Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ooo...

Szanowna Redakcjo, drogie Koleżanki i Koledzy,

serdecznie dziękuję za docenienie mojego zaangażowania w "życie" Tutaj, obiecuję nie skrzywić się w jakąkolwiek stronę i przedstawiać sprawy w jak najbardziej obiektywnym świetle.

Nie mam zamiaru uruchamiać żadnej krucjaty -chciałbym tylko , aby zwykli LUDZIE mogli w sposób jasny i zrozumiały zobaczyć "nasze" sprawy PeCeowe.

To pomoże nam wszystkim-powietrze będzie czystsze (przynajmniej w najbliższym sąsiedztwie ,a węglowe elektrownie może też kiedyś będą miały mniejszą produkcję "uboczną"...) , nowi inwestorzy może dobiorą bardziej świadomie sprzęt i będą wiedzieli w czym są różnice (i za co płacą).

Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI za zaufanie , to jest dla mnie dodatkowe wyzwanie :bye:

 

Pozdrawiam

Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2019

 

PS

Kol. Kubson - nie spodziewałem się takiego uznania i takiego Twojego zaangażowania w docenieniu moich "wypocin i walk wewnętrznych"

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość TwojPan
Nie zgadzam się z Tobą -jest wręcz odwrotnie ,duża moc -to wysokie COP

pzdr

 

Ale duża moc=wysoka temp na PC. U mnie COP raczej maleje wraz ze wzrostem temp zasilania układu. Nie mam informacji jak wysoki/niski on jest, ale mam graficzny wyświetlacz symboli. Widzę sporą różnicę przy grzaniu CWU do 50deg, a potem dla zasilania np. 32deg. Chyba,że się nie zrozumieliśmy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy panowie nie rozumiem waszych rozterek dotyczących tych COP i innych. Wytłumaczcie mi za tym dlaczego jeśli jest tak źle to jest tak dobrze. Co po niektórzy macie ten COP niby większy, domy o 1/3 mniejsze a zużycia idą w kosmos. Podałem wam całość za cały rok łącznie z reku, przeglądem pompy i chłodzeniem w lecie . Czyżby te 3268 kWh które mnie kosztowały 1316 zł (w tym przegląd - 200 zł) tak mocno odbiegały od normy?

 

Zużycie i koszty masz super-mogę tylko pomarzyć o takich...

Tak jak pisałem wcześniej -wydaje mi się ,że tak naprawdę masz lepszy SCOP (ale mogę się mylić oczywiście)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy panowie nie rozumiem waszych rozterek dotyczących tych COP i innych. Wytłumaczcie mi za tym dlaczego jeśli jest tak źle to jest tak dobrze. Co po niektórzy macie ten COP niby większy, domy o 1/3 mniejsze a zużycia idą w kosmos. Podałem wam całość za cały rok łącznie z reku, przeglądem pompy i chłodzeniem w lecie . Czyżby te 3268 kWh które mnie kosztowały 1316 zł (w tym przegląd - 200 zł) tak mocno odbiegały od normy?

 

Coś bardzo podobnego chciałem napisać. Użytkownik zadowolony z pracy urządzenia i wysokości rachunków. A wy drążycie dziurę w całym...

Tak, jasne, mógłby mieć zużycie niższe o 0,1234567 i wtedy byłby bardziej zadowolony :lol2::rotfl:

Tak bardzo wkurza, że ktoś inny ma coś inaczej i jest zadowolony? Tak trudno zrozumieć, że coś takiego jest możliwe?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Drodzy panowie nie rozumiem waszych rozterek dotyczących tych COP i innych. Wytłumaczcie mi za tym dlaczego jeśli jest tak źle to jest tak dobrze. Co po niektórzy macie ten COP niby większy, domy o 1/3 mniejsze a zużycia idą w kosmos. Podałem wam całość za cały rok łącznie z reku, przeglądem pompy i chłodzeniem w lecie . Czyżby te 3268 kWh które mnie kosztowały 1316 zł (w tym przegląd - 200 zł) tak mocno odbiegały od normy?

 

Każdy dom zużywa tyle ile potrzebuje dla temp. zewnętrznych i zadanych wewnętrznych. Nie o to tu chodzi.

Kolega kubson i bobrow, zauważyli niski SCOP. Pojawiło się pytanie, dlaczego jest tak niski i dlaczego użytkownik, który kupując PC dla jej parametrów COP (bo w wielu przypadkach jest on numerem jeden w wyborze) nie wykorzystuje tego, co deklaruje producent. Tym samym, nie wykorzystuje technologicznej wyższości swego urządzenia nad innymi z mniejszym COP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Zużycie i koszty masz super-mogę tylko pomarzyć o takich...

Tak jak pisałem wcześniej -wydaje mi się ,że tak naprawdę masz lepszy SCOP (ale mogę się mylić oczywiście)

Pzdr

 

Bobrow, nie chcę tworzyć teorii spiskowych, ale pamiętaj że my się tu wcale nie znamy. Nie wiemy, czy to co podaje plusfoto i każdy inny user, zużycie, temp wewn, komfort cieplny itd- jest prawdziwe. I co dla niego jest komfortem, dla innych siedzeniem w polarze. A i tak może być...

Nie neguję niczego, aby było jasne. Tylko realnie patrząc, tak może byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale duża moc=wysoka temp na PC. U mnie COP raczej maleje wraz ze wzrostem temp zasilania układu. Nie mam informacji jak wysoki/niski on jest, ale mam graficzny wyświetlacz symboli. Widzę sporą różnicę przy grzaniu CWU do 50deg, a potem dla zasilania np. 32deg. Chyba,że się nie zrozumieliśmy....

 

Wypowiadałem się w kontekście T-capa ,on ma najlepsze parametry przy mocach zbliżonych do max.Natomiast max moc niekoniecznie jest związana w wysoka temp-szczególnie to widać przy pracy pod T2. Wzrost temp zasadniczo jest związany z KG.

Oczywiście rozpatrujemy COP katalogowy dla danej temp zasilania i na zewnątrz.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym samym, nie wykorzystuje technologicznej wyższości swego urządzenia nad innymi z mniejszym COP.

Ależ właśnie wykorzystuje. Tylko przewagę kosztu taniej taryfy nad wyższym COP/SCOP

Jeśli praca tej PC jest ustawiona pod 2T i z tego powodu jest niższy COP/SCOP, to automatycznie rachunki są niższe, niż w sytuacji, gdy COP/SCOP byłby wyższy, a PC pracowała by wtedy kiedy ona chce.

Jeszcze raz napiszę - użytkownik jest zadowolony....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicie wziąć pod uwagę jeszcze jeden fakt. Konstrukcja mojego domu nie pozwala na puszczenie przez znaczną część okresu grzewczego wody o temperaturze wyższej (i obojętne czy była by to pompa 3, 5 czy 7 kW) niż 28 - 29 stopni co skutkuje w moim przypadku zatrudnieniem do odszraniania sprężarki a w mniejszych pompach grzałki przekładając się w ten sposób na SCOP całego urządzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicie wziąć pod uwagę jeszcze jeden fakt. Konstrukcja mojego domu nie pozwala na puszczenie przez znaczną część okresu grzewczego wody o temperaturze wyższej (i obojętne czy była by to pompa 3, 5 czy 7 kW) niż 28 - 29 stopni co skutkuje w moim przypadku zatrudnieniem do odszraniania sprężarki a w mniejszych pompach grzałki przekładając się w ten sposób na SCOP całego urządzenia.

 

Ok-jest to jakieś wyjaśnienie.Zresztą -możemy się przekonać u innych użytkowników T-capa 9kW H czy mają większe SCOP-y na ciut wyższych temp.

Sam prawdopodobnie w tym roku zakupię nowego T-capa,więc chciałbym wiedzieć na ile dane odnośnie SCOP są wiarygodne (a i innym użytkownikom to się przyda)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tu liczyłem ile było u mnie odszronień w ciągu roku. Jedno odszronienie to około 700 - 800 pożartych Wh bez produkcji. Rocznie szacuję na około 400 kWh, do tego reku 360 i SCOP by się zrobił około 3,5. Przy grzejnikach praktycznie woda w obiegu zawsze ma powyżej 27 stopni więc odszranianie z reguły pójdzie w trybie pierwszym ale z uwagi na wyższą temperaturę zasilania SCOP będzie nieco niższy. Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tu liczyłem ile było u mnie odszronień w ciągu roku. Jedno odszronienie to około 700 - 800 pożartych Wh bez produkcji. Rocznie szacuję na około 400 kWh, do tego reku 360 i SCOP by się zrobił około 3,5

 

U mnie bardzo rzadko defrost idzie na kroku nr 2 (ale nawet wtedy nie włącza się grzałka-sprężarka wchodzi tylko w wysokie obroty na chwilę) -zazwyczaj defrosty wykonują się w kroku nr 1 i kosztuje to ok 0,12 kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy panowie nie rozumiem waszych rozterek dotyczących tych COP i innych. Wytłumaczcie mi za tym dlaczego jeśli jest tak źle to jest tak dobrze. Co po niektórzy macie ten COP niby większy, domy o 1/3 mniejsze a zużycia idą w kosmos. Podałem wam całość za cały rok łącznie z reku, przeglądem pompy i chłodzeniem w lecie . Czyżby te 3268 kWh które mnie kosztowały 1316 zł (w tym przegląd - 200 zł) tak mocno odbiegały od normy?

 

Kolego plusfoto.

Od normy odbiega twoje zużycie CWU. 28kWh na miesiąc? Czyli 55kWh dostarczonego ciepła? Podgrzanie zbiornika 100L (ma ktoś taki mikroskopijny?) o 15*C (czyli niewiele) wymaga 1,74kWh ciepła dostarczonego. Co miesięcznie daje 53kWh.

No nie wierzę, że normalnie żyjąca rodzina może tak mało zużywać.

Coś musisz źle podawać/czytać, albo podaj sposób w jaki to osiągasz.

Edytowane przez milsa666
Błąd orotograficzny - tzn. byk jak w mordę strzelił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
TwojPan

 

możesz mi odpowiedzieć ?

 

Ale co chcesz usłyszeć?

Mam powróżyć z fusów? Nie wiem co to za pompa obiegowa, jaki masz projektowany max przepływ dla instalacji OP, dla jakich temp. wewn. projektowany itd.

Napisałem, trzeba by fachowców popytać. Ja napisałem co obserwuję u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego plusfoto.

Od normy odbiega twoje zużycie CWU. 28kWh na miesiąc? Czyli 55kWh dostarczonego ciepła? Podgrzanie zbiornika 100L (ma ktoś taki mikroskopijny?) o 15*C (czyli niewiele) wymaga 1,74kWh ciepła dostarczonego. Co miesięcznie daje 53kWh.

No nie wieżę, że normalnie żyjąca rodzina może tak mało zużywać.

Coś musisz źle podawać/czytać, albo podaj sposób w jaki to osiągasz.

 

Witam w Nowym Roku

 

Problem z kolegą Plusfoto i jego pomiarami tkwi zapewne gdzie indziej.

 

30 listopada napisał:https://forum.muratordom.pl/showthread.php?191620-POMPA-CIEP%C5%81A-zu%C5%BCycie-pr%C4%85du&p=7745553&viewfull=1#post7745553

Miałem czekać do jutra ale ciekawość zwyciężyła.

CO. - 28/295 koszt - 106,31

CWU - 4/40 koszt - 14,56

REKU - 12/19 koszt - 13,76

Produkcja: CO 1077, CWU 88

Sprężarka 200godzin i 117 startów

21 listopada napisał: https://forum.muratordom.pl/showthread.php?191620-POMPA-CIEP%C5%81A-zu%C5%BCycie-pr%C4%85du&p=7739994&viewfull=1#post7739994

Samo ogrzewanie w tym miesiącu do dziś włącznie 145 kWh, CWU około 45. W domu 22 - 23 stopnie. Srednia temperatura do tej pory za listopad 5 stopni. Najniższa zanotowana to -6 a najwyższa to 17.

 

Wprawdzie kolega Plusfoto od dłuższego już czasu twierdzi, że w domu mieszka na stałe, jednak wytłuszczone liczby wskazują na coś innego. Chyba, że wraz z całą rodziną zażywa higieny u sąsiadów.

Okresowe grzanie domu z przechłodzoną wylewką, może uzasadniać niski SCOP wynikający z raportów zużycia prądu.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Edytowane przez Pratchawiec
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Ja mam zbiornik 300l Drazice do cwu i w sezonie pozagrzewczym tez zuzywam okolo 50 kwh na grzanie CWU.Grzeje raz dziennie okolo 20-21 i do rana woda jest goraca.Rodzina 2+1.Dziecko wanna,rodzice natrysk.

Nie wiem ile idzie w sezonie grzewczym,sprobuje od jutra spisac z podlicznika pompy.Jest bardzo dokladny,wrecz zawyza kilka procent zuzycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...