Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem co one se tam robia ale jest to normalna praca ze 2,5 godziny ok.30 watt a potem ze 45min ok. 77w i tak w kolo nieraz te czasy sie trochę różnią.

Podaj proszę swój harmonogram pracy pompy bo większość użytkowników ma tutaj grube wylewki i domy z dużą pojemnością cieplna i ustawione grzanie w widelkach 22-6,13-15 czyli przez 14h pompa jest w stanie off gdzie pompka obiegowa też jest w stanie off.

A Twój cykl pracy zdaje się różni od większości bo masz grzejniki i nie możesz wykorzystac akumulacji domu czy bezwladnosci wylewki czy płyty czyli pompka obiegowa mieli Ci na okrągło zużywając prąd?

Edytowane przez ArturWi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kuźwa znowu zonk. U mnie 54W "bierze na biegu jałowym". Kurcze. Nie mam chyba grzałki. Co jest powodem? :mad: Może to narzędzie do pomiaru. Ja mam taki opis "Jednofazowy, dwukierunkowy, czterokwadrantowy pomiar energii elektrycznej i parametrów sieci, zgodny z dyrektywą MID, ...". Może tu jest przyczyna?

Myślę, że przyczyną jest praca 24h/dobę i bezsensowne mielenie pompki obiegowej i dla Ciebie jest to ten" bieg jałowy "ale jak to mówi wieszcz" sam sobie zgotowales taki los".

W stanie off pompy i pompki obiegowej ile prądu zużywa wyświetlacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przyczyną jest praca 24h/dobę i bezsensowne mielenie pompki obiegowej i dla Ciebie jest to ten" bieg jałowy "ale jak to mówi wieszcz" sam sobie zgotowales taki los".

W stanie off pompy i pompki obiegowej ile prądu zużywa wyświetlacz?

 

Widac ile wiesz na temat pomp i sprzetów (np.dekoder polsatu caly czas podczas gdy jest wylaczony żre 20w). Pompy obiegowe stoja a pompa i tak wykazuje pobor prądu rzędu 30w a co jakis czas ok.75w bo musi utrzymywac odpowiednia temperature sprężarki żeby olej nie zgestnial .Dlatego tez przy pierwszym uruchomieniu nie można puszczac od razu pompy w zaleznosci od temperatur te rozgrzewanie różnie trwa.

Twoja wiedza powala

Ale zapomnialem poddaje się

Ludzie kupujcie tylko T_capy najlepiej powyżej 12kw a jak nie to grzalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poniżej mój post z grudnia zeszłego roku, w którym wskazałem zużywanie przez pompę energi w taryfie I mimo, że grzejemy tylko w taryfie II. Niestety zostałem lekko........ i ośmieszony no ale jak to mówicie widziały gały co brały.

 

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?350626-Jaka-pompa-ciep%C5%82a-Jakie-koszty-u%C5%BCytkowania&p=7746790&viewfull=1#post7746790

 

Ale na forum większość użytkowników odłącza pompę na czas taryfy T1 bo wykazują zużycie tylkow taryfie T2

Moja pompka w T1 zużywa w ciągu miesiąca ok 14kWh bez grzania.Ale tu forum to forum lekko zakłamane bo nie można podać szczerze zużycie.

Już wcześniej o tym pisałem ale zostałem całkowicie pominięty w tej kwestii, bo przecież to nie ważne zużycie, bo to nie grzanie!!!!!!.

 

Niestety świadomość instalatorów o kosztach podczas eksploatacji pompy jest bardzo znikoma, a o ustawieniach pod klientajeszcze bardziej marne.

Jak samemu się nie rozgryzie ustawień pompy to zapewne koszty używania jej nie będą wcale takie niskie.

Instrukcje obsługi są bardzo lakonicznie napisane, z których często niemożna nic wywnioskować, ale staramy się każdy z nas w własnym zakresie ogarnąć obsługę pompy i nawet nam użytkownikom to wychodzi tylko na dobre.:p.

Pogłębiamy swą wiedzę i uczymy się na swoich błędach.:wiggle:

 

Pozdrawiam :bye:

Paweł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poniżej mój post z grudnia zeszłego roku, w którym wskazałem zużywanie przez pompę energi w taryfie I mimo, że grzejemy tylko w taryfie II. Niestety zostałem lekko........ i ośmieszony no ale jak to mówicie widziały gały co brały.

 

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?350626-Jaka-pompa-ciep%C5%82a-Jakie-koszty-u%C5%BCytkowania&p=7746790&viewfull=1#post7746790

 

Ale na forum większość użytkowników odłącza pompę na czas taryfy T1 bo wykazują zużycie tylkow taryfie T2

Moja pompka w T1 zużywa w ciągu miesiąca ok 14kWh bez grzania.Ale tu forum to forum lekko zakłamane bo nie można podać szczerze zużycie.

Już wcześniej o tym pisałem ale zostałem całkowicie pominięty w tej kwestii, bo przecież to nie ważne zużycie, bo to nie grzanie!!!!!!.

 

Niestety świadomość instalatorów o kosztach podczas eksploatacji pompy jest bardzo znikoma, a o ustawieniach pod klientajeszcze bardziej marne.

Jak samemu się nie rozgryzie ustawień pompy to zapewne koszty używania jej nie będą wcale takie niskie.

Instrukcje obsługi są bardzo lakonicznie napisane, z których często niemożna nic wywnioskować, ale staramy się każdy z nas w własnym zakresie ogarnąć obsługę pompy i nawet nam użytkownikom to wychodzi tylko na dobre.:p.

Pogłębiamy swą wiedzę i uczymy się na swoich błędach.:wiggle:

 

Pozdrawiam :bye:

Paweł

 

Dzięki za szczery wpis

 

Kolego tak tu już jest :popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak PC nie działa to chyba obiegówka też. Ty odłączasz całkowicie PC od prądu? Ile bierze Twoja PC jak nie grzeje?

W przypadku sterowania opartego na pkojowym czujniku temperatury- tak jest. Gdy pompa podpięta jest pod zew. czujnik pogodowy pompki obiegowe są włączone. U mnie jest pierwsza wersja i pompki wyłączają się wraz z jednostką pompy- Pci on/off.

Edytowane przez Tomaszs131
Uzupełnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przecież jak nie grzeję to po co ma chodzić obiegówka? Coś jest nie tak jak piszesz. Mam teraz kocioł gazowy i pogodówkę. Jak nie grzeje to obiegówka nie działa. Może to zależy od wersji PC? Może ta co masz tak działa.
Muwisz że nie działa . Hm - to skad kocioł wie że temp. wody w obiegu spadła do poziomu w którym powinno zacząć się grzanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzibus kilkakrotnie spotkałem się na FM z obserwacjami, że przy pogodówce pompki są włączone (tylko nie pamiętam dokładnie czy czasowo, czy na stałe). Sterownik zapewne analizuje Tz i Tp z warunkami atmosferycznymi na zew. budynku. Dzięki algorytmowi włącza ogrzewanie. Najlepiej jak ktoś z pogodówką mógłby się w tej kwestii wypowiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. No ale widać instalatorzy. Jak z tym zużyciem jest. Czytam i zawsze mi się wydaje mało kWh. Oszukują i nie podają prawdziwych danych? Jak grzejesz tylko w 2T?

 

Witam

 

Ja jestem w ENEI taryfa g12w więc grzeję poniedziałek - piątek 3-6 II taryfa , 15-16 I taryfa, 21-23 II taryfa, jak zimniej to modyfikuję w drugiej na taryfie na dłuższe czasy. Wekendy grzeję 5-9 i 17-21.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz na jakiś czas to tak, ale no pewno nie na stałe. Tylko czy wy odłączacie swoje PC jak nie grzejecie w 2T, bo bierze wtedy prąd? Z tego co napisał aniapawel7673 to może nawet to jest 2-3 dni grzania.

 

Jeśli PC sterowana jest czasowo ( pod taryfę ) i zrobi OFF bo czas ustawiony się skończył pompka obiegowa nie chodzi - bo po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz na jakiś czas to tak, ale no pewno nie na stałe. Tylko czy wy odłączacie swoje PC jak nie grzejecie w 2T, bo bierze wtedy prąd? Z tego co napisał aniapawel7673 to może nawet to jest 2-3 dni grzania.

W moim przypadku pompa ma założony kaganiec czasowy. Wyłącza się wraz z obiegówkami. Jedynie cyrkulacja włwczana jest za pomocą włącznika dzwonkowego na okres 90 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można odłączyć od prądu bo wtedy całkowicie wystygnie a nie można jej startować na zimno jak się podlaczy na nowo to powinna postać iles czasu zależnie od temperatur i dopiero start.Wiec jesli posiada jakies zabezpieczenie to nawet sie nie uruchomi a jak nie to wspolczucia dla kogos kto tak robi a raczej dla sprężarki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie uruchamia ją co jakiś czas. Na pewno nie działa cały czas. Jestem 100% pewny.
Jak to było w filmie, i już być stracił... rękę.

Jeśli załączony jest program "grzanie" to po wyłączeniu sprężarki pompka obiegowa pracuje dalej, cały czas, non stop, bez przystanku. Do momentu aż sterownik stwierdzi, że temp. powrotu spadła na tyle, że ponownie włączy sprężarke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy PC steruje pogodówka to pompka chodzi cały czas ( po zastopowaniu PC ) analizuje temperaturę powrotu . W Panasach zazwyczaj uruchamia ponownie grzanie jak powrót spadnie o około 6 stopni od zadanej . Sam niedawno o to pytałem bo właśnie to 6 stopni to dużo za dużo moim zdaniem

 

Jak chodzi na kagancu albo na termostacie to obiegowki staja jak chodzi bez tego musi woda krążyć żeby pompa wiedziala kiedy się załączyć.Te 6 stopni pewnie jest do przestawienia w menu instalatora ale za malo tez nie może byc aby po wylaczeniu pompy zachowac jakis tam wymagamy czas na ponowny start .Jak bys tak ustawil np na jeden stopien to pompa by non stop wylaczala i wlaczala co jest nie zdrowe.Jak jest dobrze rozwiazane sterowanie niewiem jak jest w Panasonicu to pompa powinna stawac i np.co. 45 min probkowac przemielic wodę z 5 min i jak za coepla to dalej stac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale na forum większość użytkowników odłącza pompę na czas taryfy T1 bo wykazują zużycie tylkow taryfie T2

Moja pompka w T1 zużywa w ciągu miesiąca ok 14kWh bez grzania.Ale tu forum to forum lekko zakłamane bo nie można podać szczerze zużycie.

Już wcześniej o tym pisałem ale zostałem całkowicie pominięty w tej kwestii, bo przecież to nie ważne zużycie, bo to nie grzanie!!!!!!.

Dostałeś odpowiedź, dlaczego u niektórych tak się dzieje...a że nie zrozumiałeś z niej nic, to pretensje możesz mieć tylko do siebie...

 

W przypadku sterowania opartego na pkojowym czujniku temperatury- tak jest. Gdy pompa podpięta jest pod zew. czujnik pogodowy pompki obiegowe są włączone. U mnie jest pierwsza wersja i pompki wyłączają się wraz z jednostką pompy- Pci on/off.

właśnie. Wcześniej - tam gdzie było to ośmieszanie niby - pisał o tym kaizen, a ja potwierdziłem.

I tak, dla mnie to oczywiste. Ja zanim zamontowałem ten sprzęt, to poświęciłem trochę czasu, żeby wiedzieć z czym się to wiążę. Im dłużej jestem tutaj na forum, tym bardziej sobie uświadamiam, że należę do mnieeeeejszości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...