Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość TwojPan
Ale on to wymodlił!!!

 

Tymczasem pomódlmy się za użytkowników Samsung EHS by im było ciepło w domu jeszcze przez wiele lat bezawaryjnej pracy i aby Czizus był wyrozumiały, gdy przyjdzie dzień sądu i żeby to nie było właśnie w Wigilię Bożego Narodzenia. AMN

Kolego nie bluźnij. Po drugiej stronie, są ludzie wierzący.

Obrażasz tych, którzy wierzą w to czego twój marny umysł nie może niestety ogarnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość TwojPan
Twójpan od pewnego czasu próbuje nie wiadomo komu uzmysłowić, że przy pompach gruntowych (wg niego) mamy kiepskie temperatury w dolnych źródłach, bo podobno on zna użytkownika pc, który ma dużo wyższe temperatury więc jesteśmy cieniasy.

A i tak jego pompa jest najlepsza co niektórzy już wytykali mając podejrzenie jest sprzedawcą :p

 

Rozumiem, że przy takim zużyciu jak poniżej, w jeden z najcieplejszych listopadów w trakcie twego życia, bo ostatni taki był w ubiegłym stuleciu, możesz być "nieco" rozczarowany wydaną kasą na odwierty i gruntową PC. Tym bardziej, że to wszystko w 2T. Strach pomyśleć, gdyby domownicy zastrajkowali i chcieli nieco cieplej. Zachaczenie o T1, było by już pewnie, ze łzami w oczach....Polak, jak to mówią, mądry po ...szkodzie :rotfl:

Pozdrawiam.

Listopad 2018.

Zużycie CO + CWU - 397kWh.

100% 2T w G12w

 

Koledzy, przepraszam. Szkoda mojego czasu. Watek bez obiektywizmu i naprawdę, tylko dla "fanatyków" PC gruntowych. Nikt tu nie przyzna, że przy nieciekawych i niesprawdzonych wcześniej warunkach gruntowych, taka inwestycja nie ma ekonomicznego uzasadnienia.

Tak czy siak, życzę więcej dystansu do siebie i szacunku dla innych ludzi, (nie ważne wierzących czy nie, czy tez bardziej dociekliwych w pytaniach) bezawaryjnej pracy pomp przez najbliższe lata oraz Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie płakałbym gdybym grzał na okrągło nawet w G11. Wtedy koszt całego sezonu zamknąłby się u mnie w 1500pln. Więc czego mam żałować? Rozsądnie przemyślanej instalacji. W domu non stop 22,5-22,8C. Mrozów się nie boję. W ubiegłą zimę jak było u mnie przez 2,5 tygodnia -15 dzień i prawie -20C w nocy pompa chodziła max 10h/dobę więc zima mi nie straszna i nie muszę kombinować z dzieleniem sezonu grzewczego na grzanie nadmuchowe i grzanie podłogowe z marnym cop-em jak temp. spadnie poniżej zera. Aaa i nie wiem co to grzałki w pompie ciepła.

I jeszcze jedno, mieszkam w domu parterowym więc zapotrzebowanie mego domku (10000kWh) jest większe niż innych domów o tej powierzchni i jeszcze to, że mieszkam blisko bieguna zimna w Polsce. Stąd takie a nie inne zużycie energii na grzanie i cwu w listopadzie.

Edytowane przez rwojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na wiosnę planuję zamontować pompę powietrzną do nowo budowanego budynku. Powierzchnia koło 200 m po podłodze. Z poddaszem użytkowym, dach dwuspadowy. Jakie będzie zapotrzebowanie to tego jeszcze nie wiem. Ocieplenie będzie raczej lepsze niż gorsze. Grafitowy styropian, okna 3 szybowe 7 komorowe, wełna 25 na poddaszu, podłogówka wszędzie. (Ogólnie nie wiem czy to co napisałem m ma znaczenie ale cóż , napisałem).

 

Stoje teraz przed wyborem pomp:

1. Panasonic T-CAP 9 kW (+3 kW grzałki) - koszt. ok. 28 750 PLN

2. Daikin Altherma III 8kW EHBH08D6V + ERGA08DV (6 kW grzałki) - koszt. ok. 28 630 PLN

3. Mitsubishi Zubadan 8kW PUHZ-SHW80YAA EHSC-YM9EC (9 kW grzałki) - koszt. ok. 35 000 PLN

4. Ariston nimbus - koszt. ok. 25 000 PLN - to jest opcja która dopiero co mi gościu zaproponował. Nie znam i nic nie wiem na temat tych pomp.

 

Czy ktoś może polecić pompę najbardziej korzystną z całego tego zestawienia (koszty, eksploatacja, funkcjonowanie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na wiosnę planuję zamontować pompę powietrzną do nowo budowanego budynku. Powierzchnia koło 200 m po podłodze. Z poddaszem użytkowym, dach dwuspadowy. Jakie będzie zapotrzebowanie to tego jeszcze nie wiem. Ocieplenie będzie raczej lepsze niż gorsze. Grafitowy styropian, okna 3 szybowe 7 komorowe, wełna 25 na poddaszu, podłogówka wszędzie. (Ogólnie nie wiem czy to co napisałem m ma znaczenie ale cóż , napisałem).

 

Stoje teraz przed wyborem pomp:

1. Panasonic T-CAP 9 kW (+3 kW grzałki) - koszt. ok. 28 750 PLN

2. Daikin Altherma III 8kW EHBH08D6V + ERGA08DV (6 kW grzałki) - koszt. ok. 28 630 PLN

3. Mitsubishi Zubadan 8kW PUHZ-SHW80YAA EHSC-YM9EC (9 kW grzałki) - koszt. ok. 35 000 PLN

4. Ariston nimbus - koszt. ok. 25 000 PLN - to jest opcja która dopiero co mi gościu zaproponował. Nie znam i nic nie wiem na temat tych pomp.

 

Czy ktoś może polecić pompę najbardziej korzystną z całego tego zestawienia (koszty, eksploatacja, funkcjonowanie)?

 

Zamiast 25cm wełny daj 40cm wełny lub styropianu, bo inaczej oprócz pompy będziesz potrzebował klimy na lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na wiosnę planuję zamontować pompę powietrzną do nowo budowanego budynku. Powierzchnia koło 200 m po podłodze. Z poddaszem użytkowym, dach dwuspadowy. Jakie będzie zapotrzebowanie to tego jeszcze nie wiem. Ocieplenie będzie raczej lepsze niż gorsze. Grafitowy styropian, okna 3 szybowe 7 komorowe, wełna 25 na poddaszu, podłogówka wszędzie. (Ogólnie nie wiem czy to co napisałem m ma znaczenie ale cóż , napisałem).

 

Stoje teraz przed wyborem pomp:

1. Panasonic T-CAP 9 kW (+3 kW grzałki) - koszt. ok. 28 750 PLN

2. Daikin Altherma III 8kW EHBH08D6V + ERGA08DV (6 kW grzałki) - koszt. ok. 28 630 PLN

3. Mitsubishi Zubadan 8kW PUHZ-SHW80YAA EHSC-YM9EC (9 kW grzałki) - koszt. ok. 35 000 PLN

4. Ariston nimbus - koszt. ok. 25 000 PLN - to jest opcja która dopiero co mi gościu zaproponował. Nie znam i nic nie wiem na temat tych pomp.

 

Czy ktoś może polecić pompę najbardziej korzystną z całego tego zestawienia (koszty, eksploatacja, funkcjonowanie)?

 

Dołóż ma poddaszu, jak radzi rwojtek i przede wszystkim oblicz lub oszacuj swoje projektowe obciążenie cieplne. Wtedy będziesz wiedzieć, czego tak naprawdę potrzebujesz.

Oprócz tego, warto także wiedzieć, jak chcesz grzać, czy w taryfie całodobowej, czy może strefowej/weekendowej, czy w trybie ciągłym, czy głównie z wykorzystaniem taniej taryfy. Cz y planujesz w przyszłości montaż paneli PV...To wszystko może mieć wpływ na wybór.

I na koniec taka moja rada - jak się zdecydujesz, to nie pisz co wybrałeś. Bo jak wybierzesz "niewłaściwego" producenta, to co poniektórzy są w stanie cię tutaj prawie zlinczować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będą okna w dachu od południa to niewiele , by nie rzec nic to nie da i tak będzie gorąco.

 

Wszystko zależy od kąta dachu, ale moim prywatnym zdaniem duża dałaby jak największa "szpara" między pokryciem dachowym a zewnętrzną stroną izolacji z dobrym przepustem między brzegiem okapu a kalenicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie ma uzasadnienia ekonomicznego do nowego domu. Pisałem i liczyłem. Poszukaj a znajdziesz. Jeżeli masz inne zdanie to oczywiście może takie mieć. Czy ja Ci bronie?

 

Nie tylko ja na tym forum. :lol2: Tylko, że ja tu nic nie sprzedaje.

 

to źle liczyłeś :p

 

ja montując też liczyłem

i dla mnie było uzasadnienie :p

nie tylko ekonomiczne, ale i dotyczące wygody użytkowania :p

 

ale może ja po prostu miałem szczęście :p

 

edyta; tez nic tu nie sprzedaję, ale i tak nie uwierzysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to źle liczyłeś :p

 

ja montując też liczyłem

i dla mnie było uzasadnienie :p

nie tylko ekonomiczne, ale i dotyczące wygody użytkowania :p

 

ale może ja po prostu miałem szczęście :p

 

edyta; tez nic tu nie sprzedaję, ale i tak nie uwierzysz

 

nawet jak twoja gruntówka wyszła taniej niż czyjaś powietrzna, to zawsze może znaleźć się ktoś, kto stwierdzi, że twoja nie ma uzasadnienia ekonomicznego :p

I udowodni ci, że ma rację, a co.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja właśnie o tym piszę

 

 

kubson udowadnia że gruntówki są bee

napisał o tym w poście o tym, żeby nie dać sobie wcisnąć gruntówki

 

ja napisałem, że każdy musi sam policzyć pod siebie i sam zdecydować czy plusy powietrznej czy plusy gruntowej :p

 

on odpisał że sobie liczył i gruntowa się nie sprawdza pod względem ekonomicznym (generalizując)

ja napisałem że mi wyszło :p

 

 

i tyle :)

 

ponownie napiszę - każdy musi rozważyć plusy i minusy gruntowych i powietrznych (o wodnych nie pisze bo to jakby nie patrzeć nisza)

i podjąć decyzję DLA SWOJEGO przypadku

 

a nie z góry pisac że takie a takie rozwiązanie jest bee i się nie opłaca

 

dla piszącego może i tak :p ale nie generalizujmy :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekam na te obliczenia, że Ci wyszło. Może to ja sie pomyliłem? Czekam na te Twoje? .

Są tu tacy co zastanawiali sie PC czy gaz. Wybrali gaz, ale teraz by zrobili bufor z grzałkami. Może to ja się pomyliłem. Nie twierdze, że nie.

Czekam.

 

Już lecę. 2013/2014 rok, z około 15 ofertami na powietrzne, z mniej więcej 10 na gruntowe liczyłem o podejmowałem decyzję. Nie uwierzysz, ale wyliczeń nie zachowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już lecę. 2013/2014 rok, z około 15 ofertami na powietrzne, z mniej więcej 10 na gruntowe liczyłem o podejmowałem decyzję. Nie uwierzysz, ale wyliczeń nie zachowałem

 

No to czekam na te obliczenia, że Ci wyszło. Może to ja sie pomyliłem? Czekam na te Twoje? .

Są tu tacy co zastanawiali sie PC czy gaz. Wybrali gaz, ale teraz by zrobili bufor z grzałkami. Może to ja się pomyliłem. Nie twierdze, że nie.

Czekam.

 

Już lecę. 2013/2014 rok, z około 15 ofertami na powietrzne, z mniej więcej 10 na gruntowe liczyłem o podejmowałem decyzję. Nie uwierzysz, ale wyliczeń nie zachowałem w skrócie, najtańsza oferta na PW miałem w cenie około 35k PLN. Najwyższą ponad 50k. Najtańsza na gruntową z poziomym to było około 40k, najdroższa ponad 120k. W cenie miało być wszystko, od Dz, kotłowni z pc, podłogówki w całym domu. Komplet znaczy. Wybrałem płot energetyczny, za około 40k, jednak w ostatnim momencie wykonawca zaproponował w zamian odwierty oraz dorzucił moduł chłodzenia. Całość wyszła 44k. Z projektem, kwota brutto. Dla ludzi, jak piszesz. Sorry, ale rozczarujesz się, zdecydowałem się na to. I wiesz? Nie żałuję, od początku powietrzne mi nie podchodziły. W trakcie wyboru odwiedziłem ponad 20 osób z powietrznymi... 10-12 z gruntowymi tez odwiedziłem :) Rozmawiałem, oglądałem, komentowałem. Etap wyboru końcowego zajął mi 2 lata, bo szukać zacząłem w 2012. Gdybym jednak miał oferty ponad 50k za to co mnie interesowało, bralbym powietrzna. Wtedy nie widziałbym sensu ekonomicznego w droższej gruntowej. Ale świat nie jest czarno biały, należy szukać i pytać. I nie wierzyć w obietnice raju na ziemi producentów i handlowców.

 

 

edyta: nie ma to jak pisać z telefonu. totalnie się wszystko rozwala

Edytowane przez okobar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...