby zdrabniać i czasami się nie da. Ale wiecie , że Was bardzo lubię :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga się nasuwa przy COP. Otóż w przypadku Thermogolv i innych firm, które posiadają w ofercie pompy z bezpośrednim odparowaniem COP podaje się dla warunków temperatura odparowania/temperatura górnego źródła ciepła. Natomiast przy pośrednich pc podaje się temperatury dolnego źródła (glikol)/ górnego źródła ciepła. Jeśli porównamy COP w tych samych warunkach, tzn. w pompach z pośrednim parowaniem uwzględnimy temperaturę parowania czynnika chłodniczego, która z oczywistych względów jest niższa niż temperatura powracającego glikolu, i w pompach z bezp. parowaniem także uwzględnimy temperaturę odparowania to wówczas uchwycimy porównywalne punkty pomiaru i różnicę w COP.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pońko masz jak najbardziej rację , że tak jest ...ale porównanie jest w tych warunkach trochę trudne ale ........mam pomysł / ja mam zawsze szalone pomysły / :roll: ale może jest dobry , ocenicie ....

 

weźmy różne PC ale dla systemu woda/woda ...wtedy bierzemy PC np. 7KW / oczywiście wymagany przepływ m3/h dla danego typu PC / . Temp. wody możemy pominąć lub przyjąć identyczną .

wtedy będziemy mieli takie same warunki ...nie będzie glikolu ani czynnika w kolektorze takiego czy innego ...dostajemy czystą ładniutką PC i ją samą oceniamy . Jak się podoba ? ma sens czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pońko masz jak najbardziej rację , że tak jest ...ale porównanie jest w tych warunkach trochę trudne ale ........mam pomysł / ja mam zawsze szalone pomysły / :roll: ale może jest dobry , ocenicie ....

 

weźmy różne PC ale dla systemu woda/woda ...wtedy bierzemy PC np. 7KW / oczywiście wymagany przepływ m3/h dla danego typu PC / . Temp. wody możemy pominąć lub przyjąć identyczną .

wtedy będziemy mieli takie same warunki ...nie będzie glikolu ani czynnika w kolektorze takiego czy innego ...dostajemy czystą ładniutką PC i ją samą oceniamy . Jak się podoba ? ma sens czy nie ?

A może tak dla systemu ziemia/woda - pytam nieśmiało ;-)?

Co do pomp obiegowych, to nie tylko thermogolv twierdzi, ze ich nie trzeba:

http://www.mawor.pl/pompy_4.php

PC typu bezpośrednie parowanie / bezpośrednie skraplanie - system najbardziej ekonomiczny w eksploatacji. Ponieważ tak w dolnym, jak i górnym źródle wyeliminowano wymienniki ciepła, oraz pompy obiegowe, pompa ciepła tego typu zużywa energię elektryczną tylko do napędu kompresora, a straty ciepła na wymiennikach nie występują. Odbiór ciepła z gruntu następuje poprzez miedziany kolektor oraz dostarczanie ciepła do obiektu odbywa się za pośrednictwem układu podłogowego, wykonanego z rury miedzianej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renjulku :D

 

właśnie o tym pisałam wczesniej

Wiem już dlaczego tak napisali......to się odnosi to systemu bezpośrednie parowanie / bezpośrednie skraplanie a mają taki ...ta prosta GvP , w bezpośrednim parowaniu / woda nie ma to zastosowania jeśli chodzi o górne źródło ....ale widocznie tak przepisali i tak zostało ....

 

na tej stronie którą podałaś mają i bezpośrednie parowanie/ bezpośrednie skraplanie i bezpośrednie parowanie / woda . W pierwszym nie trzeba ale w drugim muszą być . a Termogolv i jego PC M2 to reprezent tego drugiego systemu .

W pierwszym nie masz podłogówki wodnej .

 

Ziemia/ woda nie da się / teraz tak mamy / bo właśnie musimy wyeliminować ten składnik bo byłoby znowu to samo . W jednym jest glikol a w drugim R 407C czy coś innego i tu jest ten problem , że jeden mierzy temp. glikolu wpływającego do PC ( o*C ) a drugi odparowania czynnika roboczego / może gdyby pisali np.-5 *C każdy by nawet nie znając systemu wiedziałby , że chodzi o temp. odparowania ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga się nasuwa przy COP. Otóż w przypadku Thermogolv i innych firm, które posiadają w ofercie pompy z bezpośrednim odparowaniem COP podaje się dla warunków temperatura odparowania/temperatura górnego źródła ciepła. Natomiast przy pośrednich pc podaje się temperatury dolnego źródła (glikol)/ górnego źródła ciepła. Jeśli porównamy COP w tych samych warunkach, tzn. w pompach z pośrednim parowaniem uwzględnimy temperaturę parowania czynnika chłodniczego, która z oczywistych względów jest niższa niż temperatura powracającego glikolu, i w pompach z bezp. parowaniem także uwzględnimy temperaturę odparowania to wówczas uchwycimy porównywalne punkty pomiaru i różnicę w COP.

 

Pozdrawiam

 

Tylko że średnioroczna temp. parowania na poziomie 0°C jest nie do uzyskania w PCi z bezp. parowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renjulku :D

 

właśnie o tym pisałam wczesniej

Wiem już dlaczego tak napisali......to się odnosi to systemu bezpośrednie parowanie / bezpośrednie skraplanie a mają taki ...ta prosta GvP , w bezpośrednim parowaniu / woda nie ma to zastosowania jeśli chodzi o górne źródło ....ale widocznie tak przepisali i tak zostało ....

 

na tej stronie którą podałaś mają i bezpośrednie parowanie/ bezpośrednie skraplanie i bezpośrednie parowanie / woda . W pierwszym nie trzeba ale w drugim muszą być . a Termogolv i jego PC M2 to reprezent tego drugiego systemu .

W pierwszym nie masz podłogówki wodnej .

 

Ziemia/ woda nie da się / teraz tak mamy / bo właśnie musimy wyeliminować ten składnik bo byłoby znowu to samo . W jednym jest glikol a w drugim R 407C czy coś innego i tu jest ten problem , że jeden mierzy temp. glikolu wpływającego do PC ( o*C ) a drugi odparowania czynnika roboczego / może gdyby pisali np.-5 *C każdy by nawet nie znając systemu wiedziałby , że chodzi o temp. odparowania ) .

aha, dzięki :-) za zdrobienie również :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renjulku :D

 

właśnie o tym pisałam wczesniej

Wiem już dlaczego tak napisali......to się odnosi to systemu bezpośrednie parowanie / bezpośrednie skraplanie a mają taki ...ta prosta GvP , w bezpośrednim parowaniu / woda nie ma to zastosowania jeśli chodzi o górne źródło ....ale widocznie tak przepisali i tak zostało ....

 

na tej stronie którą podałaś mają i bezpośrednie parowanie/ bezpośrednie skraplanie i bezpośrednie parowanie / woda . W pierwszym nie trzeba ale w drugim muszą być . a Termogolv i jego PC M2 to reprezent tego drugiego systemu .

W pierwszym nie masz podłogówki wodnej .

 

Ziemia/ woda nie da się / teraz tak mamy / bo właśnie musimy wyeliminować ten składnik bo byłoby znowu to samo . W jednym jest glikol a w drugim R 407C czy coś innego i tu jest ten problem , że jeden mierzy temp. glikolu wpływającego do PC ( o*C ) a drugi odparowania czynnika roboczego / może gdyby pisali np.-5 *C każdy by nawet nie znając systemu wiedziałby , że chodzi o temp. odparowania ) .

 

Oczywiście podawanie temp. glikolu nie daje podstaw porównawczych. Wystarczy, że parowanik będzie miał inną powierzchnię, wymiary, będzie inny przepływ glikolu, rodzaj, stężenie, to temp. parowania będzie się różnić, pomimo takiej samej temp. glikolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...