Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak tylko wtrące swoje 3 grosze, pompa nie zlicza obiegówek i drobnych na podtrzymanie elektroniki, ale w kotłach na wungiel czy gaz też są pompki i sterowniki i nikt ich nie wlicza w koszt CO+CWU. Z tego co wiem to panasonic podaje zużycie prądu przez sprężarkę, i dlatego tak się wam wyniki rozjeżdzają zwłaszcza przy domu o niskim zapotrzebowaniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Stawiam ze Twoja pompa oszukuje jak u mnie o 100% .

Ale jaki masz problem ze sprawdzeniem cieplomierz w niej pokazuje wmiare poprawnie (czyli ilosc energi wyprodukowanej) poswiec 1godz i sprawdz jaki masz realny cop .

Wylacz w domu wszystkie odbiorniki spisz licznik główny zapusc grzanie cwu jak skonczy spisz z pompy wyprodukowana energie podziel przez energie z licznika i masz.

Tak samo z c.o

I po co tu bzdury wypisywac

 

Z tym 100% to przegięcie chyba że chodzi o CWU. Nie mogła pompa pobrać 3000 kWh skoro całkowite zużycie mam 4300.

Jeżeli w tym dziale podawane są dane tylko z jakiś specjalnych pomiarów to faktycznie nie ma sensu żebym co miesiąc lub za kolejny rok to podawał.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym 100% to przegięcie chyba że chodzi o CWU. Nie mogła pompa pobrać 3000 kWh skoro całkowite zużycie mam 4300.

Jeżeli w tym dziale podawane są dane tylko z jakiś specjalnych pomiarów to faktycznie nie ma sensu żebym co miesiąc lub za kolejny rok to podawał.

Pozdrawiam

No a ile na bytowy Ci pójdzie jak masz juz ogarniete co i cwu

Dziennie Ci zostaje 3,5kwh

To telewizor 10h po 60w 0,6kwh

Indukcja 1kwh

Swiatla led 0,5kwh

Lodowka 0,5kwh

Pralka 3razy w tyg po 0,7kwh to na dobe 0,1kwh

Razem 2,7kwh na dobe to jeszcze se policz na inne gadzety i co chcesz więcej.

Zrob se testy to sie zdziwisz ja mam 2 podliczniki na pompe i to co pokazuja dziele na dwa i tyle pokazuje licznik w pompie.

 

Im mniejsza pompa i im dluzej chodzi na niskich modulacjach tym wiecej oszukuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym 100% to przegięcie chyba że chodzi o CWU. Nie mogła pompa pobrać 3000 kWh skoro całkowite zużycie mam 4300.

Jeżeli w tym dziale podawane są dane tylko z jakiś specjalnych pomiarów to faktycznie nie ma sensu żebym co miesiąc lub za kolejny rok to podawał.

Pozdrawiam

 

Jak nie masz podlicznika, to faktycznie sobie odpuść.

lepsze coś takiego

https://allegro.pl/oferta/licznik-pradu-energii-3f-40a-podlicznik-083385-7076592543

niż fantazje nie mające nic wspólnego z rzeczywistością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konkurs na jak najniższe zużycie trwa w najlepsze... a myjcie sie w zimnej wodzie to wogóle nie będzie zużycia i będzie się czym pochwalić na forum .....

jacenty każdy ma swoje preferencje i z tego nie można negować. Ustaw moim wnuczkom czy synowi pod prysznicem 35 stopni to wyskoczą z pod niego i będą się drzeć że się poparzyły. A spróbuj mojej synowej puścić mniej jak 45 to dostaniesz po łbie. Po nad to są jeszcze perlatory i u jednych prysznic 10 minut to 60 litrów a u drugich 25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maj, czerwiec, lipiec po 12kWh.Najwięcej 35.Może moja pompa najwięcej przekłamuje przy CWU.

 

Jak zużywasz 7-9 m3 wody ciepłej na miesiąc , czyli średnio 8 m3 , i grzejesz wode do 47*C to prostego równania wynika 8X47-10)X1,16=343 KWH i teraz dzieląc przez cop pc ~4 , 343/4=85 kwh tyle musi zużyć pc na podgrzanie tych 8m3 wody . Jeśli pc pokazuje 12 kwh to znaczy że Twoja pc osiąga cop 28 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się że napisałeś te 7-9m3 o CWU , ale jakoś zniknął ten post . Ale policzmy w drugą stronę , ile z 12 kwh zużytych przez pc będzie ciepłej wody o temperaturze 47*C . 1,1 m3 X(47-10)X 1,16=47KWH/COP4=11,8kwh , pomijając fakt że straty zasobnika cwu są na poziomie 1-2 kwh na dobę , wychodzi że dziennie zużywasz 1100l/30=36 l wody o temperaturze 47*c :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 12kwh to było latem. Teraz jest średnio 30kWh. Ale to są dane z podlicznika pompy i dlatego wyniki są kosmiczne. Wiem o tym doskonale. Kiedyś jak nie będzie nikogo w domu pokuszę się o taki test że wszystko wyłącze i tylko włączę pompę. Podając te dane nie miałem pojęcia że wywołam takie zamieszanie. Proszę dajcie już spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli nie mam w skrzynce miejsca na taki licznik, to mogę go zamontować go gdzieś koło pompy na przewodzie który idzie od skrzynki do pompy,?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...