Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam w Nowym Roku

 

Problem z kolegą Plusfoto i jego pomiarami tkwi zapewne gdzie indziej.

 

30 listopada napisał:https://forum.muratordom.pl/showthread.php?191620-POMPA-CIEP%C5%81A-zu%C5%BCycie-pr%C4%85du&p=7745553&viewfull=1#post7745553

Miałem czekać do jutra ale ciekawość zwyciężyła.

CO. - 28/295 koszt - 106,31

CWU - 4/40 koszt - 14,56

REKU - 12/19 koszt - 13,76

Produkcja: CO 1077, CWU 88

Sprężarka 200godzin i 117 startów

21 listopada napisał: https://forum.muratordom.pl/showthread.php?191620-POMPA-CIEP%C5%81A-zu%C5%BCycie-pr%C4%85du&p=7739994&viewfull=1#post7739994

Samo ogrzewanie w tym miesiącu do dziś włącznie 145 kWh, CWU około 45. W domu 22 - 23 stopnie. Srednia temperatura do tej pory za listopad 5 stopni. Najniższa zanotowana to -6 a najwyższa to 17.

 

Wprawdzie kolega Plusfoto od dłuższego już czasu twierdzi, że w domu mieszka na stałe, jednak wytłuszczone liczby wskazują na coś innego. Chyba, że wraz z całą rodziną zażywa higieny u sąsiadów.

Okresowe grzanie domu z przechłodzoną wylewką, może uzasadniać niski SCOP wynikający z raportów zużycia prądu.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

 

myślę , że to nie jedyny z taką " omyłką " na FM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóż was tak bulwersuje w moim zużyciu na CWU. Dla ciekawskich do tej pory tylko 1 i 2 stycznia 10 kWh i jeśli w niedzielę wieczorem będzie 12 to do jakiego wniosku dojdziecie? Pewnie że przez 4 dni się nie myłem albo chrzanię głupoty czy może wpadam do domu na pół godziny sprawdzić czy stoi a mieszkam u sąsiadów. Natomiast w poniższym cytowanym poście zużycie podane było szacunkowe natomiast na koniec listopada dokładne spisane z podliczników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóż was tak bulwersuje w moim zużyciu na CWU. Dla ciekawskich do tej pory tylko 1 i 2 stycznia 10 kWh i jeśli w niedzielę wieczorem będzie 12 to do jakiego wniosku dojdziecie? Pewnie że przez 4 dni się nie myłem albo chrzanię głupoty czy może wpadam do domu na pół godziny sprawdzić czy stoi a mieszkam u sąsiadów. Natomiast w poniższym cytowanym poście zużycie podane było szacunkowe natomiast na koniec listopada dokładne spisane z podliczników.

 

No tu już nic nie kumam.

Przez 2 dni zużyłeś 1/3 zużycia z całego grudnia?

No to dziwię się, że się dziwisz, że my się dziwimy.

Coś musi być nie tak - podałem ci ile ciepła trzeba dostarczyć żeby podgrzać wiaderko (100L) wody. Jak wy się w takiej ilości wody myjecie? Albo po prostu coś źle podajesz (walnięty licznik) i faktyczne zużycie jest po prostu większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T No a jak tam u Ciebie idzie wybór PC?

 

Zbieram oferty - pytałem o Tcapa bo mam w ofercie za 25tys - ale jak ma tak kiepską modulacje to odpada. Najtańsze oferty które dostałem do LG i Samsung. Wbiłem też na szwedzkie strony o pompach (SE, Thermia, Nibe) skoro tam działają to u Nas tym bardziej, ściągam oferty. Ciekawie wygląda Stibel Eltron, oczywiście mam też Mitsubishi i Daikina. Wszystko się wyjaśni do końca miesiaca nasze miasto bierze udział w jakimś dziwnym programie - jak ich projekt wygra to dotacja wyniesie 95% - więc nie będę miał problemu z wyborem, a raczej z jego finansowaniem - jesli miasto nie dostanie dotacji to zostaje czyste powietrze i biedne 30% więc pewnie wtedy będzie wybór LG - Samsung.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś musi być nie tak - podałem ci ile ciepła trzeba dostarczyć żeby podgrzać wiaderko (100L) wody. Jak wy się w takiej ilości wody myjecie? Albo po prostu coś źle podajesz (walnięty licznik) i faktyczne zużycie jest po prostu większe.

 

Mnie od dawna nie dziwi ani ekstremalnie duże, ani ekstremalnie niskie zużycie CWU. To jest sprawa bardzo indywidualna...Ktoś, kto jest tutaj trochę dłużej i natknął się na różniste przypadki, przestaje się temu dziwić.

Ja sam jestem chyba przykładem zużycia z gatunku tych wyższych (ostatnie 4 lata - zużycie od 1.05-1.09 średniomiesięcznie odpowiednio 120/134/122/121kwh) O czymś to świadczy? Wg mnie kompletnie o niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz wreszcie wprost - mieszkasz tam i wyłącznie tam, czy dalej "pomieszkujesz"?

 

Przecież już kilka razy pisałem i zapewne to czytałeś. Czy coś to zmieni? Za miesiąc dwa znów pojawi się to pytanie. Pewnie w lutym bo wspomnę że na kilkanaście dni wyjechałem w czasie ferii z wnuczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie od dawna nie dziwi ani ekstremalnie duże, ani ekstremalnie niskie zużycie CWU. To jest sprawa bardzo indywidualna...Ktoś, kto jest tutaj trochę dłużej i natknął się na różniste przypadki, przestaje się temu dziwić.

Ja sam jestem chyba przykładem zużycia z gatunku tych wyższych (ostatnie 4 lata - zużycie od 1.05-1.09 średniomiesięcznie odpowiednio 120/134/122/121kwh) O czymś to świadczy? Wg mnie kompletnie o niczym.

 

No, ale takie jak ty wydaje mi się tylko trochę wyższe niż "przyzwoite" :)

Nas jest troje. Najmłodszy właściwie prysznic w wannie, żona z pierwszego małżeństwa już trochę więcej - bardziej bogaty prysznic w wannie, ja prysznic na dole raczej bez szaleństw.

Zbiornik 300L, 3.8m2 wężownica, zużycie 3 - 4 kWh (teraz) na dobę (jedno grzanie zbiornika/dobę). Jak zaczynam grzać zbiornik to często na górze woda jeszcze w granicach 35*C-40*C. To przecież są takie same kWh, ta sama woda, to samo ciepło właściwe, no i litr w Gdańsku to dalej taki sam litr w Łodzi.

Kurde jak można zużywać tak rażąco mniej wody? Przecież mycie to nie wszystko, jest jeszcze kuchnia - blat przetrzeć, naczynia spłukać.

No nie chciałbym być w takim rygorze - prysznic w szklance wody.

No chyba, że plusfoto pomieszkuje tylko albo mu się łożysko w tarczy licznika rozwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
A cóż w tym dziwnego 15 osób w tym 6 dzieci od 31 grudnia od 17. Właśnie 2 godziny temu towarzystwo się rozjechało. A w grudniu święta spędzałem na obczyźnie.

Jak dobrze pamiętam, ostatnio było 27 osób. O dzieciach nie pisałeś.

Jak wynajmujesz chłopakom z Ukrainy, uwierzę w to zużycie.

Osobiście. co już niejednokrotnie pisałem, nie wierzę w żadne twoje słowo.

Edytowane przez Tomaszs131
Nie potrzebna zaczepka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie od dawna nie dziwi ani ekstremalnie duże, ani ekstremalnie niskie zużycie CWU. To jest sprawa bardzo indywidualna...Ktoś, kto jest tutaj trochę dłużej i natknął się na różniste przypadki, przestaje się temu dziwić.

Ja sam jestem chyba przykładem zużycia z gatunku tych wyższych (ostatnie 4 lata - zużycie od 1.05-1.09 średniomiesięcznie odpowiednio 120/134/122/121kwh) O czymś to świadczy? Wg mnie kompletnie o niczym.

 

No, ale takie jak ty wydaje mi się tylko trochę wyższe niż "przyzwoite" :)

Nas jest troje. Najmłodszy właściwie prysznic w wannie, żona z pierwszego małżeństwa już trochę więcej - bardziej bogaty prysznic w wannie, ja prysznic na dole raczej bez szaleństw.

Zbiornik 300L, 3.8m2 wężownica, zużycie 3 - 4 kWh (teraz) na dobę (jedno grzanie zbiornika/dobę). Jak grzeje zbiornik to często na górze woda jeszcze w granicach 35*C-40*C. To przecież są takie same kWh, ta sama woda, to samo ciepło właściwe, no i litr w Gdańsku to dalej taki sam litr w Łodzi.

Kurde jak można zużywać tak rażąco mniej wody? Przecież mycie to nie wszystko, jest jeszcze kuchnia - blat przetrzeć, naczynia spłukać.

No nie chciałbym być w takim rygorze - prysznic w szklance wody.

No chyba, że plusfoto pomieszkuje tylko albo mu się łożysko w tarczy licznika zatarło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale takie jak ty wydaje mi się tylko trochę wyższe niż "przyzwoite" :)

to co napisałem, to było zużycie letnie...;)

ale zima.., teraz jest dużo więcej...za grudzień zużyłem 803kwh, z tego wg licznika czasu pracy około 22% poszło na CWU...(zważywszy na wyboldowane, to baaardzo uproszczone liczenie, bo w cyklu CWU PC bierze więcej prądu niż CO)

Więc łatwo policzyć, że dużo więcej niż latem....średniorocznie jest to około 26-29%(różnie wychodzi w różnych latach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceny higieny przy takim zyżyciu ;)

 

Pomimo ze znam osobiscie (słabo ale jednak) kol. plusfoto nawet wykonywałem mu podłogówkę to niestety na temat oceny higieny w jego nowym domu sie nie wypowiem. Nie mam takich danych, a nawet jak bym miał to i tak to jest tylko jego sprawa. Nie wiem nic o wykorzystaniu przez niego zarówno zwu jak i cwu. Wiem jedno przy stosunkowo niskich zuzyciach cwu z reguły tu na forum dyskusja jest bardzo burzliwa. Tak było w przypadku kol. j-j i kliku innych których nicki pozapominałem. Na ogół konczyło sie to wycofaniem z forum lub znacznym ograniczeniem działalnosci przez tych ktorych zuzycie cwu kwestionowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceny higieny przy takim zyżyciu ;)

 

No nie, tak daleko bym nie szedł.

 

Na pewno są inne wytłumaczenia

- kolega nie mieszka z rodziną na stałe

- szybki prysznic w wersji hardcore extremum (3sek woda, mydlenie, 15sek spłukiwanie)

- mycie w zimnej

- walnięty licznik

- licznik wyskalowany w innych jednostkach

 

Oczywiście żart

 

Po prostu ciekawi mnie, gdzie jest błąd w zależności Q=c*m*dT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...