Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72
Dzień dobry Wszystkim,

 

 

 

czytam Wasze komentarze i wynika z nich, że na żywotność sprężarki wpływa częstotliwość jej załączeń. Od dwóch miesięcy mieszkam i grzeję PC, pompa włącza się średnio co 20 - 30 min, chodzi około 15 min i tak wkoło. Dom rok czasu stał, wykańczał się i tamtą zimę grzany PC do 18 stopni więc raczej wygrzany - wilgotność powietrza około 35%. Teraz ustawione 22 stopnie. Krzywa ustawiona +33/-20 +21/+21. histereza 2 stopnie (ustawiona fabrycznie bez możliwości zmiany) dzienne zużycie przy obecnej temp. w okolicach 0 stopni - 25 kWh images/smilies/bash.gif przy mrozach do -10 średnio 32/35 kWh. Instalator na przeglądzie na moje pytanie o częste załączanie stwierdził że nie ma znaczenia, nie stresować się nie wpływa na żywotność sprężarki. Jak wydłużyć czas pracy pompy ? Zaczynam dopiero przygodę z PC i nie chce za bardzo ingerować w ustawienia serwisanta ale chyba nie będzie wyjścia...

 

W jakim celu pompa pracuję całą dobę bo zakładam po częstych zalaczeniach że tak jest?

 

Na pewno jest sterownik pokojowy,zbędny do wyrzucenia.

 

Post podejrzany.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

cangi80

 

"Jeżeli jest możliwość ustawienia minimalnego czasu postoju to ustawić z godzinę lub dwie i wtedy będzie mieć także dłuższą pracę."

 

Nie znalazłem w instrukcji ustawienia czasu postoju,

 

 

 

 

Flyman, weź instrukcje przeczytaj. Sprawdź jaką masz maks temp zasilania. Ja właśnie obstawiam że to jego wina. Prawdopodobnie Jet ustawiony na 35 i jak zasilanie dobija do tej temp to pompa się wyłącza.

 

 

Obecnie wyliczona temperatura powrotu (cel) 31,1 stopnia - dochodzi do 33,1 (co zajmuje ok. 15 min) i wyłącza, (w tym czasie tem. zasilania dochodzi do 36-37 ).

Włącza się ponownie jak temperatura powrotu spadnie do 29,1 stopnia. Czyli +/- 2 od temperatury wyliczonej dla powrotu - cel (histerezy nie mogę zmienić) co trwa około 20 min przy obecnych warunkach pogodowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
cangi80

 

"Jeżeli jest możliwość ustawienia minimalnego czasu postoju to ustawić z godzinę lub dwie i wtedy będzie mieć także dłuższą pracę."

 

Nie znalazłem w instrukcji ustawienia czasu postoju,

 

 

 

 

 

 

 

Obecnie wyliczona temperatura powrotu (cel) 31,1 stopnia - dochodzi do 33,1 (co zajmuje ok. 15 min) i wyłącza, (w tym czasie tem. zasilania dochodzi do 36-37 ).

Włącza się ponownie jak temperatura powrotu spadnie do 29,1 stopnia. Czyli +/- 2 od temperatury wyliczonej dla powrotu - cel (histerezy nie mogę zmienić) co trwa około 20 min przy obecnych warunkach pogodowych

Coś Ci masakrycznie wychladza temp. powrotu bo nie sądzę, że w przeciągu 15 minut wylewka wyziebi się o 2st.C. To powinno trwać godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci masakrycznie wychladza temp. powrotu bo nie sądzę, że w przeciągu 15 minut wylewka wyziebi się o 2st.C. To powinno trwać godziny.

 

 

przepływy na pętlach 1,5l, garaż przykręciłem na 0,5. Ogólnie w domu ciepło, termowizją sprawdziłem całość z zewnątrz jest ok.:bash:

 

gdybym chociaż mógł wydłużyć czas pracy PC.... ewentualnie mogę ustawić 3 strefy godzinowe grzania w ciągu dnia, tylko czy to nie minie się z celem jak będę musiał godzinami nagrzewać wyziębioną wylewkę i wyższą temp. zasilania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
przepływy na pętlach 1,5l, garaż przykręciłem na 0,5. Ogólnie w domu ciepło, termowizją sprawdziłem całość z zewnątrz jest ok.:bash:

 

gdybym chociaż mógł wydłużyć czas pracy PC.... ewentualnie mogę ustawić 3 strefy godzinowe grzania w ciągu dnia, tylko czy to nie minie się z celem jak będę musiał godzinami nagrzewać wyziębioną wylewkę i wyższą temp. zasilania ?

Jaka wyziebiona wylewka i z czego? Jakimi godzinami ją ponownie nagrzewac? Jaką wyższą temp.zasilania?

Masz wylewke betonowa 8cm czy 8mm?

Myślę, że nie wiesz o czym piszesz...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci masakrycznie wychladza temp. powrotu bo nie sądzę, że w przeciągu 15 minut wylewka wyziebi się o 2st.C. To powinno trwać godziny.
W domu 22 - 23 stopnie, powrót 31, wylewka do najgrubszych nie należy, obiegi w dużo chłodniejszym garażu, więc te dwa stopnie odda migiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
W domu 22 - 23 stopnie, powrót 31, wylewka do najgrubszych nie należy, obiegi w dużo chłodniejszym garażu, więc te dwa stopnie odda migiem.

I tu leży pies pogrzebany.

Chociaż może nie wylewka ale temp powrotu przez to spadnie.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałem ogrzewania w garażu, ale firma montująca pompę zaleciła ułożenie co 20cm dla komfortu chociaż ciepło i wilgotno w garażu to ruda zeżre wszystko, obecnie w garażu 15 stopni, więc pewnie macie rację, powrót z garażu zaniża całą średnią. zakręcę pentle i zobacze. Dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim celu grzejesz ten garaż? U mnie bez grzania nie widziałem mniejszej temp jak 10 stopni.

 

bo pewnie garaż nie jest odizolowany od domu. Mam styro na ścianie garaż/dom, do tego nieszczelności bramy garażowej i jest niżej. Że o wentylacji w garażu nie wspomnę ;)

Ale i tak mam ogrzewanie skręcone w garażu, jedynie w weekend jak jest potrzeba, to włączam czasami.

 

Flyman - skręć garaż i napisz czy jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie wyliczona temperatura powrotu (cel) 31,1 stopnia - dochodzi do 33,1 (co zajmuje ok. 15 min) i wyłącza, (w tym czasie tem. zasilania dochodzi do 36-37 ).

Włącza się ponownie jak temperatura powrotu spadnie do 29,1 stopnia. Czyli +/- 2 od temperatury wyliczonej dla powrotu - cel (histerezy nie mogę zmienić) co trwa około 20 min przy obecnych warunkach pogodowych

Możesz zmniejszyć prędkość obiegowki to wolniej powrót będzie się ogrzewał i pompa bedzie dłużej chodziła.

Dziwne że ta histereza nie da się zwiększyć. Ja w swojej pompie mogę dowolnie wydłużac czas pracy/postoju dzięki stopniominutom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...