Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dzień dobry,

wątek bardzo rozbudowany nie jestem w stanie przebić się w nim ale mam jedno pytanie:

która PC będzie najbardziej wydajna i niezawodna.

oferty mam następujące:

 

1. Samsung EHS Split 12 kW

2. Panasonic T_CAP 9 KW - chyba za mały raczej 12 powinna być

3. Mitsubishi Heavy Industries 11 Kw

 

dom 220 m2, bez podłogówki. dość dobrze ocieplony i okna dwu szybowe.

 

zastanawiam się co wybrać, która firmę. żeby nie przepłacić a i rónież nie wkurzać się w ziemie.

róznice cenowe są na poziomie 8 tysiecy zł .

 

dziękuję za podpowiedzi merytoryczne.

 

Skoro dom dobrze docieplony i ma 220m2 to Panas 9kW T-cap da radę. ( Jak u mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a znalałem strone, gdzie wpisywało sie dużo parametrów i tak wyszło

Ja tam może i się nie znam ale obstawiam że 9 kW to i tak będzie z naddatkiem. Tym bardziej że raczej musisz nastawić się na grzanie ciągłe. Tak jak pisałem wcześniej dobrze zrobione OZC da pełny obraz sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sigma_74

 

Potrzebne OZC. Będziesz wiedział czy "w miarę dobrze ocieplony" wystarczy. Może warto jeszcze coś poprawić. Do tego pewne zmiany w grzejnikach (jeśli jest taka możliwość) - w niektórych pomieszczeniach dołożyć ze starych, w innych wstawić nowe.

 

Dobra markowa pompa dopiero przy sporych "minusach" używa do wspomagania grzałek. Kolega @Marco36 ma PC o mocy tylko 6 kW, a ogrzewa budynek 150 m2 z początków ubiegłego wieku.

 

Wrocław to nie biegun zimna, więc siarczyste mrozy raczej nie grożą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sigma_74

 

Potrzebne OZC. Będziesz wiedział czy "w miarę dobrze ocieplony" wystarczy. Może warto jeszcze coś poprawić. Do tego pewne zmiany w grzejnikach (jeśli jest taka możliwość) - w niektórych pomieszczeniach dołożyć ze starych, w innych wstawić nowe.

 

Dobra markowa pompa dopiero przy sporych "minusach" używa do wspomagania grzałek. Kolega @Marco36 ma PC o mocy tylko 6 kW, a ogrzewa budynek 150 m2 z początków ubiegłego wieku.

 

Wrocław to nie biegun zimna, więc siarczyste mrozy raczej nie grożą.

 

To że kolega Marco36 używa PC 6kW na 150m2 wcale nie oznacza że ta PC jest wystarczająca. To co ktoś pisze ma się ni jak to innego domu.

Tak piszesz jakbyś w domu Marco36 spędził choć jedną zimę przy np.(-15*C) I nie są to docinki z mojej strony. Ktoś na forum ma problem co do wyboru źródła ciepła jak i jej mocy, to nie można mu mówić że u Kowalskiego jest 6kW to i tobie starczy.

Jak nie zna na tyle swego domu co do zapotrzebowania to audyt.

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie lubię płacić za coś co nie jest niezbędne.

 

jak pisałem wcześniej, moc kwestia obliczenia

mi chodzi o firmę, model.

 

Musisz sobie uswiadomic ze moc danej pompy to tylko szczatkowa informacja - nikt Ci zle nie rzyczy ale przy takim podejsciu wybierzesz kolorowy folderek reklamowy a nie odpowiednio dobrany sprzet! Masz kaloryfery wiec musisz patrzec na inne parametry pompy w zakresie obliczenia minimalnej mocy dla danej temperatury. OZC to niewielki wydatek ktory wynosi mniej niz roznica miedzy modelem np. 9 a 11 kw.

 

Zrobisz jak uwazasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie lubię płacić za coś co nie jest niezbędne.

 

jak pisałem wcześniej, moc kwestia obliczenia

mi chodzi o firmę, model.

 

ale bez obliczenia zapotrzebowania budynku wydasz pieniądze na PC która wg tej defnicji jest "zbędna" bo może być albo za duża albo za mała dla danego budynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu się zgodzę,

 

stąd prośba o wskazanie najlepszego producenta pompy w stosunku do ceny.

 

Trzeba włączyć myślenie lub zaufać forumowiczom.

Ja jak stałem przed wyborem to byłem zdecydowany na Atlantica ,potem Nibe lecz ostatecznie wybrałem Panasonica i zrobił bym to znow z czystym sumieniem. Każda jest dobra jak zrobi to czego oczekujemy i jest odpowiednio dobrana.

PS najwięcej użytkowników to Panasy, fajny przyjazny sterownik jak i model T-Cap to potworek który nie boi się temp. minusowych.

Ode mnie tyle.

Edytowane przez -voymar-
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba włączyć myślenie lub zaufać forumowiczom.

Ja jak stałem przed wyborem to byłem zdecydowany na Atlantica ,potem Nibe lecz ostatecznie wybrałem Panasonica i zrobił bym to znow z czystym sumieniem. Każda jest dobra jak zrobi to czego oczekujemy i jest odpowiednio dobrana.

PS najwięcej użytkowników to Panasy, fajny przyjazny sterownik jak i model T-Cap to potworek który nie boi się temp. minusowych.

Ode mnie tyle.

 

dziękuję za merytoryczną odpowiedż !! W KOŃCU KTOŚ KUMATY.

 

marudzicie o mocy

to pózniej,

najpierw wybór firmy, póżniej model i moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marudzicie o mocy

to pózniej,

najpierw wybór firmy, póżniej model i moc.

Z takim podejściem daleko nie zajedziesz...

Co do firm w kolejności alfabetycznej:

Atlantic, Daikin, Fujitsu,Hitachi, Hyunday,LG,Mitsu, Panasonic, Samsung.

Firmy warte polecenia zatem zrob teraz "entliczek pentliczek na kogo wypadnie na tego bec" ale to zaczynasz od d...y strony bo wybiera się odwrotnie czyli najpierw moc, później firma i model.

To nie kocioł na wungiel...

 

może nie lubię płacić za coś co nie jest niezbędne.

Po zrobieniu wyliczanki co do firmy, musisz poznać ile Twój dom potrzebuje mocy grzewczej na ogrzanie się.

Jest to NIEZBĘDNE, ale skoro uważasz to za zbędne to jesteś w kropce lub jesteś czarnoksiężnikiem z krainy OZ.

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...