Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak dobrze pamiętam, ostatnio było 27 osób. O dzieciach nie pisałeś.

Jak wynajmujesz chłopakom z Ukrainy, uwierzę w to zużycie.

Osobiście. co już niejednokrotnie pisałem, nie wierzę w żadne twoje słowo.

Dla mnie to możesz wierzyć w co chcesz i pisać co zechcesz zwłaszcza o 27 osobach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość TwojPan
Dla mnie to możesz wierzyć w co chcesz i pisać co zechcesz zwłaszcza o 27 osobach.

 

Jak nie skasowałeś, post jest do odszukania. Mogłem się pomylić w ilości. Wtedy rozmawialiśmy na temat reku i ilości powietrza. Pamiętam jak dziś. Nie było tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ktoś skasował post asolta który pisał, że robił instalację OP dla plusfoto. Dlaczego?

A to jakaś ujma dla niego czy dla mnie? Policzył, wykonał i wszystko się zgadza. Masz co do tego jakieś uwagi?

Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 7408 kWh/rok

A faktyczne CO - 88 / 2223, produkcja 7228, COP 3,13

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ktoś skasował post asolta który pisał, że robił instalację OP dla plusfoto. Dlaczego?

 

Dobre pytanie?

W tym poscie napisałem o kłótniach na forum wynikających z podawania przez niektorych stosunkowo niskiego zuzycia cwu.

Kto skasował ? zapewne mod, dlaczego? Niech sie sam wypowie. na pewno sam nie skasowałem swego postu.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Nie ma co pisac przeciez TwojPan i tak Tobie nie wierzy, a przy okazji i mnie

 

Nikomu tu nie jestem wrogiem. Rozumiem, kasa jest ważna. Ale Panowie, na litość Boga. Gdzie jest godność? Neguję DZ admina, zjawia się instalator, zanegowaliśmy wyniki plusfoto, zjawił się instalator i admin. W tym samym czasie.

Koledzy pamiętają, jak plusfoto mieszkał i nie mieszkał. Sporo pisał i podawał wyniki, a nie mieszkał. Ot,kiedyś mu się wymsknęło i napisał jak jest.

Niech sam wytłumaczy, jak to jest. Ma taki sam tytuł na FM jak bobrow. Widzicie różnicę? Bobrow broni się adminem i wykonawcą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikomu tu nie jestem wrogiem. Rozumiem, kasa jest ważna. Ale Panowie, na litość Boga. Gdzie jest godność? Neguję DZ admina, zjawia się instalator, zanegowaliśmy wyniki plusfoto, zjawił się instalator i admin. W tym samym czasie.

Koledzy pamiętają, jak plusfoto mieszkał i nie mieszkał. Sporo pisał i podawał wyniki, a nie mieszkał. Ot,kiedyś mu się wymsknęło i napisał jak jest.

Niech sam wytłumaczy, jak to jest. Ma taki sam tytuł na FM jak bobrow. Widzicie różnicę? Bobrow broni się adminem i wykonawcą?

 

Nie byłem instalatorem PC ani instalacji zwu i cwu u plusfoto, w czym problem, ze sie ozc zgodziło. NIektórym nie dogodzi, jak jest dobrze to jest zle. Nie zjawilem sie przy tej dyskusji zjawiłem przy okazji sterowania cwu, czyli tematu nie zwiazanego z plusfoto, dlaczego tak bezczelnie kłamiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra,

 

Dajcie sobie w końcu spokój z tymi prywatnymi wycieczkami pokolei do użytkowników bo zaśmiecacie temat.

 

Wracając do ostatniej ważnej dla mnie kwestii - zużycie kwh na CWU. Niestety u mnie w panasie licznik przekłamuje ponad 20%, ale patrzac na % zuzycie CO i CWU, wyciagając z tego dane to wychodzi, ze 1/3 wszystkich zużytych kwh idzie na CWU. W przypadku grudnia to jakoś 255kwh. To nie mało, grzeję 2x dziennie 300 L zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Nie byłem instalatorem PC ani instalacji zwu i cwu u plusfoto, w czym problem, ze sie ozc zgodziło. NIektórym nie dogodzi, jak jest dobrze to jest zle. Nie zjawilem sie przy tej dyskusji zjawiłem przy okazji sterowania cwu, czyli tematu nie zwiazanego z plusfoto, dlaczego tak bezczelnie kłamiesz?

 

Ale byłeś instalatorem OP.

Pojawiłeś się tu w trakcie rozmowy o cyrkulacji CWU. Wróciłeś, choć temat cyrkulacji się zakończył. Wróciłeś, jak jeden z kolegów, no nie jeden, zanegował dane zużycia CWU plusfoto. Dlaczego nazywasz mnie kłamcą? Gdzie teraz jest admin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego TwójPan gwoli wyjaśnienia moje DZ projektował instalator, który z tym forum nie ma nic wspólnego. Mieszka w Lublinie. Wielokrotnie już Tobie to tłumaczyłem. Rozumiem, że łączenie instalatora z FM z moim DZ lepiej brzmi i wzbudza sensację. A to właśnie do "skopanego" DZ wciąż się czepiałeś.

Wszystko opisałem w DB. Żeby to już raz na zawsze wyjaśnić mogę na priv podesłać link. Dodatkowo forumowicze, którzy dłużej od Ciebie siedzą w temacie pomp GW, dobrze wiedzą że owy wg Ciebie kojażony z moim DZ instalator nie wykonuje odwiertów głębszych od 50-60 mb. Delikatnie mówiąc mijasz się z prawdą.

To co mnie bardzo udeżyło i nie tylko mnie to hejt mojej osoby, z Twojej strony.

Dodam jeszcze dla wyjaśnienia bo nie chcę do tego więcej wracać w przyszłości pompa została u mnie zamontowana na dwa lata przed tym za nim zostałem moderatorem.

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale byłeś instalatorem OP.

Pojawiłeś się tu w trakcie rozmowy o cyrkulacji CWU. Wróciłeś, choć temat cyrkulacji się zakończył. Wróciłeś, jak jeden z kolegów, no nie jeden, zanegował dane zużycia CWU plusfoto. Dlaczego nazywasz mnie kłamcą? Gdzie teraz jest admin?

 

Co wykonanie OP ma wspolnego z PC i instalacją zwu i cwu u plusfoto i do jego zuzycia cwu? Skąd mam wiedziec jaki jest stosunek plusfoto do higieny? Wróciłem bo sie zapytałes co sadze o higienie plusfoto. Dlatego wróciłem, nie dlatego ze wykonywałem u niego OP i dlatego nazwalem Ciebie klamca. Uwazam ze slusznie. Mozesz zglosic adminowi.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Kolego TwójPan gwoli wyjaśnienia moje DZ projektował instalator, który z tym forum nie ma nic wspólnego. Mieszka w Lublinie. Wielokrotnie już Tobie to tłumaczyłem.Rozumiem, że łączenie instalatora z FM z moim DZ lepiej brzmi i wzbudza sensację. A to właśnie do "skopanego" DZ wciąż się czepiałeś.Ale niestety nie ma to nic wspólnego z prawdą. Wszystko opisałem w DB. Żeby to już raz na zawsze wyjaśnić mogę na priv podesłać link. Dodatkowo forumowicze, którzy dłużej od Ciebie siedzą w temacie pomp GW, dobrze wiedzą że owy wg Ciebie kojażony z moim DZ instalator nie wykonuje odwiertów głębszych od 50-60 mb.

To co mnie bardzo udeżyło i nie tylko mnie to hejt mojej osoby, z Twojej strony.

Dodam jeszcze dla wyjaśnienia bo nie chcę do tego wracać w przyszłości pompa została u mnie zamontowana na dwa lata przed tym za nim zostałem moderatorem.

 

Zatem.

Kto ci instalował PC?

Napisz proszę. Nick z FM wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Co wykonanie OP ma wspolnego z PC i instalacją zwu i cwu u plusfoto i do jego zuzycia cwu? Skąd mam wiedziec jaki jest stosunek plusfoto do higieny? Wróciłem bo sie zapytałes co sadze o higienie plusfoto. Dlatego wróciłem, nie dlatego ze wykonywałem u niego OP i dlatego nazwalem Ciebie klamca. Uwazam ze slusznie. Mozesz zglosic adminowi.

Wróciłeś, bo koledzy zanegowali zużycie CWU u pana plusfoto. Moja wypowiedź, nieco sarkastyczna, tylko cię wywołała. Admin skasował twój post, kiedy przyznałeś, że robiłeś OP panu plusfoto. Tylko było to tylko potwierdzeniem twej obecności tutaj.

Tak czy siak, asolt ...ktoś to kiedyś oceni.

Jak dla mnie, takie newsy są żałosne.

Bywaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Wyluzujcie.

 

Posty kolegi Plusfoto przytoczyłem nie po to, by wykazać, oględnie mówiąc niskie zużycie CWU, ale praktycznie brak jej produkcji w ciągu 9 dni.

I wynikające stąd domniemania.

Jeśli połączyć to z ze stosunkowo niskim COP-em, to z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że wylewka kolegi ulega głębokim przechłodzeniom.

Tyle, i tylko tyle.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak, asolt ...ktoś to kiedyś oceni.

Jak dla mnie, takie newsy są żałosne.

Bywaj.

 

Co ma ocenic? hejt z twojej strony?

Odkad jestem na tym forum ciagle jestem przedmiotem ataków Tobie podobnych. Nie wiem co jest powodem twojego takiego a nie innego nastawienia do mnie.

A jesli chodzi o ocenę, to nie chciałbys usłyszec co na twój temat i na temat innych na tym forum którzy lubią siac taki zamet maja inni uzytkownicy forum z którymi dosc czesto rozmawiam, nie chciałbys słyszec bo czesto są to zwroty niezbyt parlamentarne. Taki zwyczajny uzytkownik który chce sie czegos dowiedziec musi sie przedzierac przez setki wątków w których nic konkretnego nie ma oprócz kłótni, negacji, sarkazmów (niektórzy tak okreslają durne wpisy poparte równie durnymi emotikonami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Panowie! Wyluzujcie.

 

Posty kolegi Plusfoto przytoczyłem nie po to, by wykazać, oględnie mówiąc niskie zużycie CWU, ale praktycznie brak jej produkcji w ciągu 9 dni.

I wynikające stąd domniemania.

Jeśli połączyć to z ze stosunkowo niskim COP-em, to z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że wylewka kolegi ulega głębokim przechłodzeniom.

Tyle, i tylko tyle.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Kolego Prachtawiec, masz opamiorawany układ, możesz snuć takie wnioski. Czy przy tak głębokim przechłodzeniom wylewki, pracującej WM, da się w takim domu jak plusfoto przy 450m3 kubatury, utrzymywać takie temp wewnętrzne, zużycie CWU i mieć takie zużycie energii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...