Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Maniak :D :D :D

 

bardzo, bardzo serdecznie Ci dziękuję . Całemu GP ( Gronu Pedagogicznemu ) składam serdeczne PODZIĘKOWANIA :D :D :D

Dziękuję Wam w imieniu Wszystkich ,za Wasze dobre serduszka i pomoc innym.

 

Gwiazdeczki i Inko , teraz wiecie już wszystko . Decyzja należy do Was .

Ja tez zrobiłam wszystko co mogłam . Mój Niemiec niestety 8) stwierdził , że nie ma tej firmy na r-ku niemieckim . Albo to prawda albo nie umie znaleźć ,przecież w Polsce to nie jest jakieś przedstawicielstwo tylko prywatnie Ktoś sprowadza i sprzedaje.

 

Jeszcze jedna sprawa . Grzanie cwu. Jak wężownica ogrzewa wodę surową wytraca się kamień i obrasta grzałkę i z biegiem czasu jest kłopot bo kamienia jest coraz więcej . Tu całe szczęście jest woda kotłowa ( co. ) w zbiorniku 500 litrowym i wężownica grzeje przepływowo surową wodę . Czy zachodzą tam jakieś niekorzystne zjawiska ?.

A może się zastanowimy co jest lepsze przepływówka czy stojąca? dla lagionelli chyba przepływówka . Z czego rurki ze stali ( Viessmann ) czy miedziane ? , które lepsze? bez znaczenia ?

rurka czym mniejsza średnica tym mniejsze opory przepływu i szybciej się grzeje jaka jest tu ?, odpowiednia długość wężownicy , widać na zdjęciu , że jest długa ( chyba dużo wody się mieści? ) czy istnieje odpowiedni kształt wężownicy ? czy zbiornik ma specjalną budowę ścianek od wewnątrz umożliwiającą niedopuszczanie do stref zimnych czy w tej konfiguracji to bez znaczenia ?

Zbiornik jest TWS ( Termia ) z różnym rozkładem temperatur na dole zbiornika 25*C na górze 60*C.

Jakieś wady systemu ?

 

PS.Dzisiaj "dzień powolności " to coś dla mnie , dla Was też ? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No ale chyba ten problem z cyklicznym zalaczaniem zachodzi w "zakamienionym" maluchu? Jesli jest nowy "czysty" to nie grzeje za jednym razem? Wydawalo mi sie, ze dzieki plaszczowi nastepuje szybka wymiana ciepla pomiedzy "matka" i "maluczem" (tak duza powierzchnia wymiany) a przez to PC grzeje caly czas az osiagnie maluch odp temp.

 

Pzdr

nowy tez nie zagrzeje pierwszym razem bo za mało jest wody w płaszczu. Wymiana ciepła pomiedzy maluchem i mamką jest wolniejsza niz pomiędzy mamką i wymiennikiem PCi. Wraz z pojawianiem sie kamienia w maluchu wymiana jest jeszcze wolniejsza, ale to mało uciązliwa wada.

 

Kolektor i pompa ciepła nie ma sensu. Po pierwsze kolektor zapewni ciepłą wodę tylko w ciepłe dni, czyli najwyżej przez 6 miesięcy. Po drugie ciepła wody z pompy ciepła jest tak tania że nie warto kisić kasy w kolektorze. Oddzielna pompa do c.w.u. stosowana jest przy bezpośrednim parowaniu aby dać odetchnąć wymiennikowi gruntowemu , który jest znacznie intensywniej wymrażany niz w innych technologiach.Lub po prostu nie da sie zagrzac ciepłej wody (pompy propanowe).

Jak policzyc koszty inwestycyjne i eksploatacje to z pwnością taniej wyjdzie podgrzewacz elektryczny niz oddzielna pompa ciepła tylko do c.w.u. Wyjatkiem może byc pensjonat , restauracja .

 

NO TO ŁADNIE...teraz zgłupiałem.za dużo opini jak na moją amatorszczyznę.teraz już nie wiem co mam zrobić do c.o. i c.w.u :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie drugi kolektor pionowy już nie był taki uprzejmy i się troszkę zawalił. Co dało 66m (miało być 75). W sumie mam 141m w pionie i troszkę w poziomie co powinno w zupełności wystarczyć dla pompy 6kW. Wybór pompy jeszcze przede mną wybór pomiędzy Nibe a Danfoss. W Danfoss zbiornik jest z k.o. co bardziej przybliża mój zakup tej pompy choć COP wypada lepiej w Nibe, ale czy tak faktycznie jest? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gwiazdeczki i Inko , teraz wiecie już wszystko . Decyzja należy do Was .

Ja tez zrobiłam wszystko co mogłam . Mój Niemiec niestety 8) stwierdził , że nie ma tej firmy na r-ku niemieckim . Albo to prawda albo nie umie znaleźć ,przecież w Polsce to nie jest jakieś przedstawicielstwo tylko prywatnie Ktoś sprowadza i sprzedaje.

 

 

Witaj bonetko

dawno mnie tu nie bylo..mam problem z dostepem do netu:(

przeczytalem to co maniek napisal..i kilka pytan na szybko bo jestem goscinie na kompie

tzn nie rozumiem kliku rzeczy

jest napisane ze pompy bezposrednie do 4,5kW..i ze korzysta tylko z jednej petli wiec jak moze byc pompa 7kw?

nie rozumiem rowniez tego ze petli w kolektorze jest olej? przeciez tam jest gaz przynajmniej w thermogolvie..

mozecie mi to rozjasnic?bo to mi najbardziej rzucilo mi sie w oczy

 

reszte pytan na spokojnie jutro..:)

pozdr

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inko muszę wyjść więc krótko.

 

Olej jest do smarowania kompresora czyli sprężarki. Refrigerant to inaczej chłodziwo czyli prawidłowo ten czynnik chłodniczy na jakim chodzi PC z bezpośrednim odparowaniem (Sirius). ( R-407 C)

Jedna pętla to 4,5 kW.gdy jest jedna nie ma problemu gdy jest kilka ( odpowiednia ilość do mocy ) może być problem z olejem .

Olej powinien znajdować się w kompresorze ale zamiast znajdować się w odpowiedniej ilości w w sprężarce znajduje się często w parowniku czyli kolektorze bo on w bezpośrednich systemach jest parowanikiem i nie smaruje jak trzeba części tłoków, łożysk , itd .sprężarki dlatego może ona ulec uszkodzeniu.

W danym momencie pracuje jedna pętla widocznie po jakimś czasie pobiera się z drugiej ( steruje zawór rozprężny ) i z kolejnych .

 

Przeczytaj jeszcze raz .Nie denerwuj się !. Spokojnie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumuwując: ten system może byc spokjnie instalowany do 4.5 kW a przy większych systemach trzeba inslaować kilka pętli kolektora co ma decydującu fpływ na smarowanie kompressora I zmniejszenie żywotnoście PC

 

Może, może, może. Wszystko może się zepsuć jeśli coś się źle zainstaluje :) Przy prawidłowo wykonanej instalacji nie ma żadnego problemu z powrotem oleju. Oglądałem już instalację ok. 10 - letnie w Polsce. Widziałem tyle samo dobrych pc z bezpośrednim parowaniem i pośrednim i tyle samo spi.. przez instalatorów.

 

 

Ten system nie może dostarczyć wyższej temperatury tylko wyższe COP

Może, bo nie jest problemem uzyskanie temperatury zasilania na poziomie np. 60 st.C Zresztą po co mi wysoka temperatura przy PC? Jak bym chciał wysoką temperaturę zasilania to bym rozglądał się za ŹRÓDŁEM WYSOKOTEMPERATUROWYM, A NIE NISKOTEMPERATUROWYM. Wysoka temperatura zasilania to nie błogosławieństwo pc, żadna zaleta.

 

-Krytyczna sprawa w bezpośrednim odparowaniu : rury miedziane w gruncie muszą być na tym samy poziomi, grunt pod nie musi być niemal idealnie równy

 

Prawie robi wielką różnicę :) Więc nie musi. Mało tego, dopuszczalne są, przy zachowaniu pewnych reguł, określone spadki, czy też nawet przejścia z kolektorem z np. niższego poziomu na wyższy gruntu (np. różne poziomy działki). Sęk w tym aby instalację wykonać tak aby olej mógł wreszcie powrócić do kompresora, aby nie cofał się notorycznie "w dół". Teren nie musi być jak stół. Zresztą kiedy nie jest w miarę gładki? Kiedy grunt jest zwięzły, gliniasty. Wtedy podczas kopania powstają bryły, a w dnie wykopu nierówności. Tylko wtedy, niezależnie jaki kolektor układasz, powinieneś wyrównać powierzchnię, np. poprzez wysypanie piasku.

 

-I tu może najlepsza ciekawostka dla investorów: najwięksi producenci PC w Szwecji ie. IVT, Thoren, Thermia produkowali do roku około 1989 PC z bezpośrednim odparowaniem I później zaprzestali tej technoogii z powodów które wymieniłem powyżej + jeszcze inansowe

 

Kolejna ciekawostka. Wspomniane wcześniej przez kogoś inne firmy (przepraszam, nie pamiętam kto to podał) wprowadzają do oferty pompy z bezpośrednim odparowaniem. Cóż znaczy, że już 1 000 Kowalskich kupiło x? Nic, poza tym, że pewnie 1 000 Nowaków kupiło Y?

 

-Rury miedziane muszą być bardz dobrze zaizolowane jak “wchodzą” do domu gdyż mogą ochłodzić za bardzo fundamentu budynku I spowodować jego uszkodzenie

 

Jak wchodzą do domu bezpośrednio rury kolektora to powinny być izolowane. Normalne. Jednak nie w każdym rozwiązaniu rury kolektora wchodzą do budynku. W przypadku pomp zewnętrznych nie. Wykonanie izolacji kolektora (jeśli przechodzi przez fundament) to rzecz naturalna nie ma wpływu na wymagający odnotowanie spadek COP.

 

Na końcu miedzianych rur mamy cos jak by U-band no bo to przecież rury miedziane, I przez to te końcówki biegną blisko siebie I w tym miejscach może wystąpić zwarcie powiędzy rurami (spadek COP) oraz w tych miejscach grunt będzie wykorzystywany bardziej niż powinien I może zamarznąć

 

Na końcu powstaje coć w rodzaju "U" i cóż z tego. Rury kolektora dalej są od siebie w odległości 0,6 - 1,0 m. Końcówki wcale nie biegną blisko siebie. Na końcu następuje "zawrót" pętli i nie ma żadnego zbliżenia rury "zasilania" i "powrotu". Dystans między nimi zostaje zachowany.

 

-Jeżeli coś zacznie psuć w systemie z bezpośrednim odparowanie to niezbędna będzie interwencja inżyniera ciepłownictwa/chłodnictwa ponieważ mamy układ zamknięty z płynem chłodniczym co wymaga interwencji specjalisty – czas / pieniądze

 

Pompa ciepła to układ chłodniczy, i niezależnie o jakim rozwiązaniu mówimy, gdy awarii ulegnie część chłodnicza układu potrzebny jest ktoś kto zna się na chłodnictwie. Różnica w konstrukcji jest taka, że przy pośrednim parowaniu mamy wymiennik płytowy, a w bezpośrednim parownikiem jest kolektor gruntowy. Jeżeli ktoś w życiu nie widział na oczy chociażby klimatyzatora to jak się pompa zepsuje nic nie poradzi (niezależnie jaka to pompa).

 

-W systuacji gdy mamy kilka pętli kolektora gruntowego olej może utknąć/zebrać się w jednej pętli powiedzmy na dnie bore hole albo w jednym miejscu kolektora poziomego I poeiwdzmy te 4 litry oleju będą blokowały przeieszczanie się refrigerantu, ponieważ nie mamy tutaj pompy cyrkulacyjnej a obieg wymuszany jest przez kompressor który może sobie z tym nie poradzić na czas I wówczas pompa będzie starała się pobrać energię z drugiej pętli kolektora gruntowego (powiedzmy bore hole albo kolejna petla pozioma) a oczywiście w pozostałych petlach nie ma wystarczającej ilości oleju co spowoduje że bedzie słabe smarowanie kompresoa I zmniejszenie jego czasu “życia”

 

Może, może, może. Dlaczego miałby na "zakręcie" wiązki zgromadzić się olej. Nie bierzmy pod uwagę wypadku, że jakiś, przepraszam, "pacan" końcówkę pętli (np. odcinek długości 3 m) zakopuje ze spadkiem 40%! Wtedy tak, może być problem. Ale nie mówmy o tym, że coś może się stać. Jasne, że może. Także w pompie z pośrednim odparowaniem jak przywołany "pacan" coś spi... No weźmy np. źle wykona podłączenie pętli kolektora do rozdzielacza dolnego źródła ciepła i zacznie wyciekać glikol. Czy mam powiedzieć, że w związku z tym to rozwiązanie nie ma sensu, bo w tym miejscu jest słabe ogniwo?

 

Oczywiście rury miedziane są dużo droższe od plastikowych (średnio 4 razy – oczywiście zależy gdzie) więc co do kolektora gruntowego to koszt dolnego źródła będzie w miarę podobny jeżeli nie tańszy na korzyść rur plastikowych I systemu z parowaniem pośrednim

 

Nie zgodzę się. Wyceny, które otrzymywałem na dolne źródło w systemie pośrednim często były wyższe.

 

-Pętle kolektora są połączone równolegle I działają na zmianę ze względu na maxymalną ich długość I właściwości kompersora do wymuszania cyrculacji płynu chłodniczego w nich

 

Nie widziałem np. elektrozaworów na rozdzielaczach dolnego źródła, a zawór rozprężny nie zamknie np. pięciu z sześciu odwodów. Nie widziałem czegoś takiego. Jeśli tak jest proszę o przykład rozwiązania.

 

 

Myślę, że nie ma sensu pisanie, że coś może być nie tak jak już wspomniałem chyba dwa razy. W każdej z pomp może coś być nie tak jak instalujący nawali. Kiedyś był na forum przykład z pompą powietrzną. Czy świadczył on o tym, że produkt x był do bani? Nie, przykład świadczył o tym, że instalator zrobił coś byle sprzedać i nie poinformował o warunkach pracy takiej powietrznej pc.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszcie , piszcie .......lepiej teraz wszystko wyjaśnić niż później ......

Też mnie intryguje to grzanie z jednej nitki w danym momencie .......

 

Zukow 2

Spokojnie , trzeba trochę czasu , żeby to wszystko poskładać .

Masz dwa systemy bezposred. i posrednie . W pierwszym masz PC z zasobnikiem cwu - Thermogolv ( Sirius) albo bez zasobnika np. Clima Komfort musisz kupic drugą PC do produkcji cwu i tu Hydrolek napisał , że lepiej podgrzewać wodę jakimś podgrzewaczem elektrycznym niż wydawać na tę druga PC .

Jesli masz np. Thermogol i masz zasobnik to żeby pozwolić na regenerację gruntu można a niektórzy uważają że powinno się zastosować kolektory słoneczne nie dlatego , żeby oszczędzać energ. elektr. ( 200-300 pln sezon ) tylko ze względu na grunt.

Rozwiązanie drugie - pośrednie parowanie . w/g mnie bo nie mogę wypowiadać się za innych .

Najbardziej ekonomiczne to sama PC jako pudełeczko a osobno zasobnik cwu . Chyba najlepszy to typ mamki bo jest duża powierzchnia wymiany ciepła .Oczywiście musi być duży jeśli chcesz grzac go za jednym podejściem ( 500/160-180 ) .

W innych , które są razem ( w jednym pudełeczku ) nie jest możliwe zrobienie dużego zbiornika a małe nie grzeją w jednym cyklu .Co prawda one też są np. 165 l czy 170 ale naokoło mają np. 60 litrów czyli , ze tu jest 60/165 .i zły stosunek objętościowy dużego do małego.

Oczywiście są PC gdzie cwu grzeje się przepływowo lub mając wężownicę z gorącą wodą i ogrzewajac dużą ilość zimnej ale istnieje ryzyko zarastania grzałki kamieniem nasilające się z biegiem czasu i powierzchnia wymiany ciepła nie jest aż tak duża jak w mamce.

 

Rume , nie martw się czasami się zdarza . Dobrze , że nie ma dużej dysproporcji

w dł. miedzy nimi bo trzeba byłoby rozwiązać problemy z oporami przepływu solanki ( zastosować regulatory przepływu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale ja uwazam ze mamka 60l ogrzeje szybko i bez problemow zbiornik 165l (w IVT). Uwazam za histerie myslenie ze zaraz zajdzie kamieniem, nalot uniemozliwi prawidlowe ogrzewanie zbiornika wewnetrznego etc.... Kto powiedzial ze musimy lac wode do ukladu co? Przeciez sa specjalne plyby, ktore nie odkladaja zadnych "smieci" na powierzchniach rurek oraz innych elementach systemu. Nie wydaje mi sie zeby pomysl tych proporcji powstal na kolanie i nieprzemyslanie. Jestem pewien ze stosunek zostal celowo dobrany w ten spsob zeby optymalnie wykorzystac moc PC i max obnizyc koszty. Latwo mowic, ze cos wg nas zle, lepiej byloby ... itp., ale nikt nie wpadl na to ze to tak ma wlasnie byc bo jest to najlepsze i jak wspomnialem, optymalne rozwiazanie. Porownam znowu do samochodu, czesc wlascicieli uwaza ze silnik mozna "podrasowac" bo w fabryce "idioci" nie wpadli na to, ze mozna cos tam podkrecic i bedzie mocniejszy, szybszy etc. Nie wiem czy to Polacy mysla ciagle, ze maja patent na wszystko, ale mozecie byc pewni ze wszystki (prawie) rozwiazania sa przemyslane, latwo oceniac, ale najlepij pomyslec najpierw dlaczego jest tak a nie inaczej. Moze wpadniemy na to skad to sie wzielo i ze faktycznie w codziennym uzytkowaniu jest to najlepsze rozwiazanie. Minely juz czasy domorolych wszystkowiedzacych "majstrow", ba ja to wiem najlepiej ...

Wszystko opisane na temat mozliwych problemow jest prawda, ale ... zeby one powstaly musimy troche sie postarac.

Nie pije do nikogo na forum, tylko chce zeby na wszystkie kwestie spojzec "trzezwym" :wink: okiem, nie dajmy sie zwariowac, niedlugo z domu nie wyjdziemy bo moze nam sie cos stac :(

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwopijco

 

Ponieważ poczułam się , że to do mnie to chcę powiedzieć tak. Ja nie miałam takiej sytuacji ale Lili miała i bardzo się denerwowała . To się zdarza tylko wtedy gdy mamy duży pobór wody np. zużywamy całą w zbiorniku . Chodziło o to , że niestety za jednym razem nie jest możliwe zagrzanie tej wody ( mimo , że jest zaprogramowane na 47 czy 48 *C ) . Trzeba poczekać aż zbiornik zewnętrzny ostudzi się ( odda ciepło ) i dopiero wtedy znowu zaczyna grzać i już wtedy dogrzewa do końca ( to było trochę dyskomfortowe , bo następna osoba się chce kąpać a woda ma ...30 *C i musi czekać albo dolewasz sobie ciepłej wody a tu z kranu ciepłego leci .....nie za ciepła ).

Oczywiście jest na to rada ...podniesienie temp. do 54 *C ,program dodatkowa woda grzewcza.

Kto lubi się kąpać w wannie i ma dużo ludzików w domu musi o tym wiedzieć i tyle .

Zawsze mówimy nie o tym co dobre ...bo wszystko powinno być dobre tylko co w tym dobrym nie jest takie do końca. Nie ma rzeczy idealnych.

Hydrolek jeszcze zwrócił uwagę na to , że kamień w zbiorniku a na grzałce to jest trochę różnica .

Każdy może wybierać rozwiązania jakie chce .i wcale nie musi się podzielać poglądów drugiej osoby . To wolna amerykanka.

Proszę Cię bardzo nie denerwuj się .....zobacz jest taki piękny dzień , czy warto ? uśmiechnij się :)

 

PS. Wiem , że nie pijesz do nikogo....ja w ogóle nigdy nie piję ale kawkę z czekoladką bardzo chętnie . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzilo mo konkretnie o Ciebie ani o nikogo. Chcialem tez tak jak Ty, zwrocic uwage, ze KAZDE rozwiazanie ma wady i zalety, zeby nie wieszac sie od razu z jakiegos powodu, okazac sie moze ze inna PC ma takie albo siakie "wady"-przynajmniej uzytkownik tak to odbiera. Trzeba spojzec na to z dystansu i nie oczekiwac cudow, to tyle. Niczego wiecej nie mialem na mysli :lol: Dzien jest rzeczywiscie ladny, no ale musze w pracy zasuwac :cry:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do uzytkowników pomp ciepła, czy zdecydowaliscie się ogrzewać garaż?, własnie nad tym rozmyslam i nie wiem czy jest sens, co o tym myślicie, jakie macie zdanie na ten temat?

 

Wszyscy wykonawcy pompy ciepła z którymi rozmawiałem proponowali mi grzejnik w garażu. Sam się zastanawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do uzytkowników pomp ciepła, czy zdecydowaliscie się ogrzewać garaż?, własnie nad tym rozmyslam i nie wiem czy jest sens, co o tym myślicie, jakie macie zdanie na ten temat?

 

Wszyscy wykonawcy pompy ciepłą z którymi rozmawiałem proponowali mi grzejnik w garażu. Sam się zastanawiam.

 

to wszystko zależy. Ja grzeję bo mam tam liczniki wody. Ale teraz jak jest praktycznie bez mrozów obiegi w garażu wyłączyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę się wtrącić to ja bym zrobiła . Jak nie ma to nie ma i już nic nie można zrobić ( żadnego wyboru ) a jak jest to można włączyć albo wyłączyć i jest jakiś wybór . Ja bym wybrała grzejnik bo podłogówka nie jest za ekonomiczna ( będzie zabierać całe ciepło idące na dom ) w tym przypadku a tu przez ścianę i jest ? , nie oszukujmy się tam i tak nie będzie tak jak w domu - będzie zawsze troszkę chłodniej .

 

PS> ja u siebie nie mam bo garaże 30 m od domu ale ...co za przyjemność w mróz wsiadać do ciepłego samochodu a nie czaić się , żeby usiąść a i wilka można złapać , prawda ? :D ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do uzytkowników pomp ciepła, czy zdecydowaliscie się ogrzewać garaż?, własnie nad tym rozmyslam i nie wiem czy jest sens, co o tym myślicie, jakie macie zdanie na ten temat?

 

Ze względu na instalację z licznikami wody mamy podłogówkę na połowie garażu, z dala od bramy garażowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS> ja u siebie nie mam bo garaże 30 m od domu ale ...co za przyjemność w mróz wsiadać do ciepłego samochodu a nie czaić się , żeby usiąść a i wilka można złapać , prawda ? :D ,

 

taniej jest mieć ogrzewane siedzenia w aucie niz bez sensu ogrzewać oddalony garaż

nie mówie już o Webasto:-)

ja na razie nie mam garaży i samochód tej zimy raz tylko przysypało :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotografku :D

 

i właśnie dlatego nie mam ogrzewanego garażu. :( ale czaję się , nawet gdyby były podgrzewane to i tak trwałoby chwilę zanim mozna by było spokojnie usiąść ....a w powietrzu wisieć przez jakiś czas to kłopotliwe :lol:

 

Przeglądałam strony i forum amerykańskie .

Wiadomości takie : po 15 latach w Kansans City rury miedziane skorodowały.

Jeszcze taki tekst z wadami bezpośredniego :(nie tłumaczę bo jeszcze powiecie , że źle ) ..może Ktoś to zrobi

Some of the difficulties experienced by current direct exchange (DX) technology include:

• an inability to cope with differing soil conditions

• a linear manifold that distributes the refrigerant to multiple lines

• compressor flooding and compressor

• lubricant control

• control of refrigerant flows in physically separated system components

• lack of reliable electronic controls

 

odnośnie zbiornika cwu w Thermog. to jest wężownica miedziana , ma 22 mm średnicy i 10mb długości . Temp. wody do co. max. to 50*C ....rozumiem , że taka jest max w zbiorniku . Jak do Pana się dzwoni to mówi 60 *C niby nic ale to róznica 10*C ( to a propos temp. max jaką można uzyskać,)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałam strony i forum amerykańskie .

Wiadomości takie : po 15 latach w Kansans City rury miedziane skorodowały.

Jeszcze taki tekst z wadami bezpośredniego :(nie tłumaczę bo jeszcze powiecie , że źle ) ..może Ktoś to zrobi

Some of the difficulties experienced by current direct exchange (DX) technology include:

• an inability to cope with differing soil conditions

• a linear manifold that distributes the refrigerant to multiple lines

• compressor flooding and compressor

• lubricant control

• control of refrigerant flows in physically separated system components

• lack of reliable electronic controls

 

Witaj

i znowu goscinie na necie dopiero za miesiac bede mial chyba na stale u siebie:(

skorodowaly miedzane..to niedobrze..pytanie czy byly gole w ziemi czy tez w otulinach jak proponuja np Thermogolv..

 

co do temperatur to o tyle dziwne ze mowia ze w zbiorniku na gorze masz max 80stopni

 

to z angielskiego pi razy oko zrozumialem moze nie dokladnie jutro mam nadzieje dobrze przetlumaczyc coz wady wg mnie juz sie tu przewijaly

 

taa..zniechecajcie mnie dalej:(

skoncze na tym ze kupie piec na ekogroszek bo jak juz pisalem posrednie nie wchodzi w gre z powodow raz malej dzialki dwa kosztow pionowych odwiertow:(

nic to dalej analizuje znalazlem w mojej oklicy (opola) dwoch z pompami od thermogolva i po telefonicznych rozmowach sa bardzo zadowoleni chce jeszcze wizje lokalna przeprowadzic..no coz zobaczymy

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inko

w/g ostatnich informacji to :

 

Cwu może osiągać temperaturę ponad 70 stopni C z samej pompy ciepła.

 

znalazłam jeszcze taka stronę :

http://www.geothermansi.com/downloads/Sirius_Instalation_manual_S2-7_Air.pdf

 

Przecież Cię wspieram i Gwiazdeczki też :D , będzie dobrze!!!! . Nie martw się !!!

A te rurki ....nie wiem , nie było napisane jakie ? czy w otulinach czy bez ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...