Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Moja pompa 9KW LG , ze zbiornikiem 300L (wężownica 3,4m2) , na lepszych materiałach , z pełnym montażem i uruchomieniem kotlowni wyszła poniżej 20tys. Nigdzie nie trzeba jej rejestrować bo ma poniżej 2kg czynnika.

Standardowo 3 lata gwarancji , ale trzeba robić przeglądy (u mnie 200zł rocznie) , no chyba że nie chcesz gwarancji to wtedy masz 2-lat rękojmi.

 

Można ? Można ...

 

PS. Ja nie widzę żadnej zalety monoblocka , no chyba ze cena zakupu będzie dużo niższa. Jak nie jest niższa to jednak wybrałbym Splita , bo jak dla mnie monoblock nie ma żadnych zalet , no chyba że dla samoroba ..

 

Mamy wspólny mianownik-cena ok 20 000pln brutto za komplet PC P/W.

A to czy wybierasz mono,czy split w porównywalnej cenie-to już sprawa indywidualna...

Oczywiście trzeba trochę ruszyć cztery litery i poszperać w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odnosnie cen. To split lg 9kw mam w ofercie za 21 brutto tylko zbiornik cwu taki nie z nierdzewki. Mam tez oferte zubadana za 30 tys 7,5 kW i kilka innych jak nibe, buderus,daikin,stiebel i inni . Spokojnie cos moge skompletowac w przedziale 20-30 tys. Rozbierznosc mocy w ofertach 6 kW do 12 kW jedni daja bufor inni nie daja, tez rozne zbiorniki cwu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie moich "poszukiwań" -sprawdziłem tego mono 9kW Szajsunga ,niestety ma za małą moc i słabe COP.

Dla moich potrzeb jest za słaby (spadek mocy i COP-y) -jedyna jego zaleta ,to cena części zamiennych.Napisałem do gościa z Alle-jak przyśle ofertę to jeszcze poproszę o 12kW (przy -15st/45st ma 8,1kW COP=1,62 -Panas T-cap ma COP=2,09 i pełną moc 9kW , natomiast Szajsung dla wyższych temp nie podaje parametrów)

Jeszcze zastanawiam się nad nagrzewnicami -wtedy musiałbym kupić wersję HT mono (już mam ofertę-16 800pln netto z uruchomieniem "wspólnym").

Nagrzewnice pasowałyby ,ponieważ grzejniki będą zawsze jakoś narażone na "nieuwagę" i instalacja może być przypadkowo uszkodzona.

Jedynie co mnie gryzie to temperatury wody do takich nagrzewnic-będę się kontaktował z dostawcami ,zobaczymy co i jak (z tego co wstępnie wyczytałem to trzeba ok 60-70st ,ale przy większej powierzchni zapewne będą niższe temp)

Na grzejnikach KG będę miał 40-50st , wtedy COP-y są rozsądne.Ale np 60st przy -15st to będzie lipton COP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie cen. To split lg 9kw mam w ofercie za 21 brutto tylko zbiornik cwu taki nie z nierdzewki. Mam tez oferte zubadana za 30 tys 7,5 kW i kilka innych jak nibe, buderus,daikin,stiebel i inni . Spokojnie cos moge skompletowac w przedziale 20-30 tys. Rozbierznosc mocy w ofertach 6 kW do 12 kW jedni daja bufor inni nie daja, tez rozne zbiorniki cwu.

 

W tej samej kasie co LG możesz mieć monobloka Panasa z "bezpieczną" CWU. Zyskujesz lepsze COP-y i moc oraz nie masz przeglądów pod CRO. Do tego nie ryzujesz "niekompetentnego" instalatora-aby prawidłowo uruchomić splita zawodnik musi być dokładny w montażu rur freonowych oraz wypompowaniu powietrza z systemu (musi być najpierw próżnia).Ciała obce w instalacji też mogą się znaleźć przez "nieuwagę".

Temat ogólnie znany : brak rąk do pracy , częsta rotacja pracowników,słabe kwalifikacje...Samo życie...

Edytowane przez bobrow
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pompa 9KW LG , ze zbiornikiem 300L (wężownica 3,4m2) , na lepszych materiałach , z pełnym montażem i uruchomieniem kotlowni wyszła poniżej 20tys. Nigdzie nie trzeba jej rejestrować bo ma poniżej 2kg czynnika.

Standardowo 3 lata gwarancji , ale trzeba robić przeglądy (u mnie 200zł rocznie) , no chyba że nie chcesz gwarancji to wtedy masz 2-lat rękojmi.

 

Można ? Można ...

 

PS. Ja nie widzę żadnej zalety monoblocka , no chyba ze cena zakupu będzie dużo niższa. Jak nie jest niższa to jednak wybrałbym Splita , bo jak dla mnie monoblock nie ma żadnych zalet , no chyba że dla samoroba ..

 

Cieszysz się, że za pompę, która była w wyprzedaży za 8000 zł zapłaciłeś 20.000zł ? Jest powód do dumy. Spójrz na parametry nowego LG monobloka . Dlaczego pompy o najlepszych parametrach to monobloki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszysz się, że za pompę, która była w wyprzedaży za 8000 zł zapłaciłeś 20.000zł ? Jest powód do dumy. Spójrz na parametry nowego LG monobloka . Dlaczego pompy o najlepszych parametrach to monobloki ?

 

Jak tak tanie to trzeba było brać całego Tira i byś został normalnie milionerem , zapewne T-CAPy z tego samego źródła po 8500zł ...

 

Jakbyś wiedział to poza pompą są potrzebne też inne rzeczy i za darmo one nie są , tak samo jak robocizna ..

 

Wiem że dla Ciebie tylko Panasonic się liczy a zapewne inni producenci to za darmo pompy lub za bezcen sprzedają :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co jest tego powodem? Czy jakosc tych 3 producentow czy moze tyle tego sprzedaja i udzielili tylu firmom autoryzacji ze sie zabijaja cenami. Jesli chodzi o monoblok to moim faworytem jest lg 7kW na czynniku r32 cena brutto 15 tys.

 

To były zawsze niedrogie marki- tylko Panas odbił ( bardziej to niektórym odbiło:lol2:) z cenami.

Tylko należy uczciwie porównywać różne oferty- najlepiej tylko PC z montażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A- teraz wszystko zrozumiałem.

Panas miał podrożeć co by ludziska uwierzyli , że to dobry sprzęt ...

Zaiste- szatańsko chytry plan ...

 

Varme- dane Panasa do -15 st są w każdym podstawowym katalogu ( u innych np LG i Samsung czy Mitsu- trzeba wydłubywać z DTR)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda też jest taka , że są (lub były do niedawna ) :

-Panasonic największy na świecie producent sprężarek ( poprzez dawne Sanyo)

-LG największy na świecie producent klimatyzatorów

Dlatego mogą ceną konkurować i zapewne nie najgorszą technologią ( produkować na taką skalę buble-no nie wiem , czy tak by długo pociągneli...)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze te monoblocki są tak super a jakoś większość instalatorów nie chcą ich montować ? Nie chcą się mniej namęczyć i więcej zarobić ?

Dziwni Ci instalatorzy :lol2:

 

Myślę że chyba jednak jakiś jest powód że jakoś instalatorzy nie chcą tego montować i sprzedawać ...

Powód jest - coraz bardziej świadomy inwestor. Przy montażu splita można się bardziej wykazać pracą, ilością narzędzi, można poopowiadać o kursach na które się chodziło, uprawnieniach itp. Przy monobloku to już nie bardzo... Instalator z papierami przychodzi na gotowe robić pierwszy rozruch, bo tego wymaga producent by dać gwarancję. Koszt obecnie 500-1000pln w zależności od producenta.

 

Kiedyś mój znajomy, jak zrobił instalację w miedzi przy pomocy cyny i palnika, to brał kasę że hohoho. Teraz wszystko robi na zaciski i cena..spadła że hohoho, bo robi o wiele szybciej, bez wysiłku i mu głupio brać kasę jak kiedyś. Dodatkowo - takich instalatorów jak on też jest dużo więcej niż kiedyś.

 

PC z ekskluzywnej bryki staje się maszyną dostępną dla wszystkich. Co prawda, niektórzy jeszcze nie otrzeźwieli i wołają sobie 28-31 tysięcy za PC 5,5-7KW z montażem ale jest już to głos wołającego na puszczy :D

 

Przypomnę też, że jeden taki , nazywający wszystkich innych ciemnogrodem, obecnie na jakimś długim banie fachowiec od pomp zapowiadał "będzie tylko drożej" :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tylko patrze co "experty" pisali i pisza :)

Trzeba moze zaufac tym doswiadczonym co wiedza :)

 

To poproszę o link do tej ceny- chyba PCobserwator podawał ?

W razie jakby co , będzie gotowy namiar- podobno cena katalogowa u Panasa Europa to coś ok 1000$ (150$ to przepaść) za sprężarkę do mojego T-capa.

Pzdr

Edytowane przez bobrow
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenie jest takie. Wysłałem trochę zapytań i ci którzy oddzwonili, mieli sporo instalacji i dość fajnie byli w stanie na każde pytanie odpowiedzieć - wysłali najdroższe oferty. Ta części, która nie dzwoniła tylko słali oferty to były zdecydowanie niższe.

 

To znaczy , że ci tańsi są tak zarobieni , że nie mają czasu na dogłaskanie klienta ?

Być może- tak jak pisałem, trzeba ruszyć swoje szanowne „ cztery litery” i zapracować na konkretną cenę- sama nie przyjdzie...

Tak mam zawsze i prawie ze wszystkim...

Może inni mają mniej pod górkę niż ja (szczęście czy jaki grzyb ?)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja sie nie znam... pomimo o tego ze tu od naganiaczy po instalatorow, handlarzy etc. mnie nazywano czy tam wyzywano to jestem

tylko uzytkownikiem PC i to z bardzo krotkim stazem.

Ostatnio tylko patrze co "experty" pisali i pisza :)

Trzeba moze zaufac tym doswiadczonym co wiedza :)

 

Tutaj masz:

 

https://www.alibaba.com/product-detail/Original-new-24000BTU-R410-rotary-panasonic_60667993869.html?spm=a2700.7724838.2017115.195.4bfc5e39xkfwTc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...